Results for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 566 | 24.54 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 543 | 24.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 522 | 25.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 519 | 25.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 514 | 25.33 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | 512 | 25.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Bui | 2000 | 510 | 25.40 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 495 | 25.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Kristensen | 1999 | 494 | 25.67 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 488 | 25.77 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 477 | 25.97 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 472 | 26.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Lerche | 1999 | 472 | 26.07 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jakob Juul | 2000 | 468 | 26.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Malthe Burgaard | 2000 | 464 | 26.22 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andreas Hansen | 2000 | 457 | 26.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Thomas Christiansen | 1999 | 453 | 26.42 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | 447 | 26.53 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kristian Berthelsen | 1999 | 440 | 26.67 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 440 | 26.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christian Rasmussen | 2000 | 432 | 26.84 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Arnas Jefimanka | 1999 | 426 | 26.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johan Reimer | 2000 | 423 | 27.03 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Anton Borg Hjort | 2000 | 419 | 27.12 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Andrej Jessen | 2000 | 418 | 27.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 416 | 27.19 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
27 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 415 | 27.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 414 | 27.23 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 408 | 27.35 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Rune Nørgaard | 2000 | 407 | 27.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Søren Wolf | 2000 | 406 | 27.40 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Frederick K. Madsen | 1999 | 404 | 27.46 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 402 | 27.50 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
34 | Lau Lindquist | 1999 | 398 | 27.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Oliver Christensen | 2000 | 398 | 27.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 395 | 27.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 392 | 27.72 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
37 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 392 | 27.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 391 | 27.75 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
40 | Lucas Christoffersen | 2000 | 390 | 27.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 388 | 27.83 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
42 | Svend Matzen | 1999 | 386 | 27.87 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
43 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 385 | 27.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
44 | Simon Andersen | 2000 | 382 | 27.96 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
45 | Christian Juul Jensen | 2000 | 381 | 28.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Malthe Sielemann | 1999 | 322 | 29.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Christian Mangaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |