2018-11-19   12:28:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Region 3, Haninge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim Reg    Utskriftsdatum  25 oktober 2008   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  Södertörns simsällskap         
 
 
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ali Adel Ali  1994  Spårvägens Simförening    1:02.51  2:10.51  3:18.64    4:27.00   
Elias Kirilmaz  1994  Järfälla Simsällskap    1:04.45  2:12.69  3:21.34    4:30.12   
Andreas Rotstam  1994  Järfälla Simsällskap    1:03.05  2:10.98  3:20.80    4:30.44   
Heidar Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening    1:05.96  2:16.51  3:26.89    4:39.27   
Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening    1:04.45  2:16.31  3:29.58    4:40.67   
Joakim Fleminggård  1995  Järfälla Simsällskap    1:06.29  2:18.57  3:31.34    4:43.86   
Henry Rebmann  1994  Väsby Simsällskap    1:06.21  2:18.82  3:31.77    4:44.52   
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    1:06.10  2:19.26  3:33.07    4:45.03   
Emil Dansk  1995  Järfälla Simsällskap    1:05.13  2:18.41  3:33.34    4:46.18   
10  Mirnes Karisik  1994  Väsby Simsällskap    1:06.63  2:19.48  3:33.94    4:46.70   
11  Marcus Källbrink  1994  Järfälla Simsällskap    1:04.51  2:16.99  3:32.55    4:49.20   
12  Hannes Nyström  1995  Södertörns Simsällskap    1:07.69  2:22.50  3:38.04    4:52.30   
13  Konstantin Åström  1995  Järfälla Simsällskap    1:09.04  2:23.58  3:38.48    4:52.62   
14  Anton Gomez  1995  Polisens IF    1:10.63  2:26.38  3:41.32    4:53.63   
15  Christoffer Malmgren  1994  Spårvägens Simförening    1:11.11  2:24.47  3:39.46    4:53.67   
16  Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    1:09.68  2:25.17  3:40.69    4:53.76   
17  Adilson Fonseca  1995  Spårvägens Simförening    1:07.82  2:24.37  3:42.57    4:59.28   
18  Robin Gustafsson  1995  Polisens IF    1:10.26  2:26.45  3:43.45    5:01.54   
19  Pontus Palmborg  1994  Södertörns Simsällskap    1:11.74  2:30.81  3:51.05    5:08.79   
20  Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap    1:13.19  2:32.76  3:53.34    5:11.45   
21  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb    1:09.77  2:31.66  3:51.61    5:11.75   
22  Edson Fonseca  1995  Spårvägens Simförening    1:15.80  2:39.92  4:06.02    5:28.00   
23  Oscar Johannesson Sjölind  1995  Simklubben Neptun    1:18.47  2:46.38  4:15.98    5:41.80   
24  Robert Eklöf  1995  Väsby Simsällskap    1:16.04  2:44.39  4:15.72    5:42.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner