Results for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 528 | 31.69 | 1:06.88 | 1:42.44 | 2:17.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 496 | 32.29 | 1:07.94 | 1:45.07 | 2:20.35 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 474 | 33.65 | 1:10.64 | 1:48.05 | 2:22.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 468 | 33.35 | 1:09.76 | 1:46.62 | 2:23.10 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | 467 | 31.58 | 1:07.86 | 1:45.74 | 2:23.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 451 | 33.00 | 1:09.16 | 1:47.08 | 2:24.88 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 429 | 34.20 | 1:12.18 | 1:50.05 | 2:27.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 424 | 34.14 | 1:11.93 | 1:50.37 | 2:27.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 418 | 34.22 | 1:12.34 | 1:51.05 | 2:28.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 381 | 33.74 | 1:12.14 | 1:53.01 | 2:33.26 | |||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
11 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 378 | 35.30 | 1:14.46 | 1:55.41 | 2:33.72 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 370 | 36.26 | 1:15.18 | 1:55.70 | 2:34.78 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | 361 | 36.48 | 1:16.12 | 1:56.83 | 2:36.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 360 | 34.49 | 1:14.24 | 1:56.12 | 2:36.21 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Krogh | 2003 | 357 | 36.05 | 1:16.08 | 1:57.14 | 2:36.61 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Alma Burgaard | 2003 | 356 | 36.10 | 1:16.73 | 1:57.68 | 2:36.83 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Matilde Iversen | 2003 | 346 | 36.18 | 1:15.80 | 1:57.37 | 2:38.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura-Marie Høj | 2003 | 334 | 36.92 | 1:18.55 | 2:00.98 | 2:40.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 331 | 36.51 | 1:18.41 | 2:01.30 | 2:40.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Maibritt Christensen | 2003 | 330 | 37.16 | 1:18.92 | 2:02.69 | 2:40.82 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Sarah Bundgaard | 2003 | 305 | 35.88 | 1:18.27 | 2:01.81 | 2:45.08 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 407 | 33.53 | 1:12.56 | 1:52.06 | 2:30.01 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 393 | 34.50 | 1:13.27 | 1:53.41 | 2:31.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 383 | 34.84 | 1:13.56 | 1:54.20 | 2:33.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 375 | 34.44 | 1:14.20 | 1:54.98 | 2:34.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 371 | 35.04 | 1:15.43 | 1:55.87 | 2:34.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 363 | 34.98 | 1:14.35 | 1:55.33 | 2:35.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 329 | 36.74 | 1:18.79 | 2:01.41 | 2:40.98 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Sia Aagaard | 2004 | 327 | 37.37 | 1:19.12 | 2:00.64 | 2:41.32 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 325 | 37.34 | 1:18.98 | 2:02.06 | 2:41.62 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | 323 | 37.64 | 1:18.72 | 2:00.55 | 2:41.86 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 317 | 37.51 | 1:18.71 | 2:01.36 | 2:42.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nele Schulze | 2004 | 302 | 37.29 | 1:19.91 | 2:03.54 | 2:45.55 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mia Hvarre | 2004 | 291 | 36.57 | 1:19.48 | 2:04.27 | 2:47.62 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Fenja Romanski | 2005 | 287 | 37.68 | 1:20.26 | 2:04.56 | 2:48.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Michelle Mølby | 2004 | 274 | 37.64 | 1:20.75 | 2:06.30 | 2:50.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 252 | 39.83 | 1:25.27 | 2:10.90 | 2:55.96 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 227 | 41.00 | 1:28.95 | 2:17.99 | 3:02.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Melanie Petersen | 2004 | 225 | 40.76 | 1:27.80 | 2:17.13 | 3:02.56 | |||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 222 | 38.59 | 1:26.04 | 2:16.35 | 3:03.49 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 199 | 39.34 | 1:28.03 | 2:20.42 | 3:10.31 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:41 |