Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 482 | 33.02 | 1:09.07 | 1:45.41 | 2:21.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 446 | 33.74 | 1:11.09 | 1:48.93 | 2:25.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 438 | 33.54 | 1:10.80 | 1:49.31 | 2:26.36 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 381 | 35.62 | 1:14.96 | 1:54.51 | 2:33.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 369 | 36.63 | 1:17.62 | 1:56.49 | 2:34.93 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 367 | 36.21 | 1:15.51 | 1:55.21 | 2:35.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | 343 | 36.32 | 1:17.17 | 1:57.34 | 2:38.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 334 | 35.86 | 1:16.75 | 1:58.69 | 2:40.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Bull Kramer | 2003 | 312 | 37.64 | 1:18.90 | 2:02.47 | 2:43.80 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Kristensen | 2003 | 310 | 37.40 | 1:19.20 | 2:02.37 | 2:44.23 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 308 | 37.74 | 1:19.45 | 2:02.99 | 2:44.60 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | My Phuong Bui | 2003 | 300 | 39.44 | 1:22.74 | 2:05.94 | 2:45.94 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 236 | 40.36 | 1:26.74 | 2:14.39 | 2:59.68 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Lærke Høgsted | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 342 | 36.36 | 1:17.17 | 1:58.78 | 2:38.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 321 | 36.89 | 1:18.45 | 2:01.30 | 2:42.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 315 | 37.38 | 1:19.09 | 2:02.53 | 2:43.22 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 315 | 37.22 | 1:19.03 | 2:02.45 | 2:43.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 311 | 37.60 | 1:19.23 | 2:03.08 | 2:43.96 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | 306 | 37.65 | 1:19.29 | 2:02.85 | 2:44.93 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | 284 | 37.88 | 1:20.88 | 2:04.94 | 2:48.96 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Michelle Mølby | 2004 | 260 | 38.40 | 1:22.39 | 2:08.60 | 2:54.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victoria Underbjerg | 2004 | 257 | 38.22 | 1:22.87 | 2:09.94 | 2:54.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 257 | 38.49 | 1:23.10 | 2:10.11 | 2:54.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mia K. Kristensen | 2004 | 245 | 41.05 | 1:28.00 | 2:14.06 | 2:57.50 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Aurelia Pedersen | 2004 | 235 | 41.67 | 1:28.12 | 2:16.09 | 2:59.93 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Liva Ginnerup | 2004 | 197 | 40.51 | 1:29.37 | 2:20.97 | 3:10.96 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 10:38 |