Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Viborg Piger | 0 | 336 | 5:24.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 39.74 | 1:21.28 | 1:21.28 | ||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 44.77 | 1:35.54 | 2:56.82 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 35.56 | 1:17.92 | 4:14.74 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 33.41 | 1:09.66 | 5:24.40 | ||||||
2 | Elite Swim Vejle 1 | 0 | 322 | 5:28.83 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 41.61 | 1:25.12 | 1:25.12 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 44.02 | 1:32.02 | 2:57.14 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 37.92 | 1:24.20 | 4:21.34 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 32.70 | 1:07.49 | 5:28.83 | ||||||
3 | Aalborg Piger | 0 | 305 | 5:34.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 45.16 | 1:32.45 | 1:32.45 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 40.68 | 1:26.55 | 2:59.00 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 35.24 | 1:13.87 | 4:12.87 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 38.43 | 1:21.93 | 5:34.80 | ||||||
4 | Agf Piger 1 | 0 | 262 | 5:52.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 39.29 | 1:21.12 | 1:21.12 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 48.00 | 1:41.33 | 3:02.45 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 43.32 | 1:34.68 | 4:37.13 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 36.03 | 1:15.33 | 5:52.46 | ||||||
5 | Elite Swim Vejle 2 | 0 | 248 | 5:58.54 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 42.98 | 1:27.68 | 1:27.68 | ||||||
Laura Nørgaard Priess | 2004 | 49.39 | 1:47.43 | 3:15.11 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 36.28 | 1:24.04 | 4:39.15 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 37.47 | 1:19.39 | 5:58.54 | ||||||
6 | Horsens Piger 2 | 2003 | 231 | 6:07.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 45.31 | 1:30.78 | 1:30.78 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 45.40 | 1:36.37 | 3:07.15 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 41.84 | 1:34.22 | 4:41.37 | ||||||
Nanna Nørgaard | 2004 | 39.50 | 1:26.14 | 6:07.51 | ||||||
7 | Esbjerg Piger 1 | 0 | 219 | 6:13.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:34.76 | 2:24.25 | 2:24.25 | ||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 55.22 | 1:36.95 | 4:01.20 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 51.76 | 1:28.99 | 5:30.19 | ||||||
Michelle Mølby | 2004 | 43.47 | 43.47 | 6:13.66 | ||||||
8 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 201 | 6:24.96 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 47.66 | 1:36.03 | 1:36.03 | ||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 45.56 | 1:38.21 | 3:14.24 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 50.76 | 1:53.30 | 5:07.54 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 36.78 | 1:17.42 | 6:24.96 | ||||||
- | Sto Piger | 0 | DSQ | ej forsat bevæg 75m | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
- | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf | 2003 | 40.24 | 1:22.60 | 1:22.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 16:19 |