2018-12-12   20:40:57
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Ňrgangs Mesterskaber Gruppe 1

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:04   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Gadgaard  1999    625  1:04.52  2:16.93  3:30.96    4:35.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Magnus B. HÝgild  1999    607  1:05.17  2:17.32  3:36.11    4:37.99   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Andreas Hansen  2000    564  1:05.98  2:18.04  3:42.13    4:44.91   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Gustav Yde  2000    545  1:06.12  2:19.56  3:42.18    4:48.20   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999    525  1:07.98  2:23.17  3:44.51    4:51.81   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
Jakob Juul  2000    505  1:10.19  2:27.28  3:51.79    4:55.65   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
August Stamp Kirkeby  1999    499  1:10.11  2:26.39  3:52.69    4:56.90   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
Rasmus Udbye  2000    491  1:07.31  2:22.36  3:49.09    4:58.42   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Casper Christiansen  2000    489  1:06.72  2:22.97  3:49.32    4:58.82   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
10  Markus Kjeldsen  2000    475  1:13.34  2:26.85  3:56.01    5:01.80   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
11  Toke Michaelsen  1999    465  1:07.75  2:25.32  3:50.82    5:03.78   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
12  Arnas Jefimanka  1999    458  1:05.53  2:21.63  3:53.12    5:05.40   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
13  Jonas HÝrslev SÝrensen  1999    456  1:12.18  2:29.33  3:56.75    5:05.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
14  SÝren B. Jeppesen  1999    453  1:06.62  2:26.10  3:56.58    5:06.55   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
15  Tais Andkjśr Kristensen  1999    453  1:09.96  2:29.09  3:57.36    5:06.58   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
16  Mikkel Kirkegaard  1999    442  1:13.69  2:36.28  4:01.61    5:09.03   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
17  Oliver Phil Langsted  1999    441  1:11.44  2:31.19  4:00.96    5:09.38   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
                     
18  Frederik Oxenvad  1999    440  1:11.73  2:29.50  3:59.08    5:09.41   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
19  David Hjort  2000    437  1:06.45  2:24.16  3:56.81    5:10.31   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
20  Magnus Stender Berg  1999    431  1:08.06  2:25.98  4:01.82    5:11.54   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
21  Emil Knudsen  1999    428  1:11.40  2:35.47  3:59.87    5:12.34   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
22  Christian Mangaard  1999    424  1:07.71  2:29.40  3:59.25    5:13.36   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
23  Victor Kristensen  1999    412  1:13.72  2:34.22  4:04.12    5:16.27   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
24  Jonas Ejby  2000    391  1:13.72  2:41.29  4:04.85    5:21.79   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
25  Kasper JÝrgensen  2000    390  1:06.80  2:30.21  4:04.45    5:22.07   
  Kolding SK                   
                     
26  Jens Riisgaard  2000    387  1:12.61  2:33.42  4:12.73    5:23.15   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
27  Rasmus Ulka Nielsen  1999    386  1:17.00  2:36.99  4:10.68    5:23.20   
  Kolding SK                   
                     
28  Karl Meisner-Jensen  1999    384  1:08.55  2:31.90  4:11.76    5:23.91   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
29  Andreas JÝrgensen  2000    375  1:13.75  2:34.11  4:11.36    5:26.29   
  Kolding SK                   
                     
30  Viktor Bull Kramer  2000    356  1:18.53  2:44.51  4:15.21    5:32.27   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
31  Jakob Mose  2000    352  1:09.77  2:36.77  4:15.04    5:33.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
32  Niklas T. Kristiansen  2000    350  1:22.89  2:46.45  4:23.56    5:33.99   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
33  Mads L. Werther  2000    344  1:19.30  2:49.87  4:21.77    5:35.92   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
34  Rune NÝrgaard  2000    299  1:18.14  2:47.40  4:31.21    5:51.87   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Nicklas Steen Hansen  1999              DNF   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Morten Due Nielsen  1999              DSQ  ej ber ved 325m 
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:04 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:43   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 2, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Line J. V. Hededal  2001    597  1:09.38  2:25.86  3:58.63    5:09.72   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    576  1:09.49  2:26.73  3:59.47    5:13.36   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
Amalie SÝby Mortensen  2001    553  1:10.92  2:33.26  4:06.22    5:17.71   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Line Johannsen  2001    520  1:15.61  2:38.82  4:08.89    5:24.36   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001    506  1:12.54  2:37.10  4:09.95    5:27.19   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Lśrke Toftgaard  2001    487  1:13.80  2:39.72  4:18.98    5:31.52   
  Kolding SK                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    486  1:16.75  2:39.87  4:13.76    5:31.57   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    460  1:18.46  2:43.98  4:23.64    5:37.75   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Esther FlÝ  2001    446  1:24.33  2:53.02  4:27.33    5:41.23   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
10  Cecilie GrÝndal  2002    445  1:22.54  2:44.77  4:22.24    5:41.42   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
11  Iben Bak  2001    440  1:18.40  2:47.01  4:33.79    5:42.84   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
12  Jannie Eickhardt  2001    432  1:23.81  2:54.17  4:25.92    5:44.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
13  Christine Nielsen  2001    427  1:25.09  2:52.36  4:26.11    5:46.27   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
14  Sascha Lausten  2002    403  1:24.34  2:55.67  4:35.06    5:53.05   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
15  Maja Meinert  2001    402  1:21.32  2:52.02  4:33.28    5:53.30   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
16  Emilie Knudsen  2002    397  1:20.89  2:52.29  4:30.69    5:54.72   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
17  Birgitte Morre Pedersen  2001    392  1:21.17  2:52.14  4:33.81    5:56.25   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
18  Sille Ibsen  2001    391  1:21.67  2:57.81  4:32.83    5:56.57   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
19  Nicoline Kristiansen  2002    386  1:27.50  2:53.22  4:33.62    5:57.96   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
20  Mie Buch Nielsen  2001    386  1:22.93  3:45.44  5:19.96    5:58.14   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
21  Mitzi D. Jensen  2002    379  1:21.76  2:51.12  4:36.76    6:00.16   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
22  Lśrke Bjerre Tange  2002    378  1:23.49  2:53.93  4:38.92    6:00.56   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
23  Madison Guldborg  2001    357  1:26.95  2:57.35  4:43.45    6:07.65   
  Kolding SK                   
                     
24  Victoria K. Jespersen  2001    353  1:23.66  2:57.72  4:45.80    6:08.87   
  IHF SvÝmning                   
                     
25  Charlotte Gravgaard  2001    350  1:30.46  3:00.87  4:46.43    6:09.94   
  Kolding SK                   
                     
Camilla BrÝgger-Andersen  2002              DNF   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Cecilie B. Andersen  2001              DNF   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Line Gertz  2001              DSQ  sv pŚ ryg ved 205m 
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
Maria MÝller Glargaard  2001              DSQ  sv pŚ mave v101m 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Michelle Franow  2001              DSQ  afs pŚ mave 199m 
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:43 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:22   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Christian Holm JÝrgensen  1999    557          24.67   
  SvÝmmeklubben OpnÝr                   
Michael Terp Olesen  1999    537          24.96   
  Struer SvÝmmeklub                   
Oliver Broholm  1999    522          25.20   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Casper Eickhardt  1999    517          25.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Nikolaj Isdahl  1999    512          25.37   
  Odder SvÝmmeklub                   
Magnus Stender Berg  1999    488          25.77   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
August Korsgaard  1999    484          25.85   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Mikkel Gade  1999    481          25.90   
  SvÝmmeklubben Grindsted                   
Jacob F. Frederiksen  1999    480          25.92   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
10  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    479          25.94   
  Herning SvÝmmeklub                   
11  Sander Schmidt  1999    477          25.98   
  Horsens SvÝmmeklub                   
12  Gustav Yde  2000    471          26.09   
  SvÝmmeklubben S 68                   
13  Magnus Lerche  1999    467          26.15   
  Aars SvÝmmeklub                   
14  Andreas Bui  2000    464          26.22   
  O.S.L.F.                   
15  Gustav Westerlin Larsen  1999    460          26.28   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
16  Matthias Bach Mikkelsen  2000    460          26.29   
  Kolding SK                   
17  Thorstein Godske Pedersen  2000    453          26.43   
  Odense SvÝmme Klub                   
18  David Hjort  2000    450          26.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
19  Lars Lyhne  1999    449          26.50   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
20  Thomas Christiansen  1999    445          26.58   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
21  Arnas Jefimanka  1999    439          26.69   
  Herning SvÝmmeklub                   
21  Rasmus Udbye  2000    439          26.69   
  Horsens SvÝmmeklub                   
23  August Stamp Kirkeby  1999    435          26.79   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
24  Johan Reimer  2000    433          26.82   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
25  Jakob Juul  2000    431          26.86   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
26  Andreas Hansen  2000    430          26.89   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
27  Steffen VesterÝ Uldal  1999    428          26.92   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
28  SÝren B. Jeppesen  1999    428          26.93   
  Herning SvÝmmeklub                   
29  Kristian Berthelsen  1999    421          27.08   
  Aabybro Idrśtsforening                   
30  Tais Andkjśr Kristensen  1999    416          27.18   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
31  Magnus Boldrup Birn  2000    414          27.23   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
32  Mads SÝrensen  2000    413          27.24   
  O.S.L.F.                   
33  Jonas Kongerslev  1999    408          27.35   
  Holstebro SvÝmme Club                   
34  Kristoffer Desmareth  2000    406          27.40   
  Ringe SvÝmme Klub                   
35  Malthe Burgaard  2000    405          27.43   
  Odense SvÝmme Klub                   
36  William Kaaber  1999    404          27.44   
  Struer SvÝmmeklub                   
37  Lukas Kranker  2000    397          27.60   
  BrÝnderslev SK08                   
38  Christian Rasmussen  2000    397          27.61   
  O.S.L.F.                   
38  Oliver ōstergaard Hansen  2000    397          27.61   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
40  Anton Borg Hjort  2000    397          27.62   
  Lyseng IF                   
41  Nicolai Vad Kruse  1999    386          27.87   
  Horsens SvÝmmeklub                   
42  SÝren Wolf  2000    385          27.90   
  IHF SvÝmning                   
43  Frederick K. Madsen  1999    383          27.93   
  Ikast SvÝmmeklub                   
44  Christian Juul Jensen  2000    377          28.09   
  Horsens SvÝmmeklub                   
45  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    374          28.16   
  Struer SvÝmmeklub                   
46  Oliver Christensen  2000    372          28.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
47  Rasmus GrÝnnegaard  2000    364          28.42   
  Ringe SvÝmme Klub                   
48  Mikkel Weis KallesÝe  2000    362          28.47   
  Viborg SvÝmme Klub                   
49  Emil Knudsen  1999    353          28.72   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
50  Benjamin Mads Andresen  2000    352          28.73   
  Odense SvÝmme Klub                   
51  Simon Andersen  2000    348          28.85   
  Aabybro Idrśtsforening                   
52  Johan Rasmussen  1999    347          28.87   
  Viborg SvÝmme Klub                   
53  Rune NÝrgaard  2000    344          28.95   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
54  Karl-Emil Elnegaard  1999    327          29.45   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
55  Frederik Peter Bager  1999    325          29.52   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
56  Malthe Sielemann  1999    301          30.29   
  Kolding SK                   
Lukas Kristensen  2000              DSQ  tyvstart 
  Lyseng IF                   
Oliver Kramer Andersen  1999              DSQ  tyvstart 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:22 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:37   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Amalie SÝby Mortensen  2001    586          27.76   
  Herning SvÝmmeklub                   
Line J. V. Hededal  2001    567          28.07   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Caroline Bo Nielsen  2001    542          28.50   
  Kolding SK                   
Michelle Jatta  2001    542          28.50   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Johanne Marie Poulsen  2001    513          29.02   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Karina HÝybye Olesen  2001    501          29.25   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
Mette Bruun-Petersen  2001    501          29.25   
  Odense SvÝmme Klub                   
Mia Seehausen  2001    493          29.41   
  Lyseng IF                   
Emma JÝrgensen  2001    488          29.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
10  Matilde Bodilsen  2001    483          29.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
11  Louise Bach Andersen  2001    482          29.64   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
12  Louise D. Liboriussen  2002    476          29.75   
  Viborg SvÝmme Klub                   
13  Louise Hvarre  2001    462          30.05   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
14  Cecilie Tommerup SÝrensen  2001    460          30.09   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen                   
15  Julie Gadgaard  2001    459          30.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
16  Karoline Kjśr  2001    458          30.13   
  Ringe SvÝmme Klub                   
17  Lisa Rijkhoff  2001    456          30.18   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
18  Isabella Bach  2002    454          30.22   
  Holstebro SvÝmme Club                   
19  Line Sloth Holm  2001    448          30.35   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
20  Ditte Toft Ibsen  2001    448          30.36   
  Hobro SvÝmmeklub                   
21  Josefine Due Christensen  2001    447          30.38   
  Horsens SvÝmmeklub                   
22  Mille Moeslund Lausen  2002    445          30.42   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
23  Maja Meinert  2001    445          30.44   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
24  Stefanie Brun Koch  2001    444          30.45   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
25  Silja ÷sp Logadottir  2001    438          30.60   
  O.S.L.F.                   
26  Mathilde Hvass Olesen  2001    437          30.62   
  Lyseng IF                   
27  Louise HÝyer-Nissen  2001    435          30.65   
  Ringe SvÝmme Klub                   
28  Lśrke Toftgaard  2001    435          30.67   
  Kolding SK                   
28  Nicoline Kristiansen  2002    435          30.67   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
28  Pernille Koch Sinding  2002    435          30.67   
  Herning SvÝmmeklub                   
31  Cecilie B. Andersen  2001    431          30.75   
  Horsens SvÝmmeklub                   
31  Melissa Damsgaard  2001    431          30.75   
  O.S.L.F.                   
33  Maria Bredal Larsen  2002    430          30.79   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
34  Iben Bak  2001    429          30.80   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
35  Johanne S. Christiansen  2002    424          30.92   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
36  Sarah Bryld Jensen  2001    422          30.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
37  Thilde Rud Iversen  2001    421          31.00   
  Holstebro SvÝmme Club                   
38  Esther FlÝ  2001    417          31.09   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
39  Liv Hingeberg  2001    416          31.13   
  Odder SvÝmmeklub                   
40  Karoline SÝrensen  2002    415          31.15   
  Thisted SvÝmmeklub                   
41  Kirstine Frandsen  2001    412          31.22   
  Swim Team Neptun                   
42  Sibel Simonsen  2001    410          31.26   
  Swim Team Neptun                   
43  Signe Ilskov Pedersen  2001    409          31.30   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
44  Lśrke Bjerre Tange  2002    408          31.31   
  SvÝmmeklubben Nord                   
45  Sidsel Nielsen  2002    408          31.32   
  Odder SvÝmmeklub                   
46  Astrid Nielsen  2002    400          31.52   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
47  Thea SÝe Bach  2002    398          31.57   
  Thisted SvÝmmeklub                   
48  Emma Kjśr Pedersen  2001    391          31.76   
  Vejen SvÝmmeklub                   
49  Amalie Vilstrup  2002    391          31.77   
  Herning SvÝmmeklub                   
50  Caroline Mogensen  2002    386          31.90   
  Ringe SvÝmme Klub                   
50  Signe Juul GrÝnning  2001    386          31.90   
  Odense SvÝmme Klub                   
52  Signe Bach  2002    382          32.01   
  Herning SvÝmmeklub                   
53  Maja Fridberg Madsen  2002    376          32.18   
  Odder SvÝmmeklub                   
53  Victoria Haahr Pallesen  2002    376          32.18   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
55  Lea Serup SchÝn  2002    372          32.29   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
56  Alma Thrige Dyrehauge  2002    371          32.33   
  Ringe SvÝmme Klub                   
57  Laura Mathilde Hansen  2001    369          32.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
58  Alberte Sommerlund Peders  2002    367          32.45   
  NNGU - Team Blaabjerg                   
59  Camilla BrÝgger-Andersen  2002    366          32.48   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
60  Natasja Muncrief  2002    365          32.50   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
61  Sascha Lausten  2002    363          32.56   
  Ikast SvÝmmeklub                   
62  Thilde Timmermand  2002    360          32.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
63  Julie Fink  2001    341          33.24   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
64  Camille Hertzog  2001    336          33.42   
  Ringe SvÝmme Klub                   
65  Maiken Kjśrsgaard  2002    327          33.70   
  SvÝmmeklubben S 68                   
66  Alberte Schnieber Klausen  2002    321          33.91   
  Herning SvÝmmeklub                   
67  Julie Ejby  2002    304          34.56   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
68  Kristine la Cour Hjelholt  2002    300          34.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Carli Mark  2002              DSQ  tyvstart 
  Durup IF                   
Ida BÝgh Hald  2001              DSQ  tyvstart 
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
Naja Holmgaard  2001              DSQ  tyvstart 
  Struer SvÝmmeklub                   
Sofie Vegener  2002              DSQ  tyvstart 
  Auning SvÝmmeklub                   
Trine Dam  2001              DSQ  tyvstart 
  SvÝmmeklubben Koral                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:37 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:58   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 5, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Casper Eickhardt  1999    541  31.08  1:03.73  1:36.90    2:10.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Magnus B. HÝgild  1999    517  31.53  1:05.38  1:38.76    2:12.15   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Rasmus NÝrfjand  2000    496  31.79  1:05.88  1:40.26    2:13.96   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
Lars Lyhne  1999    486  31.18  1:05.32  1:40.42    2:14.91   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Frederik Oxenvad  1999    482  32.87  1:06.90  1:41.39    2:15.29   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
Alexander Jensen  1999    454  32.34  1:07.15  1:42.42    2:18.02   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
Rasmus Udbye  2000    449  31.93  1:07.04  1:42.92    2:18.47   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Andreas Hansen  2000    449  33.53  1:09.31  1:43.75    2:18.48   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Sander Schmidt  1999    443  33.04  1:07.97  1:44.13    2:19.12   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
10  Gustav Westerlin Larsen  1999    436  32.85  1:09.26  1:45.06    2:19.92   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
                     
11  Casper Christiansen  2000    435  33.77  1:09.23  1:44.32    2:19.96   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
12  Thomas Frederiksen  2000    434  32.47  1:08.04  1:44.24    2:20.06   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
13  Kristoffer Desmareth  2000    429  32.86  1:08.30  1:44.50    2:20.62   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
14  Jacob Schultz  1999    419  33.15  1:09.54  1:46.00    2:21.80   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
15  Markus Kjeldsen  2000    417  33.77  1:10.07  1:46.70    2:21.97   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
16  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    410  33.92  1:09.75  1:46.66    2:22.75   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
17  Victor Kristensen  1999    393  33.52  1:10.26  1:48.09    2:24.84   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
18  Oliver Christensen  2000    390  34.27  1:11.20  1:48.97    2:25.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
19  Magnus Lerche  1999    389  32.71  1:08.81  1:46.76    2:25.26   
  Aars SvÝmmeklub                   
                     
20  Jakob Juul  2000    384  34.76  1:12.41  1:50.04    2:25.86   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
21  Jannik S. Vilhelmsen  1999    377  32.93  1:10.10  1:48.42    2:26.88   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
22  Anton Borg Hjort  2000    375  34.13  1:11.27  1:49.84    2:27.03   
  Lyseng IF                   
                     
23  Andreas JÝrgensen  2000    360  34.24  1:11.45  1:49.94    2:29.11   
  Kolding SK                   
                     
24  Lucas Christoffersen  2000    356  35.66    1:52.49    2:29.70   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
25  Oliver ōstergaard Hansen  2000    354  34.96  1:13.43  1:52.86    2:29.91   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
                     
26  Kasper JÝrgensen  2000    352  35.30  1:13.39  1:52.21    2:30.25   
  Kolding SK                   
                     
27  Jonas Kongerslev  1999    348  35.22  1:13.00  1:52.32    2:30.74   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
28  Magnus Havemann  2000    344  34.74  1:13.08  1:52.59    2:31.39   
  SvÝmmeklubben OpnÝr                   
                     
29  Lasse LundstrÝm  1999    344  36.03  1:14.45  1:53.01    2:31.42   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
30  Rasmus Ulka Nielsen  1999    334  36.26  1:14.77  1:53.92    2:32.79   
  Kolding SK                   
                     
31  Magnus Boldrup Birn  2000    324  36.01  1:15.58  1:55.69    2:34.35   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
Morten Due Nielsen  1999              DSQ  ej berÝr v125 
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:58 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 6, 200m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Emma Bugge Fynbo  2001    567  34.76  1:12.01  1:48.77    2:24.94   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    553  34.64  1:11.58  1:49.83    2:26.20   
  Kolding SK                   
                     
Line J. V. Hededal  2001    543  33.80  1:11.32  1:49.58    2:27.11   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    507  35.12  1:13.63  1:52.49    2:30.47   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    497  35.86  1:13.51  1:52.92    2:31.53   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Josefine Due Christensen  2001    495  37.05  1:16.05  1:54.74    2:31.70   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    495  34.68  1:13.19  1:53.31    2:31.72   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
Marie Christensen  2002    489  36.11  1:14.69  1:53.92    2:32.31   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
Cecilie GrÝndal  2002    485  36.07  1:14.96  1:54.15    2:32.76   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
10  Stefanie Brun Koch  2001    464  36.78  1:16.10  1:55.49    2:34.96   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
11  Ida BÝgh Hald  2001    458  36.15  1:15.08  1:55.50    2:35.64   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
12  Line Johannsen  2001    456  37.05  1:16.23  1:56.53    2:35.90   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
13  Julie Gadgaard  2001    455  36.68  1:16.89  1:57.15    2:36.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
14  Louise Hvarre  2001    441  37.11  1:17.37  1:57.89    2:37.59   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
15  Cecilie B. Andersen  2001    440  37.92  1:17.85  1:59.42    2:37.73   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
16  Karoline SÝrensen  2002    438  36.50  1:16.85  1:57.83    2:37.95   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
17  Victoria Haahr Pallesen  2002    433  39.19  1:19.93  1:59.96    2:38.64   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
18  Julie Nykvist Jensen  2001    431  38.01  1:17.72  1:58.20    2:38.82   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
19  Matilde Bodilsen  2001    428  36.73  1:17.21  1:58.55    2:39.23   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
20  Emilie Knudsen  2002    420  36.87  1:17.23  1:59.01    2:40.27   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
20  Thea SÝe Bach  2002    420  37.79  1:18.25  1:59.59    2:40.27   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
22  Sibel Simonsen  2001    412  36.96  1:17.03  1:59.56    2:41.19   
  Swim Team Neptun                   
                     
23  Isabella Bach  2002    399  38.43  1:19.65  2:01.28    2:43.02   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
24  Pernille Koch Sinding  2002    395  38.35  1:20.25  2:02.95    2:43.50   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
25  Regitze Bśhrenz  2001    390  38.15  1:19.74  2:02.25    2:44.17   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
26  Signe SÝby Jensen  2001    389  38.86  1:20.87  2:02.95    2:44.34   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
27  Michelle Jatta  2001    388  39.29  1:21.57  2:03.56    2:44.51   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
28  Mitzi D. Jensen  2002    380  38.52  1:20.85  2:04.33    2:45.71   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
29  Amalie Vilstrup  2002    378  38.80  1:21.22  2:03.96    2:45.90   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
30  Cecilie V Jensen  2002    376  39.64  1:21.79  2:04.38    2:46.26   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
31  Katarina Holse  2002    366  40.05  1:22.71  2:05.24    2:47.70   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
                     
32  Sille Ibsen  2001    366  39.60  1:22.38  2:05.12    2:47.75   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
33  Julie Kappel Petersen  2002    364  39.29  1:21.54  2:04.90    2:47.96   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
34  Carli Mark  2002    362  39.22  1:22.08  2:05.35    2:48.39   
  Durup IF                   
                     
35  Mie Buch Nielsen  2001    360  38.43  1:20.81  2:05.36    2:48.66   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
36  Lise Lindemann-Larsen  2002    356  40.57  1:23.24  2:07.08    2:49.25   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
37  Maja Johansen  2002    356  39.66  1:22.02  2:06.25    2:49.27   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
38  Camilla BrÝgger-Andersen  2002    356  40.56  1:23.59  2:07.19    2:49.31   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
39  Alma Thrige Dyrehauge  2002    353  38.75  1:20.82  2:05.29    2:49.68   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
40  Signe Bach  2002    351  39.68  1:22.35  2:07.62    2:50.02   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
41  Cecilie Vśver  2002    341  37.84  1:20.84  2:06.80    2:51.76   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
42  Laura Mathilde Hansen  2001    331  40.27  1:24.23  2:09.07    2:53.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
43  Katrine B. Hansen  2002    314  40.99  1:26.32  2:12.49    2:56.45   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
44  Cecilie Gregersen  2002    312  40.50  1:25.08  2:10.85    2:56.94   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
45  Kristine HŁlsen  2002    310  41.89  1:26.23  2:12.29    2:57.34   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
46  Nanna Funch Martens  2002    302  40.60  1:25.43  2:12.75    2:58.90   
  O.S.L.F.                   
                     
Emma Rasmussen  2002              DSQ  ej fort bevśg v175 
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
Line Sloth Holm  2001              DSQ  ej forsat bev 25m 
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:29 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:50   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 7, 4X200m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m      OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Stm Drenge    564          8:15.06   
  Swim Team Midtjylland                   
  SÝren B. Jeppesen  1999      1:00.18  2:07.26      2:07.26   
  Arnas Jefimanka  1999      58.84  2:05.01      4:12.27   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      57.92  2:03.48      6:15.75   
  Magnus B. HÝgild  1999      56.90  1:59.31      8:15.06   
                     
Aarhus Swim Drenge  1999    544          8:20.81   
  Aarhus Swim                   
  SÝren Wolf  2000      59.68  2:04.00      2:04.00   
  Dan Izhar-Larsen  1999      1:00.65  2:06.06      4:10.06   
  Johan Reimer  2000      59.27  2:05.54      6:15.60   
  Magnus Boldrup Birn  2000      58.70  2:05.21      8:20.81   
                     
Esbjerg Drenge    516          8:29.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
  Mikkel Gadgaard  1999      56.68  1:57.92      1:57.92   
  Casper Eickhardt  1999      56.02  1:57.67      3:55.59   
  Oliver Kramer Andersen  1999      1:04.18  2:15.09      6:10.68   
  Oliver FrÝsig  2000      1:05.87  2:19.06      8:29.74   
                     
