Resultat för Sollefteå Open 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 35, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 35.21 | 1:19.83 | |||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.66 | 1:24.98 | |||||
3 | Albert Bogseth | 2004 | Hörnefors Idrottsförening | 41.45 | 1:26.84 | |||||
4 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 43.25 | 1:30.34 | |||||
5 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.77 | 1:35.04 | |||||
6 | Emil Evander | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.75 | 1:40.62 | |||||
7 | Theo Görtz Chistensen | 2004 | Härjedalens Simklubb | 45.76 | 1:42.30 | |||||
8 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.52 | 1:43.78 | |||||
Gren 35, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.39 | 1:03.62 | |||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.11 | 1:09.98 | |||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 32.98 | 1:10.46 | |||||
4 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 33.17 | 1:12.11 | |||||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.60 | 1:12.54 | |||||
6 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 35.09 | 1:14.10 | |||||
7 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 37.48 | 1:19.15 | |||||
8 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.55 | 1:30.37 | |||||
9 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.97 | 1:31.38 | |||||
10 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.72 | 1:32.41 | |||||
11 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.76 | 1:35.84 | |||||
12 | Unai Izarra | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.46 | 1:36.58 | |||||
13 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 48.84 | 1:41.65 | |||||
14 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.97 | 1:43.81 | |||||
15 | Jonathan Johnsson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 48.16 | 1:45.92 | |||||
16 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.47 | 1:52.01 | |||||
Gren 35, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 28.18 | 58.73 | |||||
2 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.25 | 59.20 | |||||
3 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 28.54 | 1:01.05 | |||||
4 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 29.79 | 1:01.98 | |||||
5 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.22 | 1:05.58 | |||||
6 | Anton Svalberg | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.48 | 1:10.95 | |||||
7 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 38.56 | 1:19.81 | |||||
8 | Anton Söderholm | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 38.85 | 1:23.80 | |||||
9 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.73 | 1:42.87 | |||||
10 | Alexander Israelsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.85 | 1:44.84 | |||||
- | Isak Nyberg | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 26.88 | 54.77 | |||||
2 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 27.26 | 55.50 | |||||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.41 | 55.93 | |||||
4 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.47 | 57.34 | |||||
5 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.76 | 57.55 | |||||
6 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.71 | 59.21 | |||||
7 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.04 | 1:00.71 | |||||
8 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.53 | 1:01.92 | |||||
9 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 30.26 | 1:02.43 | |||||
10 | Emil Westin | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.30 | 1:02.66 | |||||
11 | Benjamin Lindmark | 1998 | Simklubben Ägir | 30.27 | 1:04.66 | |||||
12 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.17 | 1:08.25 | |||||
13 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.33 | 1:09.98 | |||||
14 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 43.42 | 1:27.95 | |||||
- | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Paul Rotmans | 1981 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:09 |