Results for DGI Landsmesterskab 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 1:08.62 | 2:27.49 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jannie Krog | 1986 | DGI Østjylland | 31.99 | 1:07.99 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 30.72 | 1:02.67 | |||||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 30.41 | 1:03.22 | |||||
3 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 30.13 | 1:03.53 | |||||
4 | Caroline Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 30.59 | 1:03.73 | |||||
5 | Anne T. Nielsen | 1996 | DGI Nordjylland | 32.13 | 1:05.21 | |||||
6 | Christine Prøhl | 1998 | DGI Midtjylland | 31.20 | 1:05.53 | |||||
7 | Rie Lassen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 34.59 | 1:11.17 | |||||
8 | Christine Skouboe | 1997 | DGI Østjylland | 34.13 | 1:11.20 | |||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | DGI Midtjylland | 32.99 | 1:11.40 | |||||
10 | Caroline Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 35.41 | 1:13.45 | |||||
11 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 37.46 | 1:14.19 | |||||
12 | Kristine S. Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 35.98 | 1:14.63 | |||||
13 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 36.75 | 1:15.90 | |||||
14 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 37.25 | 1:17.74 | |||||
15 | Charlotte Elgaard | 1991 | DGI Østjylland | 35.83 | 1:18.65 | |||||
16 | Ane Jepsen | 1995 | DGI Sydvest | 38.04 | 1:19.90 | |||||
17 | Milla Bauer | 1997 | DGI Sydøstjylland | 38.78 | 1:20.22 | |||||
18 | Mathilde Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 39.19 | 1:21.59 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 32.20 | 1:04.69 | |||||
2 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 31.98 | 1:05.06 | |||||
3 | Klara Therkildsen | 1999 | DGI Nordjylland | 32.30 | 1:06.40 | |||||
4 | Gitta Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 33.17 | 1:08.43 | |||||
5 | Julie Martinussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 33.25 | 1:08.47 | |||||
6 | Kasandra Isager | 2000 | DGI Sydvest | 32.58 | 1:09.13 | |||||
7 | Amanda Meldgaard | 1999 | DGI Midtjylland | 33.24 | 1:09.56 | |||||
8 | Mathilde Hedemand | 1999 | DGI Nordjylland | 33.40 | 1:09.89 | |||||
9 | Line Bremer Mortensen | 2000 | DGI Fyn | 32.84 | 1:10.05 | |||||
10 | Andrea Zanchetta | 2000 | DGI Nordjylland | 33.67 | 1:10.25 | |||||
11 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 34.83 | 1:11.51 | |||||
12 | Anna Harboe | 2000 | DGI Østjylland | 35.01 | 1:12.89 | |||||
13 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 35.20 | 1:13.76 | |||||
14 | Kathrine V. Kokholm | 2000 | DGI Østjylland | 35.48 | 1:13.89 | |||||
15 | Cecilie Poulsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 36.41 | 1:14.12 | |||||
16 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | DGI Østjylland | 34.72 | 1:14.18 | |||||
17 | Milena Christensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 36.26 | 1:14.31 | |||||
18 | Lærke Meyer | 2000 | DGI Midtjylland | 36.57 | 1:14.65 | |||||
19 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 36.21 | 1:15.04 | |||||
20 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 36.48 | 1:15.41 | |||||
21 | Eva Schousboe | 2000 | DGI Fyn | 36.41 | 1:16.28 | |||||
22 | Laura Bryndum Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 36.77 | 1:16.85 | |||||
23 | Emilie Gaál | 1999 | DGI Storstrømmen | 36.09 | 1:16.90 | |||||
24 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 36.95 | 1:17.48 | |||||
25 | Vivi Bjerrum | 1999 | DGI Sydvest | 37.18 | 1:18.40 | |||||
26 | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 37.51 | 1:18.99 | |||||
27 | Sabrina Jensen | 2000 | DGI Sydvest | 37.89 | 1:19.21 | |||||
28 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 38.93 | 1:19.88 | |||||
29 | Mathilde Kristensen | 2000 | DGI Sydvest | 39.55 | 1:22.09 | |||||
30 | Freja Ørom | 2000 | DGI Fyn | 39.91 | 1:22.64 | |||||
31 | Emilie Støve | 2000 | DGI Østjylland | 39.06 | 1:22.77 | |||||
32 | Josefine M. Olesen | 1999 | DGI Østjylland | 39.59 | 1:22.91 | |||||
33 | Kirsten Q. Noro | 2000 | DGI Midtjylland | 39.38 | 1:22.95 | |||||
34 | Thorina Joy Schröder | 1999 | DGI Sydvest | 40.99 | 1:24.89 | |||||
35 | Kristine Odgaard | 1999 | DGI Fyn | 41.04 | 1:25.99 | |||||
36 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 40.54 | 1:26.42 | |||||
37 | Michelle Leidecker | 1999 | Dgi Sønderjylland | 41.99 | 1:31.27 | |||||
38 | Katrine Hansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 46.15 | 1:37.22 | |||||
39 | Rebecca Tonnesen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 44.96 | 1:39.36 | |||||
- | Caroline M. Knudsen | 1999 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Emilie Ravnholt | 2000 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Signe Regitze Hansen | 1999 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Hanlu He | 1999 | DGI Midtjylland | DNF | ||||||
- | Maria Christiansen | 2000 | DGI Fyn | DNF | ||||||
- | Sif Kaas Kristensen | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 32.00 | 1:06.69 | |||||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 32.51 | 1:07.68 | |||||
3 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 33.15 | 1:08.07 | |||||
4 | Sofie Petersen | 2001 | DGI Østjylland | 33.26 | 1:09.24 | |||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | DGI Midtjylland | 33.07 | 1:09.34 | |||||
6 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 33.37 | 1:09.77 | |||||
7 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 33.32 | 1:10.04 | |||||
8 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DGI Midtjylland | 33.04 | 1:10.11 | |||||
9 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 33.95 | 1:10.31 | |||||
10 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.00 | 1:11.50 | |||||
11 | Jasmin Hillerup | 2001 | DGI Storstrømmen | 35.91 | 1:12.20 | |||||
12 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 34.29 | 1:12.31 | |||||
13 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 36.16 | 1:14.31 | |||||
14 | Freja Larsen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.54 | 1:14.51 | |||||
15 | Nicole Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 35.24 | 1:14.59 | |||||
16 | Maja Brinkmann | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.55 | 1:14.80 | |||||
17 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 35.85 | 1:14.81 | |||||
18 | Anne Almvig | 2001 | DGI Østjylland | 36.71 | 1:15.58 | |||||
19 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DGI Sydvest | 35.97 | 1:15.60 | |||||
20 | Mie Petersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 36.27 | 1:15.67 | |||||
21 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 36.67 | 1:15.83 | |||||
22 | Freja Bang Christensen | 2001 | DGI Østjylland | 1:16.03 | 1:16.03 | |||||
23 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 36.36 | 1:16.85 | |||||
24 | Nethe Pedersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.91 | 1:17.13 | |||||
25 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 36.28 | 1:17.18 | |||||
26 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 36.13 | 1:17.29 | |||||
27 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 37.03 | 1:18.08 | |||||
28 | Anine B. Mariegaard | 2001 | DGI Nordjylland | 37.36 | 1:18.76 | |||||
29 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 39.01 | 1:18.86 | |||||
30 | Helene Levring | 2001 | DGI Midtjylland | 37.30 | 1:19.11 | |||||
31 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 35.26 | 1:19.31 | |||||
32 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 37.83 | 1:19.36 | |||||
33 | Emma Karstenberg | 2002 | DGI Storstrømmen | 37.20 | 1:19.99 | |||||
34 | Caroline V. Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | 37.47 | 1:20.05 | |||||
35 | Natalie Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 37.83 | 1:20.16 | |||||
36 | Katrine Hovalt Bertelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.96 | 1:20.22 | |||||
37 | Anna Kathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 38.54 | 1:20.27 | |||||
38 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 39.34 | 1:20.73 | |||||
39 | Ida Christensen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.14 | 1:21.22 | |||||
40 | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | 38.50 | 1:21.98 | |||||
41 | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | 39.68 | 1:22.66 | |||||
42 | Sofie S. Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.88 | 1:24.00 | |||||
43 | Emma Rye Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 39.35 | 1:24.22 | |||||
44 | Iben K. Zachariassen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 41.09 | 1:25.10 | |||||
45 | Sabiha Hansen | 2001 | DGI Sydvest | 41.78 | 1:27.49 | |||||
46 | Lykke Munk | 2002 | DGI Sydøstjylland | 41.58 | 1:27.85 | |||||
47 | Iben Knudsen | 2001 | DGI Fyn | 41.90 | 1:29.95 | |||||
48 | Gertrud Dahl Madsen | 2001 | DGI Sydvest | 43.06 | 1:29.96 | |||||
49 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 43.65 | 1:31.69 | |||||
50 | Ida G. Nielsen | 2002 | DGI Sydvest | 48.44 | 1:37.25 | |||||
51 | Maja Nygaard Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 45.54 | 1:37.85 | |||||
- | Didde Meyer | 2001 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Freya Kobber Nielsen | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.01 | 1:10.82 | |||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 36.35 | 1:15.75 | |||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | DGI Østjylland | 36.41 | 1:15.81 | |||||
4 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 36.95 | 1:18.35 | |||||
5 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 37.56 | 1:18.36 | |||||
6 | Michelle Philipsen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.77 | 1:20.00 | |||||
7 | Emilie Kirketerp | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 39.22 | 1:22.82 | |||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.32 | 1:23.28 | |||||
9 | Emilie Friis | 2003 | DGI Østjylland | 40.04 | 1:23.86 | |||||
10 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 39.89 | 1:24.38 | |||||
11 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.99 | 1:25.70 | |||||
12 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 41.32 | 1:26.80 | |||||
13 | Maria Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 43.50 | 1:29.78 | |||||
14 | Marie L. Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 44.94 | 1:31.29 | |||||
15 | Lotte Frederiksen | 2003 | DGI Sydvest | 44.70 | 1:31.62 | |||||
16 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 45.02 | 1:33.84 | |||||
17 | Tia Lindblad | 2003 | DGI Nordjylland | 46.07 | 1:37.50 | |||||
18 | Natasja Pedersen | 2004 | DGI Østjylland | 45.37 | 1:40.73 | |||||
19 | Mathilde Thomsen | 2004 | DGI Østjylland | 46.56 | 1:40.83 | |||||
20 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 47.46 | 1:42.54 | |||||
21 | Marie Clausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.34 | 1:42.92 | |||||
22 | Matilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.58 | 1:44.07 | |||||
23 | Amanda Lund Nielsen | 2003 | DGI Sydvest | 47.99 | 1:44.89 | |||||
24 | Viola Dahl Madsen | 2004 | DGI Sydvest | 50.48 | 1:48.79 | |||||
25 | Sofie L. Hasager | 2003 | DGI Østjylland | 50.45 | 1:49.33 | |||||
26 | Trine Tanggaard | 2003 | DGI Sydvest | 53.68 | 1:54.11 | |||||
27 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 53.74 | 1:58.45 | |||||
28 | Sine Jessen | 2004 | DGI Sydvest | 1:02.84 | 2:17.85 | |||||
- | Amalie Holst | 2004 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:03 |