Results for DGI Landsmesterskab 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 30.19 | 1:05.97 | 1:45.86 | 2:17.99 | |||
2 | Kristian Ranghøj | 1995 | DGI Østjylland | 31.17 | 1:07.58 | 1:50.19 | 2:23.46 | |||
3 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 30.41 | 1:10.22 | 1:51.30 | 2:27.95 | |||
4 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 31.19 | 1:08.96 | 1:54.29 | 2:28.29 | |||
5 | Christian Koch | 1998 | DGI Sydøstjylland | 33.37 | 1:12.29 | 1:56.19 | 2:29.28 | |||
6 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 31.14 | 1:11.02 | 1:59.04 | 2:35.86 | |||
7 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | DGI Fyn | 32.00 | 1:11.97 | 2:02.34 | 2:37.35 | |||
8 | Frederik Iburg | 1995 | DGI Østjylland | 34.80 | 1:18.08 | 2:03.72 | 2:38.55 | |||
9 | Steffan Ø. Schøler | 1996 | DGI Sydvest | 33.43 | 1:16.95 | 2:04.58 | 2:40.67 | |||
10 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | 31.88 | 1:15.78 | 2:05.13 | 2:43.23 | |||
11 | Asger Mikkelsen | 1997 | DGI Nordjylland | 35.12 | 1:19.10 | 2:06.73 | 2:46.89 | |||
12 | Christoffer Nielsen | 1998 | DGI Sydvest | 35.39 | 1:18.55 | 2:08.24 | 2:50.26 | |||
13 | Jonas Mathiesen | 1998 | DGI Fyn | 35.30 | 1:22.19 | 2:12.93 | 2:50.52 | |||
14 | Robin Poulsen | 1996 | DGI Sydvest | 36.74 | 1:21.08 | 2:12.63 | 2:50.68 | |||
15 | Mikkel Toftdal | 1995 | DGI Østjylland | 37.75 | 1:24.36 | 2:14.24 | 2:51.06 | |||
16 | Janus Madsen | 1997 | DGI Fyn | 37.31 | 1:23.73 | 2:14.04 | 2:55.19 | |||
17 | Sebastian Loftager | 1995 | DGI Østjylland | 34.91 | 1:22.27 | 2:17.09 | 2:56.61 | |||
18 | Jonas Vistrup | 1998 | DGI Fyn | 44.36 | 2:47.63 | 3:34.43 | ||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Kristensen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 30.58 | 1:05.82 | 1:47.88 | 2:20.24 | |||
2 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 33.10 | 1:10.99 | 1:56.67 | 2:28.82 | |||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | DGI Midtjylland | 31.25 | 1:09.88 | 1:55.80 | 2:30.09 | |||
4 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | DGI Storstrømmen | 33.48 | 1:13.01 | 1:59.97 | 2:33.80 | |||
5 | Emil Teis Sietam | 1999 | DGI Fyn | 35.64 | 1:16.34 | 2:05.89 | 2:42.72 | |||
6 | William Bech Hindborg | 2000 | DGI Sydøstjylland | 35.77 | 1:19.05 | 2:06.03 | 2:42.89 | |||
7 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | DGI Midtjylland | 37.36 | 1:17.88 | 2:04.56 | 2:43.07 | |||
8 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.85 | 1:20.60 | 2:08.53 | 2:44.47 | |||
9 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 36.92 | 1:18.31 | 2:09.68 | 2:45.95 | |||
10 | Jakob Dynesen | 2000 | DGI Storstrømmen | 34.70 | 1:17.48 | 2:08.44 | 2:47.50 | |||
11 | Cornelius Swain | 1999 | DGI Fyn | 36.14 | 1:19.84 | 2:10.65 | 2:47.51 | |||
12 | Peder Jensen | 1999 | DGI Fyn | 35.93 | 1:22.40 | 2:13.52 | 2:51.64 | |||
13 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 40.42 | 1:25.88 | 2:17.45 | 2:53.83 | |||
14 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 40.20 | 1:27.06 | 2:18.20 | 2:56.42 | |||
15 | Emil Pandrup | 1999 | DGI Fyn | 35.05 | 1:20.13 | 2:17.84 | 2:59.39 | |||
16 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 38.20 | 1:27.37 | 2:20.09 | 3:00.08 | |||
17 | Jens Jensen | 1999 | DGI Nordjylland | 40.52 | 1:26.30 | 2:19.52 | 3:00.11 | |||
18 | Stinus Madsen | 1999 | DGI Fyn | 37.92 | 1:22.94 | 2:20.41 | 3:02.77 | |||
19 | Simon Dollerup Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 41.32 | 1:30.66 | 2:23.94 | 3:05.69 | |||
20 | Emil Rahbek | 1999 | DGI Nordjylland | 40.80 | 1:24.19 | 2:24.58 | 3:05.80 | |||
21 | Simon G. Jensen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 45.14 | 1:32.29 | 2:25.69 | 3:08.04 | |||
22 | Rasmus Pedersen | 2000 | DGI Nordjylland | 46.32 | 1:33.20 | 2:30.62 | 3:12.64 | |||
23 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 40.52 | 1:28.19 | 2:29.73 | 3:12.95 | |||
24 | Patrick Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 48.12 | 1:36.45 | 2:34.30 | 3:16.04 | |||
25 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 45.57 | 1:38.43 | 2:34.53 | 3:18.55 | |||
26 | Niklas Nielsen | 2000 | DGI Sydvest | 45.86 | 1:36.69 | 2:36.45 | 3:20.62 | |||
27 | Andreas Poulsen | 2000 | DGI Sydvest | 42.94 | 1:37.31 | 2:36.20 | 3:22.31 | |||
- | Christian Bøgested | 2000 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Andreas Stensgård | 1999 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Mads Sørensen | 2000 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Michael Boddum Brix | 2000 | DGI Nordjylland | DSQ | indad roterende fødd | |||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.24 | 1:13.50 | 1:55.62 | 2:30.29 | |||
2 | Philip Ravn Andersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.08 | 1:21.01 | 2:09.80 | 2:44.85 | |||
3 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 36.65 | 1:21.68 | 2:09.72 | 2:47.04 | |||
4 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.16 | 1:19.77 | 2:10.55 | 2:48.30 | |||
5 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.39 | 1:18.77 | 2:11.62 | 2:48.97 | |||
6 | Jacob Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 38.62 | 1:24.49 | 2:09.77 | 2:49.65 | |||
7 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.90 | 1:24.81 | 2:15.54 | 2:50.57 | |||
8 | Nicolai Andreassen | 2001 | DGI Storstrømmen | 38.85 | 1:22.07 | 2:16.26 | 2:53.09 | |||
9 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 42.47 | 1:26.19 | 2:19.04 | 2:57.16 | |||
10 | Mads Peter Iversen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.87 | 1:28.69 | 2:20.58 | 2:59.83 | |||
11 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 40.38 | 1:27.68 | 2:18.81 | 3:01.32 | |||
12 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 39.77 | 1:25.56 | 3:02.10 | ||||
13 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 39.19 | 1:28.70 | 2:24.88 | 3:03.51 | |||
14 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 42.67 | 1:28.13 | 2:25.35 | 3:06.61 | |||
15 | Christian Jessen | 2001 | DGI Sydvest | 43.38 | 1:33.20 | 2:26.96 | 3:08.17 | |||
16 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 44.25 | 1:30.02 | 2:25.97 | 3:09.90 | |||
17 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 46.47 | 1:34.52 | 2:31.33 | 3:10.38 | |||
18 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 43.92 | 1:40.58 | 2:36.70 | 3:16.23 | |||
19 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 46.06 | 1:38.80 | 2:33.51 | 3:17.24 | |||
20 | Emil Lund | 2002 | DGI Østjylland | 45.49 | 1:41.13 | 2:39.35 | 3:21.43 | |||
21 | Mikkel Tybjerg | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 44.63 | 1:33.17 | 2:34.88 | 3:26.13 | |||
22 | Kasper Bjerregaard | 2001 | DGI Østjylland | 55.76 | 1:49.14 | 2:54.96 | 3:49.19 | |||
23 | Victor Harfot Richardy | 2002 | DGI Sydvest | 53.99 | 2:01.27 | 3:15.83 | 4:04.16 | |||
- | Andreas Strøm Hansen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | ej samtidig arme fly | |||||
- | Jonas Larsen | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nicolaj B. Jeppesen | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | arme under vand 40m | |||||
- | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.90 | 1:30.40 | 2:24.86 | 3:03.02 | |||
2 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 49.42 | 1:41.65 | 2:39.06 | 3:25.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:17 |