Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerd | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangr | Sigma Swim Birkerd | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 13 marts 2015 |
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 35.31 | 1:12.27 | 1:50.49 | 2:28.69 | |||
2 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 35.62 | 1:14.62 | 1:54.09 | 2:33.66 | |||
3 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 38.21 | 1:18.94 | 1:59.87 | 2:40.11 | |||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 37.79 | 1:18.63 | 2:00.95 | 2:41.02 | |||
5 | Katharina N Mller | 2001 | Herlev Svmning | 38.07 | 1:18.95 | 2:01.53 | 2:44.28 | |||
6 | Olivia Olivarius Vlund | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 38.71 | 1:20.90 | 2:04.62 | 2:48.68 | |||
7 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 41.91 | 1:26.80 | 2:12.57 | 2:56.49 | |||
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svmning | 35.92 | 1:15.88 | 1:56.49 | 2:37.56 | |||
2 | Mia Rindshj | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 36.13 | 1:16.05 | 1:57.81 | 2:39.58 | |||
3 | Terese Kjller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 37.78 | 1:19.32 | 2:02.72 | 2:44.43 | |||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 39.06 | 1:22.14 | 2:05.71 | 2:48.51 | |||
5 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Vrlse Svmmeklub | 40.47 | 1:24.09 | 2:09.18 | 2:50.85 | |||
6 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 40.70 | 1:25.24 | 2:10.18 | 2:52.02 | |||
7 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerd | 41.17 | 1:25.15 | 2:10.41 | 2:54.32 | |||
8 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 42.40 | 1:27.27 | 2:13.58 | 2:59.36 | |||
9 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 44.48 | 1:30.47 | 2:17.48 | 3:03.48 | |||
10 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerd | 41.09 | 1:26.94 | 2:15.15 | 3:04.00 | |||
11 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerd | 45.51 | 1:34.66 | 2:23.57 | 3:11.74 | |||
12 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 46.23 | 1:35.90 | 2:27.20 | 3:14.11 | |||
13 | Freja Mller | 2004 | A6 | 46.85 | 1:36.21 | 2:26.31 | 3:15.32 | |||
14 | Anna Nrskov | 2004 | Sllerd Svmmeklub | 49.68 | 1:43.70 | 2:38.26 | 3:32.23 | |||
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 47.96 | 1:41.03 | 2:35.46 | 3:26.74 | |||
2 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerd | 51.53 | 1:47.95 | 2:44.38 | 3:39.15 | |||
3 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerd | 57.91 | 1:58.99 | 3:00.12 | 3:54.06 | |||
4 | Signe Holm Hansen | 2005 | Vrlse Svmmeklub | 1:00.95 | 2:03.61 | 3:06.80 | 4:04.59 | |||
5 | Andrea Lindberg Vede | 2006 | Sigma Swim Allerd | 59.69 | 4:04.91 | 4:04.91 | ||||
6 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerd | 1:04.72 | 2:18.89 | 3:35.02 | 4:44.42 | |||
- | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Vrlse Svmmeklub | DSQ | ej berr v. 175m | |||||
- | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerd | DSQ | efb v/ 175 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerd | Udskriftstidspunkt | 11:16 |