Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerd | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangr | Sigma Swim Birkerd | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 13 marts 2015 |
Lb 26, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 28.62 | 1:00.41 | 1:32.51 | 2:03.29 | |||
2 | Christoffer Kiss | 1999 | Herlev Svmning | 29.12 | 1:00.80 | 1:33.79 | 2:06.12 | |||
3 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 29.66 | 1:01.67 | 1:34.27 | 2:06.45 | |||
4 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 28.64 | 1:00.59 | 1:34.42 | 2:07.12 | |||
5 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 30.12 | 1:03.57 | 1:36.96 | 2:09.98 | |||
6 | Johan Feld Srensen | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 29.59 | 1:02.84 | 1:36.54 | 2:10.21 | |||
7 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 29.95 | 1:03.53 | 1:36.62 | 2:10.71 | |||
8 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svmning | 30.88 | 1:05.77 | 1:41.58 | 2:15.64 | |||
9 | Asbjrn Hammershj | 2000 | Vrlse Svmmeklub | 32.85 | 1:09.42 | 1:46.96 | 2:22.27 | |||
10 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Vrlse Svmmeklub | 32.83 | 1:10.69 | 1:50.58 | 2:31.99 | |||
Lb 26, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Arthur Daln Ellegaard | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 28.58 | 1:00.35 | 1:31.85 | 2:02.94 | |||
2 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svmning | 29.52 | 1:03.05 | 1:37.47 | 2:08.89 | |||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 29.59 | 1:03.56 | 1:38.62 | 2:11.88 | |||
4 | Martin Vennick Haugblle | 2001 | Hrsholm Svmmeforening | 31.07 | 1:05.17 | 1:39.45 | 2:13.72 | |||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 31.24 | 1:05.68 | 1:41.00 | 2:16.07 | |||
6 | Asger Hartvig | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 31.69 | 1:07.10 | 1:43.04 | 2:18.30 | |||
7 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idrts Forening | 29.89 | 1:04.04 | 1:40.95 | 2:18.43 | |||
8 | Emil Kildahl Dssing | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 32.34 | 1:07.87 | 1:44.11 | 2:20.30 | |||
9 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerd | 32.24 | 1:08.77 | 1:45.00 | 2:20.95 | |||
10 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 31.99 | 1:07.34 | 1:44.33 | 2:21.05 | |||
11 | Valdemar Solok | 2001 | Sllerd Svmmeklub | 32.45 | 1:08.32 | 1:45.42 | 2:21.45 | |||
12 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svmning | 34.04 | 1:08.96 | 1:45.85 | 2:21.59 | |||
13 | Oskar Vrdal | 2001 | Gladsaxe Idrts Forening | 32.98 | 1:08.45 | 1:45.69 | 2:22.18 | |||
14 | Mark Wiskum | 2001 | Sllerd Svmmeklub | 32.25 | 1:08.68 | 1:46.67 | 2:23.15 | |||
15 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svmning | 32.65 | 1:09.72 | 1:47.22 | 2:23.76 | |||
16 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 32.84 | 1:09.88 | 1:47.29 | 2:24.24 | |||
17 | Mathias Nrskov | 2001 | Sllerd Svmmeklub | 33.02 | 1:09.96 | 1:48.22 | 2:24.51 | |||
18 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 32.99 | 1:09.05 | 1:47.45 | 2:25.95 | |||
19 | Daniel Kjr Jrgensen | 2001 | Hrsholm Svmmeforening | 34.47 | 1:12.16 | 1:50.37 | 2:26.08 | |||
20 | Christoffer Hove | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 35.13 | 1:12.68 | 1:50.38 | 2:26.40 | |||
21 | Morten stergaard | 2002 | A6 | 35.15 | 1:13.52 | 1:50.58 | 2:27.48 | |||
22 | Christoffer Weiss | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 33.97 | 1:11.74 | 1:50.39 | 2:28.23 | |||
23 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 34.03 | 1:11.86 | 1:52.76 | 2:32.91 | |||
24 | Tobias Sundwall | 2001 | Vrlse Svmmeklub | 34.43 | 1:14.34 | 1:55.82 | 2:35.86 | |||
25 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Vrlse Svmmeklub | 35.42 | 1:16.06 | 1:58.29 | 2:39.95 | |||
26 | Mads Rnn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 36.28 | 1:17.80 | 1:59.57 | 2:41.57 | |||
27 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerd | 36.58 | 1:17.52 | 1:59.86 | 2:42.18 | |||
28 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerd | 36.25 | 1:19.28 | 2:03.05 | 2:45.50 | |||
29 | Janus Rosholm | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 36.43 | 1:18.83 | 2:03.06 | 2:45.65 | |||
30 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Vrlse Svmmeklub | 37.61 | 1:20.05 | 2:04.73 | 2:47.44 | |||
31 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Sllerd Svmmeklub | 36.20 | 1:18.50 | 2:04.65 | 2:49.28 | |||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerd | DNS | ||||||
Lb 26, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Joakim Khn | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 32.47 | 1:07.98 | 1:45.20 | 2:22.56 | |||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 34.69 | 1:11.71 | 1:50.60 | 2:29.14 | |||
3 | Asger Hugo Juul | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 34.31 | 1:14.73 | 1:56.37 | 2:36.21 | |||
4 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 37.53 | 1:19.46 | 2:01.24 | 2:40.13 | |||
5 | William Kristensen | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 36.67 | 1:19.37 | 2:01.98 | 2:44.31 | |||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 37.56 | 1:20.33 | 2:03.13 | 2:45.46 | |||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svmning | 37.19 | 1:20.64 | 2:05.00 | 2:48.18 | |||
8 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 39.03 | 1:22.56 | 2:06.35 | 2:49.20 | |||
9 | Thomas Hgenhaug | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 37.95 | 1:20.30 | 2:04.66 | 2:49.45 | |||
10 | Max Albertsen | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 36.26 | 1:20.08 | 2:07.63 | 2:54.10 | |||
11 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svmning | 38.84 | 1:25.78 | 2:13.72 | 2:59.44 | |||
12 | Julian Birch | 2004 | Sllerd Svmmeklub | 41.16 | 1:27.25 | 2:15.55 | 3:01.11 | |||
13 | Ludvig Montag | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 42.46 | 1:30.31 | 2:17.63 | 3:03.57 | |||
14 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 40.31 | 1:27.74 | 2:17.57 | 3:04.31 | |||
15 | Mathias Ehlers | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 42.71 | 1:31.87 | 2:20.76 | 3:08.61 | |||
16 | Mathias Filtenborg | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 41.64 | 1:32.02 | 2:22.98 | 3:12.10 | |||
17 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svmning | 44.76 | 1:35.44 | 2:29.91 | 3:21.23 | |||
18 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 46.93 | 1:40.09 | 2:31.10 | 3:24.61 | |||
19 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Vrlse Svmmeklub | 43.26 | 1:37.01 | 2:33.81 | 3:24.90 | |||
20 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerd | 45.05 | 1:37.47 | 2:33.24 | 3:25.19 | |||
21 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 47.03 | 1:40.29 | 2:35.09 | 3:26.08 | |||
22 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 47.88 | 1:41.40 | 2:36.22 | 3:26.48 | |||
23 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 47.43 | 1:41.59 | 2:37.32 | 3:29.50 | |||
- | Christian Rgind | 2004 | Sigma Swim Birkerd | DNS | ||||||
Lb 26, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svmning | 41.77 | 1:32.23 | 2:22.16 | 3:08.35 | |||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 42.75 | 1:33.00 | 2:22.13 | 3:10.32 | |||
3 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 42.72 | 1:33.01 | 2:27.51 | 3:22.64 | |||
4 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 47.61 | 1:42.68 | 2:37.64 | 3:29.73 | |||
5 | Marius Grnholm | 2005 | Herlev Svmning | 48.31 | 1:43.27 | 2:42.88 | 3:41.48 | |||
- | Marius Lundsteen Brndum | 2005 | Sllerd Svmmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerd | Udskriftstidspunkt | 10:11 |