Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 17.00
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.21 | 1:01.95 | 1:33.64 | 2:05.69 | |||
2 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.04 | 1:04.46 | 1:38.13 | 2:10.74 | |||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.44 | 1:03.14 | 1:36.87 | 2:10.82 | |||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.62 | 1:05.23 | 1:39.11 | 2:11.35 | |||
5 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.41 | 1:03.45 | 1:37.84 | 2:12.83 | |||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.52 | 1:05.04 | 1:39.84 | 2:13.44 | |||
7 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.00 | 1:05.96 | 1:40.24 | 2:14.71 | |||
8 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 30.95 | 1:05.28 | 1:40.19 | 2:14.72 | |||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.19 | 1:05.09 | 1:40.44 | 2:14.84 | |||
10 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 32.55 | 1:05.95 | 1:40.66 | 2:15.04 | |||
11 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.45 | 1:05.98 | 1:41.29 | 2:15.38 | |||
12 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.67 | 1:07.57 | 1:42.30 | 2:15.55 | |||
13 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.81 | 1:05.37 | 1:40.67 | 2:16.07 | |||
14 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.11 | 1:05.02 | 1:41.23 | 2:17.83 | |||
15 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.40 | 1:07.89 | 1:43.49 | 2:18.59 | |||
16 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.74 | 1:08.39 | 1:43.82 | 2:18.76 | |||
17 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 31.93 | 1:06.27 | 1:42.41 | 2:19.37 | |||
18 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.30 | 1:09.30 | 1:44.73 | 2:19.53 | |||
19 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 32.31 | 1:07.76 | 1:44.27 | 2:19.61 | |||
20 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.67 | 1:07.95 | 1:43.87 | 2:19.88 | |||
21 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.63 | 1:07.65 | 1:42.85 | 2:19.98 | |||
22 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 32.30 | 1:07.94 | 1:44.79 | 2:21.50 | |||
23 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.54 | 1:09.61 | 1:46.00 | 2:21.61 | |||
24 | Daniel C. Biørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 33.88 | 1:09.56 | 1:45.60 | 2:21.86 | |||
25 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.69 | 1:09.87 | 1:45.95 | 2:22.27 | |||
26 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.08 | 1:10.74 | 1:46.91 | 2:22.30 | |||
27 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.05 | 1:09.85 | 1:46.67 | 2:23.14 | |||
28 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 33.30 | 1:09.72 | 1:46.82 | 2:23.96 | |||
29 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.91 | 1:10.59 | 1:47.71 | 2:24.80 | |||
30 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.34 | 1:09.91 | 1:47.44 | 2:24.87 | |||
31 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.45 | 1:09.59 | 1:47.26 | 2:25.14 | |||
32 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.78 | 1:10.56 | 1:47.76 | 2:25.21 | |||
33 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 35.52 | 1:11.87 | 1:49.22 | 2:25.62 | |||
34 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.65 | 1:12.03 | 1:50.17 | 2:27.60 | |||
35 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.08 | 1:12.91 | 1:50.69 | 2:27.83 | |||
36 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.95 | 1:12.82 | 1:51.04 | 2:28.63 | |||
37 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.97 | 1:10.82 | 1:49.83 | 2:28.91 | |||
38 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.01 | 1:13.37 | 1:50.91 | 2:29.05 | |||
39 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 34.93 | 1:12.67 | 1:50.93 | 2:29.12 | |||
40 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.31 | 1:14.01 | 1:54.34 | 2:34.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:39 |