Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.01 | 1:06.71 | |||||
2 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.79 | 1:08.07 | |||||
3 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.41 | 1:22.37 | |||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.78 | 1:03.28 | |||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 32.57 | 1:06.82 | |||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.01 | 1:08.52 | |||||
4 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.36 | 1:09.56 | |||||
5 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.25 | 1:10.88 | |||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.76 | 1:11.21 | |||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 35.34 | 1:12.23 | |||||
8 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 34.15 | 1:13.51 | |||||
9 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.78 | 1:13.61 | |||||
10 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.38 | 1:15.69 | |||||
11 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 37.25 | 1:17.76 | |||||
12 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.31 | 1:19.27 | |||||
13 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 38.82 | 1:19.88 | |||||
14 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 36.96 | 1:20.09 | |||||
15 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.85 | 1:20.16 | |||||
16 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 37.82 | 1:20.35 | |||||
17 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.32 | 1:20.40 | |||||
18 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 39.43 | 1:20.70 | |||||
19 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 37.38 | 1:21.36 | |||||
20 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.29 | 1:21.39 | |||||
21 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 39.54 | 1:21.79 | |||||
22 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.85 | 1:23.57 | |||||
23 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.34 | 1:28.35 | |||||
24 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 44.27 | 1:30.11 | |||||
25 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 47.16 | 1:37.44 | |||||
26 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 48.03 | 1:43.02 | |||||
- | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | brystben v fly 25m | |||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 37.98 | 1:20.75 | |||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.80 | 1:23.32 | |||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.28 | 1:23.45 | |||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 39.99 | 1:26.50 | |||||
5 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.60 | 1:28.13 | |||||
6 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.76 | 1:29.84 | |||||
7 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.18 | 1:30.03 | |||||
8 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 38.40 | 1:30.69 | |||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.84 | 1:31.65 | |||||
10 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 44.21 | 1:34.10 | |||||
11 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.97 | 1:34.61 | |||||
12 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.45 | 1:34.69 | |||||
13 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 43.74 | 1:34.97 | |||||
14 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.21 | 1:35.09 | |||||
15 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.95 | 1:35.45 | |||||
16 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 48.59 | 1:38.52 | |||||
17 | Oscar F. Christiansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.90 | 1:38.57 | |||||
18 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.72 | 1:38.70 | |||||
19 | Mathias Filtenborg | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 45.30 | 1:39.70 | |||||
20 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.60 | 1:41.00 | |||||
21 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 47.72 | 1:43.00 | |||||
22 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.24 | 1:43.61 | |||||
23 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 51.47 | 1:43.80 | |||||
24 | Gustav Reginsson Rørbo | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.15 | 1:44.60 | |||||
25 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.18 | 1:46.32 | |||||
26 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 53.41 | 1:46.80 | |||||
27 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 53.35 | 1:47.72 | |||||
28 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.55 | 1:47.85 | |||||
29 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.03 | 1:48.09 | |||||
30 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.87 | 1:48.92 | |||||
31 | William S. de Stricker | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.00 | 1:49.72 | |||||
32 | Christoffer Roepstorff | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.60 | 1:50.35 | |||||
33 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.83 | 1:51.46 | |||||
34 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.36 | 1:52.54 | |||||
35 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.64 | 1:54.89 | |||||
36 | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | 57.79 | 1:57.51 | |||||
37 | Tobias Brandt Dragenberg | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:01.05 | 2:00.91 | |||||
38 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.31 | 2:08.58 | |||||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathias B. Buch-Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | crawlben v 25m | |||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.25 | 1:34.32 | |||||
2 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.54 | 1:35.62 | |||||
3 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 46.27 | 1:37.67 | |||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.34 | 1:47.34 | |||||
5 | Frej Zachariasen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 54.23 | 1:50.72 | |||||
6 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.71 | 1:52.05 | |||||
7 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.38 | 1:52.87 | |||||
8 | Joakim Krog Christofferse | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.26 | 2:04.21 | |||||
9 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 55.37 | 2:05.32 | |||||
- | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | crawlben v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:34 |