2018-08-15   13:13:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR Challenger Meet 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Magnusson  1990  Simklubben Neptun            26.05   
Stefan Nystrand  1981  Spårvägen Simförening            26.14   
Hampus Ny  1990  Södertälje Simsällskap            27.03   
Ludvig Strand  1994  Täby Sim            27.16   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            27.89   
Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim            28.74   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena            29.32   
Adam Gräns  1996  Södertörns Simsällskap            32.18   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            27.53   
Sean Zhong  1998  Täby Sim            28.14   
Carl-Åke Willberg  1998  Danderyds Sim            28.48   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap            28.83   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap            29.22   
Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap            29.49   
Oliver Simic  1998  Täby Sim            30.93   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            31.93   
Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap            31.98   
Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            28.49   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap            31.55   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap            31.96   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            32.47   
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap            32.64   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap            32.90   
Olle Gunnarsson  2000  Täby Sim            33.43   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            39.31   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap            45.49   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap            34.07   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim            36.63   
Isac Rune  2003  Täby Sim            37.08   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            37.50   
Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap            37.63   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            38.63   
John Hogg  2005  Täby Sim            41.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Wallén  1997  Spårvägen Simförening            32.00   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap            32.66   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim            33.06   
Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap            33.93   
Marianne Dellwik  1997  Täby Sim            35.11   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim            36.44   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Engsoo  1998  Simklubben Neptun            34.50   
Vanessa Nordling  1998  Väsby Simsällskap            34.51   
Karin Thorén  1999  Täby Sim            35.51   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb            36.01   
Sofia Edlund  1998  Täby Sim            36.04   
Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim            36.13   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb            37.96   
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            38.05   
Vinona Bothe Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap            38.63   
10  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            38.82   
11  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            39.07   
12  Matilda Eriksson  1999  Täby Sim            45.06   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            33.60   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb            33.76   
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            34.51   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb            34.90   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            35.07   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            35.78   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            35.96   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap            36.49   
Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap            37.38   
10  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            38.79   
11  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap            40.38   
12  Tilde Carlsson  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            42.25   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim            DNS   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb            36.12   
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            36.38   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap            36.60   
Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap            36.62   
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            37.42   
Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap            37.60   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap            38.00   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            38.53   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            38.73   
10  Ingrid Franks  2003  Täby Sim            39.07   
11  Stella Alin  2002  Täby Sim            39.33   
12  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            39.37   
13  Emma Granström  2002  Leksands Simförening            39.70   
14  Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            39.81   
15  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            39.93   
16  Thilda Ström  2003  Täby Sim            40.34   
17  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            40.93   
18  Dina Larsson  2004  Täby Sim            41.08   
19  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            41.25   
20  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            41.36   
21  Embla Börjesson  2002  Täby Sim            41.82   
22  Elin Andersson  2003  Täby Sim            42.28   
23  Ida Svensson  2002  Täby Sim            42.78   
24  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            43.94   
25  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            44.57   
26  Louise Franks  2005  Täby Sim            44.68   
27  Nina Takolander  2003  Täby Sim            45.05   
28  Jennifer Barnå  2002  Täby Sim            45.10   
29  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            45.32   
30  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim            46.25   
31  Sofia Bergström  2003  Täby Sim            47.10   
32  Emelie Bergwall  2003  Täby Sim            47.27   
33  Emma Borgstedt Shahnazarian  2002  Täby Sim            47.78   
34  Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb            49.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim            4:07.38   
David Kruthammar  1997  Täby Sim            4:34.55   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim            4:20.88   
Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim            4:23.33   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap            4:35.19   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    1:08.30  2:16.92  3:26.66    4:36.22   
Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    1:06.06  2:17.37  3:29.00    4:39.78   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            4:43.12   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    1:03.61  2:14.39  3:28.63    4:43.52   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    1:09.85  2:25.60  3:42.03    4:53.12   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    1:07.77  2:22.66  3:38.91    4:54.15   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.38  2:24.16  3:39.85    4:54.71   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.04  2:25.55  3:42.33    4:58.56   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    1:11.53  2:29.36  3:47.01    5:00.29   
Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    1:12.95  2:31.59  3:51.63    5:11.56   
Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    1:15.13  2:36.60  3:56.00    5:12.47   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    1:12.30  2:33.96  3:56.24    5:15.73   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    1:17.12  2:44.33  4:11.70    5:33.33   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:08.39  2:24.39  3:41.11    4:53.27   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    1:12.00  2:28.69  3:45.61    4:59.22   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    1:09.98  2:29.06  3:50.37    5:11.50   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    1:15.61  2:36.58  3:57.00    5:13.81   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:13.63  2:36.01  3:59.31    5:19.70   
Douglas Reuterskiöld  2002  Danderyds Sim    1:17.98  2:41.67  4:05.90    5:29.57   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim            5:40.50   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    5:52.22        5:52.22   
Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    5:52.98        5:52.98   
10  Axel von Goës  2002  Täby Sim    5:58.97        5:58.97   
Karl Lingham  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Ericsson  1995  Täby Sim    29.80        1:01.02   
Malin Wallén  1997  Spårvägen Simförening    30.09        1:01.39   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    30.47        1:02.37   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    30.23        1:02.90   
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    29.53        1:02.95   
Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    30.95        1:04.18   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim    30.09        1:05.75   
Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    31.28        1:06.03   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    29.26        1:00.88   
Frida Berglund  1998  Täby Sim    30.59        1:02.73   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    29.48        1:02.81   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    31.00        1:03.50   
Emma Garmelius  1999  Spårvägen Simförening    30.15        1:03.54   
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    31.44        1:04.02   
Alice Sundberg  1999  Täby Sim    30.82        1:05.10   
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.48        1:05.25   
Linda Brännlund  1998  Täby Sim    32.01        1:05.39   
10  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    32.00        1:05.40   
11  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.93        1:05.55   
12  Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim    29.95        1:05.68   
13  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    32.07        1:05.70   
14  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    31.19        1:05.89   
15  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    31.08        1:06.22   
16  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    31.37        1:06.37   
17  Alexandra Engsoo  1998  Simklubben Neptun    31.66        1:06.42   
18  Karin Thorén  1999  Täby Sim    31.93        1:06.49   
19  Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.30        1:06.60   
20  Helena Brandt  1999  Danderyds Sim    32.08        1:07.18   
21  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    32.13        1:07.79   
22  Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    32.71        1:09.32   
23  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    32.53        1:09.55   
24  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    33.96        1:09.74   
25  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    32.42        1:10.03   
26  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    33.67        1:10.13   
27  Vinona Bothe Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap    32.81        1:11.25   
28  Sofia Edlund  1998  Täby Sim    33.84        1:11.40   
29  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    33.12        1:13.24   
30  Ebba Taberman  1998  Täby Sim    36.83        1:18.42   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    30.53        1:03.76   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    31.00        1:03.77   
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    31.46        1:04.68   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    31.82        1:04.86   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    31.73        1:05.05   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    31.76        1:05.56   
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    32.05        1:05.75   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    31.30        1:05.90   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    32.40        1:06.28   
10  Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    31.36        1:06.29   
11  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.39        1:06.33   
12  Ayten Abdelkareem  2000  Södertörns Simsällskap    31.10        1:06.97   
13  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    31.58        1:07.03   
14  Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    31.49        1:07.72   
15  Johanna Persson  2001  Täby Sim    31.75        1:07.99   
16  Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    31.08        1:08.30   
17  Frida Nöu  2001  Täby Sim    32.56        1:08.41   
18  Anna Ladis  2001  Täby Sim    32.18        1:08.52   
19  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    32.62        1:08.71   
20  Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    33.62        1:08.84   
21  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    32.35        1:09.02   
22  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    33.64        1:09.35   
23  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    34.23        1:09.36   
24  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    33.92        1:09.78   
25  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    33.96        1:10.63   
26  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    33.94        1:10.90   
27  Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    33.63        1:11.00   
28  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    32.32        1:11.11   
29  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    34.98        1:11.63   
30  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    35.08        1:11.96   
31  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    34.92        1:12.36   
32  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    34.85        1:12.45   
33  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    33.37        1:13.53   
34  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap    35.70        1:14.24   
35  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    35.07        1:14.56   
36  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    34.73        1:14.63   
37  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    37.62        1:17.39   
38  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    36.31        1:19.22   
39  Tilde Carlsson  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap    39.25        1:22.55   
Stefanie Wrembicki  2001  IFK Lidingö Simklubb            DNS   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    30.22        1:03.72   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    31.06        1:04.59   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    30.55        1:05.17   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    32.06        1:05.26   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    32.16        1:06.55   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    32.02        1:07.33   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    32.60        1:07.35   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim    32.79        1:07.83   
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.31        1:08.47   
10  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    33.86        1:09.54   
11  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    34.39        1:09.81   
11  Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    33.50        1:09.81   
13  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    34.73        1:10.78   
14  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    34.51        1:10.82   
15  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    34.20        1:12.11   
16  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    34.28        1:13.17   
17  Ellen Banestig  2002  Täby Sim    35.21        1:13.24   
18  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    35.28        1:13.29   
19  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    35.48        1:13.51   
20  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    35.11        1:13.52   
21  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    36.66        1:13.79   
22  Thilda Ström  2003  Täby Sim    34.16        1:14.42   
23  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap    36.18        1:14.43   
24  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    36.48        1:14.83   
25  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    35.52        1:15.04   
26  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    34.54        1:15.40   
27  Stella Alin  2002  Täby Sim    37.37        1:16.78   
28  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    34.93        1:17.10   
29  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    35.64        1:17.31   
30  Maja Sköld  2002  Täby Sim    37.12        1:17.62   
31  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim    35.73        1:18.28   
32  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    37.01        1:19.51   
33  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    37.86        1:19.74   
34  Beatrice Östlund  2003  Täby Sim    36.46        1:20.77   
35  Chloe Elhouar  2002  Täby Sim    36.28        1:21.94   
36  Jennifer Barnå  2002  Täby Sim    39.33        1:22.13   
37  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    40.48        1:22.52   
38  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb    38.91        1:22.78   
39  Louise Franks  2005  Täby Sim    40.22        1:23.62   
40  Emma Borgstedt Shahnazarian  2002  Täby Sim    39.19        1:26.67   
41  Sofia Bergström  2003  Täby Sim    40.95        1:27.03   
42  Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    39.49        1:30.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap    32.53        1:07.58   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    33.59        1:11.27   
Hampus Ny  1990  Södertälje Simsällskap    34.52        1:11.83   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    33.63        1:13.86   
Adam Gräns  1996  Södertörns Simsällskap    37.89        1:20.97   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    31.80        1:07.53   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    33.81        1:10.65   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    34.89        1:12.19   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    34.00        1:12.63   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    32.57        1:13.18   
Isak Alin  1999  Täby Sim    34.78        1:14.12   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    34.24        1:14.46   
Oliver Simic  1998  Täby Sim    38.46        1:20.50   
Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    40.78        1:27.55   
10  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    42.21        1:31.63   
11  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    44.23        1:33.07   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    32.90        1:09.42   
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap    32.80        1:11.02   
Victor Simic  2000  Täby Sim    35.86        1:15.26   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.15        1:16.35   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    35.99        1:17.15   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    38.47        1:20.18   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    37.32        1:22.08   
Wille Lörinc  2000  Täby Sim    38.83        1:23.02   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    40.54        1:25.60   
10  Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap    39.89        1:29.12   
11  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    46.63        1:44.46   
12  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    52.32        1:53.01   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    40.50        1:22.42   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    37.56        1:22.77   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    40.49        1:27.83   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    45.11        1:33.53   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    45.49        1:33.68   
Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    42.22        1:34.98   
Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    47.27        1:36.89   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    45.22        1:38.40   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    48.43        1:44.54   
10  Karl Lingham  2002  Täby Sim    50.10        1:44.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:41   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    30.64  1:09.17  1:53.43    2:29.37   
Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    33.27  1:10.71  1:55.94    2:30.06   
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    32.52  1:13.56  1:59.75    2:32.62   
Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    33.96  1:13.43  1:59.92    2:35.18   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    33.14  1:14.51  2:03.59    2:38.21   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berglund  1998  Täby Sim    32.69  1:12.65  1:58.46    2:34.36   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    33.47  1:13.65  1:59.18    2:35.03   
Alice Sundberg  1999  Täby Sim    34.26  1:16.33  2:03.30    2:39.71   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    32.32  1:17.63  2:03.73    2:41.56   
Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    33.33  1:16.78  2:02.74    2:42.70   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    37.63  1:20.52  2:06.84    2:43.39   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    35.95  1:18.17  2:06.55    2:43.56   
Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    33.65  1:21.56  2:07.16    2:48.60   
Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    35.88  1:21.84  2:10.38    2:49.01   
10  Helena Brandt  1999  Danderyds Sim    36.89  1:20.82  2:10.73    2:49.52   
11  Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    35.05  1:25.26  2:12.38    2:54.49   
12  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    36.81  1:24.66  2:19.28    2:57.49   
13  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    37.17  1:25.83  2:18.94    3:01.63   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    31.91  1:12.07  1:56.46    2:30.29   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    33.23  1:14.34  1:59.48    2:35.60   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.16  1:16.79  2:03.06    2:40.38   
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    34.94  1:21.30  2:06.87    2:45.35   
Julia Franks  2000  Täby Sim    36.53  1:21.96  2:05.20    2:45.48   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    33.52  1:16.57  2:05.44    2:46.40   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.48  1:16.83  2:09.06    2:47.65   
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    34.84  1:19.92  2:08.95    2:48.42   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    36.88  1:21.50  2:11.48    2:51.10   
10  Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    37.38  1:22.81  2:14.96    2:53.68   
11  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    37.54  1:21.37  2:14.22    2:54.52   
12  Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    37.88  1:23.65  2:15.64    2:54.81   
13  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    38.68  1:27.77  2:16.25    2:55.77   
14  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    40.49  1:25.39  2:16.29    2:56.55   
15  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    37.52  1:25.21  2:16.40    2:57.71   
16  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    37.42  1:26.20  2:19.79    2:58.59   
17  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    40.78  1:28.74  2:22.18    3:00.67   
18  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    40.69  1:30.45  2:19.29    3:02.71   
19  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap    39.91  1:27.22  2:23.84    3:05.21   
20  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    44.66  1:32.98  2:29.24    3:11.48   
21  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    45.76  1:35.17  2:32.93    3:14.02   
Stefanie Wrembicki  2001  IFK Lidingö Simklubb            DNS   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    37.11  1:18.92  2:07.22    2:43.10   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    35.26  1:18.92  2:07.51    2:44.85   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim    36.96  1:21.49  2:08.61    2:48.11   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    36.94  1:19.43  2:10.57    2:48.89   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    36.63  1:21.46  2:10.86    2:49.55   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    38.35  1:23.13  2:13.46    2:54.04   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    38.34  1:26.15  2:14.88    2:54.26   
Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    40.63  1:25.57  2:15.21    2:55.53   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    40.82  1:27.56  2:19.76    3:00.65   
10  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap    40.08  1:25.27  2:18.90    3:01.08   
11  Thilda Ström  2003  Täby Sim    39.45  1:27.28  2:20.80    3:02.28   
12  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    40.79  1:30.68  2:20.78    3:02.75   
13  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    37.59  1:26.18  2:19.57    3:03.05   
14  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    38.55  1:28.40  2:18.09    3:03.94   
15  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    39.33  1:30.74  2:21.75    3:03.97   
16  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    41.94  1:30.88  2:21.63    3:04.58   
17  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    40.05  1:31.24  2:24.04    3:05.42   
18  Stella Alin  2002  Täby Sim    40.17  1:30.94  2:25.44    3:06.34   
19  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    45.06  1:32.71  2:26.29    3:06.37   
20  Ellen Banestig  2002  Täby Sim    38.40  1:27.43  2:24.26    3:06.80   
21  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    43.26  1:31.40  2:26.52    3:07.65   
22  Elin Andersson  2003  Täby Sim    39.31  1:29.73  2:25.65    3:10.71   
23  Maja Sköld  2002  Täby Sim    40.20  1:33.00  2:25.55    3:11.60   
24  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim    39.85  1:33.01  2:27.96    3:13.79   
25  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    42.77  1:34.40  2:33.38    3:15.14   
26  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    41.95  1:33.96  2:32.59    3:15.72   
27  Dina Larsson  2004  Täby Sim    42.23  1:35.31  2:32.16    3:17.49   
28  Ida Svensson  2002  Täby Sim    42.77  1:34.94  2:33.06    3:19.26   
29  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    44.08  1:39.15  2:37.66    3:21.75   
30  Emelie Bergwall  2003  Täby Sim    45.44  1:37.32  2:37.10    3:22.71   
31  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    45.89  1:37.67  2:34.04    3:22.88   
32  Sofia Bergström  2003  Täby Sim    47.03  1:43.99  2:49.15    3:37.75   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb            DNS   
Chloe Elhouar  2002  Täby Sim            DSQ   
Nina Takolander  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:41 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    30.20  1:03.91  1:41.07    2:17.82   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    29.85  1:05.29  1:41.54    2:17.82   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    31.19  1:06.91  1:45.83    2:24.21   
Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap    30.95  1:06.97  1:46.63    2:24.36   
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    30.73  1:07.37  1:45.66    2:27.64   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.55  1:10.98  1:48.25    2:30.89   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    32.30  1:08.85  1:48.97    2:33.95   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    34.43  1:12.96  1:54.97    2:39.79   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    31.56  1:10.49  1:57.14    2:46.92   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    34.98  1:18.10  2:01.23    2:45.96   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isac Rune  2003  Täby Sim    41.07  1:27.71  2:21.53    3:12.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 8, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Södertörn Damer [1994]  1994  Södertörns Simsällskap            8:51.36   
  Sara Hägglund-Björklund  1995      1:05.59  2:14.13      2:14.13   
  Vilma Unnermark  1997      1:03.99  2:12.82      4:26.95   
  Carin Klasson  1995      1:04.68  2:10.81      6:37.76   
  Josefin Hallman  1995      1:04.50  2:13.60      8:51.36   
                     
Täby Sim Damer 1  95  Täby Sim            8:51.86   
  Alexandra Uusaro  1995      1:05.93  2:13.82      2:13.82   
  Frida Berglund  1998      1:04.89  2:14.33      4:28.15   
  Elsa Ericsson  1995      1:04.32  2:10.15      6:38.30   
  Emma Karell  1994      1:04.13  2:13.56      8:51.86   
                     
Strängnäs Damer  1998  Strängnäs Simklubb            9:19.82   
  Emma Bergkvist  2000      1:07.59  2:20.19      2:20.19   
  Anna Eriksson  1999      1:06.22  2:16.67      4:36.86   
  Maja Eriksson  2002      1:05.66  2:19.81      6:56.67   
  Amanda Hyllbrant  1999      1:10.10  2:23.15      9:19.82   
                     
Skk Damer (jun)  Stockholms Kappsimningsklubb            9:21.26   
  Hanna Reithner  2000      1:09.05  2:21.38      2:21.38   
  Sofia Näslund  1999      1:08.99  2:22.74      4:44.12   
  Emma Bring  1995      1:05.82  2:17.39      7:01.51   
  Ebba Martin  2000      1:08.49  2:19.75      9:21.26   
                     
Södertörn Damer [2000]  2000  Södertörns Simsällskap            9:31.62   
  Emily Lamb  2000      1:09.82  2:24.26      2:24.26   
  Ayten Abdelkareem  2000      1:10.94  2:29.20      4:53.46   
  Emma Roloff  2002      1:08.01  2:20.02      7:13.48   
  Wilma Roloff  2000      1:07.58  2:18.14      9:31.62   
                     
Väsby SS Damer Lag 2  2001  Väsby Simsällskap            9:32.63   
  Tova Andersson  2001      1:07.43  2:20.88      2:20.88   
  Louise Peacock  2001      1:08.98  2:25.25      4:46.13   
  Ebba Andersson  2001      1:08.56  2:23.82      7:09.95   
  Elin Peng  2003      1:09.27  2:22.68      9:32.63   
                     
Täby Sim Damer 1 [1998]  1998  Täby Sim            9:34.59   
  Julia Ewerbring  1998      1:07.72  2:20.23      2:20.23   
  Zhanna Kuhry  1998      1:09.63  2:27.32      4:47.55   
  Linda Brännlund  1998      1:09.89  2:24.54      7:12.09   
  Alice Sundberg  1999      1:08.06  2:22.50      9:34.59   
                     
Täby Sim Damer Lag 1  2000  Täby Sim            9:35.66   
  Alexandra Jensen  2001      1:11.08  2:24.53      2:24.53   
  Kristina Isacson  2001      1:11.51  2:26.90      4:51.43   
  Johanna Persson  2001      1:11.48  2:28.75      7:20.18   
  Cornelia Jerresand  2000      1:06.15  2:15.48      9:35.66   
                     
Väsby SS Damer Lag 1  1998  Väsby Simsällskap            9:41.41   
  Kajsa Sparrman  1999      1:08.00  2:20.67      2:20.67   
  Vanessa Nordling  1998      1:07.53  2:24.64      4:45.31   
  Ebba Bjurman  1999      1:12.06  2:31.09      7:16.40   
  Hanne Melin Romstad  1999      1:09.07  2:25.01      9:41.41   
                     
10  Täby Sim Damer 2 [1998]  1998  Täby Sim            9:46.60   
  Fanny Kruthammar  1999      1:10.46  2:24.12      2:24.12   
  Sigrid Loid  1999      1:11.48  2:27.52      4:51.64   
  Karin Thorén  1999      1:09.82  2:25.21      7:16.85   
  Sofia Lennerthson  1999      1:11.94  2:29.75      9:46.60   
                     
11  Södertörn Damer2 [2000]  2000  Södertörns Simsällskap            9:59.70   
  Rebecca Zerne  2001      1:10.59  2:29.01      2:29.01   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      1:12.21  2:29.36      4:58.37   
  Eva Sigurdsson  2001      1:15.69  2:34.12      7:32.49   
  Tina Shahmalekpour  2001      1:08.08  2:27.21      9:59.70   
                     
12  Täby Sim Damer Lag 2  2001  Täby Sim            10:11.55   
  Malin Sangfelt  2001      1:12.64  2:33.51      2:33.51   
  Josephine Junehed  2002      1:14.04  2:33.07      5:06.58   
  Frida Nöu  2001      1:13.93  2:33.17      7:39.75   
  Gunnel Sköld  2000      1:13.27  2:31.80      10:11.55   
                     
13  Väsby SS Damer Lag 4  Väsby Simsällskap            10:12.96   
  Wilma Wiiand  2001      1:14.78  2:34.04      2:34.04   
  Matilda Pfeiff  2001      1:15.39  2:38.67      5:12.71   
  Dimitra Tsirona  2002      1:13.14  2:32.33      7:45.04   
  Astrid Albertsson  2000      1:09.81  2:27.92      10:12.96   
                     
14  Väsby SS Damer Lag 3  2001  Väsby Simsällskap            10:13.13   
  Julia Björkén  2001      1:12.85  2:30.30      2:30.30   
  Lucrezia Vespertini  2002      1:10.83  2:28.69      4:58.99   
  Linnea Lindgren  2001      1:14.31  2:35.74      7:34.73   
  Vanessa Hübinette  2001      1:16.76  2:38.40      10:13.13   
                     
15  Täby Sim Damer Lag 3  2000  Täby Sim            10:15.45   
  Amanda Strömdahl  2000      1:12.58  2:30.35      2:30.35   
  Julia Franks  2000      1:10.79  2:27.98      4:58.33   
  Viktoria Nylund  2001      1:17.38  2:40.73      7:39.06   
  Lisa Schubert  2001      1:16.02  2:36.39      10:15.45   
                     
16  Väsby SS Damer Lag 5  Väsby Simsällskap            11:17.30   
  Anna Frisk-Garcia  2002      1:17.95  2:43.92      2:43.92   
  Elin Bergman  2003      1:25.66  2:54.70      5:38.62   
  Roya Tittelbach  2003      1:20.65  2:45.04      8:23.66   
  Rojin Farkhapour  2001      1:23.31  2:53.64      11:17.30   
                     
17  Väsby SS Damer Lag 6  Väsby Simsällskap            11:40.16   
  Jennifer Nyblom  2003      1:23.21  2:53.95      2:53.95   
  Oliwia Kantecki  2003      1:24.38  2:59.47      5:53.42   
  Tuva Björkén  2003      1:18.74  2:47.96      8:41.38   
  Emelie Lindström  2003      1:29.12  2:58.78      11:40.16   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  12:46   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 9, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Täby Sim Herrar 1  97  Täby Sim            8:15.44   
  David Kruthammar  1997      1:01.07  2:08.34      2:08.34   
  Filip Hedman  1998      58.10  2:05.55      4:13.89   
  Oskar Ericsson  1997      57.23  1:56.92      6:10.81   
  Daniel Räisänen  1999      59.15  2:04.63      8:15.44   
                     
Väsby SS Herrar Lag 1  1998  Väsby Simsällskap            8:57.30   
  Niklas Nyblom  1999      1:05.45  2:19.61      2:19.61   
  Karl Frylmark  1999      1:02.89  2:15.40      4:35.01   
  Anton Widholm  1999      1:03.62  2:12.52      6:47.53   
  Max Sundberg  1999      1:01.49  2:09.77      8:57.30   
                     
Täby Sim Herrar Lag 1  2000  Täby Sim            9:19.94   
  Andres Pöllänen  2001      1:07.36  2:18.59      2:18.59   
  Wille Lörinc  2000      1:05.33  2:16.11      4:34.70   
  Lukas Roosmark  2002      1:08.08  2:23.23      6:57.93   
  Wilhelm Muzikants  2001      1:09.06  2:22.01      9:19.94   
                     
Väsby SS Herrar Lag 2  2000  Väsby Simsällskap            9:42.64   
  Simon Brandt  2000      1:04.28  2:16.00      2:16.00   
  Theodor Sköld  2001      1:10.32  2:28.17      4:44.17   
  Dag Unevik  2001      1:12.86  2:29.89      7:14.06   
  William Lernå  2002      1:10.55  2:28.58      9:42.64   
                     
Täby Sim Herrar Lag 2  2001  Täby Sim            9:58.63   
  Anton Forsberg  2001      1:08.26  2:21.05      2:21.05   
  Erik Ahlqvist  2001      1:15.21  2:32.34      4:53.39   
  Axel Nordén  2001      1:14.27  2:32.10      7:25.49   
  Jonas Al-Khalili  2002      1:13.73  2:33.14      9:58.63   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  12:46 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap            30.41   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            30.48   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim            30.55   
Elsa Ericsson  1995  Täby Sim            31.41   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            31.71   
Marianne Dellwik  1997  Täby Sim            32.85   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb            28.80   
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap            29.25   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb            31.13   
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening            31.39   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            31.59   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim            31.80   
Sofia Edlund  1998  Täby Sim            32.15   
Frida Berglund  1998  Täby Sim            32.44   
Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap            32.54   
10  Vanessa Nordling  1998  Väsby Simsällskap            32.58   
11  Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap            32.81   
12  Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening            33.34   
13  Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            33.47   
14  Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            34.00   
15  Linda Brännlund  1998  Täby Sim            34.06   
16  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap            34.86   
17  Vinona Bothe Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap            35.26   
18  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            35.63   
19  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb            36.24   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            32.36   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            32.73   
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap            33.45   
Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap            33.58   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            33.66   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            33.66   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb            34.28   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap            34.43   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap            34.93   
10  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap            35.48   
11  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            35.61   
12  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap            35.81   
13  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap            37.08   
14  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap            37.54   
15  Anna Ladis  2001  Täby Sim            37.84   
16  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap            38.06   
17  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap            39.29   
18  Tilde Carlsson  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            41.17   
19  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap            42.25   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb            31.45   
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            33.03   
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            33.67   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap            33.77   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap            33.88   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            34.51   
Stella Alin  2002  Täby Sim            35.17   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            35.31   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim            35.78   
10  Thilda Ström  2003  Täby Sim            36.27   
11  Ingrid Franks  2003  Täby Sim            37.00   
12  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            37.01   
13  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            37.22   
14  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            37.96   
15  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            38.67   
16  Beatrice Östlund  2003  Täby Sim            38.74   
17  Embla Börjesson  2002  Täby Sim            39.72   
18  Maja Sköld  2002  Täby Sim            39.85   
19  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb            40.22   
20  Dina Larsson  2004  Täby Sim            40.69   
21  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            40.72   
22  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            41.02   
23  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim            41.19   
24  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap            41.21   
25  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            42.14   
26  Saga Grindberg  2003  Täby Sim            42.55   
27  Ida Svensson  2002  Täby Sim            43.27   
28  Emelie Bergwall  2003  Täby Sim            44.11   
29  Chloe Elhouar  2002  Täby Sim            44.23   
30  Sofia Bergström  2003  Täby Sim            44.72   
31  Josefin Hydén  2002  Täby Sim            45.52   
32  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            45.54   
33  Emma Borgstedt Shahnazarian  2002  Täby Sim            45.80   
34  Louise Franks  2005  Täby Sim            46.35   
35  Nina Takolander  2003  Täby Sim            48.32   
Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:02   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim            27.49   
David Kruthammar  1997  Täby Sim            29.01   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap            29.67   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap            30.02   
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap            30.15   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap            30.58   
Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap            31.19   
Timothy Mackin  1995  Södertälje Simsällskap            32.65   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap            28.28   
Carl-Åke Willberg  1998  Danderyds Sim            29.90   
Isak Alin  1999  Täby Sim            30.19   
Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap            30.22   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening            31.25   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim            31.28   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap            31.47   
Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            29.11   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            29.23   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap            31.96   
Victor Simic  2000  Täby Sim            32.14   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            32.26   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            33.31   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim            33.72   
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap            37.84   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            37.92   
10  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            38.33   
11  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap            47.89   
Oscar Frylmark  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap            35.68   
Douglas Reuterskiöld  2002  Danderyds Sim            37.71   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim            38.08   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim            38.51   
John Hogg  2005  Täby Sim            38.65   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            38.90   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            39.66   
Karl Lingham  2002  Täby Sim            39.73   
Isac Rune  2003  Täby Sim            41.46   
10  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap            42.26   
11  Axel von Goës  2002  Täby Sim            43.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:02 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    1:06.73  2:16.83  3:27.48    4:37.11   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    1:07.59  2:20.03  3:32.20    4:42.15   
Malin Wallén  1997  Spårvägen Simförening    1:09.59  2:22.47  3:36.16    4:49.70   
Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    1:09.75  2:25.89  3:43.55    4:59.95   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Berglund  1998  Täby Sim    1:08.25  2:20.35  3:32.64    4:45.18   
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    1:10.56  2:26.24  3:39.57    4:51.17   
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.25  2:26.21  3:41.25    4:51.57   
Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening    1:09.06  2:23.43  3:41.05    4:58.00   
Linda Brännlund  1998  Täby Sim    1:11.40  2:27.48  3:45.61    5:04.40   
Karin Thorén  1999  Täby Sim    1:12.71  2:32.32  3:52.42    5:09.55   
Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    1:11.09  2:30.36  3:51.34    5:12.34   
Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim    1:16.52  2:42.33  4:07.62    5:25.21   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    1:18.50  2:43.01  4:05.61    5:26.83   
10  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    1:15.72  2:42.09  4:08.49    5:34.58   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    1:06.94  2:18.70  3:31.78    4:42.53   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    1:09.10  2:23.49  3:37.51    4:49.43   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.04  2:26.05  3:40.94    4:51.66   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    1:10.83  2:26.69  3:42.56    4:58.22   
Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.91  2:27.01  3:44.68    5:00.50   
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    1:11.99  2:29.93  3:48.33    5:02.50   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    1:14.19  2:33.73  3:52.39    5:07.64   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    1:14.65  2:34.53  3:53.23    5:10.13   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    1:11.13  2:29.99  3:51.26    5:11.08   
10  Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    1:13.73  2:34.23  3:54.03    5:11.24   
11  Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    1:14.85  2:35.63  3:56.87    5:17.03   
12  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    1:16.22  2:38.86  4:02.05    5:23.58   
13  Agnes Thomée  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:16.78  2:40.06  4:02.13    5:23.81   
14  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    1:15.58  2:38.31  4:02.04    5:24.26   
15  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:16.63  2:41.75  4:07.25    5:29.66   
16  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    1:18.18  2:44.17  4:09.78    5:31.59   
17  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    1:19.18  2:45.24  4:10.88    5:32.55   
18  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    1:20.90  2:49.14  4:18.93    5:44.91   
19  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    1:24.99  2:58.23  4:29.19    5:57.55   
20  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    1:28.03  3:03.77  4:38.84    6:09.39   
Lisa Schubert  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    1:11.13  2:26.03  3:40.65    4:52.94   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    1:11.51  2:29.38  3:47.37    5:02.33   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    1:14.17  2:33.00  3:52.05    5:07.61   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim    1:14.31  2:34.95  3:55.56    5:14.77   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    1:14.69  2:34.89  3:55.76    5:14.94   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    1:17.54  2:38.82  3:59.94    5:19.38   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    1:14.62  2:37.96  4:02.70    5:20.75   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    1:16.09  2:37.82  3:59.43    5:22.06   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    1:17.05  2:37.44  4:01.01    5:24.18   
10  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    1:15.37  2:38.65  4:01.99    5:24.44   
11  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:16.34  2:41.20  4:06.27    5:29.91   
12  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap    1:20.26  2:47.68  4:15.47    5:39.00   
13  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    1:23.01  2:50.57  4:18.06    5:39.89   
14  Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:20.69  2:49.86  4:16.75    5:40.10   
15  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    1:18.76  2:45.96  4:15.34    5:40.42   
16  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    1:25.48  2:56.67  4:29.78    5:56.52   
17  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    1:25.79  2:59.42  4:32.83    5:58.65   
18  Maja Sköld  2002  Täby Sim    1:23.75  2:55.64  4:29.45    5:59.64   
19  Nina Takolander  2003  Täby Sim    1:25.01  3:00.05  4:36.26    6:08.30   
20  Elin Andersson  2003  Täby Sim    1:25.69  3:03.96  4:44.19    6:21.34   
21  Ida Svensson  2002  Täby Sim    1:32.89  3:11.00  4:49.99    6:26.20   
22  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim    1:31.45  3:11.55  4:52.20    6:28.78   
23  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    1:31.54  3:11.60  4:51.52    6:30.13   
24  Sofia Bergström  2003  Täby Sim    1:32.64  3:15.32  4:57.44    6:37.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:52   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    26.15        53.77   
Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap    25.86        53.97   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    26.95        56.54   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap    26.05        56.55   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägen Simförening    27.28        56.94   
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    27.65        57.30   
Hampus Ny  1990  Södertälje Simsällskap    27.62        57.33   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    27.23        57.56   
Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim    27.88        58.23   
10  Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    28.55        58.29   
11  Tobias Henriksson  1996  Spårvägen Simförening    27.23        1:01.04   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    25.90        53.59   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    27.59        57.21   
Carl-Åke Willberg  1998  Danderyds Sim    27.41        57.57   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    27.32        57.99   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    27.65        59.46   
Isak Alin  1999  Täby Sim    28.94        59.75   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    29.02        1:00.28   
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    28.80        1:00.63   
Oliver Simic  1998  Täby Sim    29.20        1:01.08   
10  Gustav Barnå  1999  Täby Sim    30.23        1:01.40   
11  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    29.87        1:01.61   
12  Walter Forsberg Meinhart  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    28.57        1:01.79   
13  Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    29.92        1:02.29   
14  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    30.14        1:03.38   
15  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    30.96        1:03.44   
16  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    29.68        1:03.76   
17  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    31.12        1:07.77   
18  Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    31.13        1:08.26   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    26.62        55.20   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    27.98        56.72   
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap    28.24        58.05   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    29.71        1:02.31   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    29.26        1:02.36   
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap    30.10        1:02.63   
Wille Lörinc  2000  Täby Sim    29.42        1:02.77   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    30.03        1:03.03   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    30.75        1:03.15   
10  Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    29.94        1:05.24   
11  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    32.17        1:06.07   
12  Axel Nordén  2001  Täby Sim    33.11        1:06.99   
13  Anton Forsberg  2001  Täby Sim    32.57        1:07.08   
14  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    31.64        1:07.12   
15  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    32.39        1:07.24   
16  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    33.41        1:07.39   
17  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    33.02        1:08.97   
18  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    32.94        1:10.88   
19  Oscar Frylmark  2001  Väsby Simsällskap    36.07        1:14.24   
20  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    39.36        1:22.85   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    29.65        1:02.57   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    31.47        1:05.50   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    32.13        1:05.55   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    32.64        1:08.20   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    33.25        1:11.14   
Douglas Reuterskiöld  2002  Danderyds Sim    34.44        1:11.22   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    35.48        1:12.32   
Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    35.32        1:14.54   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    34.90        1:14.58   
10  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    36.01        1:15.78   
11  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    36.31        1:15.99   
12  Axel von Goës  2002  Täby Sim    36.60        1:16.47   
13  Karl Lingham  2002  Täby Sim    36.73        1:17.57   
14  John Hogg  2005  Täby Sim    36.93        1:17.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:52 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pauline Korssell  1997  Täby Sim    38.58        1:21.40   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    42.90        1:31.83   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    36.42        1:19.26   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    39.06        1:21.01   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    39.48        1:22.43   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    38.50        1:22.50   
Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    37.27        1:22.89   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägen Simförening    39.71        1:23.44   
Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    39.17        1:24.10   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    38.77        1:24.48   
Alice Sundberg  1999  Täby Sim    40.96        1:24.64   
10  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    40.97        1:26.39   
11  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    41.26        1:28.70   
12  Vinona Bothe Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap    44.84        1:34.84   
13  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    45.12        1:38.26   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Persson  2001  Täby Sim    38.75        1:20.61   
Julia Franks  2000  Täby Sim    38.53        1:20.67   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    37.58        1:21.24   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    37.98        1:22.89   
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    39.97        1:23.43   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    40.49        1:24.59   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    38.75        1:24.98   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    38.11        1:25.28   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    38.56        1:25.54   
10  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    41.69        1:26.38   
11  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.69        1:26.86   
12  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    39.39        1:27.03   
13  Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    40.20        1:27.98   
14  Ayten Abdelkareem  2000  Södertörns Simsällskap    41.66        1:28.85   
15  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    43.13        1:30.22   
16  Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    44.85        1:34.66   
17  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    43.59        1:35.63   
18  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    45.36        1:35.68   
19  Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    44.92        1:36.04   
20  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    47.01        1:37.21   
21  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    47.63        1:37.72   
22  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    52.57        1:46.97   
Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim    38.40        1:21.39   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    38.64        1:23.77   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    41.41        1:25.10   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    40.81        1:25.84   
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    40.72        1:26.05   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    40.29        1:26.25   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening    40.14        1:26.79   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    41.18        1:27.83   
Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    42.75        1:27.97   
10  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    40.26        1:28.68   
11  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    42.74        1:29.60   
12  Beatrice Östlund  2003  Täby Sim    42.51        1:29.97   
13  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    41.66        1:30.95   
14  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    42.75        1:31.17   
15  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    44.86        1:33.56   
16  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    44.00        1:35.27   
17  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    42.42        1:35.59   
18  Jennifer Barnå  2002  Täby Sim    46.25        1:36.36   
19  Stella Alin  2002  Täby Sim    46.49        1:36.48   
20  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    47.56        1:36.73   
21  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    46.13        1:37.85   
22  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    43.49        1:37.87   
23  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    48.27        1:38.46   
24  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    46.38        1:38.63   
25  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    44.75        1:38.99   
26  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    46.61        1:40.47   
27  Josefin Hydén  2002  Täby Sim    45.24        1:40.89   
28  Maja Sköld  2002  Täby Sim    48.62        1:40.93   
29  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    49.02        1:41.37   
30  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    47.02        1:42.09   
31  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    48.65        1:42.21   
32  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    49.81        1:43.08   
33  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb    49.83        1:43.65   
34  Emelie Bergwall  2003  Täby Sim    49.83        1:43.84   
35  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim    49.57        1:44.02   
36  Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    48.71        1:44.89   
37  Dina Larsson  2004  Täby Sim    47.91        1:46.98   
38  Chloe Elhouar  2002  Täby Sim    52.93        1:49.49   
39  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    51.58        1:52.49   
40  Emma Borgstedt Shahnazarian  2002  Täby Sim    55.16        1:53.84   
41  Louise Franks  2005  Täby Sim    56.88        2:00.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:41   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Lüning  1996  Spårvägen Simförening    28.10  1:05.29  1:50.17    2:23.30   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    30.08  1:05.00  1:46.61    2:17.31   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    29.80  1:06.89  1:45.64    2:17.45   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    30.16  1:06.00  1:50.36    2:21.14   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    30.05  1:08.54  1:47.86    2:22.25   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    30.04  1:09.99  1:52.94    2:26.89   
Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap    30.28  1:10.30  1:52.85    2:27.94   
Isak Alin  1999  Täby Sim    31.60  1:10.25  1:54.50    2:30.85   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    30.80  1:12.43  1:56.43    2:34.09   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    32.34  1:17.50  1:59.92    2:34.52   
10  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    32.48  1:13.31  2:03.78    2:40.61   
11  Oliver Simic  1998  Täby Sim    32.63  1:15.39  2:05.63    2:43.46   
12  Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    36.25  1:27.33  2:17.99    2:57.69   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    29.77  1:08.17  1:51.32    2:26.03   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    31.59  1:11.93  1:54.42    2:28.33   
Victor Simic  2000  Täby Sim    32.99  1:11.06  1:56.18    2:33.06   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    33.16  1:14.96  2:00.05    2:33.99   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    32.47  1:14.27  1:59.38    2:37.40   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    32.42  1:14.04  2:02.68    2:38.34   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    36.39  1:19.83  2:07.86    2:46.37   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    38.40  1:22.79  2:09.51    2:48.76   
Olle Gunnarsson  2000  Täby Sim    34.32  1:18.15  2:10.57    2:50.28   
10  Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    35.42  1:22.60  2:13.69    2:53.13   
11  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    42.79  1:33.30  2:33.58    3:07.25   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    33.84  1:14.10  2:00.66    2:36.14   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    35.67  1:16.47  2:04.73    2:41.29   
Douglas Reuterskiöld  2002  Danderyds Sim    37.40  1:24.26  2:15.41    2:53.76   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    37.82  1:25.64  2:17.13    2:56.05   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    39.49  1:25.26  2:20.11    2:58.50   
Isac Rune  2003  Täby Sim    40.55  1:29.35  2:23.35    3:06.75   
Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    39.77  1:30.31  2:25.94    3:07.68   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    44.30  1:32.95  2:28.58    3:10.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:41 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:50   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    34.10  1:11.82  1:50.82    2:28.91   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    33.75  1:11.43  1:51.56    2:29.17   
Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    34.35  1:14.41  1:55.56    2:38.44   
                     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    34.85  1:14.06  1:55.28    2:34.92   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.94  1:15.93  1:58.35    2:39.55   
Alice Sundberg  1999  Täby Sim    34.67  1:16.74  1:57.80    2:41.22   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    33.97  1:15.43  1:57.55    2:41.81   
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    35.53  1:18.63  1:59.76    2:43.28   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    36.00  1:16.45  2:00.80    2:44.62   
Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    34.40  1:16.36  2:00.11    2:46.22   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    35.63  1:17.63  2:03.88    2:51.76   
                     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    35.87  1:16.76  1:59.34    2:42.50   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    35.70  1:16.20  2:00.18    2:45.54   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    35.49  1:17.50  2:01.65    2:46.73   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    36.60  1:19.49  2:06.15    2:51.22   
                     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.43  1:17.51  2:02.52    2:46.27   
Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    36.02  1:20.14  2:07.65    2:57.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:50 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  19:12   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 17, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Täby Sim Herrar 1  97  Täby Sim            4:01.52   
  Filip Hedman  1998      30.49  1:01.85      1:01.85   
  Daniel Räisänen  1999      31.89  1:07.57      2:09.42   
  Oskar Ericsson  1997      26.68  56.94      3:06.36   
  David Kruthammar  1997      26.80  55.16      4:01.52   
                     
Södertälje Herrar Lag 1  2004  Södertälje Simsällskap            4:07.43   
  Björn Seeliger  2000      30.25  1:02.93      1:02.93   
  Ludwig Hareskog  1998      32.07  1:09.86      2:12.79   
  Erik Brandt  1999      27.05  59.21      3:12.00   
  Alexander Kesenci  1995      25.80  55.43      4:07.43   
                     
Södertälje Herrar Lag 2  Södertälje Simsällskap            4:20.81   
  Fredric Wernqvist  1998      31.63  1:05.64      1:05.64   
  Hampus Ny  1990      33.45  1:12.90      2:18.54   
  Axel Ydenius  1997      30.06  1:05.68      3:24.22   
  Rasmus Rantanen  1997      27.42  56.59      4:20.81   
                     
Väsby SS Herrar Lag 1  1998  Väsby Simsällskap            4:24.06   
  Niklas Nyblom  1999      32.73  1:10.20      1:10.20   
  Anton Widholm  1999      32.57  1:11.31      2:21.51   
  Karl Frylmark  1999      28.54  1:03.58      3:25.09   
  Max Sundberg  1999      28.01  58.97      4:24.06   
                     
Täby Sim Herrar Lag 1  2001  Täby Sim            4:48.33   
  Jonas Al-Khalili  2002      36.07  1:14.13      1:14.13   
  Axel Nordén  2001      36.58  1:18.72      2:32.85   
  Wilhelm Muzikants  2001      33.20  1:12.93      3:45.78   
  Andres Pöllänen  2001      29.73  1:02.55      4:48.33   
                     
Väsby SS Herrar Lag 2  2000  Väsby Simsällskap            4:56.10   
  William Lernå  2002      36.52  1:15.81      1:15.81   
  Dag Unevik  2001      38.28  1:20.39      2:36.20   
  Simon Brandt  2000      33.24  1:10.58      3:46.78   
  Theodor Sköld  2001      32.07  1:09.32      4:56.10   
                     
Täby Sim Herrar Lag 2  2000  Täby Sim            5:00.87   
  Olle Gunnarsson  2000      36.25  1:14.80      1:14.80   
  Wille Lörinc  2000      39.33  1:23.86      2:38.66   
  Lukas Roosmark  2002      34.37  1:15.74      3:54.40   
  Anton Forsberg  2001      31.28  1:06.47      5:00.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  19:12 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  16 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  19:37   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 18, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Täby Sim Damer 1  95  Täby Sim            4:42.68   
  Hanna Sangfelt  1997      34.56  1:11.45      1:11.45   
  Pauline Korssell  1997      38.29  1:20.96      2:32.41   
  Alexandra Uusaro  1995      30.94  1:06.01      3:38.42   
  Linda Brännlund  1998      30.66  1:04.26      4:42.68   
                     
Strängnäs Damer  1998  Strängnäs Simklubb            4:45.15   
  Emma Bergkvist  2000      34.74  1:12.75      1:12.75   
  Amanda Hyllbrant  1999      39.11  1:25.20      2:37.95   
  Anna Eriksson  1999      29.32  1:04.59      3:42.54   
  Maja Eriksson  2002      29.32  1:02.61      4:45.15   
                     
Skk Damer (jun)  Stockholms Kappsimningsklubb            4:48.13   
  Ebba Martin  2000      34.01  1:11.57      1:11.57   
  Louise Hagström  1998      37.58  1:24.04      2:35.61   
  Emma Bring  1995      30.44  1:07.07      3:42.68   
  Sofia Näslund  1999      30.53  1:05.45      4:48.13   
                     
Täby Sim Damer 1 [1998]  1998  Täby Sim            4:49.52   
  Frida Berglund  1998      36.59  1:14.00      1:14.00   
  Mikaela Bergh  1999      36.78  1:18.27      2:32.27   
  Julia Ewerbring  1998      32.44  1:10.82      3:43.09   
  Alice Sundberg  1999      32.05  1:06.43      4:49.52   
                     
Södertörn Damer [2000]  2000  Södertörns Simsällskap            4:52.82   
  Wilma Roloff  2000      35.82  1:12.73      1:12.73   
  Emma Roloff  2002      39.05  1:22.70      2:35.43   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      34.19  1:12.53      3:47.96   
  Rebecca Zerne  2001      31.40  1:04.86      4:52.82   
                     
Väsby SS Damer Lag 2  2001  Väsby Simsällskap            4:56.55   
  Kajsa Sparrman  1999      34.68  1:12.27      1:12.27   
  Vanessa Nordling  1998      37.46  1:22.80      2:35.07   
  Hanne Melin Romstad  1999      32.75  1:11.63      3:46.70   
  Ebba Bjurman  1999      32.43  1:09.85      4:56.55   
                     
Täby Sim Damer 2 [1998]  1998  Täby Sim            4:58.91   
  Karin Thorén  1999      36.69  1:17.72      1:17.72   
  Fanny Kruthammar  1999      39.07  1:23.89      2:41.61   
  Sigrid Loid  1999      32.02  1:11.94      3:53.55   
  Zhanna Kuhry  1998      30.41  1:05.36      4:58.91   
                     
Väsby SS Damer Lag 1  1998  Väsby Simsällskap            4:59.86   
  Tova Andersson  2001      37.55  1:17.20      1:17.20   
  Julia Björkén  2001      37.79  1:21.18      2:38.38   
  Wilma Wiiand  2001      34.80  1:14.02      3:52.40   
  Elin Peng  2003      31.88  1:07.46      4:59.86   
                     
Täby Sim Damer Lag 1  2001  Täby Sim            5:02.04   
  Malin Sangfelt  2001      36.73  1:16.92      1:16.92   
  Johanna Persson  2001      38.47  1:21.97      2:38.89   
  Alexandra Jensen  2001      34.04  1:14.98      3:53.87   
  Frida Nöu  2001      32.00  1:08.17      5:02.04   
                     
10  Danderyd Damer [1998]  1998  Danderyds Sim            5:05.53   
  Helena Brandt  1999      41.11  1:23.19      1:23.19   
  Smilla Malm  2003      38.35  1:21.71      2:44.90   
  Lina Sundman  1998      33.08  1:14.52      3:59.42   
  Henny Reuterskiöld  1999      30.65  1:06.11      5:05.53   
                     
11  Väsby SS Damer Lag 4  Väsby Simsällskap            5:06.86   
  Anna Frisk-Garcia  2002      37.33  1:19.20      1:19.20   
  Astrid Albertsson  2000      37.87  1:26.10      2:45.30   
  Dimitra Tsirona  2002      32.97  1:14.22      3:59.52   
  Lucrezia Vespertini  2002      30.96  1:07.34      5:06.86   
                     
12  Väsby SS Damer Lag 3  2001  Väsby Simsällskap            5:12.96   
  Matilda Pfeiff  2001      38.89  1:20.11      1:20.11   
  Tuva Björkén  2003      40.50  1:26.14      2:46.25   
  Ebba Andersson  2001      35.32  1:18.36      4:04.61   
  Louise Peacock  2001      32.28  1:08.35      5:12.96   
                     
13  Södertörn Damer2 [2000]  2000  Södertörns Simsällskap            5:17.20   
  Ayten Abdelkareem  2000      40.38  1:23.61      1:23.61   
  Tina Shahmalekpour  2001      39.88  1:26.35      2:49.96   
  Emily Lamb  2000      33.01  1:12.58      4:02.54   
  Signe Rönn  2001      34.85  1:14.66      5:17.20   
                     
14  Täby Sim Damer Lag 2  2000  Täby Sim            5:21.48   
  Gunnel Sköld  2000      39.10  1:20.57      1:20.57   
  Maria Tavemark  2001      40.96  1:26.74      2:47.31   
  Smilla Hedlund  2001      36.90  1:22.67      4:09.98   
  Lisa Schubert  2001      34.17  1:11.50      5:21.48   
                     
15  Väsby SS Damer Lag 5  Väsby Simsällskap            5:40.14   
  Roya Tittelbach  2003      41.23  1:24.34      1:24.34   
  Jennifer Nyblom  2003      43.29  1:34.37      2:58.71   
  Vanessa Hübinette  2001      38.84  1:29.15      4:27.86   
  Lo Lindeblad  2000      34.18  1:12.28      5:40.14   
                     
16  Väsby SS Damer Lag 6  Väsby Simsällskap            5:53.64   
  Tove Pettersson  2004      40.20  1:25.77      1:25.77   
  Rojin Farkhapour  2001      43.55  1:37.85      3:03.62   
  Elin Bergman  2003      40.88  1:30.10      4:33.72   
  Emelie Lindström  2003      37.05  1:19.92      5:53.64   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  19:37 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  17 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Kruthammar  1997  Täby Sim    1:06.26  2:25.38  3:52.93    5:08.89   
                     
 
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim    1:08.08  2:26.91  3:50.66    4:59.32   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    1:11.39  2:32.95  3:58.68    5:10.10   
Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap    1:06.06  2:31.49  3:57.80    5:12.98   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    1:09.99  2:33.05  4:06.98    5:19.96   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    1:11.31  2:41.63  4:12.87    5:24.79   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:14.66  2:40.36  4:13.86    5:30.12   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    1:10.19  2:34.92  4:26.63    5:42.39   
                     
 
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.49  2:37.94  4:04.37    5:19.75   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    1:16.78  2:39.39  4:15.14    5:26.50   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    1:13.70  2:40.76  4:16.57    5:32.30   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    1:17.22  2:44.75  4:20.09    5:36.05   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    1:23.12  2:53.05  4:34.42    5:55.99   
                     
 
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:15.56  2:40.05  4:16.91    5:31.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  17 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap            35.79   
Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap            36.39   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim            36.71   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap            41.16   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim            36.20   
Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening            36.38   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim            36.85   
Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            38.29   
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            38.52   
Lina Sundman  1998  Danderyds Sim            39.31   
Vinona Bothe Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap            42.49   
Matilda Eriksson  1999  Täby Sim            43.02   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Persson  2001  Täby Sim            36.56   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb            37.90   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            38.07   
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening            38.22   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap            38.26   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim            39.56   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            39.66   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            39.90   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap            40.23   
10  Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            40.73   
11  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim            43.37   
12  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap            43.77   
13  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap            44.66   
14  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap            45.08   
15  Anna Ladis  2001  Täby Sim            45.99   
16  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            48.42   
17  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap            49.39   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            37.14   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim            38.06   
Beatrice Östlund  2003  Täby Sim            38.86   
Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            39.57   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap            39.96   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            40.05   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap            40.17   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap            40.38   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening            40.69   
10  Ingrid Franks  2003  Täby Sim            41.21   
11  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            41.39   
12  Embla Börjesson  2002  Täby Sim            41.74   
13  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap            42.19   
14  Stella Alin  2002  Täby Sim            43.60   
15  Saga Grindberg  2003  Täby Sim            43.82   
16  Jennifer Barnå  2002  Täby Sim            43.96   
17  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            43.97   
18  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            43.99   
19  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            44.37   
20  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            44.51   
21  Maja Sköld  2002  Täby Sim            44.85   
22  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            45.23   
23  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            45.24   
24  Josefin Hydén  2002  Täby Sim            45.88   
25  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim            46.97   
26  Nina Takolander  2003  Täby Sim            47.07   
27  Ellen Banestig  2002  Täby Sim            47.56   
28  Julia Wernros Olofsson  2002  Turebergs Simklubb            47.87   
29  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            49.68   
30  Emma Borgstedt Shahnazarian  2002  Täby Sim            50.52   
31  Louise Franks  2005  Täby Sim            54.57   
32  Sofia Bergström  2003  Täby Sim            54.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  17 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Flodqvist  1988  Simklubben Neptun            24.27   
Linus Magnusson  1990  Simklubben Neptun            24.49   
Sebastian Holmberg  1991  Simklubben Neptun            24.96   
Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap            25.28   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            25.37   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim            25.49   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägen Simförening            26.26   
Anton Lüning  1996  Spårvägen Simförening            26.97   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            27.06   
10  Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim            27.11   
11  Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap            27.52   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hedman  1998  Täby Sim            25.27   
Carl-Åke Willberg  1998  Danderyds Sim            25.86   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim            26.36   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap            26.78   
Oliver Simic  1998  Täby Sim            26.95   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            28.68   
Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap            29.42   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            26.24   
Victor Halldén  2000  Täby Sim            27.85   
Victor Simic  2000  Täby Sim            29.10   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap            29.23   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            29.42   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            30.00   
Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            30.12   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            30.28   
Daniel Thelenius  2000  Spårvägen Simförening            30.52   
10  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap            31.11   
11  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            32.11   
12  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap            35.68   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim            29.66   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap            29.89   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim            30.76   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap            31.39   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap            31.41   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            32.59   
Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap            32.69   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim            32.78   
Axel von Goës  2002  Täby Sim            33.85   
10  John Hogg  2005  Täby Sim            34.71   
11  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap            34.81   
12  Isac Rune  2003  Täby Sim            35.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  17 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    31.01        1:06.35   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.04        1:07.66   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    31.56        1:07.71   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    32.85        1:10.25   
Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    33.35        1:11.69   
Elsa Ericsson  1995  Täby Sim    33.32        1:12.26   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    30.66        1:05.58   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    31.89        1:07.80   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    33.41        1:10.17   
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    31.52        1:10.27   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    32.39        1:10.98   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    32.73        1:11.22   
Alice Sundberg  1999  Täby Sim    33.81        1:11.93   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    34.39        1:14.20   
Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    34.92        1:19.71   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    31.92        1:10.58   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.64        1:11.68   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    34.07        1:13.17   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    33.68        1:13.51   
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    33.97        1:13.72   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    33.89        1:14.88   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    34.87        1:15.08   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    34.80        1:16.01   
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    34.11        1:16.24   
10  Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    33.06        1:16.40   
11  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    35.54        1:17.13   
12  Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    35.38        1:17.38   
13  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    33.95        1:18.03   
14  Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    36.58        1:19.13   
15  Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    36.43        1:21.62   
16  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    37.04        1:23.50   
17  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    37.61        1:24.33   
18  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    39.28        1:25.59   
19  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    38.78        1:26.21   
20  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    38.73        1:26.83   
21  Ayten Abdelkareem  2000  Södertörns Simsällskap    37.20        1:27.49   
22  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    40.07        1:27.98   
23  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap    40.89        1:29.09   
24  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    40.14        1:30.63   
25  Tilde Carlsson  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap    44.18        1:36.16   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.77        1:13.26   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    34.19        1:13.50   
Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    33.77        1:13.64   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    34.98        1:17.90   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    37.18        1:22.62   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    38.82        1:24.12   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    37.77        1:25.45   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    40.85        1:27.35   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    38.69        1:28.93   
10  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    42.93        1:30.79   
11  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    41.77        1:31.71   
12  Maja Sköld  2002  Täby Sim    41.99        1:31.73   
13  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap    41.51        1:37.75   
14  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    42.24        1:38.94   
15  Emelie Bergwall  2003  Täby Sim    45.79        1:42.67   
16  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    45.08        1:43.87   
17  Ida Svensson  2002  Täby Sim    45.38        1:50.08   
Chloe Elhouar  2002  Täby Sim            DSQ   
Elin Andersson  2003  Täby Sim            DSQ   
Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2015    Utskriftsdatum  17 maj 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    31.03        1:03.45   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    31.58        1:04.75   
Tobias Henriksson  1996  Spårvägen Simförening    32.04        1:05.18   
Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap    32.00        1:06.62   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap    29.45        1:00.82   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    29.76        1:01.91   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    31.05        1:04.77   
Carl-Åke Willberg  1998  Danderyds Sim    31.25        1:05.19   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    33.05        1:06.88   
Isak Alin  1999  Täby Sim    32.66        1:06.88   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    33.08        1:10.20   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    33.13        1:10.40   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    34.76        1:10.59   
10  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    38.80        1:17.57   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    30.80        1:01.94   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    32.23        1:07.76   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    35.23        1:12.30   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    34.28        1:13.58   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    35.30        1:15.10   
Olle Gunnarsson  2000  Täby Sim    34.49        1:15.67   
Daniel Thelenius  2000  Spårvägen Simförening    36.88        1:16.11   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    37.44        1:16.21   
Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    38.04        1:17.98   
10  Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    39.20        1:18.58   
11  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    39.88        1:20.29   
12  Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    40.05        1:21.74   
13  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    1:22.68        1:22.68   
14  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    43.32        1:26.25   
15  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    1:38.32        1:38.32   
Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    34.87        1:09.64   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    35.39        1:12.67   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    35.79        1:13.48   
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    40.04        1:19.88   
Douglas Reuterskiöld  2002  Danderyds Sim    38.98        1:21.56   
Karl Lingham  2002  Täby Sim    40.62        1:22.43   
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    40.28        1:23.04   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    39.34        1:23.25   
Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    43.31        1:28.71   
10  Erik Åstrand  2003  Täby Sim    41.00        1:29.21   
11  John Hogg  2005  Täby Sim    1:30.37        1:30.37   
12  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    45.24        1:30.42   
13  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    43.49        1:31.88   
14  Axel von Goës  2002  Täby Sim    47.59        1:33.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 maj 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider