Resultat för Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | 417 | 1:57.39 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 32.28 | 1:01.70 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 28.37 | 1:30.07 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 27.32 | 1:57.39 | |||||||
2 | Esv Konfi Guns | 2001 | 382 | 2:00.89 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 33.75 | 1:04.89 | |||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 28.82 | 1:33.71 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 27.18 | 2:00.89 | |||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2001 | 367 | 2:02.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 33.36 | 1:04.19 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 30.42 | 1:34.61 | |||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 27.92 | 2:02.53 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 1 | 2001 | 359 | 2:03.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 35.00 | 1:08.66 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 28.23 | 1:36.89 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 26.57 | 2:03.46 | |||||||
5 | Vestkysthustlers 1 | 2001 | 358 | 2:03.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Grene | 2001 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 37.28 | 1:09.64 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 27.82 | 1:37.46 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 26.10 | 2:03.56 | |||||||
6 | Hsc Herrer 1 | 2001 | 341 | 2:05.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 35.06 | 1:07.48 | |||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 30.14 | 1:37.62 | |||||||
Jacob Hopff | 2001 | 27.97 | 2:05.59 | |||||||
7 | Vs Drenge | 2001 | 330 | 2:06.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 34.92 | 1:06.97 | |||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 32.97 | 1:39.94 | |||||||
Johan Nielsen | 2001 | 27.01 | 2:06.95 | |||||||
8 | Esv Mini Guns | 2001 | 306 | 2:10.16 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 37.79 | 1:09.96 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 30.63 | 1:40.59 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 29.57 | 2:10.16 | |||||||
9 | Sto Drenge | 2001 | 287 | 2:12.95 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 38.01 | 1:11.68 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 33.97 | 1:45.65 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 27.30 | 2:12.95 | |||||||
10 | Isk Tiger Sharks | 2002 | 283 | 2:13.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 34.34 | 1:11.06 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 31.14 | 1:42.20 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 31.37 | 2:13.57 | |||||||
11 | Sks Sønderborg | 2001 | 277 | 2:14.46 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 35.97 | 1:11.02 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 33.33 | 1:44.35 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 30.11 | 2:14.46 | |||||||
12 | Agf Drenge 2 | 2001 | 274 | 2:14.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 35.86 | 1:10.49 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 34.03 | 1:44.52 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 30.42 | 2:14.94 | |||||||
13 | Horsens Drenge | 2001 | 270 | 2:15.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 35.87 | 1:07.96 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 37.98 | 1:45.94 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 29.69 | 2:15.63 | |||||||
14 | Agf Drenge 3 | 2001 | 256 | 2:18.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Christian Ottosen | 2002 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 38.61 | 1:14.00 | |||||||
Carl Brøchner | 2002 | 33.11 | 1:47.11 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 30.94 | 2:18.05 | |||||||
15 | Kolding Drenge | 2001 | 255 | 2:18.28 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Joshua Dannevang | 2002 | 39.52 | 39.52 | |||||||
William Ohrt | 2002 | 39.84 | 1:19.36 | |||||||
Rasmus Hald | 2001 | 29.49 | 1:48.85 | |||||||
William Svarer | 2002 | 29.43 | 2:18.28 | |||||||
- | Vestkysthustlers 2 | 2001 | DSQ | Forkert rækkefølge | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vestkysthustlers 3 | 2001 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 36.38 | 36.38 | |||||||
- | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:32 |