2018-12-19   02:28:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 december 2014         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Søby Mortensen  2001    586          27.76   
  Herning Svømmeklub                   
Line J. V. Hededal  2001    567          28.07   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Caroline Bo Nielsen  2001    542          28.50   
  Kolding SK                   
Michelle Jatta  2001    542          28.50   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Johanne Marie Poulsen  2001    513          29.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
Karina Høybye Olesen  2001    501          29.25   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mette Bruun-Petersen  2001    501          29.25   
  Odense Svømme Klub                   
Mia Seehausen  2001    493          29.41   
  Lyseng IF                   
Emma Jørgensen  2001    488          29.50   
  Esbjerg Svømmeklub                   
10  Matilde Bodilsen  2001    483          29.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Louise Bach Andersen  2001    482          29.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Louise D. Liboriussen  2002    476          29.75   
  Viborg Svømme Klub                   
13  Louise Hvarre  2001    462          30.05   
  Svømmeklubben Tempo                   
14  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    460          30.09   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
15  Julie Gadgaard  2001    459          30.12   
  Esbjerg Svømmeklub                   
16  Karoline Kjær  2001    458          30.13   
  Ringe Svømme Klub                   
17  Lisa Rijkhoff  2001    456          30.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
18  Isabella Bach  2002    454          30.22   
  Holstebro Svømme Club                   
19  Line Sloth Holm  2001    448          30.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
20  Ditte Toft Ibsen  2001    448          30.36   
  Hobro Svømmeklub                   
21  Josefine Due Christensen  2001    447          30.38   
  Horsens Svømmeklub                   
22  Mille Moeslund Lausen  2002    445          30.42   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
23  Maja Meinert  2001    445          30.44   
  Aalborg Svømmeklub                   
24  Stefanie Brun Koch  2001    444          30.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
25  Silja Ösp Logadottir  2001    438          30.60   
  O.S.L.F.                   
26  Mathilde Hvass Olesen  2001    437          30.62   
  Lyseng IF                   
27  Louise Høyer-Nissen  2001    435          30.65   
  Ringe Svømme Klub                   
28  Lærke Toftgaard  2001    435          30.67   
  Kolding SK                   
28  Nicoline Kristiansen  2002    435          30.67   
  Agfs Svømmeafdeling                   
28  Pernille Koch Sinding  2002    435          30.67   
  Herning Svømmeklub                   
31  Cecilie B. Andersen  2001    431          30.75   
  Horsens Svømmeklub                   
31  Melissa Damsgaard  2001    431          30.75   
  O.S.L.F.                   
33  Maria Bredal Larsen  2002    430          30.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
34  Iben Bak  2001    429          30.80   
  Nyborg Svømmeklub                   
35  Johanne S. Christiansen  2002    424          30.92   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
36  Sarah Bryld Jensen  2001    422          30.98   
  Esbjerg Svømmeklub                   
37  Thilde Rud Iversen  2001    421          31.00   
  Holstebro Svømme Club                   
38  Esther Flø  2001    417          31.09   
  Silkeborg Svømmeklub                   
39  Liv Hingeberg  2001    416          31.13   
  Odder Svømmeklub                   
40  Karoline Sørensen  2002    415          31.15   
  Thisted Svømmeklub                   
41  Kirstine Frandsen  2001    412          31.22   
  Swim Team Neptun                   
42  Sibel Simonsen  2001    410          31.26   
  Swim Team Neptun                   
43  Signe Ilskov Pedersen  2001    409          31.30   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
44  Lærke Bjerre Tange  2002    408          31.31   
  Svømmeklubben Nord                   
45  Sidsel Nielsen  2002    408          31.32   
  Odder Svømmeklub                   
46  Astrid Nielsen  2002    400          31.52   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
47  Thea Søe Bach  2002    398          31.57   
  Thisted Svømmeklub                   
48  Emma Kjær Pedersen  2001    391          31.76   
  Vejen Svømmeklub                   
49  Amalie Vilstrup  2002    391          31.77   
  Herning Svømmeklub                   
50  Caroline Mogensen  2002    386          31.90   
  Ringe Svømme Klub                   
50  Signe Juul Grønning  2001    386          31.90   
  Odense Svømme Klub                   
52  Signe Bach  2002    382          32.01   
  Herning Svømmeklub                   
53  Maja Fridberg Madsen  2002    376          32.18   
  Odder Svømmeklub                   
53  Victoria Haahr Pallesen  2002    376          32.18   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
55  Lea Serup Schøn  2002    372          32.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
56  Alma Thrige Dyrehauge  2002    371          32.33   
  Ringe Svømme Klub                   
57  Laura Mathilde Hansen  2001    369          32.39   
  Esbjerg Svømmeklub                   
58  Alberte Sommerlund Peders  2002    367          32.45   
  NNGU - Team Blaabjerg                   
59  Camilla Brøgger-Andersen  2002    366          32.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
60  Natasja Muncrief  2002    365          32.50   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
61  Sascha Lausten  2002    363          32.56   
  Ikast Svømmeklub                   
62  Thilde Timmermand  2002    360          32.66   
  Esbjerg Svømmeklub                   
63  Julie Fink  2001    341          33.24   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
64  Camille Hertzog  2001    336          33.42   
  Ringe Svømme Klub                   
65  Maiken Kjærsgaard  2002    327          33.70   
  Svømmeklubben S 68                   
66  Alberte Schnieber Klausen  2002    321          33.91   
  Herning Svømmeklub                   
67  Julie Ejby  2002    304          34.56   
  Nyborg Svømmeklub                   
68  Kristine la Cour Hjelholt  2002    300          34.68   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Carli Mark  2002              DSQ  tyvstart 
  Durup IF                   
Ida Bøgh Hald  2001              DSQ  tyvstart 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Naja Holmgaard  2001              DSQ  tyvstart 
  Struer Svømmeklub                   
Sofie Vegener  2002              DSQ  tyvstart 
  Auning Svømmeklub                   
Trine Dam  2001              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Koral                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark