Resultater for Farum Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Vater | 1997 | 650 | 28.94 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 623 | 29.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 620 | 29.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 606 | 29.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 603 | 29.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Schmidt | 1995 | 575 | 30.14 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 573 | 30.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 569 | 30.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | My Rydgren | 1999 | 559 | 30.42 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 558 | 30.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Clara Schade Cantby | 2000 | 555 | 30.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 555 | 30.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Emily Gantriis | 1999 | 550 | 30.58 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 550 | 30.59 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Sandwång | 2001 | 548 | 30.62 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Caroline Hørlykke | 2000 | 543 | 30.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederikke Dons | 1998 | 542 | 30.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 523 | 31.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Hannah Pilgaard | 1999 | 522 | 31.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 511 | 31.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 507 | 31.42 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 504 | 31.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 498 | 31.62 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 496 | 31.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sara Krell Refn | 1999 | 495 | 31.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 495 | 31.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Frederikke Houen | 1998 | 490 | 31.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Clara Marott Schelde | 2000 | 488 | 31.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | Stinna Schnabl | 1999 | 486 | 31.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 478 | 32.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 476 | 32.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Augusta Andersson | 1997 | 473 | 32.17 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
32 | Cassandra Thimmer | 1999 | 473 | 32.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 472 | 32.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 467 | 32.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 446 | 32.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 443 | 32.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 434 | 33.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 431 | 33.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
40 | Linnéa Månsson | 1996 | 429 | 33.22 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
41 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 427 | 33.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
42 | Simone Jørgensen | 1999 | 425 | 33.34 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
43 | Veronika Storm | 1998 | 421 | 33.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Julie Bak | 1997 | 421 | 33.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
45 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 411 | 33.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
46 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 409 | 33.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
47 | Karina Garne Larsen | 2000 | 390 | 34.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
48 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 390 | 34.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
49 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 388 | 34.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
50 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 381 | 34.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Astrid Albertsson | 2000 | 372 | 34.84 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
52 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 371 | 34.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
53 | Iben Jeppesen | 2000 | 369 | 34.95 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
54 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 368 | 34.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
55 | Cecilie Meyn | 2000 | 366 | 35.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
56 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 348 | 35.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
57 | Frederikke Arentoft | 2000 | 317 | 36.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
58 | Isabelle Moreau | 2001 | 314 | 36.88 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
59 | Frida Eilertsson | 2000 | 309 | 37.06 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
60 | Francesca Nord | 2001 | 271 | 38.74 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
61 | Anna Fiedler | 2001 | 267 | 38.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
62 | Elsa Assarsson | 2001 | 260 | 39.27 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Camilla Taylor | 2000 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Emma Beyer | 2000 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Melinda Andersson | 2000 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Rosemarie Blicher | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |