2018-05-26   05:50:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Region 3, Haninge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim Reg    Utskriftsdatum  25 oktober 2008   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Södertörns simsällskap         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Väsby SS Herrar Lag 1  1995  Väsby Simsällskap            4:06.03   
  Cristian Strömberg  1993      30.90  1:03.56      1:03.56   
  Robert Palosaari  1992      30.50  1:05.56      2:09.12   
  Christoffer Sundkvist  1994      29.21  1:02.79      3:11.91   
  Martin Nilsson  1993      25.82  54.12      4:06.03   
                     
Södertörn  1993  Södertörns Simsällskap            4:07.09   
  Kristian Kron  1992      28.25  58.96      58.96   
  Eugene Chan  1992      33.04  1:11.26      2:10.22   
  Joakim Hvalgren  1993      27.54  59.65      3:09.87   
  Kristian Persson  1993      26.87  57.22      4:07.09   
                     
Polisen H Lag 1  1992  Polisens IF            4:10.90   
  David Ernstsson  1992      27.75  57.62      57.62   
  Robert Häggström  1993      33.30  1:13.03      2:10.65   
  Joakim Q Hammarlind  1993      29.34  1:01.83      3:12.48   
  Enrique Helgeson Portocar  1993      27.83  58.42      4:10.90   
                     
Järfälla S Lag 1  1996  Järfälla Simsällskap            4:15.04   
  Jesper Björk  1993      30.98  1:03.14      1:03.14   
  Ahmed Zakzouk  1992      33.21  1:11.37      2:14.51   
  Mattias Demirian  1994      28.91  1:02.60      3:17.11   
  Andreas Rotstam  1994      27.34  57.93      4:15.04   
                     
Lag 1 Skk  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            4:18.02   
  Joakim Engqvist  1993      32.81  1:06.76      1:06.76   
  Alexander Morgan  1996      32.87  1:11.74      2:18.50   
  Erik Schönning  1993      29.40  1:04.15      3:22.65   
  Filip Björklund  1992      26.32  55.37      4:18.02   
                     
Spårvägen 1  2000  Spårvägens Simförening            4:20.15   
  Adam Karlsson  1994      31.51  1:04.67      1:04.67   
  Gustav Thorstrand  1994      35.22  1:16.34      2:21.01   
  Michael Enzell  1992      27.32  1:00.05      3:21.06   
  Ali Adel Ali  1994      28.33  59.09      4:20.15   
                     
Ubss  1992  Upplands-Bro Simsällskap            4:27.23   
  Oskar Brändefors  1992      32.05  1:06.66      1:06.66   
  Max Eriksson  1994      35.50  1:15.74      2:22.40   
  Fredrik Wik  1993      29.13  1:04.50      3:26.90   
  Jonathan Kamb  1992      28.42  1:00.33      4:27.23   
                     
SK Neptun Lag 1  1995  Simklubben Neptun            4:28.03   
  Gustav Hökfelt  1994      34.08  1:11.17      1:11.17   
  Patric Ridell  1993      31.64  1:07.38      2:18.55   
  Daniel Wiorek  1992      30.10  1:06.21      3:24.76   
  Victor Wessén  1993      28.93  1:03.27      4:28.03   
                     
Lag Tyresö  1995  Tyresö Simsällskap            4:29.86   
  Benjamin Fredriksson  1994      37.09  1:16.23      1:16.23   
  Christoffer Andersson  1994      33.83  1:11.83      2:28.06   
  Kim Helander  1992      27.40  1:00.22      3:28.28   
  Oscar Sehlin  1992      28.56  1:01.58      4:29.86   
                     
10  Södertörn Lag 2  1993  Södertörns Simsällskap            4:30.72   
  David Lind  1994      33.40  1:08.16      1:08.16   
  Ernst Winsa  1993      36.21  1:17.00      2:25.16   
  Patrick Blixt  1993      29.33  1:05.12      3:30.28   
  Joakim Stalberg  1992      27.90  1:00.44      4:30.72   
                     
11  Sum Sim Täby Sim  1992  Täby Sim            4:30.89   
  Anton Sandäng  1994      34.72  1:11.43      1:11.43   
  Ludvig Strand  1994      34.18  1:13.10      2:24.53   
  Harald Olsson  1992      30.62  1:08.07      3:32.60   
  Caspar Hanes  1992      27.12  58.29      4:30.89   
                     
12  SS04 Pojkar  1996  Solna Sundbyberg SS 04            4:31.71   
  Henrik Dahlin  1992      31.09  1:05.90      1:05.90   
  Axel Tisell  1996      38.93  1:23.22      2:29.12   
  Sture Mittermaier  1992      26.87  59.45      3:28.57   
  Benjamin Brånth  1993      29.63  1:03.14      4:31.71   
                     
13  Väsby SS Herrar Lag 2  1995  Väsby Simsällskap            4:32.28   
  Tom Berntsen  1993      33.87  1:10.39      1:10.39   
  Adrian Moradi  1994      35.77  1:16.66      2:27.05   
  Marcus Arvidsson  1993      29.79  1:05.25      3:32.30   
  Mirnes Karisik  1994      28.41  59.98      4:32.28   
                     
14  Wisby SS Lag 1H  1992  Wisby Simsällskap            4:37.76   
  Niklas Högberg  1992      31.18  1:04.86      1:04.86   
  Philip Söderström  1993      39.37  1:26.68      2:31.54   
  Silas Lindqvist-Orusild  1993      29.84  1:06.74      3:38.28   
  Jakob Andersson  1992      27.87  59.48      4:37.76   
                     
15  Spårvägen 2 .  2000  Spårvägens Simförening            4:56.24   
  Christoffer Malmgren  1994      36.51  1:15.19      1:15.19   
  Daniel Ojaste  1994      37.44  1:20.07      2:35.26   
  Adam Zetterlund  1993      33.47  1:13.31      3:48.57   
  Gustav Oldertz  1994      31.94  1:07.67      4:56.24   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner