Results for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest rgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stvne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 29 maj 2015 |
Lb 6, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Sprintmonstre | 2003 | 474 | 2:01.94 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 30.14 | 59.69 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 31.42 | 1:31.11 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 30.83 | 2:01.94 | |||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 437 | 2:05.34 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.25 | 1:00.01 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 32.23 | 1:32.24 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 33.10 | 2:05.34 | |||||||
3 | Vs Piger | 2003 | 423 | 2:06.72 | ||||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.97 | 1:02.78 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 32.04 | 1:34.82 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.90 | 2:06.72 | |||||||
4 | Horsens Piger 3 | 2003 | 410 | 2:08.01 | ||||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Laura-Marie Hj | 2003 | 32.38 | 1:04.69 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 32.41 | 1:37.10 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 30.91 | 2:08.01 | |||||||
5 | Sto Piger | 2003 | 393 | 2:09.78 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Christine Krogh | 2003 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Mia T. Klver-Kristensen | 2004 | 34.12 | 1:07.17 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 31.66 | 1:38.83 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 30.95 | 2:09.78 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 377 | 2:11.58 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Srensen | 2003 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Emma Varrisboel | 2003 | 32.50 | 1:04.59 | |||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 34.73 | 1:39.32 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 32.26 | 2:11.58 | |||||||
7 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | 369 | 2:12.56 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Amalie Staghj Andersen | 2004 | |||||||||
Michelle Mlby | 2004 | 1:39.32 | 1:39.32 | |||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 33.24 | 2:12.56 | |||||||
8 | S68 Piger | 2003 | 357 | 2:14.00 | ||||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Lrke Hgsted | 2003 | 31.66 | 1:06.15 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 34.62 | 1:40.77 | |||||||
Lrke Asmussen | 2003 | 33.23 | 2:14.00 | |||||||
9 | Agf Piger 1 | 2003 | 342 | 2:15.97 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
Naya Hgholt Sejr | 2003 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Mille Kjr Jensen | 2004 | 31.71 | 1:04.28 | |||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 35.87 | 1:40.15 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 35.82 | 2:15.97 | |||||||
10 | Esv Havfruer | 2003 | 342 | 2:15.99 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 34.33 | 1:08.73 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.62 | 1:42.35 | |||||||
Louise Sjrup Jensen | 2003 | 33.64 | 2:15.99 | |||||||
11 | Kolding Piger | 2003 | 334 | 2:17.04 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Cille Christensen | 2004 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Anne Sofie Nrtoft | 2004 | 36.29 | 1:09.79 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 34.16 | 1:43.95 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 33.09 | 2:17.04 | |||||||
12 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 333 | 2:17.13 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Matilde Iversen | 2003 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 33.89 | 1:07.70 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 36.35 | 1:44.05 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 33.08 | 2:17.13 | |||||||
13 | Odder Piger | 2003 | 293 | 2:23.15 | ||||||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | |||||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 1:47.18 | 1:47.18 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 35.97 | 2:23.15 | |||||||
14 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 288 | 2:24.04 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Sia Aagaard | 2004 | 36.24 | 1:09.86 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 37.20 | 1:47.06 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 36.98 | 2:24.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:51 |