Tulokset Københavnske Åben Masters 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | S T T Fri Mix | 279 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Elisabeth Ketelsen | 1943 | |||||||||
Jan Råsø Rasmussen | 1962 | |||||||||
Finn Bækgaard | 1955 | |||||||||
Inge-Lise Damberg | 1957 | DNS | ||||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | D Mix | 200 | Sigma Swim | 2:02.92 | ||||||
Claus Weng | 1972 | 24.83 | 24.83 | |||||||
Peter Holmsteen | 1963 | 26.70 | 51.53 | |||||||
Anette Bøgsted | 1962 | 35.77 | 1:27.30 | |||||||
Ulla Olin | 1963 | 35.62 | 2:02.92 | |||||||
2 | Kungsbacka SS Kbss Mix | 214 | Kungsbacka Simsällskap | 2:07.44 | ||||||
Peter Lundin | 1959 | 28.73 | 28.73 | |||||||
Lars Backlund | 1949 | 31.99 | 1:00.72 | |||||||
Marja Haglund | 1968 | 30.65 | 1:31.37 | |||||||
Sonja Haglund | 1966 | 36.07 | 2:07.44 | |||||||
3 | Kvik Masters Mix 1 | 223 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.16 | ||||||
Anni Ø Nielsen | 1958 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Mira Mazurkiewicz | 1957 | 37.18 | 1:13.01 | |||||||
Steen Jensen | 1959 | 37.57 | 1:50.58 | |||||||
Hans Ahle Olsen | 1963 | 32.58 | 2:23.16 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lass Damer 170 År | 170 | Linköpings Allmänna SS | 1:53.22 | ||||||
Sofie Pettersson | 1988 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Dan Larsson | 1961 | 28.23 | 58.26 | |||||||
Anette Philipsson | 1965 | 27.38 | 1:25.64 | |||||||
David Lindahl | 1982 | 27.58 | 1:53.22 | |||||||
2 | Mixed Varberg | 189 | Varberg Sim | 1:54.52 | ||||||
Martin Andersson | 1970 | 26.70 | 26.70 | |||||||
Anna-Karin Josefson | 1964 | 29.21 | 55.91 | |||||||
Christian Engström | 1971 | 29.84 | 1:25.75 | |||||||
Ulrika Balslev | 1966 | 28.77 | 1:54.52 | |||||||
3 | C Mix | 160 | Sigma Swim | 1:58.58 | ||||||
Christian Drachmann | 1968 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Thomas Lianee | 1985 | 24.17 | 51.71 | |||||||
Caroline Suhr | 1971 | 31.20 | 1:22.91 | |||||||
Dorte Dugbæk | 1976 | 35.67 | 1:58.58 | |||||||
4 | Køge Masters | 163 | Køge Svømmeklub | 2:02.00 | ||||||
Mads Bo Larsen | 1964 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Helle Hartmann | 1985 | 33.09 | 1:01.21 | |||||||
Martin Backs | 1972 | 28.51 | 1:29.72 | |||||||
Charlotte Them | 1976 | 32.28 | 2:02.00 | |||||||
5 | Hsk 1 | 170 | Haldens Svømmeklub | 2:05.38 | ||||||
Elise Nygaard Martinsen | 1990 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Jørgen Berg | 1965 | 28.12 | 59.70 | |||||||
Vivi Åkerman | 1967 | 36.93 | 1:36.63 | |||||||
Kjetil Fjellstad | 1968 | 28.75 | 2:05.38 | |||||||
6 | S77 | 186 | S77 Stenungsund | 2:06.81 | ||||||
Oskar Börjesson | 1973 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Annika Svanberg | 1962 | 32.35 | 1:01.33 | |||||||
Katarina Hallerstedt | 1966 | 36.62 | 1:37.95 | |||||||
Nicklas Täck | 1973 | 28.86 | 2:06.81 | |||||||
7 | Hermes Masters Mix 160+ | 178 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.40 | ||||||
Susan Mckay | 1978 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Mark André Kohnagel | 1972 | 27.39 | 59.09 | |||||||
Dorte Lundin | 1990 | 33.51 | 1:32.60 | |||||||
Nabil Aziz | 1943 | 35.80 | 2:08.40 | |||||||
8 | Norrköping Fri Mix | 199 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:16.84 | ||||||
Stefan Andersson | 1973 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Johanna Fyrk | 1969 | 32.35 | 1:03.33 | |||||||
Ulf Eriksson | 1965 | 33.29 | 1:36.62 | |||||||
Lena Johannsson | 1954 | 40.22 | 2:16.84 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hermes Masters Mix 120+ | 131 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.52 | ||||||
Anne Roslyng | 1983 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Jan Boier Pedersen | 1983 | 25.23 | 56.26 | |||||||
Carola Pedersen | 1989 | 31.46 | 1:27.72 | |||||||
Erik Nørgaard | 1974 | 28.80 | 1:56.52 | |||||||
2 | Usgs Kampfly B | 126 | U.S.G | 2:00.17 | ||||||
Niels Troldborg | 1978 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Lærke Smidt Hansen | 1988 | 30.73 | 58.68 | |||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 31.26 | 1:29.94 | |||||||
Philipp Haselbach | 1984 | 30.23 | 2:00.17 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usgs Torpedoer Mix A | 110 | U.S.G | 1:53.43 | ||||||
Troels Nandrup-Bus | 1987 | 27.92 | 27.92 | |||||||
Louise Buhl Borg | 1987 | 29.34 | 57.26 | |||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 29.15 | 1:26.41 | |||||||
Thomas Vestergaard | 1989 | 27.02 | 1:53.43 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg Babysharks | 91 | U.S.G | 1:50.05 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Julia Lisakowski | 1994 | 29.12 | 55.03 | |||||||
Bartal Hestoy | 1992 | 24.71 | 1:19.74 | |||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 30.31 | 1:50.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:00 |