Tulokset Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.98 | 1:16.24 | |||||
2 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 38.74 | 1:20.54 | |||||
3 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.97 | 1:21.36 | |||||
4 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 43.50 | 1:27.83 | |||||
5 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 44.60 | 1:33.48 | |||||
6 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 45.00 | 1:34.17 | |||||
7 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 45.58 | 1:35.83 | |||||
8 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 50.12 | 1:44.36 | |||||
9 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 48.63 | 1:44.66 | |||||
10 | Louisa Xu | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 49.78 | 1:49.46 | |||||
11 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 55.01 | 1:54.90 | |||||
- | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | ej adsk. hænder /afs | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva B. Johansen | 2003 | A6 | 39.90 | 1:22.86 | |||||
2 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.11 | 1:28.42 | |||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.61 | 1:30.29 | |||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.07 | 1:32.23 | |||||
5 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.58 | 1:32.68 | |||||
6 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.67 | 1:35.57 | |||||
7 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 47.17 | 1:35.66 | |||||
8 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.02 | 1:36.16 | |||||
9 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.39 | 1:36.44 | |||||
10 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 47.84 | 1:36.82 | |||||
11 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.93 | 1:37.42 | |||||
12 | Freja Møller | 2004 | A6 | 47.40 | 1:38.18 | |||||
13 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.26 | 1:38.43 | |||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.88 | 1:39.70 | |||||
15 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 48.54 | 1:41.77 | |||||
16 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.80 | 1:45.78 | |||||
17 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 49.91 | 1:45.95 | |||||
18 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 53.09 | 1:46.59 | |||||
19 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 52.80 | 1:48.63 | |||||
20 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 54.11 | 1:48.89 | |||||
21 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 53.38 | 1:49.28 | |||||
22 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 54.77 | 1:49.73 | |||||
23 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 53.69 | 1:50.06 | |||||
24 | Olivia Rosenkilde | 2004 | Herlev Svømning | 51.97 | 1:50.21 | |||||
25 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 53.24 | 1:50.36 | |||||
26 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 55.37 | 1:54.64 | |||||
27 | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 56.62 | 1:55.31 | |||||
28 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 58.65 | 1:57.33 | |||||
29 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 55.70 | 1:58.59 | |||||
30 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 58.19 | 1:59.17 | |||||
31 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 1:03.75 | 2:15.23 | |||||
- | Bratt Olivia | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 49.91 | 1:42.60 | |||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 53.56 | 1:49.73 | |||||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 56.82 | 1:55.30 | |||||
4 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.40 | 1:55.58 | |||||
5 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.34 | 1:56.51 | |||||
6 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 59.44 | 2:01.79 | |||||
7 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.31 | 2:10.01 | |||||
8 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.00 | 2:11.39 | |||||
9 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 1:05.20 | 2:17.69 | |||||
10 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.90 | 2:30.40 | |||||
- | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | ej samt berør v/afsl | |||||
- | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 2 flyben v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:21 |