Tulokset DGI Landsmesterskab 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rollator Banden | 1959 | DGI Sydøstjylland | 3:18.41 | ||||||
Rina Damsgaard | 1956 | 1:02.49 | 1:02.49 | |||||||
Arne Christoffersen | 1964 | 53.84 | 1:56.33 | |||||||
Majbrit Ditlevsen | 1958 | 44.79 | 2:41.12 | |||||||
Poul Erik Hansen | 1953 | 37.29 | 3:18.41 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Østjylland Gr.2 - Mix | 1975 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Østjylland Gr. 4 - Mix | 1989 | DGI Østjylland | 2:31.53 | ||||||
Søren Binder | 1962 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Peter Rasmussen | 1966 | 39.50 | 1:18.63 | |||||||
Jannie Krog | 1986 | 32.73 | 1:51.36 | |||||||
Anette Elgaard | 1983 | 40.17 | 2:31.53 | |||||||
- | Hh Mix | 1984 | DGI Storstrømmen | DSQ | 1 dreng 3 piger | |||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland Sprint Team | 2001 | DGI Nordjylland | 2:32.71 | ||||||
Rasmus Storgaard | 2001 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Cathrine Sørensen | 2001 | 42.63 | 1:21.30 | |||||||
Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 39.78 | 2:01.08 | |||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 31.63 | 2:32.71 | |||||||
2 | Østjylland Gr. 7 - Mix 1 | 2001 | DGI Østjylland | 2:36.51 | ||||||
Sofie Vegener | 2002 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Jeppe K. Rasmussen | 2002 | 45.81 | 1:22.74 | |||||||
Freja Bang Christensen | 2001 | 41.20 | 2:03.94 | |||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 32.57 | 2:36.51 | |||||||
3 | Sydøst Gr. 7 Mix 1 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:36.60 | ||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 38.85 | 38.85 | |||||||
Frida Jensen | 2002 | 44.46 | 1:23.31 | |||||||
Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 37.12 | 2:00.43 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 36.17 | 2:36.60 | |||||||
4 | Mix Gr. 7 Fynsk | 2001 | DGI Fyn | 2:39.70 | ||||||
Mikkel Andersen | 2002 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Mathias Hartung | 2001 | 48.09 | 1:30.38 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 34.93 | 2:05.31 | |||||||
Anna Kaarill | 2002 | 34.39 | 2:39.70 | |||||||
5 | Sydøst Gr. 7 Mix 2 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:54.96 | ||||||
Iben K. Zachariassen | 2002 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 45.53 | 1:30.28 | |||||||
Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 48.58 | 2:18.86 | |||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 36.10 | 2:54.96 | |||||||
6 | Dgi Sydvest Gr. 7 Mix 2 | 2001 | DGI Sydvest | 3:13.80 | ||||||
Daniel Eg Larsen | 2001 | 44.82 | 44.82 | |||||||
Maja Nygaard Larsen | 2001 | 50.56 | 1:35.38 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 56.48 | 2:31.86 | |||||||
Marie Brink | 2002 | 41.94 | 3:13.80 | |||||||
7 | Dgi Sydvest Gr. 7 Mix 1 | 2001 | DGI Sydvest | 3:16.36 | ||||||
Gustav Dahl Madsen | 2001 | 49.51 | 49.51 | |||||||
Selma Winkler | 2002 | 56.53 | 1:46.04 | |||||||
Nadja Bonde Christensen | 2002 | 51.83 | 2:37.87 | |||||||
Tobias Jessen | 2002 | 38.49 | 3:16.36 | |||||||
- | Nordjyllands Ice Mashers | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | asyncron bevægelse | |||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 42.71 | 42.71 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 44.86 | 1:27.57 | |||||||
- | Østjylland Gr.7 - Mix 2 | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Stjerne Mix | 2003 | DGI Nordjylland | 2:46.88 | ||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 43.59 | 43.59 | |||||||
Michelle Philipsen | 2003 | 45.05 | 1:28.64 | |||||||
Astrid Hassing | 2004 | 44.57 | 2:13.21 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 33.67 | 2:46.88 | |||||||
2 | Mix Gr. 8 Fynsk | 2003 | DGI Fyn | 2:59.75 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 45.89 | 45.89 | |||||||
Ella Ussing | 2004 | 49.40 | 1:35.29 | |||||||
Sebastian Hartung | 2003 | 44.53 | 2:19.82 | |||||||
Anders Søndergaard | 2003 | 39.93 | 2:59.75 | |||||||
3 | Østjylland Gr. 8 - Mix | 2003 | DGI Østjylland | 3:04.09 | ||||||
Oliver Visser | 2004 | 50.93 | 50.93 | |||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 51.09 | 1:42.02 | |||||||
Line Beck Kristoffersen | 2003 | 41.40 | 2:23.42 | |||||||
Asger B. Holm | 2003 | 40.67 | 3:04.09 | |||||||
4 | Sønderjylland Mix Gr. 8 | 2003 | Dgi Sønderjylland | 3:07.11 | ||||||
Marie Vestergaard Jensen | 2003 | 46.09 | 46.09 | |||||||
Benjamin Mogensen | 2004 | 54.61 | 1:40.70 | |||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 48.22 | 2:28.92 | |||||||
Lykke Bladtkramer | 2003 | 38.19 | 3:07.11 | |||||||
5 | Østjylland Gr. 8 - Mix 2 | 2003 | DGI Østjylland | 3:20.70 | ||||||
Markus F. Hansen | 2003 | 49.68 | 49.68 | |||||||
Marius B.r. Andersen | 2003 | 54.25 | 1:43.93 | |||||||
Mie-Olise K. Jacobsen | 2003 | 52.60 | 2:36.53 | |||||||
Mathilde Thomsen | 2004 | 44.17 | 3:20.70 | |||||||
6 | Sydøst Gr. 8 Mix 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 3:22.00 | ||||||
Mikela Muhlig | 2003 | 48.31 | 48.31 | |||||||
Morten Bjørnholt | 2003 | 53.06 | 1:41.37 | |||||||
Sofie Marie Damsø | 2004 | 50.99 | 2:32.36 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 49.64 | 3:22.00 | |||||||
- | Nordjyllands Matador Mix | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | udsvøm på mave | |||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Østjylland Gr.9 - Mix | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Laura Larsen | 2005 | 52.98 | 52.98 | |||||||
Per Odrich | 2006 | 56.37 | 1:49.35 | |||||||
Elias A. Pedersen | 2006 | 1:03.32 | 2:52.67 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:30 |