Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 34.30 | 1:10.03 | |||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.74 | 1:10.94 | |||||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.38 | 1:16.32 | |||||
4 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 37.10 | 1:16.41 | |||||
5 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.65 | 1:17.04 | |||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.63 | 1:17.45 | |||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.91 | 1:18.82 | |||||
8 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.72 | 1:19.92 | |||||
9 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 40.34 | 1:23.47 | |||||
10 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 41.73 | 1:25.58 | |||||
11 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 42.01 | 1:25.96 | |||||
12 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.78 | 1:27.29 | |||||
13 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 43.99 | 1:31.16 | |||||
14 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 48.00 | 1:38.90 | |||||
15 | Louisa Xu | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 53.74 | 1:59.56 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.46 | 1:13.62 | |||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.53 | 1:14.61 | |||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.43 | 1:15.10 | |||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.12 | 1:15.75 | |||||
5 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.45 | 1:16.24 | |||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 37.16 | 1:17.61 | |||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.99 | 1:18.38 | |||||
8 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.26 | 1:19.47 | |||||
9 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.31 | 1:20.04 | |||||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.78 | 1:20.76 | |||||
11 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.99 | 1:21.08 | |||||
12 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.05 | 1:22.59 | |||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.92 | 1:23.12 | |||||
14 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.78 | 1:25.18 | |||||
15 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.57 | 1:25.44 | |||||
16 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.68 | 1:25.99 | |||||
17 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.58 | 1:27.23 | |||||
18 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.16 | 1:28.73 | |||||
19 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.55 | 1:29.87 | |||||
20 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 44.09 | 1:30.70 | |||||
21 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 44.57 | 1:31.14 | |||||
22 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 45.95 | 1:33.85 | |||||
23 | Olivia Bierre | 2004 | Herlev Svømning | 45.52 | 1:34.97 | |||||
24 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 47.70 | 1:35.65 | |||||
25 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 46.73 | 1:36.32 | |||||
26 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.10 | 1:36.48 | |||||
27 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 47.77 | 1:36.64 | |||||
28 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.06 | 1:36.73 | |||||
29 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.17 | 1:38.09 | |||||
30 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 48.11 | 1:38.89 | |||||
31 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 49.52 | 1:40.16 | |||||
32 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 50.51 | 1:40.40 | |||||
33 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 49.59 | 1:40.78 | |||||
34 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 55.29 | 1:54.79 | |||||
- | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | efbv. v 75 m | |||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | ej afsl. på ryg | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 47.50 | 1:36.62 | |||||
2 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.68 | 1:37.05 | |||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 48.69 | 1:37.24 | |||||
4 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.55 | 1:38.59 | |||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.57 | 1:39.59 | |||||
6 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.43 | 1:40.25 | |||||
7 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.80 | 1:40.85 | |||||
8 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.23 | 1:42.08 | |||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 50.74 | 1:43.77 | |||||
10 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 49.99 | 1:44.84 | |||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.36 | 1:47.69 | |||||
12 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.20 | 1:51.28 | |||||
13 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.66 | 1:51.36 | |||||
14 | Ellen M. Ulrich-Jørgensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.35 | 1:51.56 | |||||
15 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 57.56 | 1:51.75 | |||||
16 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.58 | 1:52.13 | |||||
17 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 55.95 | 1:53.78 | |||||
18 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 55.43 | 1:53.80 | |||||
19 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.51 | 1:54.90 | |||||
20 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 58.00 | 1:56.64 | |||||
21 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.00 | 1:57.50 | |||||
22 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.08 | 2:00.31 | |||||
23 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 58.64 | 2:00.32 | |||||
24 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.56 | 2:01.39 | |||||
25 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:01.48 | 2:06.42 | |||||
26 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:04.92 | 2:07.77 | |||||
27 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.00 | 2:08.38 | |||||
28 | Silje Kristine V. Peters | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.07 | 2:10.28 | |||||
29 | Karla Odgaard | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.24 | 2:12.81 | |||||
30 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.93 | 2:15.38 | |||||
- | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | sv. på mave v. 50 m | |||||
- | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | efbv. v 75 m | |||||
- | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | efbv.v. 25 | |||||
- | Victoria Carstensen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej berøring v. 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:46 |