Resultater for DGI Landsmesterskab 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:00.74 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | DGI Midtjylland | 39.10 | ||||||
2 | Astrid Hassing | 2004 | DGI Nordjylland | 40.75 | ||||||
3 | Josephine S. Johansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 43.26 | ||||||
4 | Emilie Kirketerp | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 43.82 | ||||||
5 | Camilla R Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 44.41 | ||||||
6 | Julie Bech Ølgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 44.70 | ||||||
7 | Linea Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 45.18 | ||||||
8 | Mikka Holm | 2003 | DGI Storstrømmen | 46.69 | ||||||
9 | Agnes Astrup-Jensen | 2003 | DGI Østjylland | 46.70 | ||||||
10 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 46.81 | ||||||
11 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 46.94 | ||||||
12 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 47.27 | ||||||
13 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 47.95 | ||||||
14 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.05 | ||||||
15 | Mathilde Vangsted | 2003 | DGI Østjylland | 48.47 | ||||||
16 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 48.71 | ||||||
17 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 48.79 | ||||||
18 | Julie Malina Schmidt | 2003 | DGI Østjylland | 49.28 | ||||||
19 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.68 | ||||||
20 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.72 | ||||||
21 | Mathilde Thomsen | 2004 | DGI Østjylland | 50.44 | ||||||
22 | Tia Lindblad | 2003 | DGI Nordjylland | 51.02 | ||||||
23 | Marie L. Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 51.08 | ||||||
24 | Marie Clausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 52.56 | ||||||
25 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 55.34 | ||||||
26 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 55.89 | ||||||
27 | Sine Jessen | 2004 | DGI Sydvest | 1:08.11 | ||||||
28 | Monica Sønderbek | 2003 | DGI Fyn | 1:26.56 | ||||||
- | Amalie Holst | 2004 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Julie Gadgaard | 2003 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 45.83 | ||||||
2 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 48.76 | ||||||
3 | Mathilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 49.36 | ||||||
4 | Karen Lassen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 50.76 | ||||||
5 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | DGI Storstrømmen | 51.13 | ||||||
6 | Line Ibsen | 2005 | DGI Nordjylland | 53.60 | ||||||
7 | Emma Ljusheva | 2005 | Dgi Sønderjylland | 53.96 | ||||||
8 | Laura Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 54.65 | ||||||
9 | Louisa Christensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 56.06 | ||||||
10 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 57.81 | ||||||
11 | Line Hempel | 2005 | Dgi Sønderjylland | 1:01.31 | ||||||
12 | Ida Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | 1:02.54 | ||||||
13 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 1:03.40 | ||||||
- | Katrine Christiansen | 2005 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Klara Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Nanna Vestergaard | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:20 |