Results for TYR Vantaa Junior Meet
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 228 | 39.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Georgiy Smirnov | 2006 | 181 | 42.44 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
3 | Egor Prysakov | 2004 | 179 | 42.59 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
4 | Roope Ollikainen | 2004 | 176 | 42.86 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Jesse Lintusalo | 2004 | 171 | 43.24 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Grigorii Shakov | 2005 | 165 | 43.81 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
7 | Joonas Jaakkola | 2004 | 163 | 43.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Matvei Kozlov | 2005 | 161 | 44.14 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
8 | Tanel Moor | 2005 | 161 | 44.14 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
10 | Hugo Johannes Maranil | 2005 | 146 | 45.61 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
11 | Denis Efimychev | 2006 | 145 | 45.68 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
12 | Joona Kuitu | 2004 | 141 | 46.11 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Tino Kaukonen | 2004 | 140 | 46.19 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Velizar Nazarenko | 2005 | 138 | 46.51 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
15 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 137 | 46.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Alexander Nyman | 2004 | 137 | 46.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Arsenii Antonian | 2005 | 137 | 46.56 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
18 | Jan Byskov | 2004 | 129 | 47.51 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Paavo Nenonen | 2005 | 129 | 47.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Leo Oksman | 2004 | 123 | 48.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Veerti Juurakko | 2004 | 122 | 48.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 120 | 48.65 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Aleksei Tokhtuev | 2006 | 119 | 48.74 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
24 | Miko Mikkola | 2004 | 118 | 48.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Alexander Nikulin | 2008 | 117 | 49.04 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
26 | Egor Taranov | 2006 | 115 | 49.35 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
27 | Stephan Baskakov | 2006 | 112 | 49.75 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
28 | Vladislav Kiuru | 2006 | 111 | 50.00 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
29 | Oskari Toivonen | 2004 | 110 | 50.14 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Roman Astanin | 2006 | 107 | 50.60 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
31 | Aapo Ahlroos | 2004 | 105 | 50.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
32 | Nico Peltonen | 2005 | 103 | 51.24 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Matti Nätti | 2004 | 102 | 51.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Joona Saarnio | 2004 | 98 | 52.06 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
35 | Daniil Seliversov | 2006 | 98 | 52.11 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
36 | Veeti Salminen | 2004 | 96 | 52.42 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 94 | 52.74 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
38 | Richard Ramstedt | 2004 | 93 | 52.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Eeti Virolainen | 2004 | 89 | 53.84 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
40 | Max Nejdanov | 2006 | 84 | 54.73 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
41 | Onni Niemi | 2005 | 79 | 55.80 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Jonah Kuronen | 2005 | 76 | 56.53 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
43 | Nico Kulju | 2006 | 66 | 59.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
44 | Maddox Pilli | 2005 | 65 | 59.74 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
45 | Mihail Svistunov | 2005 | 42 | 1:08.63 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
- | Georgiy Abramov | 2006 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Semjon Griuntal | 2002 | 450 | 31.37 | ||||||
Kometa | ||||||||||
2 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 323 | 35.01 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Oskari Aalto | 2002 | 291 | 36.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 285 | 36.49 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Leo Mikkonen | 2002 | 279 | 36.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oscar Skjäl | 2002 | 271 | 37.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Veikka Saren | 2002 | 259 | 37.67 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Joel Syrjä | 2002 | 259 | 37.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Verneri Viisanen | 2002 | 247 | 38.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Aleksei Dimitriev | 2003 | 246 | 38.33 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
11 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 240 | 38.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Elmar Kaska | 2002 | 238 | 38.76 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
13 | Niklas Hatakka | 2003 | 237 | 38.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Elias Kukkonen | 2002 | 233 | 39.03 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
15 | Danila Shishinin | 2002 | 228 | 39.33 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Alexander Fyhr | 2002 | 225 | 39.47 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Oliver Annus | 2003 | 209 | 40.47 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
18 | Samuel Leppänen | 2002 | 208 | 40.56 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 205 | 40.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Tuukka Inkilä | 2003 | 205 | 40.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Max Åström | 2002 | 204 | 40.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Kirill Levo | 2002 | 197 | 41.30 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Reino Heinikangas | 2002 | 191 | 41.74 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
24 | Matias Gustafsson | 2002 | 190 | 41.76 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Lauri Tolvanen | 2003 | 190 | 41.77 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
26 | Tuomas Peltola | 2003 | 179 | 42.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Elias Filippovits | 2002 | 176 | 42.82 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
28 | Doria Sadojevic Jelacik | 2002 | 175 | 42.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Luukas Vainio | 2003 | 175 | 42.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Elias Rajala | 2002 | 174 | 43.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 169 | 43.46 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
32 | Ilari Silventoinen | 2002 | 166 | 43.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Tatu Saareks | 2003 | 156 | 44.57 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
34 | Oscar Taht | 2003 | 155 | 44.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Markku Khrishchenovich | 2003 | 155 | 44.70 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
36 | Jerry Roine | 2002 | 148 | 45.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
37 | Karri Suuronen | 2003 | 148 | 45.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Roni Severinkangas | 2003 | 143 | 45.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Onni Järvinen | 2002 | 140 | 46.23 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
40 | Otto Sormunen | 2002 | 139 | 46.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 133 | 46.99 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
42 | Lauri Manninen | 2003 | 133 | 47.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
43 | Benjamin Hoot | 2003 | 133 | 47.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Mattias Janhunen | 2003 | 133 | 47.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Niklas Rantapää | 2003 | 133 | 47.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Nikita Batluk | 2003 | 130 | 47.41 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
47 | Aarno Lind | 2002 | 128 | 47.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Max Walther | 2003 | 126 | 47.90 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
49 | Aapo Kaasinen | 2003 | 125 | 47.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Alexander Huhtala | 2003 | 122 | 48.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Topias Hildén | 2002 | 117 | 49.03 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
52 | Arttu Korolainen | 2002 | 117 | 49.04 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
53 | Tuomas Tolppala | 2002 | 112 | 49.79 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
54 | Daniil Lukasin | 2002 | 104 | 51.00 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
55 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 104 | 51.02 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 101 | 51.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Jaakko Jokinen | 2003 | 100 | 51.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Santtu Kosunen | 2003 | 98 | 52.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 93 | 53.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Juuso Korhonen | 2002 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Konsta Pekkala | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 470 | 30.90 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 424 | 31.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Verneri Mattila | 1999 | 423 | 32.00 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Lauri Jämsén | 2000 | 397 | 32.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Leevi Luhtanen | 2000 | 395 | 32.75 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Lauri Törmä | 2000 | 394 | 32.78 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Joona Ruuskanen | 2000 | 393 | 32.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Martti Tervanen | 2000 | 389 | 32.93 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Jere Ruuhonen | 2001 | 385 | 33.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Eetu Einto | 2001 | 380 | 33.17 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
11 | Matias Pennanen | 2001 | 373 | 33.39 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Aleksej Belfer | 2000 | 356 | 33.91 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Joona Mikkola | 2001 | 352 | 34.03 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Kirill Egorov | 2000 | 352 | 34.04 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Kristofer Ojaste | 1999 | 351 | 34.05 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
16 | Oskar Nordquist | 1999 | 351 | 34.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Jetro Isotalo | 2001 | 344 | 34.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Saku Suomalainen | 2001 | 341 | 34.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Georgy Babenov | 2000 | 331 | 34.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Tuomas Jokinen | 2001 | 320 | 35.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Rami Rissanen | 1999 | 307 | 35.61 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Kasper Vaittinen | 2001 | 303 | 35.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Jere Nevalainen | 2001 | 302 | 35.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Mika Arkkila | 2000 | 283 | 36.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Ruslan Panschin | 2001 | 277 | 36.87 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Eemil Kylmä | 2001 | 255 | 37.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Aaron Antikainen | 2001 | 255 | 37.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Pyry Nurminen | 2001 | 253 | 37.97 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Juho Ruuskanen | 2001 | 251 | 38.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Henrik Martola | 2000 | 251 | 38.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Kalle Hyttinen | 2001 | 243 | 38.48 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Ville Aaltonen | 2001 | 241 | 38.62 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
33 | Otto Kallama | 1999 | 221 | 39.74 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
34 | Samuli Hartikainen | 2001 | 211 | 40.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Oskari Niemi | 2001 | 197 | 41.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
36 | Ali Gardberg | 2001 | 180 | 42.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Lukas Vahtera | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Teemu Annala | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Veeti Laine | 2000 | DSQ | SW 6.1 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Hellström | 1997 | 555 | 29.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 552 | 29.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Niklas Valkonen | 1997 | 521 | 29.86 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Antti Leiponen | 1998 | 506 | 30.16 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 490 | 30.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Jon Lundgren | 1998 | 447 | 31.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Dmitry Nosov | 1998 | 391 | 32.87 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Heikki Tervanen | 1998 | 302 | 35.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Aleksei Belov | 1998 | 196 | 41.32 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Raul Heinikangas | 1998 | 193 | 41.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |