Tulokset DGI Landsmesterskab 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 2
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sønderjylland Mix Gr. 5 | 1995 | Dgi Sønderjylland | 4:17.40 | ||||||
Luna Rahr Futtrup | 1997 | 33.80 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Lærke Rahr Futtrup | 1999 | 34.83 | 1:13.40 | 2:25.01 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 26.94 | 56.17 | 3:21.18 | ||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 26.83 | 56.22 | 4:17.40 | ||||||
2 | Mix Gr. 5 Fynsk | 1991 | DGI Fyn | 4:26.94 | ||||||
Julie Martinussen | 1997 | 33.44 | 1:11.33 | 1:11.33 | ||||||
Caroline Odgaard | 1996 | 34.94 | 1:13.23 | 2:24.56 | ||||||
Jacob Terndrup Heiden | 1996 | 28.06 | 59.18 | 3:23.74 | ||||||
Jonas Mathiesen | 1998 | 29.40 | 1:03.20 | 4:26.94 | ||||||
3 | Nordjyllands Charmører | 1996 | DGI Nordjylland | 4:27.94 | ||||||
Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 29.95 | 1:03.67 | 1:03.67 | ||||||
Merethe Mark Jensen | 1997 | 34.13 | 1:10.86 | 2:14.53 | ||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 31.37 | 1:04.83 | 3:19.36 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 32.61 | 1:08.58 | 4:27.94 | ||||||
4 | Østjylland Gr. 5 - Mix 1 | 1991 | DGI Østjylland | 4:40.95 | ||||||
Thomas Grosen | 1997 | 30.35 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Anna Svit Pedersen | 1996 | 36.60 | 1:19.89 | 2:24.70 | ||||||
Kathrine V. Kokholm | 2000 | 35.21 | 1:12.97 | 3:37.67 | ||||||
Kristoffer Jensen | 1994 | 30.19 | 1:03.28 | 4:40.95 | ||||||
5 | Østjylland Gr. 5 - Mix 2 | 1991 | DGI Østjylland | 4:48.70 | ||||||
Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | 37.30 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Josefine M. Olesen | 1999 | 38.75 | 1:23.17 | 2:43.03 | ||||||
Jesper Madsen | 1996 | 30.85 | 1:06.88 | 3:49.91 | ||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 27.95 | 58.79 | 4:48.70 | ||||||
6 | Sydøst Mix Gruppe 5 | 1991 | DGI Sydøstjylland | 5:09.73 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 37.21 | 1:14.09 | 1:14.09 | ||||||
Tobias Dam Madsen | 2002 | 44.13 | 1:27.80 | 2:41.89 | ||||||
Milla Bauer | 1997 | 37.88 | 1:21.23 | 4:03.12 | ||||||
William Bech Hindborg | 2000 | 32.49 | 1:06.61 | 5:09.73 | ||||||
Løb 29, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Mega Force | 1999 | DGI Nordjylland | 4:27.83 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 32.02 | 1:07.94 | 1:07.94 | ||||||
Caroline Christensen | 1999 | 31.81 | 1:06.81 | 2:14.75 | ||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 32.63 | 1:07.03 | 3:21.78 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 31.34 | 1:06.05 | 4:27.83 | ||||||
2 | Østjylland Gr. 6 - Mix 1 | 1999 | DGI Østjylland | 4:39.58 | ||||||
Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 30.87 | 1:03.76 | 1:03.76 | ||||||
Emilie Støve | 2000 | 36.14 | 1:15.80 | 2:19.56 | ||||||
Caroline Jürgensen | 2000 | 34.58 | 1:14.51 | 3:34.07 | ||||||
Niclas Frandsen | 1999 | 30.85 | 1:05.51 | 4:39.58 | ||||||
3 | Haslev Mix 6 | 1999 | DGI Storstrømmen | 4:50.31 | ||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 38.49 | 1:19.82 | 1:19.82 | ||||||
Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | 33.47 | 1:09.11 | 2:28.93 | ||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 30.63 | 1:04.86 | 3:33.79 | ||||||
Emilie Gaál | 1999 | 35.71 | 1:16.52 | 4:50.31 | ||||||
4 | Sønderjylland Mix Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 5:05.41 | ||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 37.65 | 1:18.60 | 1:18.60 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 34.68 | 1:13.27 | 2:31.87 | ||||||
Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 36.83 | 1:18.38 | 3:50.25 | ||||||
Cecilie Poulsen | 1999 | 36.82 | 1:15.16 | 5:05.41 | ||||||
5 | Nordjyllands Swim Starz | 1999 | DGI Nordjylland | 5:07.08 | ||||||
Patrick Andersen | 2000 | 34.20 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Maria Sørensen | 1999 | 37.24 | 1:19.48 | 2:32.21 | ||||||
Michael Boddum Brix | 2000 | 40.05 | 1:23.55 | 3:55.76 | ||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 34.75 | 1:11.32 | 5:07.08 | ||||||
6 | Mix Gr. 6 Fynsk | 1999 | DGI Fyn | 5:10.68 | ||||||
Emil Munk | 1999 | 33.43 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Stinus Madsen | 1999 | 32.59 | 1:09.55 | 2:19.90 | ||||||
Amalie Faigh Sørensen | 2000 | 39.09 | 1:25.90 | 3:45.80 | ||||||
Freja Ørom | 2000 | 40.73 | 1:24.88 | 5:10.68 | ||||||
7 | Østjylland Gr. 6 - Mix 2 | 1999 | DGI Østjylland | 5:21.72 | ||||||
Johanne B. Holm | 2000 | 37.17 | 1:18.93 | 1:18.93 | ||||||
Amanda Hørdum Bjørnholdt | 1999 | 36.01 | 1:17.64 | 2:36.57 | ||||||
Ditlev Knagaard | 2000 | 38.02 | 1:21.74 | 3:58.31 | ||||||
Lauge Ladefoged | 2000 | 40.22 | 1:23.41 | 5:21.72 | ||||||
- | Dgi Sydvest Gr. 6 Mix | 1999 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:56 |