Results for TYR Vantaa Junior Meet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
La ilta klo 15.30
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 228 | 34.21 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Alexsandr Sapogov | 2005 | 198 | 35.85 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
3 | Matvei Kozlov | 2005 | 196 | 35.99 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
4 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 194 | 36.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 186 | 36.62 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Alexander Nyman | 2004 | 179 | 37.10 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Egor Prysakov | 2004 | 179 | 37.10 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
8 | Arsenii Antonian | 2005 | 176 | 37.31 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
9 | Egor Taranov | 2006 | 175 | 37.35 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
10 | Roope Ollikainen | 2004 | 175 | 37.36 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Tino Kaukonen | 2004 | 174 | 37.40 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Mio Heinola | 2005 | 164 | 38.16 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Niko Teperi | 2005 | 151 | 39.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 150 | 39.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Paavo Nenonen | 2005 | 148 | 39.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Georgiy Abramov | 2006 | 145 | 39.79 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
17 | Georgiy Smirnov | 2006 | 145 | 39.80 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
18 | Nico Peltonen | 2005 | 135 | 40.69 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Egor Yashkin | 2005 | 135 | 40.70 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
20 | Leo Karttunen | 2004 | 135 | 40.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Velizar Nazarenko | 2005 | 132 | 41.00 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
22 | Casimir Berndtsson | 2004 | 129 | 41.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Roman Astanin | 2006 | 128 | 41.44 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
24 | Joona Kuitu | 2004 | 128 | 41.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Matti Nätti | 2004 | 127 | 41.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Tanel Moor | 2005 | 127 | 41.55 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
27 | Jan Byskov | 2004 | 124 | 41.85 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
28 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 121 | 42.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Veeti Salminen | 2004 | 119 | 42.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Rony Kulju | 2004 | 118 | 42.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Denis Efimychev | 2006 | 109 | 43.69 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
32 | Vladislav Kiuru | 2006 | 108 | 43.83 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
33 | Alexander Nikulin | 2008 | 107 | 43.92 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
34 | Aleksei Tokhtuev | 2006 | 104 | 44.33 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
35 | Joona Saarnio | 2004 | 103 | 44.52 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
36 | Miko Mikkola | 2004 | 102 | 44.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Max Nejdanov | 2006 | 92 | 46.18 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
38 | Stephan Baskakov | 2006 | 92 | 46.22 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
39 | Onni Niemi | 2005 | 88 | 46.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Daniil Seliversov | 2006 | 86 | 47.37 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
41 | Nico Kulju | 2006 | 62 | 52.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Hugo Johannes Maranil | 2005 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Semjon Griuntal | 2002 | 397 | 28.45 | ||||||
Kometa | ||||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 377 | 28.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 352 | 29.61 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Samuli Korva | 2002 | 329 | 30.28 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Leo Mikkonen | 2002 | 321 | 30.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Verneri Viisanen | 2002 | 298 | 31.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 297 | 31.31 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
8 | Akseli Lehtonen | 2002 | 295 | 31.40 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Santeri Herpola | 2003 | 295 | 31.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Max Åström | 2002 | 286 | 31.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oscar Skjäl | 2002 | 273 | 32.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Joel Syrjä | 2002 | 271 | 32.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Henri Jokinen | 2002 | 261 | 32.68 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Rasmus Söderholm | 2002 | 261 | 32.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Henri Heikkilä | 2003 | 260 | 32.72 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Reino Heinikangas | 2002 | 253 | 33.02 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Veikka Saren | 2002 | 250 | 33.15 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
18 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 235 | 33.85 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
19 | Aleksei Dimitriev | 2003 | 229 | 34.16 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
20 | Matias Gustafsson | 2002 | 219 | 34.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Akira Konttinen | 2003 | 214 | 34.95 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Kuutti Suominen | 2003 | 212 | 35.02 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Tuukka Inkilä | 2003 | 212 | 35.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Doria Sadojevic Jelacik | 2002 | 211 | 35.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Onni Järvinen | 2002 | 211 | 35.09 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Kirill Levo | 2002 | 206 | 35.37 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Samuel Leppänen | 2002 | 206 | 35.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Niklas Hatakka | 2003 | 204 | 35.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Ilari Silventoinen | 2002 | 203 | 35.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Tuomas Peltola | 2003 | 202 | 35.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Luukas Vainio | 2003 | 202 | 35.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Santeri Berggren | 2003 | 200 | 35.75 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
33 | Benjamin Hoot | 2003 | 197 | 35.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 196 | 35.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Otto Sormunen | 2002 | 189 | 36.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Aarno Lind | 2002 | 184 | 36.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Karri Suuronen | 2003 | 183 | 36.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Frans Hihnala | 2003 | 181 | 36.95 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
39 | Oscar Taht | 2003 | 171 | 37.60 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Jerry Roine | 2002 | 165 | 38.05 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
41 | Antti Malmberg | 2003 | 165 | 38.06 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
42 | Max Walther | 2003 | 165 | 38.11 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
43 | Arttu Korolainen | 2002 | 163 | 38.25 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
44 | Tuomas Tolppala | 2002 | 160 | 38.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
45 | Roni Severinkangas | 2003 | 145 | 39.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Topias Hildén | 2002 | 142 | 40.03 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Touko Ylönen | 2003 | 137 | 40.47 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
48 | Daniil Lukasin | 2002 | 134 | 40.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
49 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 131 | 41.10 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
50 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 112 | 43.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Konsta Pekkala | 2003 | 110 | 43.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
52 | Alex Peter From | 2003 | 109 | 43.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 104 | 44.41 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
54 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 101 | 44.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Jaakko Jokinen | 2003 | 99 | 45.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Santtu Kosunen | 2003 | 95 | 45.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Roope Paatos | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 576 | 25.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 540 | 25.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Eetu Alitalo | 1999 | 528 | 25.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Aleksej Belfer | 2000 | 483 | 26.64 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Roni Kallström | 2001 | 471 | 26.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Saku Laakkonen | 1999 | 447 | 27.34 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Jan Strömberg | 1999 | 434 | 27.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Otto Laakso | 1999 | 432 | 27.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Jonni Aho | 1999 | 427 | 27.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Leevi Luhtanen | 2000 | 427 | 27.76 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Oskar Nordquist | 1999 | 417 | 27.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Jere Kujansuu | 1999 | 412 | 28.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Rami Rissanen | 1999 | 405 | 28.25 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Martti Tervanen | 2000 | 405 | 28.26 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Ronald Õunamägi | 2000 | 395 | 28.49 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
16 | Uku Pärismää | 2001 | 392 | 28.55 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
17 | Matias Pennanen | 2001 | 392 | 28.56 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Lauri Törmä | 2000 | 389 | 28.64 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Janek Erik Päike | 2000 | 388 | 28.65 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Lauri Jämsén | 2000 | 372 | 29.07 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Aaron Antikainen | 2001 | 369 | 29.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Onni Punkka | 2000 | 369 | 29.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Joona Mikkola | 2001 | 362 | 29.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Andreas Toivanen | 1999 | 357 | 29.47 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
25 | Olli Aflecht | 2000 | 354 | 29.55 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Janne Koivunen | 2001 | 353 | 29.57 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Miska Kurvinen | 1999 | 352 | 29.59 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Roope Koski | 1999 | 348 | 29.70 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Emil Piho | 1999 | 348 | 29.72 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Lauri Helin | 2000 | 347 | 29.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Atte Alila | 2001 | 347 | 29.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
32 | Otto Kallama | 1999 | 343 | 29.85 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
33 | Isak Gramén | 2001 | 342 | 29.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Oliver Keho | 2000 | 336 | 30.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Kristofer Ojaste | 1999 | 330 | 30.23 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
36 | Aaro Nygård | 1999 | 327 | 30.33 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
37 | Oskari Rantamäki | 2001 | 324 | 30.44 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Eemil Kylmä | 2001 | 323 | 30.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Teemu Annala | 2001 | 304 | 31.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Saku Suomalainen | 2001 | 302 | 31.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 288 | 31.66 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
42 | Kalle Hyttinen | 2001 | 287 | 31.69 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
43 | Miska Ekström | 2000 | 286 | 31.73 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
44 | Veeti Vainionpää | 2001 | 284 | 31.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Rasmus Backman | 2000 | 276 | 32.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Juho Ruuskanen | 2001 | 272 | 32.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Timi Aaltonen | 2001 | 270 | 32.32 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
48 | Kasper Vaittinen | 2001 | 269 | 32.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Lukas Vahtera | 2001 | 268 | 32.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
50 | Henrik Martola | 2000 | 267 | 32.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Oskari Niemi | 2001 | 261 | 32.69 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
52 | Ali Gardberg | 2001 | 247 | 33.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Joonas Kousa | 2001 | 244 | 33.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 218 | 34.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Tuomas Jokilahti | 2001 | 206 | 35.40 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
56 | Frans Meltovaara | 2000 | 199 | 35.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
57 | Joni Tähti | 2001 | 197 | 35.89 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
58 | Samuli Hartikainen | 2001 | 179 | 37.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ville Aaltonen | 2001 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kevin Kroon | 1997 | 563 | 25.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Mikko Pesso | 1997 | 526 | 25.89 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 505 | 26.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 501 | 26.31 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
5 | Niklas Valkonen | 1997 | 479 | 26.71 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 471 | 26.87 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Joonas Kotiranta | 1998 | 463 | 27.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Topi Suomalainen | 1998 | 463 | 27.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Henri Kämäräinen | 1997 | 455 | 27.17 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Rasmus Virta | 1998 | 454 | 27.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jon Lundgren | 1998 | 451 | 27.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Dmitry Nosov | 1998 | 425 | 27.80 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Heikki Tervanen | 1998 | 414 | 28.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Lauri Kuitunen | 1998 | 370 | 29.11 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Alexi Taimela | 1998 | 343 | 29.86 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Raul Heinikangas | 1998 | 319 | 30.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Aleksei Belov | 1998 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |