Tulokset Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 629 | 26.69 | 56.04 | 1:25.86 | 1:55.95 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 619 | 27.56 | 56.96 | 1:26.99 | 1:56.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 618 | 27.16 | 57.26 | 1:26.82 | 1:56.62 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 609 | 27.15 | 56.62 | 1:26.75 | 1:57.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | 584 | 26.92 | 57.30 | 1:28.81 | 1:58.85 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | 578 | 28.09 | 58.32 | 1:29.42 | 1:59.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | 578 | 28.34 | 59.11 | 1:29.61 | 1:59.24 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 577 | 27.43 | 57.91 | 1:28.09 | 1:59.32 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Gustav Yde | 2000 | 570 | 28.26 | 58.30 | 1:29.20 | 1:59.80 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Markus Kjeldsen | 2000 | 541 | 28.27 | 59.38 | 1:30.98 | 2:01.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andrej Jessen | 2000 | 530 | 28.43 | 58.96 | 1:30.82 | 2:02.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sander Schmidt | 1999 | 529 | 27.12 | 57.39 | 1:30.20 | 2:02.86 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 528 | 28.51 | 58.60 | 1:30.69 | 2:02.92 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Sørensen | 2000 | 526 | 29.39 | 1:01.14 | 1:32.60 | 2:03.04 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 526 | 29.35 | 1:00.76 | 1:32.40 | 2:03.07 | |||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 525 | 28.91 | 1:00.10 | 1:31.89 | 2:03.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Victor Kristensen | 1999 | 511 | 28.59 | 1:00.52 | 1:32.30 | 2:04.23 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 507 | 28.90 | 1:00.68 | 1:32.44 | 2:04.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 501 | 28.57 | 59.79 | 1:32.73 | 2:05.08 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 499 | 29.24 | 1:00.84 | 1:33.26 | 2:05.22 | |||
Durup IF | ||||||||||
21 | Lars Lyhne | 1999 | 486 | 28.41 | 1:00.19 | 1:33.31 | 2:06.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederik Oxenvad | 1999 | 484 | 29.73 | 1:01.85 | 1:34.82 | 2:06.51 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Malthe Burgaard | 2000 | 483 | 29.35 | 1:02.46 | 1:35.15 | 2:06.59 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Alexander Fenger | 1999 | 478 | 29.52 | 1:01.93 | 1:35.04 | 2:07.07 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christian Mangaard | 1999 | 475 | 30.01 | 1:03.19 | 1:35.86 | 2:07.28 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 470 | 30.37 | 1:02.49 | 1:35.32 | 2:07.75 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 465 | 29.66 | 1:02.06 | 1:34.97 | 2:08.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederick K. Madsen | 1999 | 463 | 29.38 | 1:01.67 | 1:35.04 | 2:08.36 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 463 | 30.59 | 1:03.19 | 1:35.60 | 2:08.43 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristian Berthelsen | 1999 | 461 | 29.63 | 1:02.73 | 1:35.71 | 2:08.56 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
30 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 461 | 29.34 | 1:01.85 | 1:34.91 | 2:08.56 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Thomas Frederiksen | 2000 | 461 | 30.05 | 1:03.51 | 1:36.31 | 2:08.58 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
33 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 458 | 29.69 | 1:01.98 | 1:35.72 | 2:08.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 453 | 29.53 | 1:02.35 | 1:36.62 | 2:09.31 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Magnus Lerche | 1999 | 451 | 29.67 | 1:02.81 | 1:36.64 | 2:09.56 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
36 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | 450 | 29.57 | 1:02.68 | 1:36.53 | 2:09.62 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
37 | Christian Rasmussen | 2000 | 448 | 30.12 | 1:04.27 | 1:38.70 | 2:09.81 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
38 | Søren Wolf | 2000 | 448 | 29.62 | 1:01.92 | 1:35.36 | 2:09.85 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
39 | Thomas Christiansen | 1999 | 443 | 29.93 | 1:02.76 | 1:36.81 | 2:10.35 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
40 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 442 | 29.24 | 1:02.17 | 1:36.24 | 2:10.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 440 | 29.59 | 1:02.13 | 1:36.05 | 2:10.55 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
42 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 433 | 29.74 | 1:03.08 | 1:37.60 | 2:11.33 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
43 | Oliver Christensen | 2000 | 431 | 29.64 | 1:03.92 | 1:38.25 | 2:11.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Alexander Dahl | 2000 | 422 | 31.04 | 1:03.75 | 1:37.91 | 2:12.45 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
45 | Andreas Jørgensen | 2000 | 420 | 30.02 | 1:03.51 | 1:38.06 | 2:12.59 | |||
Kolding SK | ||||||||||
46 | Anton Borg Hjort | 2000 | 419 | 30.69 | 1:04.48 | 1:38.72 | 2:12.77 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
47 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 416 | 31.35 | 1:05.21 | 1:39.86 | 2:13.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Johan Reimer | 2000 | 412 | 29.57 | 1:03.33 | 1:38.58 | 2:13.51 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
49 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 408 | 30.85 | 1:04.88 | 1:39.51 | 2:13.96 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
50 | Casper Christiansen | 2000 | 405 | 31.45 | 1:05.47 | 1:40.14 | 2:14.20 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
51 | Svend Matzen | 1999 | 404 | 31.63 | 1:06.26 | 1:40.33 | 2:14.40 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
52 | Mads Alnor | 2000 | 403 | 29.55 | 1:03.22 | 1:38.82 | 2:14.46 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
53 | Jakob Mose | 2000 | 390 | 31.94 | 1:06.50 | 1:41.27 | 2:15.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 389 | 30.83 | 1:04.60 | 1:39.86 | 2:16.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Havemann | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |