Results for Farum Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Vater | 1997 | 641 | 31.37 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 608 | 31.93 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 565 | 32.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 563 | 32.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stinna Schnabl | 1999 | 558 | 32.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Linnéa Månsson | 1996 | 556 | 32.90 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Katrine Stampe | 2000 | 540 | 33.22 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Emilie Hørlykke | 1998 | 537 | 33.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 536 | 33.30 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elin Rundblad | 1999 | 533 | 33.37 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Mia Wennecke | 1999 | 524 | 33.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 516 | 33.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Mathilde Olsen | 1998 | 516 | 33.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Julie Schmidt | 1995 | 510 | 33.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Caroline Hørlykke | 2000 | 506 | 33.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 488 | 34.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Nicola Parfitt | 2000 | 480 | 34.54 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
18 | Ida Sandwång | 2001 | 479 | 34.58 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
19 | Simone Bukholt | 1999 | 478 | 34.59 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nanna Drewsen | 1998 | 477 | 34.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Signe Skousen | 1999 | 476 | 34.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frederikke Arentoft | 2000 | 462 | 35.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Veronika Storm | 1998 | 457 | 35.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 427 | 35.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Sofie W. Krattet | 2000 | 423 | 36.04 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 421 | 36.09 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
27 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 410 | 36.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 409 | 36.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 406 | 36.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
30 | Xenia Huryn | 2000 | 395 | 36.85 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Maria Dollas | 1998 | 395 | 36.86 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 388 | 37.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emilia Frederiksen | 2000 | 374 | 37.54 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
34 | Alice Gantriis | 2000 | 360 | 38.03 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Cassandra Thimmer | 1999 | 348 | 38.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 340 | 38.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
37 | Melinda Andersson | 2000 | 327 | 39.26 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
38 | Elsa Assarsson | 2001 | 276 | 41.54 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
39 | Julia Frederiksen | 2001 | 269 | 41.87 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
40 | Felicia Schubert | 2001 | 265 | 42.10 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
41 | Laura Dorenda | 2001 | 240 | 43.53 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Regitse Sofie Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |