Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 628 | 28.88 | 59.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 604 | 29.66 | 1:00.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 581 | 29.36 | 1:01.12 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 572 | 29.97 | 1:01.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 566 | 29.70 | 1:01.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 553 | 30.33 | 1:02.14 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Michelle Jatta | 2001 | 545 | 30.20 | 1:02.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 534 | 30.48 | 1:02.85 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mia Seehausen | 2001 | 512 | 30.75 | 1:03.73 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Matilde Bodilsen | 2001 | 505 | 31.74 | 1:04.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | 502 | 31.35 | 1:04.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Jørgensen | 2001 | 500 | 31.19 | 1:04.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Gadgaard | 2001 | 499 | 30.96 | 1:04.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 497 | 30.55 | 1:04.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 497 | 30.78 | 1:04.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marie Christensen | 2002 | 485 | 31.53 | 1:04.92 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 477 | 31.91 | 1:05.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Karoline Kjær | 2001 | 476 | 31.58 | 1:05.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Iben Bak | 2001 | 476 | 31.94 | 1:05.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 476 | 31.57 | 1:05.31 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 476 | 31.73 | 1:05.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 475 | 31.63 | 1:05.37 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Line Johannsen | 2001 | 471 | 31.50 | 1:05.52 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Maja Meinert | 2001 | 471 | 31.74 | 1:05.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Hvarre | 2001 | 468 | 31.31 | 1:05.68 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 463 | 31.91 | 1:05.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Isabella Bach | 2002 | 462 | 31.55 | 1:05.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 462 | 31.48 | 1:05.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
29 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 461 | 32.87 | 1:06.01 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 459 | 31.65 | 1:06.09 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Lærke Toftgaard | 2001 | 447 | 32.04 | 1:06.71 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
32 | Sibel Simonsen | 2001 | 446 | 32.51 | 1:06.74 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
33 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 442 | 32.18 | 1:06.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 435 | 32.52 | 1:07.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 429 | 32.70 | 1:07.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 427 | 33.46 | 1:07.73 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
37 | Thea Søe Bach | 2002 | 425 | 32.97 | 1:07.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Karoline Sørensen | 2002 | 424 | 33.21 | 1:07.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 419 | 32.84 | 1:08.14 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
40 | Jannie Eickhardt | 2001 | 411 | 33.28 | 1:08.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Liv Hingeberg | 2001 | 410 | 33.37 | 1:08.62 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
42 | Astrid Nielsen | 2002 | 410 | 33.03 | 1:08.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 408 | 32.37 | 1:08.72 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
44 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 408 | 33.24 | 1:08.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 405 | 32.59 | 1:08.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Caroline Mogensen | 2002 | 404 | 33.56 | 1:08.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
47 | Katarina Holse | 2002 | 399 | 32.68 | 1:09.25 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
48 | Sidsel Nielsen | 2002 | 398 | 34.01 | 1:09.34 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
49 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 397 | 33.81 | 1:09.35 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
50 | Amalie Vilstrup | 2002 | 397 | 33.16 | 1:09.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
51 | Kirstine Frandsen | 2001 | 394 | 32.88 | 1:09.55 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
52 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 393 | 33.14 | 1:09.60 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 392 | 32.96 | 1:09.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
54 | Naja Holmgaard | 2001 | 392 | 34.04 | 1:09.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
55 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 387 | 33.78 | 1:09.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
56 | Lea Serup Schøn | 2002 | 381 | 33.90 | 1:10.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 378 | 33.19 | 1:10.54 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
58 | Frederikke Kruse | 2002 | 371 | 34.23 | 1:10.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
59 | Trine Dam | 2001 | 369 | 33.46 | 1:11.11 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
60 | Camille Hertzog | 2001 | 362 | 34.94 | 1:11.54 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
61 | Natasja Muncrief | 2002 | 355 | 34.44 | 1:12.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
62 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 343 | 34.26 | 1:12.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
63 | Karen Hazell Brink | 2002 | 341 | 34.90 | 1:13.01 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
64 | Cecilie Væver | 2002 | 324 | 34.87 | 1:14.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
65 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 302 | 36.44 | 1:15.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
66 | Emma Rasmussen | 2002 | 253 | 39.54 | 1:20.56 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Sloth Holm | 2001 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |