2017-11-21   05:10:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXIX Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXIX Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  17 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:24   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  17 tammikuu 2015         
 
 
Laji 1, N, T-15 100m vu, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Konkka  2000    621  28.46        1:01.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Iida Reini  2000    596  29.59        1:01.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Vuokko Suomäki  2001    570  30.15        1:02.78   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Sini Silvennoinen  2002    570  29.84        1:02.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Alika Tsvetkova  2000    539  30.11        1:03.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emilie Pärnänen  2002    531  31.46        1:04.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000    530  30.81        1:04.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Roosa Rekola  2000    521  30.99        1:04.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emma Uusküla  2002    517  31.64        1:04.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Marilla Parhiala  2000    510  29.88        1:05.14   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
11  Anniina Murto  2001    491  31.52        1:06.00   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Wilma Andreasen  2000    487  32.06        1:06.15   
  Simmis Grani                   
                     
13  Janette Setälä  2001    485  10.36        1:06.26   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Heta Känkänen  2001    484  31.55        1:06.29   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Paula Peltola  2001    465  31.18        1:07.17   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Julia Sottinen  2000    450  31.70        1:07.94   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Charlotta Edelman  2001    442  32.26        1:08.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Jessika Rissanen  2001    441  32.31        1:08.38   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
19  Ida Nordquist  2001    435  33.01        1:08.67   
  Aurajoen Uinti                   
                     
20  Emmi Kaunisto  2002    429  32.44        1:09.00   
  Porin Uimaseura                   
                     
21  Cecilia Johansson  2002    416  33.80        1:09.75   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
22  Lotta Aho  2000    406  33.05        1:10.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Roosa-Maria Tempakka  2000    404  34.02        1:10.43   
  Simmis Grani                   
                     
24  Kaisla Kangas  2002    397  33.90        1:10.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Henna Blomroos  2000    387  33.22        1:11.44   
  Rauman Uimaseura                   
                     
26  Katariina Niemi  2002    374  34.07        1:12.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Wilhelmina Leppähaara  2000    373  34.71        1:12.28   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Charlotte Ingberg  2002    367  34.16        1:12.72   
  Octopus Lohja                   
                     
29  Jasmin Rosnell  2000    359  35.02        1:13.22   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Tessa Helenius  2000    357  35.16        1:13.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Liisa Räikkönen  2002    348  34.69        1:14.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Ronja Vallenius  2001    326  35.34        1:15.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Oona Kuusivaara  2002    308  37.17        1:17.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Mette Hämeenaho  2002    303  37.57        1:17.44   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Ada Salokannel  2002    303  35.87        1:17.51   
  Salon Uimarit                   
                     
36  Alida Öhberg  2002    294  36.83        1:18.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Daniela Degenhardt  2003    294  36.18        1:18.26   
  Aurajoen Uinti                   
                     
38  Aino Villanen  2003    285  37.14        1:19.08   
  Salon Uimarit                   
                     
39  Hilda Helo  2003    282  37.07        1:19.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Veera Järvinen  2000    244  39.29        1:23.26   
  Porin Uimaseura                   
                     
41  Helka Suomäki  2003    230  38.46        1:24.88   
  Aurajoen Uinti                   
                     
42  Fanny Meltovaara  2003    209  40.60        1:27.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
43  Ella Alanko  2003    198  40.88        1:29.22   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Greta Kandolin  2003    194  37.07        1:29.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
45  Ida Heino  2000    187          1:30.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
46  Selina Kavka  2003    175  43.75        1:33.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
47  Ilona Arvilommi  2003    159  46.19        1:36.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
48  Clara Vesterkvist  2003    141  45.62        1:39.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Venla Salminen  2002              DNS   
  Someron Esa                   
                     
 
Laji 1, N, T-15 100m vu, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999    742  27.44        57.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Tessa Nurminen  1994    700  28.14        58.62   
  A4 Idrottsförening                   
                     
Eveliina Kallio  1999    679  28.30        59.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
Veera Rinne  1998    591  29.66        1:02.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Miia Hurskainen  1992    539  30.98        1:03.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ella-Noora Haanpää  1998    534  31.23        1:04.18   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Veera Kallio  1997    529  30.23        1:04.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Helmi Lehti  1997    518  30.70        1:04.80   
  Porin Uimaseura                   
                     
Kiia Karimaa  1996    510  30.67        1:05.13   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Ellimaija Stenfors  1997    497  32.10        1:05.70   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Ella Rantamäki  1998    482  30.98        1:06.39   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Satu Mäkinen  1997    474  31.65        1:06.76   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Aleksandra Ockenström  1998    474  31.29        1:06.78   
  Salon Uimarit                   
                     
14  Elviira Tanninen  1999    470  31.88        1:06.95   
  Porin Pyrintö                   
                     
15  Anni Heininen  1998    462  31.85        1:07.32   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Reetta Schroderus  1997    457  31.95        1:07.57   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
17  Henni Känkänen  1999    452  31.96        1:07.84   
  Porin Uimaseura                   
                     
18  Julia Korva  1999    448  32.30        1:08.02   
  Octopus Lohja                   
                     
19  Vilhelmiina Stenfors  1998    436  32.32        1:08.66   
  Porin Uimaseura                   
                     
20  Marianne Lehvilä  1999    380  35.12        1:11.87   
  Simmis Grani                   
                     
21  Jasmin Kumpulainen  1998    348  36.10        1:13.98   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Elina Heino  1999    332  36.14        1:15.17   
  Simmis Grani                   
                     
23  Hanna Karlson  1999    294  36.42        1:18.30   
  Simmis Grani                   
                     
Melek Ayarci  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  17 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare