Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 483 | 30.05 | 1:04.59 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 483 | 29.95 | 1:04.61 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 407 | 32.47 | 1:08.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | 404 | 31.84 | 1:08.58 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Jacob de Lisser | 2001 | 404 | 32.34 | 1:08.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 395 | 33.15 | 1:09.08 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anders Vestergaard | 2001 | 389 | 32.28 | 1:09.46 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Oskar Lindholm | 2001 | 372 | 33.16 | 1:10.45 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 370 | 32.36 | 1:10.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 369 | 32.29 | 1:10.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Jakob Grene | 2001 | 367 | 33.03 | 1:10.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 363 | 34.15 | 1:11.07 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Alexander Stær | 2001 | 357 | 33.98 | 1:11.44 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Rasmus Hald | 2001 | 354 | 32.19 | 1:11.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Anders Rasmussen | 2001 | 351 | 32.53 | 1:11.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Thomas Schiby | 2001 | 344 | 34.85 | 1:12.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malthe Levisen | 2001 | 343 | 33.27 | 1:12.38 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Martin H. Abel | 2001 | 341 | 31.83 | 1:12.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Frølund | 2001 | 337 | 34.19 | 1:12.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Benjamin Rohde | 2001 | 331 | 33.10 | 1:13.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Emil Kragh | 2001 | 326 | 36.17 | 1:13.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 323 | 34.66 | 1:13.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 315 | 34.11 | 1:14.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 311 | 34.79 | 1:14.77 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Victor Bjerre | 2001 | 308 | 35.74 | 1:15.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Markus Simonsen | 2001 | 306 | 34.48 | 1:15.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Magnus V. Ancker | 2001 | 297 | 36.64 | 1:15.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 296 | 35.83 | 1:16.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 295 | 35.75 | 1:16.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 288 | 35.74 | 1:16.71 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
31 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 287 | 34.19 | 1:16.82 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
32 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 285 | 34.87 | 1:17.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 273 | 36.38 | 1:18.12 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 269 | 37.32 | 1:18.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 259 | 36.62 | 1:19.48 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 373 | 33.47 | 1:10.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 368 | 32.89 | 1:10.75 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 340 | 33.97 | 1:12.61 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Pedersen | 2002 | 326 | 32.31 | 1:13.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simon Hermansen | 2002 | 297 | 35.82 | 1:15.96 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 291 | 34.86 | 1:16.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 282 | 37.01 | 1:17.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Filip Cederstrøm | 2002 | 282 | 37.13 | 1:17.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 279 | 37.47 | 1:17.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Tietgen | 2002 | 277 | 35.99 | 1:17.73 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Simon Perzynski | 2002 | 271 | 37.29 | 1:18.34 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Joachim Hjertmann | 2002 | 268 | 36.48 | 1:18.59 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 268 | 37.35 | 1:18.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christian Ottosen | 2002 | 267 | 36.32 | 1:18.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Malthe Elkjær | 2003 | 267 | 35.94 | 1:18.69 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 254 | 38.54 | 1:20.02 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | William Ohrt | 2002 | 250 | 39.25 | 1:20.47 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Jacob Christensen | 2002 | 249 | 37.65 | 1:20.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Emil Frydenholm | 2002 | 247 | 37.39 | 1:20.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 244 | 36.44 | 1:21.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Casper Brinch | 2002 | 240 | 37.15 | 1:21.50 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Oliver Hallenborg | 2002 | 238 | 38.59 | 1:21.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | William Svarer | 2002 | 235 | 38.54 | 1:22.14 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 234 | 37.14 | 1:22.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Carl Brøchner | 2002 | 233 | 38.35 | 1:22.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | William Vig Stærmose | 2002 | 231 | 37.25 | 1:22.54 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Erik Stendahl | 2002 | 231 | 39.47 | 1:22.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 213 | 40.55 | 1:24.83 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 202 | 39.80 | 1:26.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Tobias Boström | 2002 | 195 | 40.71 | 1:27.44 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
31 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 184 | 45.08 | 1:29.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Lund Hansen | 2002 | DSQ | aflslut ryg på mave | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 12:08 |