Results for Espoo Swim Games
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:29 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 44, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veikka Saren | 2002 | 263 | 39.75 | 1:20.99 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Akseli Hakala | 2003 | 249 | 40.33 | 1:22.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 242 | 39.91 | 1:23.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Verneri Viisanen | 2002 | 239 | 41.28 | 1:23.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 222 | 41.66 | 1:25.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Joel Syrjä | 2002 | 221 | 41.72 | 1:25.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Henri Heikkilä | 2003 | 217 | 42.24 | 1:26.40 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 216 | 42.81 | 1:26.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aleksanteri Nord | 2002 | 211 | 42.43 | 1:27.19 | |||||
Vanders | ||||||||||
10 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 200 | 43.59 | 1:28.71 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Niklas Laine | 2002 | 200 | 44.03 | 1:28.73 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
12 | Leo Parviainen | 2003 | 199 | 42.25 | 1:28.94 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Iivari Tuomola | 2002 | 197 | 43.36 | 1:29.20 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Markus Nuorinko | 2003 | 197 | 42.83 | 1:29.23 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Wäinö Koskinen | 2002 | 195 | 42.59 | 1:29.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Juuso Rahikainen | 2003 | 191 | 44.62 | 1:30.07 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Birger Niskanen | 2002 | 182 | 44.30 | 1:31.55 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 171 | 46.77 | 1:33.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Muhammed Tantula | 2002 | 165 | 46.59 | 1:34.59 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Antti Malmberg | 2003 | 161 | 45.58 | 1:35.34 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Max Åström | 2002 | 154 | 47.28 | 1:36.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Benjamin Hoot | 2003 | 152 | 47.72 | 1:37.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Otto Sormunen | 2002 | 150 | 48.10 | 1:37.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Leevi Lehtovaara | 2002 | 149 | 1:37.82 | 1:37.82 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
25 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 143 | 47.93 | 1:39.24 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
26 | Kasper Holopainen | 2003 | 139 | 1:40.14 | 1:40.14 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
27 | Sami Pönkä | 2003 | 135 | 49.32 | 1:41.17 | |||||
Vanders | ||||||||||
28 | Mattias Janhunen | 2003 | 125 | 50.05 | 1:43.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Tony Heinola | 2003 | 124 | 49.49 | 1:44.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tatu Hapuoja | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Carl-victor Vaenerberg | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Emil Kuuskoski | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 44, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vinski Pyykönen | 2000 | 449 | 33.20 | 1:07.79 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Niklas Uitto | 2000 | 393 | 35.12 | 1:10.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Onni Punkka | 2000 | 386 | 34.00 | 1:11.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kirill Egorov | 2000 | 370 | 35.09 | 1:12.32 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Lauri Elomaa | 2000 | 368 | 35.05 | 1:12.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Tatu Hörkkö | 2001 | 358 | 35.40 | 1:13.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Tuomas Jokinen | 2001 | 340 | 37.13 | 1:14.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Georgy Babenov | 2000 | 336 | 36.64 | 1:14.64 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Saku Suomalainen | 2001 | 334 | 36.86 | 1:14.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anton Heinonen | 2000 | 323 | 36.28 | 1:15.63 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Teemu Annala | 2001 | 310 | 37.14 | 1:16.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Kasper Vaittinen | 2001 | 309 | 37.08 | 1:16.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Perttu Somero | 2001 | 308 | 36.54 | 1:16.86 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
14 | Jetro Isotalo | 2001 | 306 | 37.28 | 1:17.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Joona Salminen | 2000 | 304 | 37.99 | 1:17.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Kasper Envalds | 2001 | 294 | 37.62 | 1:18.06 | |||||
Vanders | ||||||||||
17 | Jiri Järvinen | 2001 | 289 | 38.50 | 1:18.48 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Atte Alila | 2001 | 289 | 38.51 | 1:18.54 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Veeti Laine | 2000 | 283 | 38.86 | 1:19.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Eetu Isosuo | 2000 | 263 | 38.63 | 1:21.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Oliver Keho | 2000 | 262 | 39.50 | 1:21.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Henrik Martola | 2000 | 252 | 40.56 | 1:22.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Harald Åström | 2001 | 231 | 42.16 | 1:24.60 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Niklas Konttinen | 2001 | 228 | 40.84 | 1:24.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Jesper Werdi | 2001 | 220 | 41.30 | 1:26.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Eemil Kylmä | 2001 | 214 | 42.98 | 1:26.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Pyry Nurminen | 2001 | 211 | 42.40 | 1:27.13 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Samuli Hartikainen | 2001 | 207 | 43.05 | 1:27.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Janne Juven | 2001 | 202 | 43.42 | 1:28.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Frans Meltovaara | 2000 | 184 | 44.55 | 1:31.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Walentin Koskinen | 2000 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:29 |