Results for DGI Landsmesterskab 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Old Stars | 1961 | DGI Nordjylland | 2:09.62 | ||||||
Bo Damvad | 1967 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Michael Nielsen | 1964 | 32.73 | 1:05.31 | |||||||
Martin R. Jensen | 1961 | 34.64 | 1:39.95 | |||||||
Preben Hansen | 1967 | 29.67 | 2:09.62 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Østjylland Gr.4 - Drenge | 1989 | DGI Østjylland | 1:50.97 | ||||||
Steffen Christensen | 1989 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Alexander Kristensen | 1989 | 26.45 | 56.17 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 28.99 | 1:25.16 | |||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 25.81 | 1:50.97 | |||||||
2 | Fra Fyn Oldboys | 1990 | DGI Fyn | 1:58.24 | ||||||
Martin Simonsen | 1985 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 29.78 | 58.27 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 30.29 | 1:28.56 | |||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 29.68 | 1:58.24 | |||||||
3 | Sydøst Gruppe 4 | 1989 | DGI Sydøstjylland | 2:04.06 | ||||||
Martin Jørgensen | 1989 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Anders Pedersen | 1976 | 30.10 | 1:00.94 | |||||||
Johnny Jensen | 1985 | 31.03 | 1:31.97 | |||||||
Jacob Jacobsen | 1976 | 32.09 | 2:04.06 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderjylland 1 Drenge Gr 7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:00.31 | ||||||
Philip Ravn Andersen | 2002 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 30.28 | 1:01.33 | |||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 30.27 | 1:31.60 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 28.71 | 2:00.31 | |||||||
2 | Sydøst Gr. 7 Drenge 1 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:02.93 | ||||||
Niels Christian Hansen | 2001 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Jacob Lund | 2001 | 30.31 | 59.79 | |||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 32.73 | 1:32.52 | |||||||
John Borup | 2001 | 30.41 | 2:02.93 | |||||||
3 | Østjylland Gr 7 Drenge 1 | 2001 | DGI Østjylland | 2:05.74 | ||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 31.97 | 1:04.45 | |||||||
Markus Bjørnestad | 2002 | 31.13 | 1:35.58 | |||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 30.16 | 2:05.74 | |||||||
4 | Nordjyll. Thunder Bombs | 2001 | DGI Nordjylland | 2:05.86 | ||||||
David Johansen | 2001 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 33.04 | 1:03.75 | |||||||
Rasmus Storgaard | 2001 | 33.83 | 1:37.58 | |||||||
Laurits Mark Jensen | 2001 | 28.28 | 2:05.86 | |||||||
5 | Dgi Sydvest Gr. 7 Dreng 1 | 2001 | DGI Sydvest | 2:07.04 | ||||||
Christian Jessen | 2001 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Jens Peder Danielsen | 2001 | 31.80 | 1:03.89 | |||||||
Tobias Boström | 2002 | 32.12 | 1:36.01 | |||||||
Jonas Larsen | 2001 | 31.03 | 2:07.04 | |||||||
6 | Hg Drenge Gr. 7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 2:08.98 | ||||||
Jonas Christensen | 2002 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Alfred Nissen | 2002 | 36.18 | 1:06.08 | |||||||
Gustav Nissen | 2001 | 30.40 | 1:36.48 | |||||||
Rasmus Løwenstein | 2001 | 32.50 | 2:08.98 | |||||||
7 | Sydøst Gr. 7 Drenge 2 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:09.20 | ||||||
Rasmus Winther | 2001 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | 30.80 | 1:03.44 | |||||||
Mads Peter Iversen | 2002 | 32.48 | 1:35.92 | |||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 33.28 | 2:09.20 | |||||||
8 | Haslev D7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 2:09.42 | ||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 30.16 | 1:01.84 | |||||||
Nicolai Andreassen | 2001 | 31.95 | 1:33.79 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 35.63 | 2:09.42 | |||||||
9 | Sønderjylland 2 Drenge Gr.7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:21.69 | ||||||
Dennis Hansen | 2002 | 40.46 | 40.46 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 34.31 | 1:14.77 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 33.68 | 1:48.45 | |||||||
André Iversen | 2001 | 33.24 | 2:21.69 | |||||||
10 | Kaptajn Sortskæg | 2002 | DGI Midtjylland | 2:22.10 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 33.34 | 1:03.52 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 37.17 | 1:40.69 | |||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 41.41 | 2:22.10 | |||||||
11 | Dgi Sydvest Gr. 7 Dreng 2 | 2001 | DGI Sydvest | 2:29.17 | ||||||
Victor Harfot Richardy | 2002 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Marcus Brink Thomsen | 2001 | 36.08 | 1:15.08 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 38.12 | 1:53.20 | |||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | 35.97 | 2:29.17 | |||||||
12 | Drenge Gr. 7 Fynske | 2001 | DGI Fyn | 2:29.58 | ||||||
Rasmus Storm | 2001 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Kris Andersen | 2001 | 38.97 | 1:13.56 | |||||||
Tobias Stokholm | 2002 | 39.88 | 1:53.44 | |||||||
Mikkel Andersen | 2002 | 36.14 | 2:29.58 | |||||||
13 | Nordjylland Night Sharks | 2001 | DGI Nordjylland | 2:42.94 | ||||||
Christian Bols Pedersen | 2002 | 45.12 | 45.12 | |||||||
Magnus Hald | 2002 | 41.84 | 1:26.96 | |||||||
Jonas D. Nielsen | 2002 | 36.93 | 2:03.89 | |||||||
Andreas Strøm Hansen | 2002 | 39.05 | 2:42.94 | |||||||
14 | Østjylland Gr. 7 Drenge 2 | 2001 | DGI Østjylland | 2:43.62 | ||||||
Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | 42.75 | 42.75 | |||||||
Emil Lund | 2002 | 34.78 | 1:17.53 | |||||||
Nicklas Holmgaard | 2001 | 42.45 | 1:59.98 | |||||||
Oliver Rosenven | 2002 | 43.64 | 2:43.62 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Young Stars | 2003 | DGI Nordjylland | 2:14.78 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 33.41 | 1:06.48 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 35.22 | 1:41.70 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 33.08 | 2:14.78 | |||||||
2 | Sydøst Gr. 8 Drenge 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:25.76 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 38.91 | 1:11.90 | |||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 36.15 | 1:48.05 | |||||||
Mattias Hansen | 2003 | 37.71 | 2:25.76 | |||||||
3 | Rubber Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:27.05 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 38.42 | 1:11.52 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 39.12 | 1:50.64 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 36.41 | 2:27.05 | |||||||
4 | Sønderjylland Drenge Gr.8 | 2003 | Dgi Sønderjylland | 2:28.24 | ||||||
Emil Neumann | 2004 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 37.37 | 1:16.47 | |||||||
Tobias G. Sørensen | 2003 | 37.75 | 1:54.22 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 34.02 | 2:28.24 | |||||||
5 | Østjylland Gr 8 Drenge 1 | 2003 | DGI Østjylland | 2:40.43 | ||||||
Asger B. Holm | 2003 | 42.09 | 42.09 | |||||||
Markus F. Hansen | 2003 | 42.74 | 1:24.83 | |||||||
Frederik B. Faarup | 2003 | 40.09 | 2:04.92 | |||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 35.51 | 2:40.43 | |||||||
6 | Haslev D8 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:44.26 | ||||||
Victor Compen | 2003 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 33.64 | 1:15.85 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 43.15 | 1:59.00 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 45.26 | 2:44.26 | |||||||
7 | Dgi Sydvest Gr. 8 Drenge | 2003 | DGI Sydvest | 2:45.89 | ||||||
Casper Andersen | 2003 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Luca Helbo Rasmussen | 2004 | 46.37 | 1:29.60 | |||||||
Marcus Øhlenschlæger | 2003 | 43.73 | 2:13.33 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 32.56 | 2:45.89 | |||||||
8 | Nordjyll. Deadly Pirates | 2003 | DGI Nordjylland | 2:49.00 | ||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Magnus Bach Pedersen | 2003 | 36.25 | 1:14.92 | |||||||
Lasse Bøgsted | 2004 | 51.05 | 2:05.97 | |||||||
Nikolaj Jensen | 2004 | 43.03 | 2:49.00 | |||||||
9 | Sydøst Gr. 8 Drenge 2 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:51.88 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Anders Ganderup-Nissen | 2003 | 41.51 | 1:21.61 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 48.36 | 2:09.97 | |||||||
Morten Bjørnholt | 2003 | 41.91 | 2:51.88 | |||||||
10 | Østjylland Gr . 8 Drenge 2 | 2003 | DGI Østjylland | 3:03.25 | ||||||
Jakob Frimand | 2004 | 47.03 | 47.03 | |||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 48.73 | 1:35.76 | |||||||
Nikolas E. Kirkegaard | 2004 | 45.60 | 2:21.36 | |||||||
Simon K. Sørensen | 2003 | 41.89 | 3:03.25 | |||||||
- | Drenge Gr. 8 Fynske | 2003 | DGI Fyn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:01 |