Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
06 december 2014 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
12:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 december 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
384 |
33.87 |
1:11.07 |
1:49.10 |
|
2:25.86 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
377 |
33.94 |
1:10.38 |
1:47.57 |
|
2:26.79 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
374 |
34.34 |
1:11.66 |
1:49.92 |
|
2:27.23 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
358 |
34.09 |
1:11.23 |
1:50.57 |
|
2:29.43 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Funder |
2001 |
|
355 |
35.24 |
1:13.05 |
1:51.66 |
|
2:29.82 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
351 |
36.23 |
1:14.30 |
1:52.54 |
|
2:30.42 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
346 |
35.48 |
1:13.46 |
1:52.31 |
|
2:31.04 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
342 |
35.71 |
1:13.94 |
1:52.89 |
|
2:31.71 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
338 |
37.94 |
1:17.35 |
1:55.51 |
|
2:32.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
336 |
35.28 |
1:13.92 |
1:53.60 |
|
2:32.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Grene |
2001 |
|
329 |
36.03 |
1:15.24 |
1:55.10 |
|
2:33.63 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
|
327 |
35.94 |
1:14.90 |
1:54.90 |
|
2:33.99 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
|
312 |
35.71 |
1:15.73 |
1:56.57 |
|
2:36.43 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johan Nielsen |
2001 |
|
300 |
36.78 |
1:16.89 |
1:58.07 |
|
2:38.35 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
298 |
37.52 |
1:17.87 |
1:59.01 |
|
2:38.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Kragh |
2001 |
|
296 |
38.15 |
1:18.54 |
1:59.10 |
|
2:39.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oliver Veile |
2001 |
|
292 |
37.87 |
1:18.03 |
1:59.43 |
|
2:39.81 |
|
|
Durup IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oliver Mølby |
2001 |
|
287 |
37.72 |
1:18.65 |
2:00.24 |
|
2:40.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sebastian Leimbeck |
2001 |
|
283 |
37.00 |
1:17.74 |
2:00.50 |
|
2:41.60 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mads Frydenholm |
2001 |
|
271 |
37.60 |
1:19.17 |
2:01.90 |
|
2:43.80 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF |
Udskriftstidspunkt |
12:52 |
|