Tulokset Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 33.14 | 1:11.93 | 1:56.99 | 2:32.21 | |||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 34.45 | 1:14.31 | 2:02.46 | 2:41.51 | |||
3 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 38.91 | 1:18.75 | 2:04.78 | 2:43.58 | |||
4 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 45.24 | 1:31.62 | 2:23.64 | 3:03.74 | |||
5 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.10 | 1:28.33 | 2:23.64 | 3:05.79 | |||
6 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 46.02 | 1:38.95 | 2:40.46 | 3:27.99 | |||
7 | Louisa Xu | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 47.57 | 1:54.72 | 2:54.74 | 3:48.78 | |||
- | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 36.68 | 1:19.33 | 2:07.69 | 2:45.47 | |||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.54 | 1:18.49 | 2:09.36 | 2:46.21 | |||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.30 | 1:22.06 | 2:12.29 | 2:48.52 | |||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.98 | 1:24.25 | 2:16.13 | 2:53.73 | |||
5 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.42 | 1:24.55 | 2:17.63 | 2:53.92 | |||
6 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.24 | 1:24.50 | 2:18.52 | 2:55.14 | |||
7 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.42 | 1:25.20 | 2:17.32 | 2:55.55 | |||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.95 | 1:24.98 | 2:20.89 | 2:56.80 | |||
9 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.89 | 1:28.50 | 2:18.10 | 2:57.92 | |||
10 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.53 | 1:28.38 | 2:19.76 | 2:58.73 | |||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.15 | 1:27.36 | 2:17.93 | 2:59.94 | |||
12 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.94 | 1:28.89 | 2:20.05 | 3:00.18 | |||
13 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.74 | 1:28.34 | 2:25.11 | 3:04.27 | |||
14 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.35 | 1:29.85 | 2:27.31 | 3:05.42 | |||
15 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.76 | 1:32.31 | 2:23.45 | 3:07.00 | |||
16 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 43.64 | 1:30.86 | 2:25.38 | 3:09.29 | |||
17 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 46.69 | 1:35.00 | 2:30.57 | 3:10.66 | |||
18 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 44.83 | 1:32.84 | 2:28.79 | 3:13.40 | |||
19 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 45.81 | 1:34.40 | 2:36.26 | 3:16.59 | |||
20 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.59 | 1:37.19 | 2:30.04 | 3:18.95 | |||
21 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.73 | 1:41.95 | 2:34.03 | 3:21.86 | |||
22 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.97 | 1:42.90 | 2:44.43 | 3:26.77 | |||
23 | Olivia Bierre | 2004 | Herlev Svømning | 48.15 | 1:36.96 | 2:39.67 | 3:26.82 | |||
24 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 52.25 | 1:42.86 | 2:40.04 | 3:27.07 | |||
25 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 47.52 | 1:40.99 | 2:40.85 | 3:28.06 | |||
26 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 51.89 | 1:43.67 | 2:42.38 | 3:29.54 | |||
27 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 49.36 | 1:41.93 | 2:41.65 | 3:30.03 | |||
28 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 54.79 | 1:45.10 | 2:47.03 | 3:33.21 | |||
29 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 54.37 | 1:48.04 | 2:51.17 | 3:40.51 | |||
30 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 51.79 | 1:44.24 | 2:51.00 | 3:40.53 | |||
- | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | efbv. v. 75 m | |||||
- | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v 150m | |||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 44.60 | 1:37.83 | 2:35.21 | 3:22.83 | |||
2 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.98 | 1:45.63 | 2:45.56 | 3:33.93 | |||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 50.60 | 1:50.10 | 2:52.75 | 3:40.44 | |||
4 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 51.88 | 1:48.71 | 2:54.59 | 3:40.49 | |||
5 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 58.09 | 1:53.27 | 3:05.49 | 3:56.84 | |||
6 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:01.78 | 2:03.59 | 3:17.01 | 4:17.61 | |||
7 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:06.19 | 2:14.99 | 3:36.12 | 4:36.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 |