Tulokset Kronborg Open Lang 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 544 | 35.87 | 1:14.54 | 1:53.43 | 2:31.95 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josi Platalla | 2002 | 527 | 35.49 | 1:14.48 | 1:54.00 | 2:33.56 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 507 | 36.83 | 1:16.21 | 1:56.51 | 2:35.61 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 482 | 36.62 | 1:17.09 | 1:57.54 | 2:38.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | 459 | 38.66 | 1:19.49 | 2:00.20 | 2:40.88 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | 457 | 37.52 | 1:17.94 | 1:59.90 | 2:41.11 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea Blomsterberg | 2002 | 435 | 39.66 | 1:21.15 | 2:02.96 | 2:43.79 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mille Graasbøll | 2002 | 429 | 38.71 | 1:21.15 | 2:03.04 | 2:44.50 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lea Joensen | 2001 | 417 | 38.98 | 1:21.47 | 2:04.35 | 2:46.06 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Echardt | 2002 | 412 | 39.61 | 1:22.17 | 2:05.29 | 2:46.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 410 | 38.04 | 1:20.03 | 2:04.33 | 2:47.06 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 390 | 40.58 | 1:22.82 | 2:06.58 | 2:49.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 388 | 40.67 | 1:23.05 | 2:07.10 | 2:50.07 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 381 | 39.70 | 1:24.02 | 2:08.37 | 2:51.07 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 375 | 39.62 | 1:24.72 | 2:09.26 | 2:51.99 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
16 | Amanda Hietala | 2002 | 344 | 41.65 | 1:26.90 | 2:11.27 | 2:57.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christina Christensen | 2001 | 337 | 40.07 | 1:25.61 | 2:12.28 | 2:58.24 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Cecilie Porsdal | 2002 | 336 | 42.36 | 1:28.10 | 2:13.51 | 2:58.53 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 305 | 43.95 | 1:32.12 | 2:21.07 | 3:04.21 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 298 | 42.52 | 1:29.81 | 2:18.78 | 3:05.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mia Witt | 2002 | 255 | 46.50 | 1:37.27 | 2:27.95 | 3:15.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Sille Mundt | 2002 | 250 | 46.41 | 1:37.99 | 2:28.57 | 3:17.00 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Stine Jensen | 2001 | 227 | 46.51 | 1:39.99 | 2:33.09 | 3:23.29 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 475 | 36.96 | 1:16.90 | 1:58.26 | 2:38.98 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stinna Schnabl | 1999 | 454 | 37.22 | 1:17.64 | 1:59.38 | 2:41.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Frederikke Arentoft | 2000 | 444 | 37.50 | 1:18.53 | 2:00.55 | 2:42.62 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 425 | 37.97 | 1:19.81 | 2:03.43 | 2:45.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Josefine Bengtsson | 2000 | 386 | 38.49 | 1:22.08 | 2:06.66 | 2:50.39 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 731 | 32.00 | 1:07.50 | 1:42.85 | 2:17.73 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 479 | 36.85 | 1:16.92 | 1:57.35 | 2:38.58 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hanna Nilsson | 1996 | 428 | 38.17 | 1:19.74 | 2:02.93 | 2:44.66 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Mercedes Avina Kuri | 1998 | 328 | 41.26 | 1:26.47 | 2:13.13 | 2:59.85 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:51 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 502 | 33.77 | 1:10.18 | 1:45.89 | 2:20.80 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 483 | 35.39 | 1:12.46 | 1:47.54 | 2:22.63 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 473 | 32.67 | 1:09.04 | 1:46.36 | 2:23.65 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Petter Hellzén | 2000 | 460 | 34.48 | 1:11.33 | 1:48.85 | 2:24.99 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 441 | 35.49 | 1:13.25 | 1:50.46 | 2:27.08 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 425 | 35.17 | 1:12.43 | 1:50.85 | 2:28.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | 382 | 36.48 | 1:16.96 | 1:56.05 | 2:34.31 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Schiellerup | 2000 | 354 | 36.82 | 1:17.56 | 1:57.59 | 2:38.20 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 324 | 38.04 | 1:19.60 | 2:01.80 | 2:42.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian K. Jensen | 2000 | 324 | 37.69 | 1:19.90 | 2:01.54 | 2:42.96 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Torp | 2000 | 292 | 40.11 | 1:22.74 | 2:05.74 | 2:48.64 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Borg | 2000 | 282 | 39.74 | 1:23.58 | 2:08.11 | 2:50.65 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 276 | 39.07 | 1:23.74 | 2:07.43 | 2:51.93 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 267 | 40.60 | 1:24.50 | 2:09.95 | 2:53.82 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Tönshoff | 2000 | 249 | 41.75 | 1:26.85 | 2:12.13 | 2:58.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 472 | 33.82 | 1:10.41 | 1:47.05 | 2:23.76 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Schlichting | 2003 | 349 | 42.92 | 1:31.57 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 334 | 44.21 | 1:32.93 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 329 | 44.52 | 1:33.40 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 324 | 44.29 | 1:33.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anni Kötitz | 2003 | 321 | 44.38 | 1:34.17 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Camille Nørby | 2004 | 317 | 45.12 | 1:34.50 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Kehlet | 2003 | 299 | 45.89 | 1:36.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mille Pedersen | 2003 | 279 | 46.10 | 1:38.65 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frida Uldall | 2003 | 260 | 47.86 | 1:41.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ingrid Lindemann | 2003 | 260 | 48.12 | 1:41.04 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Lund | 2003 | 259 | 48.07 | 1:41.15 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 259 | 48.83 | 1:41.16 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 258 | 47.31 | 1:41.18 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 255 | 49.56 | 1:41.57 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 247 | 46.96 | 1:42.66 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
16 | Esmeralda Johansen | 2004 | 245 | 47.94 | 1:42.99 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 236 | 51.08 | 1:44.36 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Stoltz | 2004 | 234 | 48.86 | 1:44.63 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Celine Petruschke | 2005 | 223 | 50.60 | 1:46.23 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
20 | Signe Krag Andersen | 2004 | 223 | 50.62 | 1:46.36 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Kongsfelt | 2003 | 210 | 50.52 | 1:48.45 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 208 | 51.54 | 1:48.71 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 208 | 51.40 | 1:48.79 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 207 | 50.97 | 1:48.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Leni Kötitz | 2005 | 205 | 51.83 | 1:49.39 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
26 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 202 | 53.79 | 1:49.86 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sille Andersen | 2003 | 199 | 51.96 | 1:50.32 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
28 | Anja Xin Andersen | 2004 | 197 | 53.06 | 1:50.71 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 194 | 51.50 | 1:51.42 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Annika Egenhardt | 2003 | 187 | 53.06 | 1:52.63 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 187 | 54.46 | 1:52.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Olivia Rosenkilde | 2004 | 184 | 53.17 | 1:53.34 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Pauline Drucker | 2004 | 182 | 54.59 | 1:53.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 174 | 54.46 | 1:55.49 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 174 | 54.20 | 1:55.55 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
36 | Josephine Thomsen | 2005 | 169 | 56.01 | 1:56.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
37 | Signe Henriksen | 2004 | 168 | 54.79 | 1:56.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Ida Oest | 2003 | 166 | 54.60 | 1:57.21 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
39 | Emmanuella Nygaard | 2003 | 158 | 57.09 | 1:59.28 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
40 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 142 | 1:00.09 | 2:03.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Josephine Gribsvad | 2003 | 138 | 58.66 | 2:04.59 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Asta Palmund | 2005 | 135 | 59.63 | 2:05.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
43 | Olivia Bratt | 2004 | 132 | 58.87 | 2:06.53 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
44 | Mariel Griesbach | 2005 | 124 | 58.08 | 2:09.33 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
- | Olivia Bierre | 2004 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Anne-Sofie Devantier | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Emma Enevoldsen | 2003 | DSQ | Ej sam. berør v. 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Johanne Baes Aaholst | 2004 | DSQ | Crawlben u. vandet | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | DSQ | Flere flyben e start | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 580 | 36.66 | 1:17.30 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Fiedler | 2001 | 496 | 38.89 | 1:21.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Charlotte Blanke | 2002 | 478 | 39.28 | 1:22.41 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Filippa Sundström | 2001 | 465 | 39.64 | 1:23.21 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 449 | 39.34 | 1:24.15 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Mikkelsen | 2001 | 412 | 40.29 | 1:26.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 383 | 41.45 | 1:28.74 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 368 | 42.84 | 1:29.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Stampe Meier | 2001 | 326 | 44.09 | 1:33.62 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Meyer | 2002 | 324 | 45.05 | 1:33.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 319 | 44.10 | 1:34.36 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 302 | 44.81 | 1:36.05 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Karoline Christensen | 2002 | 296 | 46.21 | 1:36.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Natascha Laigaard | 2002 | 296 | 44.53 | 1:36.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Slotved | 2002 | 286 | 45.95 | 1:37.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 243 | 49.26 | 1:43.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 203 | 52.43 | 1:49.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Caroline Gerlach | 2002 | 191 | 53.30 | 1:51.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 494 | 37.65 | 1:21.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 475 | 38.73 | 1:22.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Matilda Andersson | 1999 | 448 | 39.54 | 1:24.21 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 417 | 40.59 | 1:26.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Saskia Henning | 1999 | 412 | 40.31 | 1:26.58 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Mathilde Huberts | 2000 | 409 | 40.21 | 1:26.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freja A. Skov | 2000 | 367 | 42.23 | 1:29.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 354 | 43.22 | 1:31.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 328 | 44.49 | 1:33.45 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Signe Skjærbæk | 2000 | 286 | 45.19 | 1:37.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Margarethe Hummel | 1997 | 640 | 35.34 | 1:14.78 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Jeanine Roggenbuck | 1996 | 537 | 37.03 | 1:19.28 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Olivia Wrobel | 1998 | 490 | 38.76 | 1:21.74 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Pernille Nislev | 1998 | 409 | 40.46 | 1:26.85 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ellinor Andersson | 1998 | 243 | 48.88 | 1:43.29 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Houen | 2001 | 436 | 36.03 | 1:17.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 388 | 38.10 | 1:20.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 382 | 37.26 | 1:20.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lukas Schultze | 2001 | 381 | 38.22 | 1:20.66 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Max Ekelund | 2001 | 357 | 38.92 | 1:22.44 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
6 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 350 | 39.02 | 1:22.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 345 | 39.76 | 1:23.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 343 | 40.39 | 1:23.48 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jannick Lind | 2001 | 328 | 40.28 | 1:24.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Røgind | 2001 | 327 | 40.44 | 1:24.85 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 322 | 40.72 | 1:25.30 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 295 | 41.67 | 1:27.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 289 | 41.49 | 1:28.42 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Oscar Grönborg | 2002 | 282 | 41.06 | 1:29.15 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
15 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 275 | 42.00 | 1:29.91 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sebastian M. Staal | 2002 | 273 | 43.46 | 1:30.16 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Bornemann | 2001 | 270 | 42.53 | 1:30.50 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 263 | 43.13 | 1:31.22 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jannick Hansen | 2001 | 246 | 44.23 | 1:33.35 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Brogaard | 2001 | 245 | 43.12 | 1:33.48 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
21 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 244 | 44.05 | 1:33.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 240 | 44.97 | 1:34.01 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 228 | 45.56 | 1:35.69 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 225 | 44.76 | 1:36.15 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Martin Jacobsen | 2002 | 224 | 46.61 | 1:36.24 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Christoffer Hove | 2002 | 223 | 46.84 | 1:36.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Mathias Nørskov | 2001 | 218 | 45.43 | 1:37.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads Lind | 2002 | 206 | 47.01 | 1:39.01 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
29 | Max Albertsen | 2003 | 205 | 45.22 | 1:39.15 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 189 | 47.28 | 1:41.94 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Mathias Lindgaard | 2004 | 188 | 48.99 | 1:42.05 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Mark Tied | 2005 | 184 | 47.51 | 1:42.71 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
33 | Nicholas Svane | 2002 | 183 | 49.13 | 1:42.92 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christian Galsøe | 2002 | 181 | 49.70 | 1:43.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mathias Kleffel | 2002 | 177 | 48.55 | 1:44.20 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
36 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 166 | 50.84 | 1:46.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Simon Blidarevic | 2002 | 164 | 49.18 | 1:46.73 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Frederik Clausen | 2001 | 162 | 51.53 | 1:47.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Villads Kruse | 2003 | 161 | 52.44 | 1:47.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 150 | 53.59 | 1:50.07 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Affou Adlouni | 2002 | 146 | 53.63 | 1:51.04 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
42 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 145 | 51.08 | 1:51.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 135 | 53.79 | 1:54.08 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Gustav Larsen | 2003 | 134 | 53.59 | 1:54.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 134 | 55.96 | 1:54.19 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
46 | Bertram Nyegaard | 2004 | 127 | 55.55 | 1:56.33 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
47 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 126 | 56.70 | 1:56.65 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
48 | William Breuner | 2005 | 126 | 56.85 | 1:56.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
49 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 124 | 55.86 | 1:57.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
50 | Victor Dyrhauge | 2004 | 123 | 54.97 | 1:57.44 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
51 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 117 | 57.28 | 1:59.37 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
52 | Elias Winther | 2003 | 112 | 55.08 | 2:01.37 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
53 | Nicklas Taylor | 2002 | 110 | 55.25 | 2:02.11 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
54 | Noel Willem Pihl | 2002 | 109 | 57.60 | 2:02.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
55 | William Kristensen | 2003 | 108 | 58.45 | 2:02.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
56 | Andreas Rasmussen | 2002 | 106 | 58.59 | 2:03.57 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
57 | Tobias Davidsen | 2003 | 106 | 59.93 | 2:03.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
58 | Kristian Moffett | 2003 | 106 | 57.26 | 2:03.66 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
59 | Mathias Jelshøj | 2001 | 94 | 59.52 | 2:08.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
60 | Theodor Møller | 2005 | 84 | 1:04.36 | 2:13.70 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
61 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 72 | 1:06.07 | 2:20.60 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
62 | Sofus Krogh | 2003 | 70 | 1:07.50 | 2:22.18 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Anton Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Janus Rosholm | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 491 | 35.33 | 1:14.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 469 | 35.20 | 1:15.26 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Lucas Hoffmann | 2000 | 430 | 36.02 | 1:17.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Felix Burmester | 1999 | 320 | 40.15 | 1:25.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 314 | 39.89 | 1:25.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 300 | 41.16 | 1:27.37 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Laurids Holme | 2000 | DSQ | 2 flyben efter 50 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 439 | 36.20 | 1:16.92 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 394 | 37.84 | 1:19.76 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Vilmar | 1998 | 332 | 40.23 | 1:24.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Asbjørn Munk | 1995 | 545 | 32.66 | 1:11.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jing-Sheng Vien | 1986 | 527 | 33.95 | 1:12.38 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 438 | 35.76 | 1:16.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mattias Andersson | 1996 | 358 | 38.10 | 1:22.30 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 484 | 33.27 | 1:11.22 | 1:52.01 | 2:35.16 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 426 | 35.98 | 1:17.13 | 1:58.66 | 2:41.87 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | 406 | 35.88 | 1:16.95 | 2:00.59 | 2:44.52 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 357 | 36.64 | 1:20.96 | 2:06.82 | 2:51.66 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | 332 | 36.13 | 1:20.69 | 2:07.77 | 2:55.87 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 312 | 36.73 | 1:21.52 | 2:10.68 | 2:59.51 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | 312 | 37.61 | 1:23.93 | 2:11.93 | 2:59.61 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lea Joensen | 2001 | 304 | 37.20 | 1:23.67 | 2:12.96 | 3:01.09 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mille Graasbøll | 2002 | 285 | 36.03 | 1:25.19 | 2:14.96 | 3:05.15 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Porsdal | 2002 | 269 | 40.03 | 1:29.09 | 2:19.39 | 3:08.72 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Palmund | 2002 | DSQ | Brystarm v.100 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 634 | 32.59 | 1:08.24 | 1:44.82 | 2:21.81 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annie Jensen | 1999 | 455 | 34.71 | 1:15.47 | 1:56.60 | 2:38.41 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 375 | 36.72 | 1:18.36 | 2:03.67 | 2:48.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 361 | 36.92 | 1:20.36 | 2:04.87 | 2:51.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 498 | 31.90 | 1:08.60 | 1:44.18 | 2:20.65 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Hanstål | 1999 | 496 | 29.45 | 1:05.09 | 1:43.18 | 2:20.86 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 454 | 31.67 | 1:08.52 | 1:46.05 | 2:25.06 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 368 | 34.36 | 1:14.43 | 1:55.24 | 2:35.62 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Petter Hellzén | 2000 | 319 | 34.21 | 1:15.98 | 2:00.19 | 2:43.19 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
6 | Kristian Torp | 2000 | 313 | 36.80 | 1:17.98 | 2:01.19 | 2:44.21 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian K. Jensen | 2000 | 298 | 35.88 | 1:17.64 | 2:02.56 | 2:46.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | 286 | 36.63 | 1:21.26 | 2:06.23 | 2:49.24 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 238 | 36.71 | 1:21.93 | 2:09.88 | 2:59.92 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Schiellerup | 2000 | 183 | 43.13 | 1:37.02 | 2:27.06 | 3:16.38 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Niestroy | 1997 | 579 | 28.67 | 1:03.26 | 1:38.73 | 2:13.79 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liza Schröder | 2003 | 434 | 32.86 | 1:08.78 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 411 | 32.70 | 1:10.05 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 385 | 35.21 | 1:11.58 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 384 | 34.04 | 1:11.65 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Pedersen | 2003 | 379 | 34.79 | 1:11.97 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 373 | 34.63 | 1:12.36 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Ingrid Lindemann | 2003 | 359 | 35.54 | 1:13.25 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 357 | 34.83 | 1:13.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 342 | 34.98 | 1:14.45 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 330 | 35.90 | 1:15.33 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Boutrup | 2003 | 323 | 36.07 | 1:15.87 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie K Rose | 2003 | 316 | 35.70 | 1:16.47 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 314 | 36.62 | 1:16.57 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Silke Larsen | 2003 | 310 | 1:16.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Frida Uldall | 2003 | 307 | 37.30 | 1:17.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 304 | 37.46 | 1:17.48 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 297 | 36.86 | 1:18.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Linnea Hietala | 2004 | 297 | 37.93 | 1:18.06 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 296 | 37.49 | 1:18.17 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 294 | 37.41 | 1:18.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 284 | 37.46 | 1:19.17 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 274 | 38.87 | 1:20.19 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 257 | 1:21.85 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 255 | 37.67 | 1:22.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Marike Nevermann | 2003 | 247 | 1:22.96 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
26 | Nadine Reetz | 2004 | 244 | 38.71 | 1:23.30 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
27 | Pil Sylvander | 2003 | 244 | 1:23.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 243 | 1:23.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Rebecca Sangild | 2003 | 241 | 40.00 | 1:23.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 234 | 38.88 | 1:24.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma Stoltz | 2004 | 233 | 1:24.62 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mathilde Kehlet | 2003 | 232 | 1:24.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 225 | 1:25.56 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Celine Petruschke | 2005 | 225 | 1:25.67 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
35 | Anna Nørskov | 2004 | 224 | 1:25.77 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emma F. Rouse | 2004 | 218 | 1:26.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Laura Kröning | 2005 | 218 | 1:26.57 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
38 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 210 | 1:27.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Katrine Bonefeld | 2004 | 207 | 1:27.96 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Lea Sonneck | 2004 | 205 | 1:28.24 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
41 | Emmanuella Nygaard | 2003 | 204 | 1:28.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Leni Kötitz | 2005 | 199 | 1:29.26 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
43 | Clara Kongsfelt | 2003 | 198 | 43.25 | 1:29.32 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
44 | Josephine Gribsvad | 2003 | 197 | 1:29.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 194 | 1:30.02 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 189 | 42.54 | 1:30.74 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
47 | Annika Egenhardt | 2003 | 187 | 1:31.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
48 | Anja Xin Andersen | 2004 | 186 | 1:31.24 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
49 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 184 | 1:31.61 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
50 | Esmeralda Johansen | 2004 | 180 | 1:32.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
51 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 178 | 1:32.60 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
52 | Pauline Drucker | 2004 | 168 | 1:34.45 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
53 | Signe Henriksen | 2004 | 159 | 45.23 | 1:36.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
54 | Olivia Rosenkilde | 2004 | 158 | 45.94 | 1:36.36 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
55 | Asta Palmund | 2005 | 158 | 45.50 | 1:36.38 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
56 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 153 | 44.38 | 1:37.39 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
57 | Emma Enevoldsen | 2003 | 149 | 44.73 | 1:38.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
58 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 145 | 46.61 | 1:39.16 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
59 | Ulrika Paaske | 2004 | 134 | 46.19 | 1:41.65 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
60 | Ida Jacobsen | 2005 | 134 | 51.78 | 1:41.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
61 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 126 | 47.01 | 1:43.84 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
62 | Juliane Andersen | 2005 | 123 | 47.23 | 1:44.56 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
63 | Signe Holm Hansen | 2005 | 122 | 48.21 | 1:44.86 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
64 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | 107 | 49.70 | 1:49.76 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
65 | Mariel Griesbach | 2005 | 106 | 48.80 | 1:50.12 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
66 | Josefine Staudt | 2005 | 102 | 53.83 | 1:51.45 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
67 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 98 | 50.42 | 1:52.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
68 | Alma Gotfredsen | 2005 | 96 | 52.65 | 1:53.90 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
69 | Kaya Waag Kallesøe | 2005 | 92 | 50.08 | 1:55.40 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
70 | Alberte K. Andersen | 2006 | 78 | 57.71 | 2:01.74 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
71 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 57 | 59.85 | 2:14.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
72 | Kathrine Holm | 2005 | 56 | 1:04.87 | 2:16.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
73 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 26 | 1:20.34 | 2:56.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Laura Hürtler | 2004 | DNS | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
- | Mikala Ravn Borch | 2003 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Bierre | 2004 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Josephine Thomsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eileen Medau | 2002 | 537 | 30.49 | 1:04.06 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 518 | 31.17 | 1:04.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Filippa Sundström | 2001 | 511 | 31.53 | 1:05.12 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | 498 | 31.33 | 1:05.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Charlotte Blanke | 2002 | 469 | 31.98 | 1:07.04 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Fie Tönshoff | 2002 | 434 | 33.04 | 1:08.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Christensen | 2001 | 432 | 32.90 | 1:08.86 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 415 | 33.74 | 1:09.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Anna Fiedler | 2001 | 412 | 33.40 | 1:09.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 411 | 32.97 | 1:10.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Melina Opitz | 2002 | 404 | 33.30 | 1:10.42 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 392 | 34.26 | 1:11.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 390 | 33.97 | 1:11.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ulrikke Veje | 2002 | 388 | 35.08 | 1:11.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Slotved | 2002 | 339 | 35.72 | 1:14.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 334 | 36.58 | 1:15.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Isabel Abcell | 2001 | 328 | 36.31 | 1:15.47 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Amanda Hietala | 2002 | 322 | 35.00 | 1:15.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathilde Schrøder | 2002 | 309 | 1:17.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 301 | 37.12 | 1:17.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Caroline Meyer | 2002 | 299 | 36.79 | 1:17.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Karoline Christensen | 2002 | 299 | 38.70 | 1:17.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 293 | 37.46 | 1:18.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Melina Miethe | 2002 | 292 | 38.13 | 1:18.47 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
25 | Stine Jensen | 2001 | 289 | 36.51 | 1:18.75 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Frida Roed | 2001 | 257 | 39.42 | 1:21.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 239 | 1:23.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Milena Wunsch | 2000 | 562 | 29.98 | 1:03.09 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Inke Zech | 2000 | 512 | 31.25 | 1:05.08 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Caroline Schwenger | 2000 | 494 | 31.20 | 1:05.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Annika Fischer | 1999 | 461 | 32.14 | 1:07.40 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Hanna Olsson | 1999 | 457 | 32.49 | 1:07.59 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 452 | 32.47 | 1:07.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luisa Gaugg | 1999 | 449 | 32.80 | 1:07.98 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
8 | Linnéa Högberg | 1999 | 439 | 33.07 | 1:08.49 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Freja A. Skov | 2000 | 429 | 32.53 | 1:09.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Bengtsson | 2000 | 424 | 33.29 | 1:09.33 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Camilla Feldmann | 1999 | 414 | 33.27 | 1:09.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 412 | 33.23 | 1:09.95 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 404 | 33.72 | 1:10.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 363 | 34.75 | 1:13.01 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 350 | 34.43 | 1:13.87 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Signe Skjærbæk | 2000 | 324 | 1:15.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 594 | 30.05 | 1:01.95 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Margarethe Hummel | 1997 | 593 | 30.19 | 1:01.98 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 536 | 30.13 | 1:04.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 529 | 31.22 | 1:04.37 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Engström | 1996 | 471 | 31.89 | 1:06.92 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Hanna Nilsson | 1996 | 400 | 32.83 | 1:10.69 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Kitty Thai | 1998 | 355 | 35.33 | 1:13.57 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Ellinor Andersson | 1998 | 337 | 36.01 | 1:14.81 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Houen | 2001 | 492 | 28.31 | 59.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lukas Schultze | 2001 | 488 | 28.81 | 59.60 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Moritz Blanke | 2001 | 482 | 29.37 | 59.85 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 416 | 30.27 | 1:02.82 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 390 | 31.37 | 1:04.23 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 372 | 31.95 | 1:05.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Max Ekelund | 2001 | 372 | 31.41 | 1:05.22 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | 366 | 30.95 | 1:05.60 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
9 | Frederik Bornemann | 2001 | 365 | 32.43 | 1:05.65 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Holm | 2001 | 348 | 32.07 | 1:06.67 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 346 | 32.34 | 1:06.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Valdemar Solok | 2001 | 343 | 31.87 | 1:06.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 327 | 31.89 | 1:08.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 326 | 32.62 | 1:08.14 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sebastian M. Staal | 2002 | 324 | 32.49 | 1:08.28 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Røgind | 2001 | 321 | 33.36 | 1:08.51 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Philip Andersson | 2001 | 318 | 33.32 | 1:08.71 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
18 | Mathias Nørskov | 2001 | 315 | 33.22 | 1:08.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Clausen | 2001 | 315 | 33.42 | 1:08.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathias Persson | 2001 | 315 | 33.07 | 1:08.98 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 313 | 33.64 | 1:09.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 313 | 33.39 | 1:09.09 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
23 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 312 | 33.19 | 1:09.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
24 | Benjamin Schäfer | 2003 | 311 | 32.21 | 1:09.22 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
25 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 307 | 34.33 | 1:09.53 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 292 | 33.75 | 1:10.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Mattias Houen | 2002 | 289 | 35.07 | 1:10.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christian Galsøe | 2002 | 285 | 33.59 | 1:11.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 284 | 33.94 | 1:11.34 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 283 | 33.96 | 1:11.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 282 | 35.38 | 1:11.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Albert Voldum Krog | 2001 | 282 | 34.66 | 1:11.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Asger Hugo Juul | 2003 | 282 | 34.71 | 1:11.55 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christoffer Hove | 2002 | 269 | 35.89 | 1:12.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Lucas Jensen | 2001 | 269 | 34.37 | 1:12.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 269 | 34.25 | 1:12.70 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Oliver Grunnet | 2002 | 267 | 34.21 | 1:12.82 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jesper Schiødt | 2001 | 265 | 33.90 | 1:13.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Jannick Lind | 2001 | 262 | 35.17 | 1:13.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
40 | Julius Mølgaard | 2002 | 249 | 35.58 | 1:14.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
41 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 245 | 35.35 | 1:14.99 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Simon Blidarevic | 2002 | 244 | 35.46 | 1:15.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Mathias Lindgaard | 2004 | 241 | 36.72 | 1:15.39 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
44 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 234 | 36.55 | 1:16.15 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 232 | 35.59 | 1:16.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
46 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 213 | 37.55 | 1:18.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Noel Willem Pihl | 2002 | 211 | 37.71 | 1:18.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Janus Rosholm | 2002 | 200 | 36.93 | 1:20.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | 197 | 37.03 | 1:20.57 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
50 | Frederik Helms | 2001 | 194 | 39.04 | 1:20.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
51 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 194 | 38.11 | 1:21.02 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
52 | Villads Kruse | 2003 | 192 | 38.80 | 1:21.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
53 | Max Albertsen | 2003 | 190 | 38.65 | 1:21.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
54 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 183 | 39.19 | 1:22.70 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
55 | Tobias Davidsen | 2003 | 182 | 40.74 | 1:22.72 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
56 | Kristian Moffett | 2003 | 181 | 40.17 | 1:22.89 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
57 | William Kristensen | 2003 | 173 | 39.57 | 1:24.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
58 | Victor Dyrhauge | 2004 | 173 | 38.30 | 1:24.25 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
59 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 172 | 40.39 | 1:24.38 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
60 | Mark Tied | 2005 | 168 | 41.01 | 1:25.02 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
61 | Gustav Larsen | 2003 | 162 | 40.99 | 1:26.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
62 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 154 | 40.63 | 1:27.47 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
63 | Sebastian Henning | 2005 | 153 | 41.37 | 1:27.63 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
64 | Niels Peter Lund | 2002 | 149 | 40.61 | 1:28.42 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
65 | Andreas Rasmussen | 2002 | 148 | 41.55 | 1:28.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
66 | William Breuner | 2005 | 144 | 42.35 | 1:29.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
67 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 136 | 44.88 | 1:31.13 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
68 | Mathias Jelshøj | 2001 | 133 | 44.62 | 1:32.01 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
69 | Bertram Nyegaard | 2004 | 132 | 42.47 | 1:32.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
70 | Elias Winther | 2003 | 126 | 43.83 | 1:33.63 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
71 | Albert Karlsen | 2004 | 117 | 45.17 | 1:35.83 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
72 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 116 | 44.98 | 1:36.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
73 | Marius Grønholm | 2005 | 102 | 46.06 | 1:40.40 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
74 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 97 | 46.88 | 1:41.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
75 | Elias Elmedyb | 2006 | 97 | 47.37 | 1:42.20 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
76 | Ditlev Queitsch | 2006 | 96 | 49.07 | 1:42.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
77 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 91 | 47.88 | 1:44.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
78 | William Mitchell | 2004 | 88 | 52.43 | 1:45.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
79 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 82 | 49.08 | 1:48.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
80 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 80 | 51.24 | 1:48.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
81 | Sofus Krogh | 2003 | 78 | 51.56 | 1:49.65 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
82 | Theodor Møller | 2005 | 76 | 52.84 | 1:50.58 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
83 | Joanathan Nyegaard | 2007 | 70 | 1:53.67 | 1:53.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
84 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 67 | 53.61 | 1:55.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
85 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 67 | 51.71 | 1:55.38 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
86 | Emil Isaksen | 2005 | 65 | 53.43 | 1:56.72 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
87 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 49 | 58.60 | 2:08.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Anton Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Arendt Skytte | 2002 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 561 | 27.09 | 56.88 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 523 | 27.66 | 58.22 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | 506 | 28.13 | 58.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | 499 | 28.30 | 59.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Steffensen | 1999 | 431 | 29.71 | 1:02.11 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Petter Hellzén | 2000 | 427 | 29.54 | 1:02.31 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
7 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 373 | 31.41 | 1:05.14 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 314 | 34.35 | 1:09.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 305 | 33.60 | 1:09.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Schwab | 2000 | 290 | 33.03 | 1:10.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johan Heilmann | 2000 | 284 | 34.19 | 1:11.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Klindt | 2000 | 283 | 34.85 | 1:11.41 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
13 | Emil Tönshoff | 2000 | 273 | 33.93 | 1:12.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 273 | 33.66 | 1:12.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Borg | 2000 | 259 | 35.57 | 1:13.57 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Laurids Holme | 2000 | 258 | 35.80 | 1:13.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 256 | 34.83 | 1:13.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 521 | 28.01 | 58.29 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Thomas Vilmar | 1998 | 454 | 29.55 | 1:01.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Fredrik Gaugg | 1996 | 620 | 26.96 | 55.00 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Mattias Andersson | 1996 | 451 | 29.22 | 1:01.19 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 305 | 40.21 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 276 | 41.58 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sille Andersen | 2003 | 246 | 43.20 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Silja Østerbye | 2003 | 215 | 45.17 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Sangild | 2003 | 205 | 45.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 151 | 50.82 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | 145 | 51.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Alma Gotfredsen | 2005 | 117 | 55.34 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 112 | 56.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Ida Jacobsen | 2005 | 104 | 57.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 88 | 1:00.87 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Alberte K. Andersen | 2006 | 81 | 1:02.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Tilde Schyth | 2006 | 68 | 1:06.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Norma Andersen | 2007 | 64 | 1:07.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Kaya Waag Kallesøe | 2005 | 62 | 1:08.29 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Silke Aggergaard | 2007 | 59 | 1:09.58 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Kathrine Holm | 2005 | 58 | 1:09.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 49 | 1:13.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josi Platalla | 2002 | 490 | 34.32 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Nadine Freytag | 2002 | 441 | 35.55 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Anja Sperling | 2002 | 433 | 35.78 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 373 | 37.59 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 373 | 37.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 331 | 39.12 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Holm Hansen | 2002 | 325 | 39.35 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 314 | 39.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Frida Roed | 2001 | 231 | 44.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | 572 | 32.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Frederikke Arentoft | 2000 | 484 | 34.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Matilda Andersson | 1999 | 432 | 35.79 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 378 | 37.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Mathilde Huberts | 2000 | 361 | 37.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Alba Cecilie Runge | 2000 | DSQ | over 15m efter start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 840 | 28.68 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 586 | 32.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hanna Nilsson | 1996 | 442 | 35.52 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Anna Engström | 1996 | 308 | 40.08 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Mercedes Avina Kuri | 1998 | 304 | 40.23 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 339 | 34.47 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 319 | 35.19 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 296 | 36.07 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Frederik Bornemann | 2001 | 287 | 36.44 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 275 | 36.95 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 274 | 37.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asger Hugo Juul | 2003 | 258 | 37.76 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Lind | 2002 | 187 | 42.06 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
9 | Nicklas Taylor | 2002 | 178 | 42.74 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niels Peter Lund | 2002 | 129 | 47.60 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 106 | 50.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Theodor Møller | 2005 | 102 | 51.43 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Elias Elmedyb | 2006 | 97 | 52.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Albert Karlsen | 2004 | 95 | 52.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Ditlev Queitsch | 2006 | 94 | 52.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 93 | 53.06 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | William Mitchell | 2004 | 92 | 53.33 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 87 | 54.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 80 | 55.85 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 78 | 56.19 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Emil Isaksen | 2005 | 68 | 59.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 65 | 59.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Marius Grønholm | 2005 | 62 | 1:00.68 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Tobias Dalsgaard | 2004 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 534 | 29.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 434 | 31.75 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Wentorf | 1999 | 429 | 31.88 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 533 | 29.65 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 455 | 31.26 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 408 | 33.80 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schröder | 2003 | 404 | 33.91 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 339 | 35.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | 286 | 38.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nina Schlichting | 2003 | 278 | 38.42 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Laura Hürtler | 2004 | 266 | 38.97 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Mille Pedersen | 2003 | 260 | 39.28 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 253 | 39.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marike Nevermann | 2003 | 214 | 41.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
10 | Nadine Reetz | 2004 | 199 | 42.91 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
11 | Laura Kröning | 2005 | 191 | 43.56 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 189 | 43.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Silke Larsen | 2003 | 182 | 44.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Lea Sonneck | 2004 | 178 | 44.59 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
15 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 172 | 45.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | 171 | 45.21 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
17 | Josephine Thomsen | 2005 | 167 | 45.55 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Emma F. Rouse | 2004 | 166 | 45.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emmanuella Nygaard | 2003 | 166 | 45.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 162 | 46.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rebecca Sangild | 2003 | 155 | 46.72 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Celine Petruschke | 2005 | 154 | 46.77 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
23 | Anja Xin Andersen | 2004 | 139 | 48.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Clara Kongsfelt | 2003 | 121 | 50.62 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Ida Oest | 2003 | 119 | 50.93 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 114 | 51.76 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Stoltz | 2004 | 113 | 51.89 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Signe Krag Andersen | 2004 | 108 | 52.58 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Signe Holm Hansen | 2005 | 99 | 54.23 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 93 | 55.40 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Mariel Griesbach | 2005 | 82 | 57.79 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
- | Olivia Bierre | 2004 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Juliane Andersen | 2005 | DSQ | ej samt.berør v. 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eileen Medau | 2002 | 505 | 31.48 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 424 | 33.36 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karla Louise Balle | 2001 | 404 | 33.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 368 | 34.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 367 | 35.03 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Villum Færch | 2002 | 363 | 35.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 356 | 35.37 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Natascha Laigaard | 2002 | 352 | 35.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 343 | 35.80 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Nadine Freytag | 2002 | 342 | 35.86 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
11 | Annika Kühle | 2001 | 337 | 36.01 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Fie Tönshoff | 2002 | 337 | 36.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Schrøder | 2002 | 321 | 36.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Fiedler | 2001 | 292 | 37.78 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 254 | 39.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Slotved | 2002 | 232 | 40.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Stine Jensen | 2001 | 220 | 41.50 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Caroline Meyer | 2002 | 205 | 42.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 549 | 30.61 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annie Jensen | 1999 | 459 | 32.51 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 451 | 32.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 442 | 32.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Emilie Aanestad | 2000 | 432 | 33.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hanna Olsson | 1999 | 421 | 33.44 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Caroline Schwenger | 2000 | 418 | 33.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Luisa Gaugg | 1999 | 409 | 33.77 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 408 | 33.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Bengtsson | 2000 | 386 | 34.42 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Linnéa Högberg | 1999 | 357 | 35.33 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 618 | 29.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annie Lindström | 1996 | 560 | 30.41 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 496 | 31.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ellinor Andersson | 1998 | 229 | 40.96 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 413 | 30.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 334 | 32.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | William S. Michaelsen | 2001 | 317 | 32.90 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 294 | 33.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 283 | 34.18 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Brogaard | 2001 | 281 | 34.24 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 279 | 34.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 268 | 34.79 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 254 | 35.44 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
10 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 238 | 36.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 235 | 36.36 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Lindgaard | 2004 | 215 | 37.46 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Oscar Grönborg | 2002 | 202 | 38.23 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
14 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 192 | 38.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 186 | 39.30 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
16 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 185 | 39.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Christoffer Hove | 2002 | 182 | 39.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 178 | 39.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Nicholas Svane | 2002 | 177 | 39.93 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mattias Houen | 2002 | 163 | 41.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mark Tied | 2005 | 133 | 43.97 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
22 | Kristian Moffett | 2003 | 130 | 44.32 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 124 | 45.03 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Mathias Kleffel | 2002 | 116 | 45.96 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
25 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 106 | 47.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 103 | 47.85 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
27 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 102 | 48.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Sebastian Henning | 2005 | 99 | 48.53 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
29 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 59 | 57.72 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Elias Elmedyb | 2006 | 34 | 1:09.05 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Sofus Krogh | 2003 | 31 | 1:11.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 568 | 27.08 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Oskar Hanstål | 1999 | 536 | 27.62 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Oliver Larsen | 2000 | 450 | 29.28 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 264 | 34.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | William Schwab | 2000 | 263 | 35.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 251 | 35.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Heilmann | 2000 | 248 | 35.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Klindt | 2000 | 208 | 37.87 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
9 | Emil Tönshoff | 2000 | 165 | 40.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Marsengo | 1997 | 546 | 27.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 462 | 29.01 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fredrik Gaugg | 1996 | 585 | 26.82 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Oliver Sandell | 1996 | 484 | 28.56 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Jing-Sheng Vien | 1986 | 461 | 29.03 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 450 | 29.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Ömer Faruk Benli | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 13, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | 1. Mannschaft | 0 | 616 | 4:32.75 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Josi Platalla | 2002 | 35.27 | 1:12.81 | 1:12.81 | ||||||
Margarethe Hummel | 1997 | 35.50 | 1:15.63 | 2:28.44 | ||||||
Jeanine Roggenbuck | 1996 | 29.64 | 1:03.87 | 3:32.31 | ||||||
Olivia Wrobel | 1998 | 28.01 | 1:00.44 | 4:32.75 | ||||||
2 | Søllerød Damer | 0 | 563 | 4:40.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 35.91 | 1:14.41 | 1:14.41 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 36.36 | 1:17.05 | 2:31.46 | ||||||
Emma la Cour | 1999 | 31.24 | 1:06.50 | 3:37.96 | ||||||
Frederikke Petri | 2001 | 29.64 | 1:03.00 | 4:40.96 | ||||||
3 | Helsingør Damer | 0 | 543 | 4:44.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Houen | 1998 | 34.03 | 1:11.07 | 1:11.07 | ||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 38.31 | 1:22.72 | 2:33.79 | ||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 29.70 | 1:06.58 | 3:40.37 | ||||||
Mia Wennecke | 1999 | 30.34 | 1:04.04 | 4:44.41 | ||||||
4 | Sigma Piger 2 | 0 | 537 | 4:45.56 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Camille Erichsen | 2001 | 35.26 | 1:11.56 | 1:11.56 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 35.76 | 1:15.08 | 2:26.64 | ||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 33.27 | 1:15.50 | 3:42.14 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 30.12 | 1:03.42 | 4:45.56 | ||||||
5 | Sigma Piger 1 | 0 | 537 | 4:45.57 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 36.61 | 1:15.18 | 1:15.18 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 36.34 | 1:17.09 | 2:32.27 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 32.26 | 1:08.57 | 3:40.84 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 30.81 | 1:04.73 | 4:45.57 | ||||||
6 | Helsingør Damer 2 | 0 | 497 | 4:53.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Aanestad | 2000 | 37.58 | 1:16.96 | 1:16.96 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 37.42 | 1:20.41 | 2:37.37 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 31.95 | 1:12.15 | 3:49.52 | ||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 29.27 | 1:03.49 | 4:53.01 | ||||||
7 | 2. Mannschaft | 0 | 476 | 4:57.20 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Inke Zech | 2000 | 36.81 | 1:15.30 | 1:15.30 | ||||||
Charlotte Blanke | 2002 | 39.08 | 1:22.99 | 2:38.29 | ||||||
Eileen Medau | 2002 | 28.17 | 1:14.26 | 3:52.55 | ||||||
Milena Wunsch | 2000 | 21.54 | 1:04.65 | 4:57.20 | ||||||
8 | Ksls | 0 | 440 | 5:04.98 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Hanna Olsson | 1999 | 39.33 | 1:21.64 | 1:21.64 | ||||||
Hanna Nilsson | 1996 | 38.96 | ||||||||
Annie Lindström | 1996 | 3:18.38 | 3:56.38 | 3:56.38 | ||||||
Linnéa Högberg | 1999 | 33.00 | 1:08.60 | 5:04.98 | ||||||
9 | Helsingør Damer 3 | 0 | 425 | 5:08.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 39.89 | 1:21.18 | 1:21.18 | ||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 39.84 | 1:25.98 | 2:47.16 | ||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 34.05 | 1:16.27 | 4:03.43 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 30.93 | 1:05.29 | 5:08.72 | ||||||
10 | Hørsholm Piger | 2000 | 420 | 5:09.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 37.34 | 1:16.98 | 1:16.98 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 39.20 | 1:25.49 | 2:42.47 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 33.81 | 1:17.85 | 4:00.32 | ||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 33.15 | 1:09.47 | 5:09.79 | ||||||
11 | Søllerød Damer 1 | 0 | 357 | 5:27.26 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 43.68 | 1:30.11 | 1:30.11 | ||||||
Mathilde Kehlet | 2003 | 45.90 | 1:38.37 | 3:08.48 | ||||||
Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 33.46 | 1:15.04 | 4:23.52 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 29.57 | 1:03.74 | 5:27.26 | ||||||
12 | Værløse Piger 1 | 0 | 274 | 5:57.28 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 42.58 | 1:27.66 | 1:27.66 | ||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 50.07 | 1:43.64 | 3:11.30 | ||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 39.63 | 1:30.74 | 4:42.04 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 34.85 | 1:15.24 | 5:57.28 | ||||||
13 | Helsingør K3 Piger | 0 | 243 | 6:11.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 44.57 | 1:29.64 | 1:29.64 | ||||||
Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 48.32 | 1:43.42 | 3:13.06 | ||||||
Mathilde Schrøder | 2002 | 43.15 | 1:40.97 | 4:54.03 | ||||||
Karoline Christensen | 2002 | 37.29 | 1:17.81 | 6:11.84 | ||||||
14 | Søllerød Damer 2 | 0 | 196 | 6:39.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 48.21 | 1:38.32 | 1:38.32 | ||||||
Pauline Drucker | 2004 | 34.64 | 1:57.95 | 3:36.27 | ||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 43.63 | 1:35.03 | 5:11.30 | ||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 40.45 | 1:28.14 | 6:39.44 | ||||||
15 | Vest Talent Piger 1 | 2003 | 192 | 6:42.21 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 47.74 | 1:40.53 | 1:40.53 | ||||||
Anne-Sofie Devantier | 2004 | 54.74 | 1:57.01 | 3:37.54 | ||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 40.51 | 1:31.63 | 5:09.17 | ||||||
Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 41.02 | 1:33.04 | 6:42.21 | ||||||
16 | Herlev Piger 1 | 0 | 169 | 6:59.55 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 51.26 | 1:42.21 | 1:42.21 | ||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 55.39 | 1:56.72 | 3:38.93 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 52.66 | 1:53.05 | 5:31.98 | ||||||
Emmanuella Nygaard | 2003 | 1:27.57 | 1:27.57 | 6:59.55 | ||||||
17 | Herlev Piger 2 | 0 | 169 | 7:00.09 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 50.53 | 1:42.12 | 1:42.12 | ||||||
Olivia Rosenkilde | 2004 | 53.94 | ||||||||
Ida Oest | 2003 | 4:31.40 | ||||||||
Stine Jensen | 2001 | 6:18.25 | 7:00.09 | 7:00.09 | ||||||
18 | Værløse Piger 2 | 0 | 58:19.68 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 44.08 | 58:19.68 | 58:19.68 | ||||||
Silja Østerbye | 2003 | |||||||||
Sille Mundt | 2002 | |||||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 58:19.68 | 58:19.68 | |||||||
- | Værløse Piger 3 | 0 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | |||||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | |||||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | |||||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | DNS | ||||||||
- | Vest Talent Piger 2 | 2004 | DSQ | fle.flyben e.vending | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Karla Banke Mathisen | 2003 | 47.90 | 1:40.86 | 1:40.86 | ||||||
- | Vest Årgang Piger | 2000 | DSQ | 3 fly bev.e.vending | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 44.37 | 1:30.40 | 1:30.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 14, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Herrer | 0 | 550 | 4:12.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 30.81 | 1:04.54 | 1:04.54 | ||||||
Asbjørn Munk | 1995 | 32.41 | 1:11.21 | 2:15.75 | ||||||
Felix Burmester | 1999 | 27.53 | 1:01.12 | 3:16.87 | ||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 26.15 | 56.11 | 4:12.98 | ||||||
2 | 1. Mannschaft | 0 | 540 | 4:14.49 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Armando Isaac Sànchez | 1997 | 32.39 | 1:06.79 | 1:06.79 | ||||||
Tobias Niestroy | 1997 | 34.61 | 1:13.67 | 2:20.46 | ||||||
Maurice Ingenrieth | 2000 | 27.87 | 59.70 | 3:20.16 | ||||||
Fredrik Gaugg | 1996 | 26.41 | 54.33 | 4:14.49 | ||||||
3 | Søllerød Boys | 1999 | 474 | 4:25.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 31.25 | 1:03.67 | 1:03.67 | ||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 34.77 | 1:14.42 | 2:18.09 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 29.39 | 1:05.18 | 3:23.27 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 30.07 | 1:02.66 | 4:25.93 | ||||||
4 | Sigma Drenge 1 | 0 | 447 | 4:31.02 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Alexander Eggers | 1999 | 35.13 | 1:11.80 | 1:11.80 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 29.75 | 1:18.41 | 2:30.21 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 20.32 | 1:02.83 | 3:33.04 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 27.37 | 57.98 | 4:31.02 | ||||||
5 | Frederikssund Drenge | 0 | 435 | 4:33.63 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Johan Wentorf | 1999 | 34.43 | 1:11.95 | 1:11.95 | ||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 35.17 | 1:15.75 | 2:27.70 | ||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 28.50 | 1:04.71 | 3:32.41 | ||||||
Oliver Larsen | 2000 | 28.45 | 1:01.22 | 4:33.63 | ||||||
6 | Helsingør Herrer 2 | 0 | 408 | 4:39.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 33.59 | 1:09.93 | 1:09.93 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 35.42 | 1:16.75 | 2:26.68 | ||||||
William Houen | 2001 | 30.75 | 1:10.47 | 3:37.15 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 28.55 | 1:02.26 | 4:39.41 | ||||||
7 | Sigma Drenge 2 | 0 | 331 | 4:59.61 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 36.54 | 1:15.77 | 1:15.77 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 41.34 | 1:27.19 | 2:42.96 | ||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 32.53 | 1:14.03 | 3:56.99 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 29.99 | 1:02.62 | 4:59.61 | ||||||
8 | 2. Mannschaft | 0 | 305 | 5:08.09 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Anthony Leon Scharries | 2001 | 37.34 | 1:17.10 | 1:17.10 | ||||||
Moritz Blanke | 2001 | 38.18 | 1:22.72 | 2:39.82 | ||||||
Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 40.06 | 1:27.89 | 4:07.71 | ||||||
Lukas Schultze | 2001 | 28.87 | 1:00.38 | 5:08.09 | ||||||
9 | Søllerød Boys 1 | 2001 | 300 | 5:09.79 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Valdemar Solok | 2001 | 37.05 | 1:16.18 | 1:16.18 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 33.74 | 1:19.37 | 2:35.55 | ||||||
Mathias Nørskov | 2001 | 26.74 | 1:20.54 | 3:56.09 | ||||||
Oliver Grunnet | 2002 | 7.01 | 1:13.70 | 5:09.79 | ||||||
10 | Helsingør K3 Drenge 1 | 0 | 283 | 5:15.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 38.80 | 1:19.02 | 1:19.02 | ||||||
Matthæus Vàmosi | 2000 | 40.80 | 1:27.96 | 2:46.98 | ||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 36.49 | 1:21.02 | 4:08.00 | ||||||
Johan Bremer Holmgård | 2001 | 30.96 | 1:07.83 | 5:15.83 | ||||||
11 | Værløse Drenge 1 | 0 | 221 | 5:42.86 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 38.48 | 1:20.29 | 1:20.29 | ||||||
Andreas Bank Hyldal | 2002 | 49.79 | 1:45.13 | 3:05.42 | ||||||
Mathias Persson | 2001 | 37.54 | 1:25.50 | 4:30.92 | ||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 33.34 | 1:11.94 | 5:42.86 | ||||||
12 | Helsingør K3 Drenge 3 | 0 | 209 | 5:49.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 42.27 | 1:27.68 | 1:27.68 | ||||||
Mattias Houen | 2002 | 48.70 | 1:41.06 | 3:08.74 | ||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 36.14 | 1:26.51 | 4:35.25 | ||||||
Laurids Holme | 2000 | 35.96 | 1:14.28 | 5:49.53 | ||||||
13 | Vest Talent Drenge 1 | 2001 | 189 | 6:01.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 46.45 | 1:35.00 | 1:35.00 | ||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 50.29 | 1:46.55 | 3:21.55 | ||||||
Lucas Jensen | 2001 | 36.77 | 1:23.18 | 4:44.73 | ||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 34.48 | 1:16.27 | 6:01.00 | ||||||
14 | Søllerød Boys 2 | 2003 | 187 | 6:02.32 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 42.72 | 1:27.94 | 1:27.94 | ||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 44.23 | 1:34.01 | 3:01.95 | ||||||
Max Albertsen | 2003 | 44.14 | 1:43.47 | 4:45.42 | ||||||
Janus Rosholm | 2002 | 35.39 | 1:16.90 | 6:02.32 | ||||||
15 | Vest Talent Drenge 2 | 2002 | 157 | 6:24.59 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 46.67 | 1:34.11 | 1:34.11 | ||||||
Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 50.07 | 1:49.87 | 3:23.98 | ||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 41.71 | 1:38.66 | 5:02.64 | ||||||
Frederik Helms | 2001 | 37.91 | 1:21.95 | 6:24.59 | ||||||
16 | Herlev Drenge 1 | 0 | 129 | 6:50.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Sofus Krogh | 2003 | 52.60 | 1:49.32 | 1:49.32 | ||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 49.03 | 1:44.99 | 3:34.31 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 45.00 | 1:44.91 | 5:19.22 | ||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 1.17 | 1:31.12 | 6:50.34 | ||||||
17 | Herlev Drenge 2 | 0 | 127 | 6:52.30 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Kristian Moffett | 2003 | 46.19 | 1:35.90 | 1:35.90 | ||||||
Theodor Møller | 2005 | 1:02.73 | 2:13.91 | 3:49.81 | ||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 40.55 | 1:32.89 | 5:22.70 | ||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 41.83 | 1:29.60 | 6:52.30 | ||||||
- | Helsingør K3 Drenge 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 39.41 | 1:21.56 | 1:21.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 625 | 37.50 | 1:18.13 | 1:59.96 | 2:43.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 573 | 40.22 | 1:22.61 | 2:05.36 | 2:48.04 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 558 | 39.28 | 1:21.74 | 2:05.37 | 2:49.51 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Charlotte Blanke | 2002 | 475 | 40.28 | 1:25.80 | 2:12.26 | 2:58.88 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 459 | 42.45 | 1:29.50 | 2:15.53 | 3:01.01 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Mikkelsen | 2001 | 430 | 42.13 | 1:29.25 | 2:17.35 | 3:04.87 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Anne Føyn | 2002 | 394 | 44.34 | 1:32.84 | 2:21.78 | 3:10.39 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Stampe | 2002 | 389 | 42.80 | 1:32.19 | 2:21.58 | 3:11.24 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mille Graasbøll | 2002 | 384 | 43.58 | 1:32.77 | 2:22.59 | 3:11.97 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lea Joensen | 2001 | 366 | 45.70 | 1:35.91 | 2:26.15 | 3:15.08 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Fie Tönshoff | 2002 | 356 | 45.42 | 1:35.64 | 2:26.73 | 3:17.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 347 | 43.62 | 1:33.91 | 2:19.73 | 3:18.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Cecilie Porsdal | 2002 | 313 | 47.65 | 1:39.63 | 2:32.81 | 3:25.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 307 | 46.95 | 1:41.67 | 2:35.56 | 3:26.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 300 | 44.90 | 1:40.72 | 2:34.60 | 3:28.52 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karoline Christensen | 2002 | 281 | 48.53 | 1:43.02 | 2:38.42 | 3:33.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sasia Lundhus | 2002 | 270 | 49.00 | 1:44.25 | 2:40.19 | 3:36.03 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Mia Witt | 2002 | 232 | 53.39 | 1:51.49 | 2:48.50 | 3:47.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Caroline Gerlach | 2002 | 212 | 48.64 | 1:54.39 | 2:41.55 | 3:54.17 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sofie Villum Færch | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 447 | 41.63 | 1:27.99 | 2:14.79 | 3:02.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Saskia Henning | 1999 | 438 | 42.38 | 1:29.86 | 2:17.18 | 3:03.86 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Margarethe Hummel | 1997 | 631 | 37.65 | 1:19.40 | 2:01.10 | 2:42.75 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Jeanine Roggenbuck | 1996 | 571 | 38.94 | 1:22.69 | 2:05.75 | 2:48.28 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 453 | 38.81 | 1:20.62 | 2:03.74 | 2:45.39 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 448 | 38.80 | 1:22.09 | 2:03.88 | 2:46.05 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 429 | 39.45 | 1:23.05 | 2:05.85 | 2:48.41 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 427 | 39.23 | 1:22.82 | 2:05.82 | 2:48.65 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Torp | 2000 | 309 | 43.97 | 1:31.62 | 2:19.56 | 3:07.88 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Schiellerup | 2000 | 301 | 43.57 | 1:34.00 | 2:06.64 | 3:09.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 300 | 44.00 | 1:33.26 | 2:23.01 | 3:09.72 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 300 | 43.19 | 1:32.48 | 2:22.72 | 3:09.75 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian K. Jensen | 2000 | 240 | 46.97 | 1:39.77 | 2:32.25 | 3:24.50 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 202 | 49.49 | 1:44.30 | 2:40.83 | 3:36.40 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Tullberg | 2000 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 454 | 36.97 | 1:18.94 | 2:02.45 | 2:45.29 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 348 | 35.93 | 1:19.58 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schröder | 2003 | 339 | 35.88 | 1:20.29 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 277 | 39.89 | 1:25.87 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Boutrup | 2003 | 258 | 41.55 | 1:27.94 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ingrid Lindemann | 2003 | 255 | 42.08 | 1:28.25 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 246 | 41.69 | 1:29.38 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Lund | 2003 | 245 | 41.40 | 1:29.41 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 204 | 44.31 | 1:35.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | 203 | 42.82 | 1:35.25 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frida Uldall | 2003 | 197 | 44.28 | 1:36.15 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 196 | 42.85 | 1:36.33 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 192 | 42.98 | 1:37.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 189 | 44.31 | 1:37.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lea Sonneck | 2004 | 153 | 48.21 | 1:44.72 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
15 | Esmeralda Johansen | 2004 | 132 | 49.90 | 1:49.85 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 129 | 50.33 | 1:50.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katrine Bonefeld | 2004 | 104 | 56.32 | 1:58.91 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josephine Gribsvad | 2003 | 88 | 57.77 | 2:06.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Kröning | 2005 | DNS | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
- | Mikala Ravn Borch | 2003 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Camille Nørby | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 441 | 33.44 | 1:13.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 371 | 34.79 | 1:17.90 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Mia Witt | 2002 | 168 | 42.06 | 1:41.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 598 | 32.14 | 1:06.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annie Jensen | 1999 | 482 | 33.38 | 1:11.40 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Annika Fischer | 1999 | 404 | 33.94 | 1:15.70 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 394 | 34.52 | 1:16.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilda Andersson | 1999 | 381 | 35.73 | 1:17.19 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 505 | 31.82 | 1:10.29 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Moritz Blanke | 2001 | 385 | 31.90 | 1:08.49 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 316 | 35.31 | 1:13.11 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 315 | 34.82 | 1:13.19 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philip Andersson | 2001 | 273 | 35.71 | 1:16.81 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Rasmus Nielsen | 2001 | 263 | 34.93 | 1:17.71 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 230 | 37.21 | 1:21.28 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Holm | 2001 | 197 | 38.45 | 1:25.60 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Jensen | 2001 | 196 | 39.44 | 1:25.74 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Frederik Clausen | 2001 | 191 | 39.36 | 1:26.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 167 | 41.63 | 1:30.51 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
11 | Villads Kruse | 2003 | 164 | 41.83 | 1:31.10 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Affou Adlouni | 2002 | 160 | 42.76 | 1:31.85 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 154 | 41.29 | 1:32.93 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 153 | 42.15 | 1:33.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Helms | 2001 | 147 | 43.72 | 1:34.42 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 143 | 43.90 | 1:35.23 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Martin Jacobsen | 2002 | 134 | 45.98 | 1:37.37 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 122 | 42.77 | 1:40.37 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Christian Galsøe | 2002 | 116 | 45.14 | 1:42.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 114 | 46.45 | 1:42.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Marius Wanscher | 2002 | 109 | 46.88 | 1:44.19 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon Blidarevic | 2002 | 109 | 47.81 | 1:44.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Gustav Larsen | 2003 | 96 | 47.41 | 1:48.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Noel Willem Pihl | 2002 | 92 | 47.89 | 1:50.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Andreas Rasmussen | 2002 | 74 | 54.08 | 1:58.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicklas Taylor | 2002 | 61 | 58.61 | 2:06.31 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Arendt Skytte | 2002 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Oscar Lykke Fischer | 2002 | DSQ | ej samt.berør.v.100m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 577 | 28.14 | 59.85 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Felix Burmester | 1999 | 540 | 28.21 | 1:01.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | 503 | 28.98 | 1:02.65 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Oskar Hanstål | 1999 | 497 | 28.55 | 1:02.88 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 259 | 35.07 | 1:18.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Niestroy | 1997 | 560 | 28.33 | 1:00.46 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 662 | 26.94 | 57.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Sandell | 1996 | 486 | 29.99 | 1:03.37 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Petri | 2001 | 542 | 32.56 | 1:08.69 | 1:44.57 | 2:18.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filippa Sundström | 2001 | 532 | 31.88 | 1:07.50 | 1:43.60 | 2:19.47 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 511 | 32.58 | 1:09.13 | 1:45.95 | 2:21.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 481 | 34.29 | 1:11.17 | 1:48.14 | 2:24.16 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eileen Medau | 2002 | 480 | 32.49 | 1:09.84 | 1:47.24 | 2:24.28 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | 475 | 33.84 | 1:11.14 | 1:49.05 | 2:24.78 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camille Erichsen | 2001 | 473 | 34.44 | 1:11.86 | 1:48.97 | 2:25.04 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 452 | 33.46 | 1:10.67 | 1:48.71 | 2:27.26 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thea Blomsterberg | 2002 | 440 | 34.27 | 1:12.24 | 1:51.04 | 2:28.55 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Liva Palmund | 2002 | 436 | 34.18 | 1:12.64 | 1:51.54 | 2:29.05 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Lea Joensen | 2001 | 420 | 34.53 | 1:12.62 | 1:49.72 | 2:30.82 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 412 | 33.84 | 1:12.75 | 1:52.01 | 2:31.84 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 409 | 35.08 | 1:14.67 | 1:53.68 | 2:32.16 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 400 | 35.46 | 1:14.57 | 1:54.09 | 2:33.31 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Julie Stampe | 2002 | 390 | 35.44 | 1:15.24 | 1:55.24 | 2:34.62 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Porsdal | 2002 | 388 | 35.79 | 1:15.13 | 1:54.75 | 2:34.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Melina Opitz | 2002 | 372 | 34.89 | 1:15.02 | 1:55.58 | 2:37.03 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
18 | Natascha Laigaard | 2002 | 363 | 35.90 | 1:16.48 | 1:58.02 | 2:38.35 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ulrikke Veje | 2002 | 363 | 37.87 | 1:19.37 | 2:01.55 | 2:38.38 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sasia Lundhus | 2002 | 327 | 38.08 | 1:20.23 | 2:03.36 | 2:43.99 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Melina Miethe | 2002 | 320 | 37.59 | 1:20.22 | 2:03.86 | 2:45.11 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
22 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 308 | 38.29 | 1:21.64 | 2:05.39 | 2:47.36 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sille Mundt | 2002 | 305 | 39.58 | 1:23.70 | 2:07.14 | 2:47.87 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amanda Hietala | 2002 | 300 | 36.59 | 1:19.43 | 2:04.85 | 2:48.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde Schrøder | 2002 | 281 | 38.57 | 1:23.31 | 2:08.37 | 2:52.52 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 221 | 40.65 | 1:28.16 | 2:17.75 | 3:06.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Milena Wunsch | 2000 | 541 | 31.63 | 1:06.74 | 1:42.84 | 2:18.65 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | 486 | 33.71 | 1:10.82 | 1:47.68 | 2:23.71 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Inke Zech | 2000 | 476 | 34.54 | 1:12.06 | 1:49.95 | 2:24.68 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Freja A. Skov | 2000 | 447 | 33.14 | 1:11.43 | 1:49.88 | 2:27.81 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linnéa Högberg | 1999 | 421 | 34.87 | 1:12.97 | 1:52.15 | 2:30.75 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Josefine Bengtsson | 2000 | 412 | 35.18 | 1:14.25 | 1:54.31 | 2:31.88 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 404 | 35.09 | 1:13.55 | 1:53.67 | 2:32.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 378 | 35.42 | 1:15.96 | 1:56.92 | 2:36.22 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 355 | 36.36 | 1:17.27 | 1:58.75 | 2:39.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 295 | 37.75 | 1:21.18 | 2:05.51 | 2:49.72 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Engström | 1996 | 488 | 32.69 | 1:08.33 | 1:45.87 | 2:23.47 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Kitty Thai | 1998 | 348 | 35.75 | 1:16.11 | 1:59.07 | 2:40.65 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Ellinor Andersson | 1998 | 334 | 37.43 | 1:18.63 | 2:01.17 | 2:42.89 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 543 | 30.40 | 1:03.69 | 1:35.06 | 2:04.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Andersen | 1999 | 541 | 30.50 | 1:03.19 | 1:34.60 | 2:05.19 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | 534 | 30.60 | 1:03.82 | 1:35.90 | 2:05.73 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Hanstål | 1999 | 479 | 29.62 | 1:02.82 | 1:36.83 | 2:10.35 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Felix Burmester | 1999 | 468 | 29.63 | 1:02.66 | 1:37.33 | 2:11.35 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 457 | 31.32 | 1:06.02 | 1:40.38 | 2:12.39 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Petter Hellzén | 2000 | 451 | 30.86 | 1:05.08 | 1:39.82 | 2:12.97 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | 389 | 32.87 | 1:09.87 | 1:45.60 | 2:19.72 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Schiellerup | 2000 | 363 | 34.25 | 1:11.73 | 1:48.04 | 2:22.99 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian K. Jensen | 2000 | 359 | 33.39 | 1:10.70 | 1:47.50 | 2:23.55 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Torp | 2000 | 359 | 34.01 | 1:10.99 | 1:47.88 | 2:23.57 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 305 | 35.74 | 1:15.39 | 1:54.89 | 2:31.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 303 | 34.35 | 1:12.65 | 1:52.55 | 2:31.93 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 288 | 36.37 | 1:15.86 | 1:56.30 | 2:34.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 262 | 35.67 | 1:17.28 | 1:57.20 | 2:39.34 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Klindt | 2000 | 240 | 37.67 | 1:20.50 | 2:03.64 | 2:44.04 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Vilmar | 1998 | 388 | 32.58 | 1:08.87 | 1:46.05 | 2:19.84 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Armando Isaac Sànchez | 1997 | DNS | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 423 | 37.14 | 1:17.41 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liza Schröder | 2003 | 392 | 38.65 | 1:19.39 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 347 | 40.34 | 1:22.71 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 328 | 41.53 | 1:24.27 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 326 | 41.21 | 1:24.41 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 320 | 41.87 | 1:25.00 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Lund | 2003 | 316 | 42.17 | 1:25.34 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 301 | 42.39 | 1:26.75 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 267 | 44.58 | 1:30.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 265 | 44.37 | 1:30.43 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camille Nørby | 2004 | 255 | 45.52 | 1:31.65 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Hürtler | 2004 | 240 | 46.42 | 1:33.55 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
13 | Silke Larsen | 2003 | 239 | 46.06 | 1:33.71 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Laura Boutrup | 2003 | 232 | 47.11 | 1:34.58 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 231 | 45.90 | 1:34.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 228 | 47.01 | 1:35.10 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Leni Kötitz | 2005 | 216 | 46.65 | 1:36.84 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
18 | Silja Østerbye | 2003 | 211 | 47.22 | 1:37.60 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nadine Reetz | 2004 | 208 | 47.73 | 1:38.03 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
20 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 204 | 48.75 | 1:38.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Krag Andersen | 2004 | 204 | 47.87 | 1:38.68 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Annika Egenhardt | 2003 | 198 | 47.58 | 1:39.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Anna Nørskov | 2004 | 195 | 48.51 | 1:40.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Katrine Bonefeld | 2004 | 193 | 50.67 | 1:40.65 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pauline Drucker | 2004 | 188 | 50.46 | 1:41.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 188 | 48.30 | 1:41.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Lea Sonneck | 2004 | 186 | 50.31 | 1:41.89 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
28 | Josephine Gribsvad | 2003 | 174 | 51.56 | 1:44.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 168 | 50.70 | 1:45.29 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 157 | 51.67 | 1:47.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Asta Palmund | 2005 | 151 | 53.48 | 1:49.09 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Signe Henriksen | 2004 | 150 | 54.71 | 1:49.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 146 | 54.32 | 1:50.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Josefine Staudt | 2005 | 138 | 56.40 | 1:52.37 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 130 | 55.49 | 1:54.66 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Juliane Andersen | 2005 | 129 | 1:55.13 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Ulrika Paaske | 2004 | 127 | 55.67 | 1:55.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 116 | 57.56 | 1:59.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Ida Jacobsen | 2005 | 115 | 1:00.38 | 1:59.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
40 | Alma Gotfredsen | 2005 | 105 | 1:01.19 | 2:03.38 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Alberte K. Andersen | 2006 | 76 | 1:09.58 | 2:17.35 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Frida Uldall | 2003 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | DSQ | ej fort.bev.v.50m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Enevoldsen | 2003 | DSQ | ej forts.bev.v.50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kathrine Holm | 2005 | DSQ | ej berør v.50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Marie Bylov Larsen | 2003 | DSQ | ej fort.bev.v.50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Selina Koch-Mathews | 2005 | DSQ | på mave efter 50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josi Platalla | 2002 | 469 | 35.93 | 1:14.78 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Julie Stampe Meier | 2001 | 441 | 36.36 | 1:16.38 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Laigaard | 2002 | 405 | 37.67 | 1:18.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anja Sperling | 2002 | 375 | 40.11 | 1:20.61 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Matilde Weibel | 2002 | 363 | 38.71 | 1:21.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Christensen | 2001 | 352 | 40.78 | 1:22.31 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 324 | 40.70 | 1:24.61 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Holm Hansen | 2002 | 313 | 40.47 | 1:25.56 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Isabel Abcell | 2001 | 300 | 43.10 | 1:26.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Sasia Lundhus | 2002 | 268 | 43.49 | 1:30.18 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Frida Roed | 2001 | 231 | 46.95 | 1:34.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Gerlach | 2002 | 142 | 53.48 | 1:51.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Aanestad | 2000 | 435 | 37.50 | 1:16.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilda Andersson | 1999 | 416 | 37.90 | 1:17.87 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Signe Skjærbæk | 2000 | 342 | 40.99 | 1:23.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 787 | 30.90 | 1:02.94 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Olivia Wrobel | 1998 | 560 | 33.51 | 1:10.52 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 450 | 36.41 | 1:15.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mercedes Avina Kuri | 1998 | 321 | 41.25 | 1:24.84 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Moritz Blanke | 2001 | 390 | 34.75 | 1:11.10 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 348 | 36.60 | 1:13.85 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 346 | 36.28 | 1:14.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 334 | 37.26 | 1:14.87 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 326 | 36.67 | 1:15.45 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Valdemar Solok | 2001 | 321 | 37.27 | 1:15.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 315 | 37.72 | 1:16.30 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
8 | Rasmus Nielsen | 2001 | 294 | 38.43 | 1:18.12 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 289 | 39.35 | 1:18.60 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
10 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 285 | 38.56 | 1:18.88 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 284 | 38.87 | 1:19.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Persson | 2001 | 271 | 39.99 | 1:20.26 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Philip Andersson | 2001 | 271 | 39.90 | 1:20.31 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
14 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 269 | 38.79 | 1:20.44 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Albert Voldum Krog | 2001 | 266 | 39.35 | 1:20.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 264 | 39.03 | 1:20.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Røgind | 2001 | 258 | 39.89 | 1:21.59 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jannick Hansen | 2001 | 255 | 1:21.90 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Asger Hugo Juul | 2003 | 251 | 41.76 | 1:22.37 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Clausen | 2001 | 239 | 41.15 | 1:23.73 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julius Mølgaard | 2002 | 233 | 40.97 | 1:24.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
22 | Christian Galsøe | 2002 | 232 | 41.62 | 1:24.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 230 | 41.04 | 1:24.80 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lucas Jensen | 2001 | 227 | 41.66 | 1:25.10 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Sebastian M. Staal | 2002 | 226 | 41.04 | 1:25.24 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 226 | 41.93 | 1:25.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Villads Kruse | 2003 | 215 | 42.49 | 1:26.73 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathias Nørskov | 2001 | 214 | 42.50 | 1:26.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jesper Schiødt | 2001 | 214 | 41.86 | 1:26.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 212 | 41.63 | 1:27.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mathias Kleffel | 2002 | 207 | 42.33 | 1:27.80 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
32 | Max Albertsen | 2003 | 194 | 44.10 | 1:29.69 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Noel Willem Pihl | 2002 | 187 | 44.29 | 1:30.89 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nicholas Svane | 2002 | 181 | 43.84 | 1:31.85 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 180 | 44.59 | 1:32.01 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 180 | 46.09 | 1:32.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 169 | 46.38 | 1:33.88 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 168 | 45.64 | 1:34.20 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Simon Blidarevic | 2002 | 167 | 46.56 | 1:34.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Tobias Davidsen | 2003 | 164 | 48.19 | 1:34.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Bertram Nyegaard | 2004 | 161 | 47.10 | 1:35.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
42 | Gustav Larsen | 2003 | 161 | 46.27 | 1:35.53 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Martin Jacobsen | 2002 | 160 | 47.32 | 1:35.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 149 | 48.12 | 1:38.00 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Marius Wanscher | 2002 | 138 | 48.63 | 1:40.48 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Frederik Helms | 2001 | 137 | 49.29 | 1:40.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
47 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 130 | 49.60 | 1:42.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
48 | Andreas Rasmussen | 2002 | 129 | 49.97 | 1:42.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sebastian Henning | 2005 | 123 | 51.06 | 1:44.49 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
50 | William Breuner | 2005 | 121 | 53.64 | 1:44.90 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
51 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 112 | 53.31 | 1:47.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
52 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 104 | 53.04 | 1:50.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
53 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 103 | 55.10 | 1:50.81 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
54 | Ditlev Queitsch | 2006 | 100 | 55.06 | 1:51.76 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
55 | William Mitchell | 2004 | 96 | 55.60 | 1:53.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
56 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 89 | 56.34 | 1:56.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
57 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 88 | 56.51 | 1:56.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
58 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 77 | 58.15 | 2:01.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
59 | Joanathan Nyegaard | 2007 | 76 | 58.66 | 2:02.48 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
60 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 67 | 1:01.05 | 2:07.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Anton Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Grunnet | 2002 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Arendt Skytte | 2002 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Cassius Arbo Christensen | 2003 | DSQ | på mave eft.50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 521 | 31.21 | 1:04.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 395 | 34.34 | 1:10.77 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Larsen | 2000 | 364 | 34.39 | 1:12.74 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Frederik Borg | 2000 | 267 | 40.08 | 1:20.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Niestroy | 1997 | 555 | 31.27 | 1:03.20 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 483 | 32.00 | 1:06.19 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:51 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Schlichting | 2003 | 365 | 41.69 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | 357 | 42.00 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 321 | 43.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | 305 | 44.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Kehlet | 2003 | 291 | 44.95 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 262 | 46.60 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 255 | 47.01 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 246 | 47.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 242 | 47.79 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 221 | 49.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sille Andersen | 2003 | 208 | 50.31 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
12 | Celine Petruschke | 2005 | 201 | 50.88 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
13 | Pil Sylvander | 2003 | 187 | 52.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mariel Griesbach | 2005 | 153 | 55.66 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
15 | Emma F. Rouse | 2004 | 153 | 55.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ulrika Paaske | 2004 | 92 | 1:06.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Cornelia Vâmosi | 2004 | DSQ | 2 flyben efter start | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 562 | 36.12 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 477 | 38.15 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Charlotte Blanke | 2002 | 456 | 38.71 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 416 | 39.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 167 | 54.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sofie Villum Færch | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 513 | 37.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 483 | 37.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Huberts | 2000 | 482 | 38.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Saskia Henning | 1999 | 406 | 40.24 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 388 | 40.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanine Roggenbuck | 1996 | 600 | 35.33 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Margarethe Hummel | 1997 | 591 | 35.52 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Hanna Nilsson | 1996 | 442 | 39.11 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Isabella Ringbæk | 1998 | 433 | 39.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kitty Thai | 1998 | 370 | 41.50 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Tied | 2005 | 181 | 47.13 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Victor Dyrhauge | 2004 | 118 | 54.39 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Houen | 2001 | 421 | 35.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 410 | 35.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Max Ekelund | 2001 | 357 | 37.59 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 318 | 39.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jannick Lind | 2001 | 315 | 39.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oscar Grönborg | 2002 | 300 | 39.83 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
7 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 267 | 41.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 202 | 45.42 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
9 | Mattias Houen | 2002 | 183 | 46.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | 180 | 47.22 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marius Wanscher | 2002 | 150 | 50.19 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asbjørn Munk | 1995 | 537 | 32.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jing-Sheng Vien | 1986 | 503 | 33.53 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 472 | 34.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mattias Andersson | 1996 | 407 | 35.99 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 407 | 32.02 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schröder | 2003 | 397 | 32.28 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 383 | 32.68 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 333 | 34.22 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Nina Schlichting | 2003 | 331 | 34.30 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 317 | 34.81 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Sangild | 2003 | 296 | 35.61 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anni Kötitz | 2003 | 281 | 36.22 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Laura Hürtler | 2004 | 276 | 36.46 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
10 | Silke Larsen | 2003 | 267 | 36.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | 262 | 37.09 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
12 | Laura Kröning | 2005 | 259 | 37.24 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
13 | Nadine Reetz | 2004 | 255 | 37.44 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
14 | Marike Nevermann | 2003 | 251 | 37.60 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
15 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 244 | 37.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Nørskov | 2004 | 204 | 40.32 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Leni Kötitz | 2005 | 201 | 40.52 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
18 | Silja Østerbye | 2003 | 194 | 40.97 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 189 | 41.34 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 183 | 41.76 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Pauline Drucker | 2004 | 173 | 42.61 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 123 | 47.69 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | 118 | 48.33 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Signe Holm Hansen | 2005 | 118 | 48.38 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alma Gotfredsen | 2005 | 115 | 48.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Josefine Staudt | 2005 | 111 | 49.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 103 | 50.59 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Alberte K. Andersen | 2006 | 73 | 56.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Kathrine Holm | 2005 | 61 | 1:00.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Tilde Schyth | 2006 | 36 | 1:11.67 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 27 | 1:18.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Norma Andersen | 2007 | 25 | 1:21.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Silke Aggergaard | 2007 | 21 | 1:25.53 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Petri | 2001 | 503 | 29.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 500 | 29.89 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 483 | 30.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anja Sperling | 2002 | 448 | 31.02 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 433 | 31.37 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Annika Kühle | 2001 | 428 | 31.50 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Liva Palmund | 2002 | 420 | 31.69 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 405 | 32.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Melina Opitz | 2002 | 393 | 32.39 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | 387 | 32.56 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 381 | 32.72 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Ida Holm Hansen | 2002 | 368 | 33.12 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 366 | 33.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 351 | 33.63 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 313 | 34.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 304 | 35.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 233 | 38.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Milena Wunsch | 2000 | 508 | 29.74 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Mathilde Huberts | 2000 | 485 | 30.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luisa Gaugg | 1999 | 464 | 30.65 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Inke Zech | 2000 | 464 | 30.66 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 415 | 31.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Linnéa Högberg | 1999 | 409 | 31.97 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 395 | 32.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 393 | 32.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 386 | 32.60 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Bengtsson | 2000 | 368 | 33.12 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Margarethe Hummel | 1997 | 546 | 29.03 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 544 | 29.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Houen | 1998 | 533 | 29.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 526 | 29.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hanna Nilsson | 1996 | 445 | 31.09 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Pernille Nislev | 1998 | 439 | 31.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Engström | 1996 | 419 | 31.72 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Isabella Ringbæk | 1998 | 339 | 34.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ellinor Andersson | 1998 | 314 | 34.91 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Schultze | 2001 | 440 | 27.49 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Moritz Blanke | 2001 | 419 | 27.94 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Frederik Brogaard | 2001 | 360 | 29.40 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Benjamin Schäfer | 2003 | 359 | 29.41 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Mathias Holm | 2001 | 353 | 29.59 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | William S. Michaelsen | 2001 | 351 | 29.64 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
7 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 325 | 30.40 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
8 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 322 | 30.51 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Rasmus Nielsen | 2001 | 322 | 30.52 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 312 | 30.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jannick Hansen | 2001 | 308 | 30.96 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Persson | 2001 | 304 | 31.10 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Valdemar Solok | 2001 | 304 | 31.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 297 | 31.35 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
15 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 293 | 31.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Albert Voldum Krog | 2001 | 274 | 32.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Oscar Grönborg | 2002 | 260 | 32.76 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
18 | Jesper Schiødt | 2001 | 254 | 33.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Asger Hugo Juul | 2003 | 228 | 34.25 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Janus Rosholm | 2002 | 222 | 34.53 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Affou Adlouni | 2002 | 222 | 34.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Julius Mølgaard | 2002 | 219 | 34.70 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
23 | Mads Lind | 2002 | 218 | 34.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
24 | Max Albertsen | 2003 | 213 | 35.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | 189 | 36.43 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
26 | William Kristensen | 2003 | 176 | 37.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Niels Peter Lund | 2002 | 162 | 38.33 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 152 | 39.20 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
29 | Sebastian Henning | 2005 | 149 | 39.48 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
30 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 137 | 40.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Elias Winther | 2003 | 137 | 40.53 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ditlev Queitsch | 2006 | 98 | 45.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | William Mitchell | 2004 | 86 | 47.34 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 83 | 47.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 82 | 48.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 79 | 48.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 78 | 48.97 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 70 | 50.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Emil Isaksen | 2005 | 70 | 50.82 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 50 | 56.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Joanathan Nyegaard | 2007 | 48 | 57.48 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Oliver Grunnet | 2002 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 472 | 26.86 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 469 | 26.91 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 447 | 27.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 405 | 28.26 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
5 | Mikkel Steffensen | 1999 | 392 | 28.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 333 | 30.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Heilmann | 2000 | 282 | 31.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 271 | 32.33 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Klindt | 2000 | 269 | 32.41 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
10 | Laurids Holme | 2000 | 248 | 33.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | William Schwab | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 489 | 26.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 485 | 26.62 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 461 | 27.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Vilmar | 1998 | 442 | 27.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fredrik Gaugg | 1996 | 611 | 24.64 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Oliver Sandell | 1996 | 473 | 26.84 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Mattias Andersson | 1996 | 400 | 28.37 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josi Platalla | 2002 | 520 | 34.20 | 1:13.81 | 2:01.44 | 2:36.91 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Filippa Sundström | 2001 | 499 | 34.64 | 1:18.04 | 2:03.44 | 2:39.06 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Charlotte Blanke | 2002 | 491 | 36.05 | 1:19.58 | 2:04.45 | 2:39.92 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | 467 | 34.66 | 1:18.40 | 2:05.57 | 2:42.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 461 | 39.04 | 1:21.93 | 2:06.37 | 2:43.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 456 | 35.53 | 1:18.84 | 2:03.73 | 2:43.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Mikkelsen | 2001 | 429 | 37.05 | 1:22.86 | 2:09.75 | 2:47.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 417 | 35.41 | 1:20.58 | 2:11.50 | 2:48.84 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | 402 | 36.80 | 1:20.95 | 2:12.51 | 2:50.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christina Christensen | 2001 | 368 | 37.67 | 1:25.59 | 2:15.84 | 2:56.01 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Lena Born | 2002 | 331 | 34.95 | 1:25.42 | 2:20.69 | 3:02.42 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 321 | 39.32 | 1:25.52 | 2:24.02 | 3:04.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 316 | 39.65 | 1:28.13 | 2:23.66 | 3:05.17 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Isabel Abcell | 2001 | 295 | 41.79 | 1:29.24 | 2:27.21 | 3:09.51 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 286 | 46.69 | 1:34.27 | 2:28.21 | 3:11.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sille Mundt | 2002 | 240 | 46.46 | 1:38.45 | 2:39.11 | 3:22.98 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | DSQ | på mave ved 100m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 449 | 35.43 | 1:16.89 | 2:06.69 | 2:44.78 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annie Jensen | 1999 | 437 | 35.72 | 1:19.19 | 2:09.26 | 2:46.20 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Hanna Olsson | 1999 | 430 | 34.14 | 1:17.15 | 2:08.70 | 2:47.17 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Emilie Aanestad | 2000 | 404 | 35.28 | 1:17.06 | 2:11.37 | 2:50.71 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Annika Fischer | 1999 | 396 | 34.06 | 1:18.54 | 2:11.93 | 2:51.82 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Margarethe Hummel | 1997 | 543 | 34.63 | 1:17.48 | 1:59.87 | 2:34.62 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Kitty Thai | 1998 | 343 | 38.28 | 1:28.14 | 2:18.25 | 3:00.18 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 409 | 31.42 | 1:14.27 | 1:57.83 | 2:33.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Larsen | 2000 | 394 | 32.40 | 1:12.40 | 1:59.47 | 2:35.50 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Petter Hellzén | 2000 | 379 | 31.29 | 1:11.46 | 2:00.37 | 2:37.48 | |||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 627 | 28.14 | 1:02.69 | 1:42.43 | 2:13.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 467 | 32.10 | 1:08.42 | 1:50.53 | 2:26.98 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | 1. Mannschaft | 0 | Sg Neukölln E.v. Berlin | 4:07.22 | ||||||
Milena Wunsch | 2000 | 29.99 | 1:02.71 | 1:02.71 | ||||||
Jeanine Roggenbuck | 1996 | 30.04 | 1:02.16 | 2:04.87 | ||||||
Olivia Wrobel | 1998 | 28.77 | 1:01.02 | 3:05.89 | ||||||
Margarethe Hummel | 1997 | 29.67 | 1:01.33 | 4:07.22 | ||||||
2 | Søllerød Damer | 0 | Søllerød Svømmeklub | 4:14.62 | ||||||
Emma la Cour | 1999 | 30.47 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Frederikke Petri | 2001 | 30.76 | 1:04.68 | 2:07.01 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 30.41 | 1:04.82 | 3:11.83 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 29.95 | 1:02.79 | 4:14.62 | ||||||
3 | Helsingør Damer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:15.77 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 30.65 | 1:04.06 | 1:04.06 | ||||||
Mia Wennecke | 1999 | 30.84 | 1:04.59 | 2:08.65 | ||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.93 | 1:02.73 | 3:11.38 | ||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 29.85 | 1:04.39 | 4:15.77 | ||||||
4 | Ksls | 0 | Kristianstads SLS | 4:27.24 | ||||||
Anna Engström | 1996 | 32.00 | 1:07.39 | 1:07.39 | ||||||
Hanna Olsson | 1999 | 31.99 | 1:08.31 | 2:15.70 | ||||||
Annie Lindström | 1996 | 30.48 | 1:03.54 | 3:19.24 | ||||||
Linnéa Högberg | 1999 | 33.02 | 1:08.00 | 4:27.24 | ||||||
5 | 2. Mannschaft | 0 | Sg Neukölln E.v. Berlin | 4:32.37 | ||||||
Inke Zech | 2000 | 31.95 | 1:06.66 | 1:06.66 | ||||||
Annika Fischer | 1999 | 33.29 | 1:09.98 | 2:16.64 | ||||||
Luisa Gaugg | 1999 | 32.75 | 1:08.83 | 3:25.47 | ||||||
Eileen Medau | 2002 | 31.60 | 1:06.90 | 4:32.37 | ||||||
6 | Vest Årgang Piger | 2000 | Vest-Brøndby | 4:43.81 | ||||||
Sarah Krogh Scott | 2000 | 34.13 | 1:12.18 | 1:12.18 | ||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 34.39 | 1:15.30 | 2:27.48 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 31.98 | 1:07.25 | 3:34.73 | ||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 32.57 | 1:09.08 | 4:43.81 | ||||||
7 | Helsingør Damer 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:50.33 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 32.71 | 1:09.86 | 1:09.86 | ||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 33.93 | 1:12.78 | 2:22.64 | ||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 32.52 | 1:10.54 | 3:33.18 | ||||||
Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 36.00 | 1:17.15 | 4:50.33 | ||||||
8 | Værløse Piger 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 4:57.61 | ||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 34.68 | 1:12.67 | 1:12.67 | ||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 34.74 | 1:14.02 | 2:26.69 | ||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 35.86 | 1:14.46 | 3:41.15 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 35.66 | 1:16.46 | 4:57.61 | ||||||
9 | Helsingør K3 Piger | 0 | Helsingør Svømmeklub | 5:12.96 | ||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 35.66 | 1:14.79 | 1:14.79 | ||||||
Mathilde Schrøder | 2002 | 37.12 | 1:21.20 | 2:35.99 | ||||||
Karoline Christensen | 2002 | 36.88 | 1:18.11 | 3:54.10 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 37.84 | 1:18.86 | 5:12.96 | ||||||
10 | Vest Talent Piger 1 | 2003 | Vest-Brøndby | 5:24.83 | ||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 36.36 | 1:15.69 | 1:15.69 | ||||||
Marie Bylov Larsen | 2003 | 37.60 | 1:20.87 | 2:36.56 | ||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 41.23 | 1:29.69 | 4:06.25 | ||||||
Anne-Sofie Devantier | 2004 | 36.75 | 1:18.58 | 5:24.83 | ||||||
11 | Søllerød Damer 2 | 0 | Søllerød Svømmeklub | 5:52.63 | ||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 38.50 | 1:22.16 | 1:22.16 | ||||||
Mathilde Kehlet | 2003 | 40.95 | 1:27.62 | 2:49.78 | ||||||
Pauline Drucker | 2004 | 44.50 | 1:36.47 | 4:26.25 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 40.80 | 1:26.38 | 5:52.63 | ||||||
12 | Vest Talent Piger 2 | 2004 | Vest-Brøndby | 6:10.60 | ||||||
Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 42.97 | 1:34.22 | 1:34.22 | ||||||
Karla Banke Mathisen | 2003 | |||||||||
Mathilde Bennetzen | 2004 | |||||||||
Signe Henriksen | 2004 | 6:10.60 | 6:10.60 | |||||||
13 | Værløse Piger 3 | 0 | Værløse Svømmeklub | 6:56.00 | ||||||
Silja Østerbye | 2003 | 43.99 | 1:33.15 | 1:33.15 | ||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 52.08 | 1:52.64 | 3:25.79 | ||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 45.30 | 1:39.61 | 5:05.40 | ||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 51.41 | 1:50.60 | 6:56.00 | ||||||
- | Værløse Piger 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Sille Mundt | 2002 | |||||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | |||||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | |||||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | DNS | ||||||||
- | Helsingør Damer 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 4 svømmer | |||||
Mathilde Huberts | 2000 | 31.71 | 1:06.49 | 1:06.49 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 32.11 | 2:13.25 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 3:19.32 | ||||||||
- | Søllerød Damer 1 | 0 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3 svømmer | |||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 31.70 | 1:05.94 | 1:05.94 | ||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 2:25.56 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | 1. Mannschaft | 0 | Sg Neukölln E.v. Berlin | 3:43.77 | ||||||
Armando Isaac Sànchez | 1997 | 27.81 | 57.87 | 57.87 | ||||||
Tobias Niestroy | 1997 | 26.34 | 55.16 | 1:53.03 | ||||||
Maurice Ingenrieth | 2000 | 27.15 | 56.61 | 2:49.64 | ||||||
Fredrik Gaugg | 1996 | 26.24 | 54.13 | 3:43.77 | ||||||
2 | Helsingør Herrer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 3:43.87 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 27.63 | 58.40 | 58.40 | ||||||
Asbjørn Munk | 1995 | 26.29 | 56.61 | 1:55.01 | ||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 26.43 | 56.12 | 2:51.13 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 25.39 | 52.74 | 3:43.87 | ||||||
3 | Søllerød Boys | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 3:58.43 | ||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 28.39 | 58.45 | 58.45 | ||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 27.87 | 58.71 | 1:57.16 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 27.68 | 58.92 | 2:56.08 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 29.80 | 1:02.35 | 3:58.43 | ||||||
4 | Frederikssund Drenge | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 4:00.67 | ||||||
Johan Wentorf | 1999 | 28.03 | 58.73 | 58.73 | ||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 28.96 | 1:01.42 | 2:00.15 | ||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 27.74 | 58.66 | 2:58.81 | ||||||
Mikkel Steffensen | 1999 | 29.07 | 1:01.86 | 4:00.67 | ||||||
5 | Helsingør Herrer 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:05.35 | ||||||
William Houen | 2001 | 29.08 | 1:00.29 | 1:00.29 | ||||||
Felix Burmester | 1999 | 28.67 | 1:00.10 | 2:00.39 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 29.75 | 1:02.49 | 3:02.88 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 29.14 | 1:02.47 | 4:05.35 | ||||||
6 | 2. Mannschaft | 0 | Sg Neukölln E.v. Berlin | 4:20.30 | ||||||
Moritz Blanke | 2001 | 30.08 | 1:02.49 | 1:02.49 | ||||||
Lukas Schultze | 2001 | 29.20 | 1:00.86 | 2:03.35 | ||||||
Anthony Leon Scharries | 2001 | 32.51 | 1:08.32 | 3:11.67 | ||||||
Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 32.94 | 1:08.63 | 4:20.30 | ||||||
7 | Søllerød Boys 1 | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 4:45.40 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 30.22 | 1:02.10 | 1:02.10 | ||||||
Mathias Nørskov | 2001 | 34.02 | 1:11.19 | 2:13.29 | ||||||
Valdemar Solok | 2001 | 32.60 | 1:08.60 | 3:21.89 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 38.41 | 1:23.51 | 4:45.40 | ||||||
8 | Helsingør K3 Drenge 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:49.79 | ||||||
Sander Andkjær Doberck | 2000 | 33.68 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Johan Bremer Holmgård | 2001 | 32.70 | 1:10.50 | 2:22.11 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 35.27 | 1:15.40 | 3:37.51 | ||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 35.23 | 1:12.28 | 4:49.79 | ||||||
9 | Helsingør K3 Drenge 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:52.79 | ||||||
Mattias Houen | 2002 | 34.80 | 1:11.53 | 1:11.53 | ||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 34.72 | 1:14.73 | 2:26.26 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 35.12 | 1:13.61 | 3:39.87 | ||||||
Johan Heilmann | 2000 | 34.46 | 1:12.92 | 4:52.79 | ||||||
10 | Værløse Drenge 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 4:56.94 | ||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 33.85 | 1:13.54 | 1:13.54 | ||||||
Andreas Bank Hyldal | 2002 | 38.53 | 1:23.51 | 2:37.05 | ||||||
Mathias Persson | 2001 | 35.07 | 1:12.14 | 3:49.19 | ||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 32.56 | 1:07.75 | 4:56.94 | ||||||
11 | Helsingør K3 Drenge 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 5:02.92 | ||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 35.56 | 1:14.49 | 1:14.49 | ||||||
Jannick Lind | 2001 | |||||||||
Jesper Schiødt | 2001 | |||||||||
Laurids Holme | 2000 | 5:02.92 | 5:02.92 | |||||||
12 | Søllerød Boys 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 5:06.45 | ||||||
Janus Rosholm | 2002 | 36.10 | 1:18.05 | 1:18.05 | ||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 34.62 | 1:13.25 | 2:31.30 | ||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 34.17 | 1:15.63 | 3:46.93 | ||||||
Max Albertsen | 2003 | 35.97 | 1:19.52 | 5:06.45 | ||||||
13 | Vest Talent Drenge 1 | 2001 | Vest-Brøndby | 5:10.76 | ||||||
Lucas Jensen | 2001 | 35.76 | 1:16.07 | 1:16.07 | ||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 34.93 | 1:16.26 | 2:32.33 | ||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 37.65 | 1:19.86 | 3:52.19 | ||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 37.08 | 1:18.57 | 5:10.76 | ||||||
14 | Vest Talent Drenge 2 | 2002 | Vest-Brøndby | 5:34.59 | ||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 38.27 | 1:21.12 | 1:21.12 | ||||||
Frederik Helms | 2001 | 39.12 | 1:22.92 | 2:44.04 | ||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 40.90 | 1:25.89 | 4:09.93 | ||||||
Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 38.63 | 1:24.66 | 5:34.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |