Resultat för Danish Open 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danish Open 2015 |
|
Udskriftsdato |
28 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Copenhagen |
|
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 marts 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
888 |
|
|
|
|
24.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Blume |
1994 |
|
823 |
|
|
|
|
25.32 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Levisen |
1997 |
|
781 |
|
|
|
|
25.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
|
771 |
|
|
|
|
25.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksandra Urbanczyk |
1987 |
|
762 |
|
|
|
|
25.98 |
|
|
Polish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magdalena Kuras |
1988 |
|
759 |
|
|
|
|
26.01 |
|
|
Skåne Swim Team |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Dowgiert |
1990 |
|
751 |
|
|
|
|
26.10 |
|
|
Polish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Klara Thormalm |
1998 |
|
728 |
|
|
|
|
26.37 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Monica Waage Johannessen |
1990 |
|
717 |
|
|
|
|
26.51 |
|
|
Bergens Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Ugolkova |
1989 |
|
714 |
|
|
|
|
26.54 |
|
|
Sc Uster Wallisellen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie Waage Johannesse |
1990 |
|
709 |
|
|
|
|
26.61 |
|
|
Bergens Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marte Løvberg |
1999 |
|
699 |
|
|
|
|
26.73 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emily Gantriis |
1999 |
|
697 |
|
|
|
|
26.76 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maria Thompson Clausen |
1996 |
|
686 |
|
|
|
|
26.90 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
|
685 |
|
|
|
|
26.91 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alma Thormalm |
1996 |
|
680 |
|
|
|
|
26.98 |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
677 |
|
|
|
|
27.02 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Roosa Mört |
1999 |
|
666 |
|
|
|
|
27.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
|
658 |
|
|
|
|
27.28 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
653 |
|
|
|
|
27.34 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
|
652 |
|
|
|
|
27.36 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
|
650 |
|
|
|
|
27.39 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maria Grandt |
1998 |
|
649 |
|
|
|
|
27.40 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Juliette Dumont |
2000 |
|
646 |
|
|
|
|
27.44 |
|
|
Francophone |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Freja Gram |
1999 |
|
645 |
|
|
|
|
27.46 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
|
641 |
|
|
|
|
27.51 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maria Madsen |
1995 |
|
639 |
|
|
|
|
27.55 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Amalie Kristiansen |
1995 |
|
636 |
|
|
|
|
27.59 |
|
|
Bergens Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Astrid Foldarskard |
1994 |
|
632 |
|
|
|
|
27.64 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
|
632 |
|
|
|
|
27.65 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
|
630 |
|
|
|
|
27.67 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ida Schütt |
1996 |
|
630 |
|
|
|
|
27.68 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Zoe Preisig |
1999 |
|
629 |
|
|
|
|
27.69 |
|
|
Team Switzerland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
|
625 |
|
|
|
|
27.75 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Klara Reeh |
1999 |
|
624 |
|
|
|
|
27.76 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
623 |
|
|
|
|
27.77 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Sofia Altoft |
1998 |
|
621 |
|
|
|
|
27.80 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Ida Konkka |
2000 |
|
620 |
|
|
|
|
27.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Andrea Holmboe |
2000 |
|
616 |
|
|
|
|
27.88 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Tenna Jensen |
1998 |
|
616 |
|
|
|
|
27.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Mette Mellbye Larsen |
1995 |
|
614 |
|
|
|
|
27.91 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Emilie Lie Mathisen |
1998 |
|
612 |
|
|
|
|
27.94 |
|
|
Bergens Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Malene M. Pedersen |
1996 |
|
608 |
|
|
|
|
28.01 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Barbara Debes |
2000 |
|
606 |
|
|
|
|
28.04 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
604 |
|
|
|
|
28.06 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
|
604 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Rikke Nagell-Kleven |
1995 |
|
602 |
|
|
|
|
28.09 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Josephine Holm |
1999 |
|
600 |
|
|
|
|
28.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
|
599 |
|
|
|
|
28.15 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Frederikke Dons |
1998 |
|
598 |
|
|
|
|
28.16 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Camilla Rask |
1999 |
|
592 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Aleksandra Røys Stranden |
1999 |
|
587 |
|
|
|
|
28.33 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
|
585 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
583 |
|
|
|
|
28.40 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Iida Reini |
2000 |
|
583 |
|
|
|
|
28.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
570 |
|
|
|
|
28.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
|
568 |
|
|
|
|
28.64 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Elise Søfteland |
1994 |
|
567 |
|
|
|
|
28.66 |
|
|
Bergens Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Liv Eidesgaard |
1999 |
|
567 |
|
|
|
|
28.66 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Ariel Braathen |
1999 |
|
549 |
|
|
|
|
28.98 |
|
|
Bergens Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
481 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victoria Rung |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bergensvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amanda Højberg |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 |
Udskriftsdato |
28 marts 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|