Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag: Indledende
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:19.50 | ||||||
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 4:52.11 | ||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 5:18.40 | ||||||
3 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:25.63 | ||||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 5:28.78 | ||||||
5 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 5:29.10 | ||||||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 5:33.03 | ||||||
7 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 5:33.91 | ||||||
8 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 5:37.18 | ||||||
9 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 5:37.98 | ||||||
10 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 5:38.19 | ||||||
11 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 5:39.34 | ||||||
12 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 5:40.94 | ||||||
13 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 5:42.55 | ||||||
14 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 5:43.96 | ||||||
15 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 5:55.34 | ||||||
16 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 5:56.28 | ||||||
17 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 6:01.70 | ||||||
18 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 6:05.88 | ||||||
19 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 6:11.14 | ||||||
20 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 6:12.63 | ||||||
21 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 6:14.29 | ||||||
22 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 6:17.71 | ||||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:45.25 | ||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:48.63 | ||||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 6:17.62 | ||||||
4 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 6:17.81 | ||||||
5 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 6:42.74 | ||||||
- | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | svøm på maven 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:28 |