Resultater for Kronborg Open Kort 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liza Schöder | 2003 | 36.21 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 38.50 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Hedager | 2004 | 41.67 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 41.78 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Frida Uldall | 2003 | 42.20 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Kaavé | 2003 | 43.81 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 44.57 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | 45.11 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pauline Drucker | 2004 | 46.43 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | 47.92 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Palmund | 2005 | 48.08 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Josefine Staudt | 2005 | 50.35 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Julie Gersby | 2006 | 53.47 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 53.91 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 54.81 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Agnete Boelt | 2006 | 55.17 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Rud | 2006 | 56.08 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maya Louise Heinicke | 2005 | 56.94 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alma Gotfredsen | 2005 | 57.33 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Alberte K. Andersen | 2006 | 1:01.43 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Caroline Rask | 2005 | 1:02.90 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 1:11.80 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Kathrine Holm | 2005 | 1:12.52 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DSQ | svøm på mave ef.25 m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 33.10 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Natascha Laigaard | 2002 | 34.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 37.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 28.42 | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 33.36 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hanna Nilsson | 1996 | 34.78 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Anna Engström | 1996 | 38.11 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |