Tulokset Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 435 | 35.44 | 1:12.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 396 | 36.63 | 1:15.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 391 | 36.29 | 1:15.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 377 | 37.71 | 1:16.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 374 | 38.50 | 1:16.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Caroline Broholm | 2003 | 372 | 37.86 | 1:16.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josefine Heuer | 2003 | 363 | 37.96 | 1:17.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Signe Thomsen | 2003 | 351 | 38.27 | 1:18.24 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Lærke Asmussen | 2003 | 335 | 38.88 | 1:19.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 329 | 38.87 | 1:19.95 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michelle Philipsen | 2003 | 329 | 37.67 | 1:19.96 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 325 | 39.80 | 1:20.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 325 | 38.85 | 1:20.27 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
14 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 325 | 39.62 | 1:20.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Ella Christiansen | 2003 | 320 | 39.43 | 1:20.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Selma Pruzljanin | 2003 | 319 | 39.89 | 1:20.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 313 | 39.55 | 1:21.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | My Phuong Bui | 2003 | 304 | 40.75 | 1:22.08 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Laura-Marie Høj | 2003 | 291 | 41.06 | 1:23.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 282 | 41.47 | 1:24.15 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 248 | 43.61 | 1:27.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 243 | 43.14 | 1:28.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
23 | Line Lyskjær | 2003 | 225 | 44.07 | 1:30.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Barbara Ammentorp | 2003 | 171 | 48.42 | 1:39.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Batz | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 25m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Louise Houe Andersen | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 386 | 36.98 | 1:15.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 329 | 38.99 | 1:19.99 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mia Hvarre | 2004 | 291 | 40.99 | 1:23.33 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 288 | 41.93 | 1:23.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 286 | 40.53 | 1:23.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 285 | 40.91 | 1:23.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 276 | 41.91 | 1:24.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 275 | 41.38 | 1:24.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Fenja Romanski | 2005 | 274 | 41.67 | 1:24.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 273 | 43.24 | 1:25.13 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Astrid Hassing | 2004 | 270 | 42.07 | 1:25.35 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 265 | 41.70 | 1:25.93 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Anna Varming | 2005 | 259 | 42.63 | 1:26.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Aurelia Pedersen | 2004 | 257 | 43.33 | 1:26.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Laura S. Olesen | 2005 | 246 | 43.61 | 1:28.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sia Aagaard | 2004 | 244 | 43.61 | 1:28.37 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Anna Toft Petersen | 2004 | 241 | 45.02 | 1:28.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 239 | 43.15 | 1:28.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 238 | 43.45 | 1:29.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 232 | 44.83 | 1:29.82 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
21 | Louise Lie Thisted | 2005 | 225 | 45.00 | 1:30.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Marie Dige | 2004 | 219 | 45.77 | 1:31.58 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Melanie Petersen | 2004 | 214 | 44.22 | 1:32.33 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Frida Lind | 2004 | 203 | 44.91 | 1:33.93 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Celina Preusse Kaarup | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:03 |