Resultater for Nytårsstævne 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 1
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | C | 35.52 | 1:14.71 | ||||
2 | Emil Kjærby | 2000 | Odense Svømme Klub | C | 35.82 | 1:15.77 | ||||
3 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | C | 37.02 | 1:19.41 | ||||
4 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | C | 37.89 | 1:19.85 | ||||
5 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | C | 37.80 | 1:20.17 | ||||
6 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | C | 37.83 | 1:20.71 | ||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 39.68 | 1:23.34 | ||||
8 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | B | 39.60 | 1:24.64 | ||||
9 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | B | 40.70 | 1:26.48 | ||||
10 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | B | 42.56 | 1:29.66 | ||||
11 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | 42.39 | 1:29.97 | ||||
12 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | B | 1:31.22 | 1:31.22 | ||||
13 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | B | 44.32 | 1:31.29 | ||||
14 | Lucas Tomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | C | 43.39 | 1:31.65 | ||||
15 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | B | 42.82 | 1:32.29 | ||||
16 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | B | 48.80 | 1:35.69 | ||||
17 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 46.86 | 1:36.22 | ||||
18 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | 43.91 | 1:36.23 | ||||
19 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | B | 46.02 | 1:37.06 | ||||
20 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | B | 43.39 | 1:37.14 | ||||
21 | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | B | 1:37.37 | 1:37.37 | ||||
22 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | A | 45.07 | 1:38.17 | ||||
23 | Magnus W Andersen | 2004 | Odense Svømme Klub | A | 46.28 | 1:39.94 | ||||
24 | Christian Andreasen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 47.14 | 1:41.27 | ||||
25 | William Kottal | 2004 | Odense Svømme Klub | A | 47.52 | 1:42.69 | ||||
26 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 48.55 | 1:43.02 | ||||
27 | Frederik Valentin Roe-Holst | 2004 | Frem Odense | A | 48.27 | 1:44.61 | ||||
28 | Sebastian Schlott Kristia | 2005 | Frem Odense | A | 50.01 | 1:45.11 | ||||
29 | Victor Trasbo | 2002 | Nyborg Svømmeklub | A | 49.78 | 1:47.10 | ||||
30 | Johan Lund Henriksen | 2004 | O.S.L.F. | B | 52.88 | 1:52.66 | ||||
31 | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | A | 51.50 | 1:54.97 | ||||
32 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | A | 52.60 | 1:55.25 | ||||
33 | Thorbjørn Nøttrup | 2004 | Frem Odense | A | 54.08 | 1:57.64 | ||||
34 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 53.22 | 1:57.95 | ||||
35 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 57.34 | 1:58.47 | ||||
36 | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | A | 57.37 | 1:59.61 | ||||
37 | Frederik Døring | 2005 | Frem Odense | A | 2:00.48 | 2:00.48 | ||||
38 | Marcus Pedersen | 2003 | Frem Odense | A | 57.59 | 2:07.91 | ||||
39 | Noah Juel Andersen | 2005 | Frem Odense | A | 2:09.07 | 2:09.07 | ||||
40 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:00.76 | 2:09.77 | ||||
41 | Kristian Kaas Larsen | 2005 | Frem Odense | A | 1:04.91 | 2:20.61 | ||||
- | Kasper Hjernø Nielsen | 2002 | Frem Odense | A | DNS | |||||
- | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | A | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |