Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 463 | 38.66 | 1:20.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 422 | 40.15 | 1:23.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 421 | 40.83 | 1:23.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Laura Fogh | 2003 | 412 | 39.99 | 1:24.25 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 371 | 41.18 | 1:27.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 352 | 43.08 | 1:28.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 352 | 42.94 | 1:28.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 351 | 41.87 | 1:28.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | 351 | 43.07 | 1:28.86 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 350 | 43.12 | 1:28.90 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 347 | 42.72 | 1:29.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Caroline Broholm | 2003 | 339 | 42.06 | 1:29.84 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Cecilie Batz | 2003 | 332 | 42.77 | 1:30.52 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 320 | 44.37 | 1:31.59 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
15 | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | 318 | 41.71 | 1:31.77 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Amalie Kristensen | 2003 | 307 | 45.33 | 1:32.86 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Sørensen | 2003 | 305 | 45.16 | 1:33.06 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Ida Troldborg | 2003 | 299 | 44.26 | 1:33.68 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Selma Pruzljanin | 2003 | 298 | 44.87 | 1:33.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jenny Cao | 2003 | 297 | 44.25 | 1:33.92 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Christine Krogh | 2003 | 296 | 44.92 | 1:34.08 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Camilla S Mortensen | 2003 | 290 | 47.24 | 1:34.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Varrisboel | 2003 | 290 | 44.99 | 1:34.70 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Freja Romanski | 2003 | 288 | 45.17 | 1:34.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Mortensen | 2003 | 285 | 44.20 | 1:35.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Barbara Ammentorp | 2003 | 283 | 44.96 | 1:35.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Bull Kramer | 2003 | 282 | 46.47 | 1:35.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 276 | 46.20 | 1:36.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 276 | 45.78 | 1:36.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Emilie Egerup | 2003 | 255 | 47.11 | 1:38.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 360 | 41.59 | 1:28.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 347 | 43.36 | 1:29.17 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Mathilde Møller | 2004 | 338 | 41.85 | 1:29.97 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 307 | 45.74 | 1:32.85 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 299 | 44.46 | 1:33.75 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 296 | 44.15 | 1:34.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 286 | 43.70 | 1:35.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 285 | 45.18 | 1:35.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 279 | 47.56 | 1:35.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 274 | 46.85 | 1:36.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Søs Freund | 2004 | 263 | 47.00 | 1:37.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Eva Hjort | 2004 | 259 | 47.85 | 1:38.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Anna Toft Petersen | 2004 | 250 | 49.21 | 1:39.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 244 | 47.41 | 1:40.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Fenja Romanski | 2005 | 243 | 46.47 | 1:40.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 240 | 50.06 | 1:40.78 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 235 | 48.74 | 1:41.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicoline Dyrman | 2004 | 234 | 45.57 | 1:41.72 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 228 | 49.18 | 1:42.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 213 | 49.79 | 1:44.89 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 204 | 50.81 | 1:46.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:26 |