Tulokset Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herlev Drenge 1 | 1999 | Herlev Svømning | 2:01.09 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 34.28 | 1:04.32 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 30.60 | 1:34.92 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 26.17 | 2:01.09 | |||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.39 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 30.71 | 30.71 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 35.71 | 1:06.42 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 28.28 | 1:34.70 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 26.69 | 2:01.39 | |||||||
3 | Lyngby Drenge 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.98 | ||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 34.55 | 1:06.70 | |||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 30.84 | 1:37.54 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 27.44 | 2:04.98 | |||||||
4 | Gsc Drenge | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.54 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 37.24 | 1:09.34 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 28.77 | 1:38.11 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 27.43 | 2:05.54 | |||||||
5 | Birkerød Ag2 Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:13.10 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 39.50 | 1:14.74 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.58 | 1:44.32 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.78 | 2:13.10 | |||||||
6 | Allerød Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:14.36 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 37.44 | 1:12.79 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 31.90 | 1:44.69 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 29.67 | 2:14.36 | |||||||
7 | Birkerød Ag2 Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.40 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 36.93 | 1:13.61 | |||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 32.59 | 1:46.20 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 28.20 | 2:14.40 | |||||||
8 | Herlev Drenge 2 | 2001 | Herlev Svømning | 2:15.37 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 35.93 | 35.93 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 40.84 | 1:16.77 | |||||||
Christoffer Kiss | 1999 | 29.89 | 1:46.66 | |||||||
Villads Krarup | 2000 | 28.71 | 2:15.37 | |||||||
9 | Søllerød Boys | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 2:15.45 | ||||||
Valdemar Solok | 2001 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 40.32 | 1:13.47 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 33.54 | 1:47.01 | |||||||
Mark Wiskum | 2001 | 28.44 | 2:15.45 | |||||||
10 | Værløse Drenge 1 | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:25.61 | ||||||
Mathias Persson | 2001 | 35.07 | 35.07 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 41.47 | 1:16.54 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 39.38 | 1:55.92 | |||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 29.69 | 2:25.61 | |||||||
11 | Søllerød Sharknados 2 | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 2:45.05 | ||||||
Mathias Filtenborg | 2003 | 45.17 | 45.17 | |||||||
Christian Kento Rasmussen | 2001 | 48.31 | 1:33.48 | |||||||
Janus Rosholm | 2002 | 40.29 | 2:13.77 | |||||||
Mathias Nørskov | 2001 | 31.28 | 2:45.05 | |||||||
- | A6 Drenge | 2000 | A6 | DSQ | 2 flyben eft vend br | |||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 37.81 | 37.81 | |||||||
- | Herlev Drenge 3 | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Adar Benli | 2001 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vi39 Topedo | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:22.45 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 39.60 | 39.60 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 39.65 | 1:19.25 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 32.49 | 1:51.74 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 30.71 | 2:22.45 | |||||||
2 | Birkerød Ag3 Drenge 1 | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.31 | ||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 40.96 | 40.96 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 43.62 | 1:24.58 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 36.45 | 2:01.03 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 34.28 | 2:35.31 | |||||||
3 | Ag3 Allerøds Drenge 1 | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:35.59 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 41.04 | 41.04 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 44.70 | 1:25.74 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 34.25 | 1:59.99 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 35.60 | 2:35.59 | |||||||
4 | Søllerød Boys 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:36.92 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 45.04 | 1:26.46 | |||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 39.73 | 2:06.19 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 30.73 | 2:36.92 | |||||||
5 | Herlev Drenge 4 | 2003 | Herlev Svømning | 2:39.58 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 41.77 | 41.77 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 45.30 | 1:27.07 | |||||||
Erik Li | 2003 | 37.79 | 2:04.86 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 34.72 | 2:39.58 | |||||||
6 | Gsc Talent 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:50.83 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Oscar F. Christiansen | 2003 | 51.82 | 1:31.77 | |||||||
Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | 41.30 | 2:13.07 | |||||||
Magnus Eg Fogh | 2003 | 37.76 | 2:50.83 | |||||||
7 | Birkerød Ag3 Drenge 2 | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:52.62 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Christian Røgind | 2004 | 1:34.93 | 2:15.35 | |||||||
Valdemar Witt Qvist | 2003 | 37.27 | 2:52.62 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 2:52.62 | ||||||||
8 | Gsc Talent 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:02.61 | ||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 49.63 | 49.63 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 51.93 | 1:41.56 | |||||||
Andreas I. Ladefoged | 2004 | 40.90 | 2:22.46 | |||||||
Jonas Reimer Christensen | 2003 | 40.15 | 3:02.61 | |||||||
9 | Søllerød Sharknados 1 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:02.90 | ||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Ludvig Montag | 2003 | 56.24 | 1:39.57 | |||||||
Mathias Ehlers | 2003 | 44.62 | 2:24.19 | |||||||
Julian Birch | 2004 | 38.71 | 3:02.90 | |||||||
10 | Herlev Drenge 5 | 2003 | Herlev Svømning | 3:22.36 | ||||||
Kristian Moffett | 2003 | 43.95 | 43.95 | |||||||
Peter Holm | 2003 | 55.12 | 1:39.07 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 1:43.29 | 3:22.36 | |||||||
Albert Carlsen | 2004 | 3:22.36 | ||||||||
11 | Ag3 Allerøds Drenge 2 | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:31.58 | ||||||
Malde Tesch Busse | 2003 | 2:48.22 | 2:48.22 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 43.36 | 3:31.58 | |||||||
Victor Bornemann | 2004 | |||||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 3:31.58 | 3:31.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:57 |