Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.32 | 1:06.98 | |||||
2 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.61 | 1:08.66 | |||||
3 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.70 | 1:09.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.83 | 1:10.13 | |||||
5 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 37.31 | 1:16.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 31.14 | 1:03.15 | |||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.42 | 1:07.89 | |||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.12 | 1:08.54 | |||||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.00 | 1:09.62 | |||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.77 | 1:09.90 | |||||
6 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 34.66 | 1:10.91 | |||||
7 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 36.03 | 1:12.15 | |||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.79 | 1:12.17 | |||||
8 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 35.79 | 1:12.17 | |||||
10 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.88 | 1:12.45 | |||||
11 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 34.73 | 1:13.35 | |||||
12 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.62 | 1:13.56 | |||||
13 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 36.71 | 1:14.05 | |||||
14 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.35 | 1:15.05 | |||||
15 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.03 | 1:15.55 | |||||
16 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 37.84 | 1:16.31 | |||||
17 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 37.15 | 1:16.65 | |||||
18 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.32 | 1:17.66 | |||||
19 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.99 | 1:22.68 | |||||
20 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.75 | 1:23.35 | |||||
21 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.52 | 1:23.66 | |||||
22 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 41.54 | 1:24.59 | |||||
23 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.23 | 1:29.21 | |||||
24 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 45.26 | 1:30.15 | |||||
25 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 48.74 | 1:40.28 | |||||
- | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.32 | 1:20.06 | |||||
2 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.20 | 1:20.87 | |||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.83 | 1:20.98 | |||||
4 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 41.11 | 1:23.58 | |||||
5 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.79 | 1:24.91 | |||||
6 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.09 | 1:25.13 | |||||
7 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.26 | 1:26.92 | |||||
8 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 42.20 | 1:27.14 | |||||
9 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.04 | 1:28.53 | |||||
10 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 43.16 | 1:28.67 | |||||
11 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 44.66 | 1:30.83 | |||||
12 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 45.61 | 1:31.80 | |||||
13 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.28 | 1:34.17 | |||||
14 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 47.87 | 1:34.87 | |||||
15 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.62 | 1:35.09 | |||||
16 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.85 | 1:37.34 | |||||
17 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.70 | 1:38.64 | |||||
18 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.52 | 1:40.98 | |||||
19 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.44 | 1:42.52 | |||||
20 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 49.43 | 1:42.58 | |||||
21 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.51 | 1:43.85 | |||||
22 | Gustav Reginsson Rørbo | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.29 | 1:44.06 | |||||
23 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.14 | 1:44.15 | |||||
24 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.94 | 1:44.94 | |||||
25 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.43 | 1:47.87 | |||||
26 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.80 | 1:49.20 | |||||
27 | Christoffer Roepstorff | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.08 | 1:51.42 | |||||
28 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.09 | 1:51.55 | |||||
29 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 54.39 | 1:51.70 | |||||
30 | William S. de Stricker | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.46 | 1:52.44 | |||||
31 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.29 | 2:15.47 | |||||
- | Lucas Møller Jensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | efbv. v. 25 m | |||||
- | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | efbv. v 25 n | |||||
- | Mathias B. Buch-Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | efbv. v 50 m | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.59 | 1:35.73 | |||||
2 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.98 | 1:36.83 | |||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.22 | 1:39.08 | |||||
4 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.89 | 1:39.80 | |||||
5 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 50.42 | 1:42.69 | |||||
6 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.88 | 1:43.34 | |||||
7 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 51.49 | 1:44.17 | |||||
8 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 52.71 | 1:44.42 | |||||
9 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 53.83 | 1:46.71 | |||||
10 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.17 | 1:46.97 | |||||
11 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.14 | 1:48.57 | |||||
12 | Joakim Krog Christofferse | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.94 | 1:50.05 | |||||
13 | Frej Zachariasen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.19 | 1:50.25 | |||||
14 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 54.57 | 1:50.73 | |||||
15 | Aksel Heunicke | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.31 | 2:03.91 | |||||
16 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 1:00.84 | 2:04.21 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:07 |