Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Viborg Piger | 0 | 390 | 2:24.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 43.25 | 1:20.49 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 33.42 | 1:53.91 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.03 | 2:24.94 | |||||||
2 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 387 | 2:25.30 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 42.79 | 1:21.08 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 34.81 | 1:55.89 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.41 | 2:25.30 | |||||||
3 | Aalborg Piger | 0 | 333 | 2:32.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 45.31 | 45.31 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 40.03 | 1:25.34 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 33.01 | 1:58.35 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 34.45 | 2:32.80 | |||||||
4 | Agf Piger 1 | 0 | 328 | 2:33.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 47.02 | 1:24.41 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | 36.64 | 2:01.05 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 32.48 | 2:33.53 | |||||||
5 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 322 | 2:34.53 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Caroline Sørensen | 2003 | 42.12 | 1:21.51 | |||||||
Sia Aagaard | 2004 | 40.28 | 2:01.79 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 32.74 | 2:34.53 | |||||||
6 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 299 | 2:38.30 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Laura Nørgaard Priess | 2004 | 46.32 | 1:26.73 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 36.11 | 2:02.84 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 35.46 | 2:38.30 | |||||||
7 | Horsens Piger 2 | 2003 | 280 | 2:41.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 44.39 | 1:25.89 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 38.96 | 2:04.85 | |||||||
Nanna Nørgaard | 2004 | 36.92 | 2:41.77 | |||||||
8 | Sto Piger | 0 | 277 | 2:42.40 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mia K. Kristensen | 2004 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 49.60 | 1:31.54 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 37.39 | 2:08.93 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 33.47 | 2:42.40 | |||||||
- | Esbjerg Piger 1 | 0 | DSQ | 1.hånd i v. 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 42.41 | 42.41 | |||||||
- | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | DSQ | asymetrisk arm | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 11:05 |