Results for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest rgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stvne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Horsens Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 29 maj 2015 |
Lb 26, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 627 | 31.20 | 1:06.66 | 1:50.20 | 2:23.89 | |||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 592 | 31.19 | 1:07.00 | 1:53.42 | 2:26.67 | |||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 590 | 31.49 | 1:12.27 | 1:53.08 | 2:26.85 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 587 | 32.60 | 1:11.16 | 1:52.74 | 2:27.10 | |||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 571 | 33.50 | 1:11.25 | 1:55.22 | 2:28.42 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
6 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 540 | 32.92 | 1:11.07 | 1:56.92 | 2:31.25 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Grndal | 2002 | 537 | 33.29 | 1:12.94 | 1:56.74 | 2:31.49 | |||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
8 | Ida Bgh Hald | 2001 | 521 | 33.00 | 1:10.92 | 1:56.81 | 2:33.04 | |||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
9 | Marie Christensen | 2002 | 511 | 33.66 | 1:12.33 | 1:58.74 | 2:34.09 | |||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
10 | Julie Gadgaard | 2001 | 506 | 33.43 | 1:12.20 | 1:57.90 | 2:34.51 | |||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
11 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 505 | 34.05 | 1:12.20 | 1:58.45 | 2:34.69 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 500 | 33.98 | 1:13.27 | 2:01.06 | 2:35.15 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
13 | Karina Hybye Olesen | 2001 | 498 | 33.87 | 1:12.68 | 2:00.68 | 2:35.36 | |||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
14 | Sibel Simonsen | 2001 | 488 | 35.81 | 1:15.25 | 2:00.60 | 2:36.40 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
15 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 487 | 37.14 | 1:16.34 | 2:00.91 | 2:36.58 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
16 | Karoline Srensen | 2002 | 478 | 35.94 | 1:14.94 | 2:02.22 | 2:37.52 | |||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
17 | Esther Fl | 2001 | 471 | 35.47 | 1:17.19 | 2:02.15 | 2:38.31 | |||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
18 | Mia Seehausen | 2001 | 469 | 30.98 | 1:11.75 | 2:00.44 | 2:38.50 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Louise Hvarre | 2001 | 468 | 36.23 | 1:17.57 | 2:02.67 | 2:38.62 | |||
Svmmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Michelle Franow | 2001 | 466 | 34.86 | 1:17.24 | 2:01.35 | 2:38.82 | |||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
21 | Josefine Due Christensen | 2001 | 466 | 35.09 | 1:18.32 | 2:01.60 | 2:38.84 | |||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
22 | Maja Meinert | 2001 | 451 | 36.45 | 1:20.23 | 2:04.49 | 2:40.63 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
23 | Line Gertz | 2001 | 448 | 36.00 | 1:17.91 | 2:03.12 | 2:40.96 | |||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
24 | Silja sp Logadottir | 2001 | 446 | 33.56 | 1:15.94 | 2:04.56 | 2:41.13 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Line Sloth Holm | 2001 | 446 | 37.78 | 1:17.60 | 2:03.94 | 2:41.19 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
26 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 442 | 33.93 | 1:16.29 | 2:03.44 | 2:41.70 | |||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
27 | Sille Ibsen | 2001 | 441 | 33.23 | 1:16.96 | 2:03.97 | 2:41.78 | |||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
28 | Isabella Bach | 2002 | 441 | 33.61 | 1:13.81 | 2:03.28 | 2:41.81 | |||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
29 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 440 | 33.90 | 1:15.67 | 2:05.29 | 2:41.93 | |||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
30 | Laura Gam | 2001 | 435 | 38.09 | 1:21.18 | 2:05.78 | 2:42.51 | |||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
31 | Anne Bjstrup Bertelsen | 2002 | 429 | 35.70 | 1:18.39 | 2:05.61 | 2:43.23 | |||
Brnderslev SK08 | ||||||||||
32 | Emilie Knudsen | 2002 | 422 | 34.34 | 1:16.05 | 2:04.87 | 2:44.15 | |||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
33 | Lrke Bjerre Tange | 2002 | 415 | 35.46 | 1:19.80 | 2:09.84 | 2:45.08 | |||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 414 | 36.91 | 1:20.10 | 2:07.80 | 2:45.19 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
35 | Elisabeth Slvkjr | 2002 | 414 | 38.23 | 1:23.19 | 2:07.94 | 2:45.29 | |||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
36 | Emma Jrgensen | 2001 | 409 | 35.04 | 1:19.31 | 2:11.11 | 2:45.92 | |||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
37 | Cecilie Tommerup Srensen | 2001 | 409 | 36.63 | 1:20.90 | 2:09.32 | 2:45.96 | |||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
38 | Maja Ibsen | 2001 | 404 | 40.05 | 1:23.05 | 2:07.99 | 2:46.64 | |||
Aars Svmmeklub | ||||||||||
39 | Camilla Brgger-Andersen | 2002 | 403 | 37.48 | 1:20.05 | 2:09.09 | 2:46.76 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
40 | Astrid Nielsen | 2002 | 399 | 35.10 | 1:21.09 | 2:09.79 | 2:47.30 | |||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
41 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 398 | 37.13 | 1:21.10 | 2:09.87 | 2:47.38 | |||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
42 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 394 | 37.35 | 1:19.23 | 2:10.03 | 2:48.01 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
43 | Jannie Eickhardt | 2001 | 393 | 39.36 | 1:23.35 | 2:08.98 | 2:48.09 | |||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
44 | Karoline Kjr | 2001 | 388 | 36.78 | 1:18.25 | 2:08.72 | 2:48.80 | |||
Ringe Svmme Klub | ||||||||||
45 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 385 | 35.71 | 1:20.23 | 2:11.56 | 2:49.32 | |||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
46 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 377 | 36.96 | 1:23.79 | 2:13.25 | 2:50.50 | |||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
47 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 376 | 36.87 | 1:20.74 | 2:12.07 | 2:50.66 | |||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Amalije Kristensen | 2002 | 374 | 38.81 | 1:21.38 | 2:09.34 | 2:50.89 | |||
Brnderslev SK08 | ||||||||||
49 | Maria Rye | 2001 | 372 | 37.65 | 1:22.78 | 2:10.90 | 2:51.25 | |||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
50 | Caroline Mogensen | 2002 | 368 | 36.41 | 1:21.40 | 2:12.80 | 2:51.90 | |||
Ringe Svmme Klub | ||||||||||
51 | Caroline Liboriussen | 2002 | 366 | 38.33 | 1:24.43 | 2:15.05 | 2:52.15 | |||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
52 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 366 | 36.84 | 1:19.86 | 2:10.29 | 2:52.17 | |||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
53 | Emma Ildal Djrup | 2002 | 361 | 38.45 | 1:20.60 | 2:13.95 | 2:53.00 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
54 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 357 | 38.48 | 1:21.79 | 2:12.43 | 2:53.55 | |||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
55 | Camille Hertzog | 2001 | 356 | 37.76 | 1:22.30 | 2:12.64 | 2:53.67 | |||
Ringe Svmme Klub | ||||||||||
56 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 353 | 37.41 | 1:22.53 | 2:14.77 | 2:54.18 | |||
IHF Svmning | ||||||||||
57 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 342 | 40.19 | 1:25.14 | 2:18.03 | 2:56.08 | |||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
58 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 332 | 38.71 | 1:25.55 | 2:14.61 | 2:57.86 | |||
Svendborg Svmme Klub | ||||||||||
59 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 308 | 41.09 | 1:28.61 | 2:21.20 | 3:02.42 | |||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
60 | Karoline Bauer | 2002 | 307 | 41.61 | 1:25.60 | 2:22.26 | 3:02.57 | |||
Kolding SK | ||||||||||
61 | Carla Jensen | 2002 | 305 | 37.60 | 1:23.94 | 2:19.30 | 3:02.89 | |||
Bjerre Herreds Svmmeklub | ||||||||||
- | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | DNS | |||||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
- | Madison Guldborg | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev. 75m. | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |