Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 377 | 40.89 | 1:26.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 332 | 43.71 | 1:30.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 331 | 42.95 | 1:30.14 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 325 | 42.92 | 1:30.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 323 | 43.37 | 1:30.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 322 | 44.23 | 1:30.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 319 | 43.54 | 1:31.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 305 | 43.50 | 1:32.57 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Laura Fogh | 2003 | 304 | 44.38 | 1:32.69 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Lærke Høgsted | 2003 | 303 | 44.55 | 1:32.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Amalie Kanstrup | 2003 | 298 | 45.25 | 1:33.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johanne A Andersson | 2003 | 291 | 45.13 | 1:34.08 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 274 | 44.97 | 1:35.90 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | 274 | 46.27 | 1:35.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Broholm | 2003 | 267 | 46.50 | 1:36.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Sørensen | 2003 | 266 | 45.49 | 1:36.88 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Anna T. Nielsen | 2003 | 265 | 45.62 | 1:37.03 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Freja Romanski | 2003 | 259 | 46.93 | 1:37.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 257 | 46.63 | 1:38.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Cecilie Batz | 2003 | 250 | 45.32 | 1:38.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Christine Krogh | 2003 | 249 | 48.03 | 1:39.12 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Amalie Kristensen | 2003 | 247 | 47.64 | 1:39.32 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 287 | 44.94 | 1:34.49 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 283 | 45.87 | 1:34.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 254 | 46.98 | 1:38.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 243 | 47.80 | 1:39.84 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 242 | 47.50 | 1:40.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Carugati | 2004 | 234 | 48.53 | 1:41.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 233 | 48.94 | 1:41.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mathilde Møller | 2004 | 231 | 47.42 | 1:41.59 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
9 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 223 | 49.01 | 1:42.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Søs Freund | 2004 | 223 | 50.17 | 1:42.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 222 | 49.28 | 1:42.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 220 | 49.76 | 1:43.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicoline Dyrman | 2004 | 215 | 48.03 | 1:44.07 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Juul Grønning | 2004 | 208 | 50.18 | 1:45.19 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Laura Marie Dige | 2004 | 205 | 50.55 | 1:45.59 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Victoria Underbjerg | 2004 | 205 | 48.74 | 1:45.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 199 | 51.04 | 1:46.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sia Aagaard | 2004 | 195 | 51.49 | 1:47.39 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Mia K. Kristensen | 2004 | 190 | 51.90 | 1:48.32 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Eva Hjort | 2004 | 188 | 51.81 | 1:48.73 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 183 | 52.03 | 1:49.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Liva Ginnerup | 2004 | 155 | 54.56 | 1:55.86 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 14:57 |