Tulokset Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Sprintmonstre | 2003 | 425 | 5:03.16 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 39.30 | 1:20.24 | 1:20.24 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 40.00 | 1:24.77 | 2:45.01 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 33.50 | 1:13.66 | 3:58.67 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 30.90 | 1:04.49 | 5:03.16 | ||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 383 | 5:13.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 42.34 | 1:25.27 | 1:25.27 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 39.53 | 1:23.34 | 2:48.61 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 33.05 | 1:11.48 | 4:00.09 | ||||||
Matilde Iversen | 2003 | 35.38 | 1:13.76 | 5:13.85 | ||||||
3 | Horsens Piger 3 | 2003 | 338 | 5:27.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 40.10 | 1:24.21 | 1:24.21 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 43.01 | 1:31.85 | 2:56.06 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 36.74 | 1:18.97 | 4:15.03 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 34.64 | 1:12.09 | 5:27.12 | ||||||
4 | Kolding Piger | 2003 | 312 | 5:36.10 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Melanie Petersen | 2004 | 43.19 | 1:29.83 | 1:29.83 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 41.30 | 1:29.72 | 2:59.55 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 39.76 | 1:24.94 | 4:24.49 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 34.39 | 1:11.61 | 5:36.10 | ||||||
5 | Esv Havfruer | 2003 | 305 | 5:38.37 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 41.61 | 1:26.21 | 1:26.21 | ||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 44.59 | ||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 3:39.46 | 4:26.53 | 4:26.53 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 34.29 | 1:11.84 | 5:38.37 | ||||||
6 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | 303 | 5:39.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 39.30 | 1:21.91 | 1:21.91 | ||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 44.91 | 1:38.46 | 3:00.37 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 38.06 | 1:24.15 | 4:24.52 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 33.81 | 1:14.84 | 5:39.36 | ||||||
7 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 294 | 5:42.56 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 39.49 | 1:20.12 | 1:20.12 | ||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 44.45 | 1:31.58 | 2:51.70 | ||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 42.74 | 1:35.08 | 4:26.78 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 37.32 | 1:15.78 | 5:42.56 | ||||||
8 | Agf Piger 1 | 2003 | 288 | 5:45.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 43.82 | 1:29.62 | 1:29.62 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 47.81 | 1:39.67 | 3:09.29 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 39.11 | 1:26.69 | 4:35.98 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 32.81 | 1:09.11 | 5:45.09 | ||||||
9 | S68 Piger | 2003 | 280 | 5:48.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 41.75 | 1:24.95 | 1:24.95 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 48.10 | 1:40.60 | 3:05.55 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 39.00 | 1:22.33 | 4:27.88 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 37.78 | 1:20.21 | 5:48.09 | ||||||
10 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 266 | 5:54.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Freja Romanski | 2003 | 43.32 | 1:28.34 | 1:28.34 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 45.41 | ||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 3:48.19 | 4:42.08 | 4:42.08 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 34.96 | 1:12.38 | 5:54.46 | ||||||
11 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 246 | 6:03.34 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 44.32 | 1:30.27 | 1:30.27 | ||||||
Caroline Sørensen | 2003 | 43.54 | 1:33.67 | 3:03.94 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 44.51 | ||||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 5:19.55 | 6:03.34 | 6:03.34 | ||||||
12 | Odder Piger | 2003 | 227 | 6:13.26 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 39.54 | 1:20.46 | 1:20.46 | ||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 52.07 | ||||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | |||||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 6:13.26 | 6:13.26 | |||||||
- | Sto Piger | 2003 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 40.49 | 1:24.77 | 1:24.77 | ||||||
- | Vs Piger | 2003 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 36.16 | 1:14.14 | 1:14.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:39 |