Sto Drenge    508          8:32.56   
  Swim Team Odense                   
  Andreas Bui  2000      1:00.48  2:07.52      2:07.52   
  Malthe Burgaard  2000      1:03.22  2:09.94      4:17.46   
  Mads SÝrensen  2000      1:03.40  2:10.09      6:27.55   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      1:01.12  2:05.01      8:32.56   
                     
Hsk Drenge    502          8:34.50   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
  Magnus Stender Berg  1999      59.81  2:01.95      2:01.95   
  Frederik Oxenvad  1999      1:02.28  2:08.65      4:10.60   
  Emil Knudsen  1999      1:05.02  2:15.29      6:25.89   
  Victor Kristensen  1999      1:01.28  2:08.61      8:34.50   
                     
Horsens Drenge 2  1999    498          8:35.84   
  Horsens SvÝmmeklub                   
  Sander Schmidt  1999      1:00.04  2:05.38      2:05.38   
  Nicklas Steen Hansen  1999      1:03.72  2:14.98      4:20.36   
  Daniel H. Johannesen  1999      1:04.33  2:14.18      6:34.54   
  Rasmus Udbye  2000      57.92  2:01.30      8:35.84   
                     
Rsk Drenge    488          8:39.32   
  Ringe SvÝmme Klub                   
  Oliver Broholm  1999      57.12  2:00.56      2:00.56   
  August Korsgaard  1999      58.81  2:04.23      4:04.79   
  Jannik S. Vilhelmsen  1999      1:07.74  2:20.44      6:25.23   
  Rasmus GrÝnnegaard  2000      1:01.80  2:14.09      8:39.32   
                     
Struer Boys  1999    487          8:39.75   
  Struer SvÝmmeklub                   
  William Kaaber  1999      1:04.76  2:15.80      2:15.80   
  Mathias Kśr  1999      1:04.88  2:16.06      4:31.86   
  Michael Terp Olesen  1999      55.42  1:57.17      6:29.03   
  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000      1:02.51  2:10.72      8:39.75   
                     
Silkeborg Drenge    446          8:55.35   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
  Markus Kjeldsen  2000      1:02.44  2:11.17      2:11.17   
  Mikkel Kirkegaard  1999      1:07.09  2:15.61      4:26.78   
  Jens Riisgaard  2000      1:05.65  2:14.49      6:41.27   
  Jacob F. Frederiksen  1999      1:03.81  2:14.08      8:55.35   
                     
10  Kolding SK    434          9:00.03   
  Kolding SK                   
  Matthias Bach Mikkelsen  2000      1:02.01  2:07.30      2:07.30   
  Andreas JÝrgensen  2000      1:04.58  2:14.48      4:21.78   
  Kasper JÝrgensen  2000      1:07.03  2:19.42      6:41.20   
  Rasmus Ulka Nielsen  1999      1:06.82  2:18.83      9:00.03   
                     
11  Aalborg Drenge 1    403          9:13.43   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
  Morten Due Nielsen  1999      1:03.35  2:11.85      2:11.85   
  Rune NÝrgaard  2000      1:08.33  2:22.78      4:34.63   
  Mads L. Werther  2000      1:10.37  2:25.11      6:59.74   
  Lars Lyhne  1999      1:03.18  2:13.69      9:13.43   
                     
12  Horsens Drenge 3  1999    394          9:17.80   
  Horsens SvÝmmeklub                   
  Alexander Fenger  1999      1:06.53  2:17.66      2:17.66   
  Esben Vad Arentoft  1999      1:05.52  2:15.92      4:33.58   
  Viktor Bull Kramer  2000      1:09.18  2:24.74      6:58.32   
  Christian Juul Jensen  2000      1:06.86  2:19.48      9:17.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:50 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  05 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:33   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 8, 4X200m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m      OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Aalborg Piger 1    572          9:09.19   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
  Johanne Marie Poulsen  2001      1:06.72  2:17.59      2:17.59   
  Stefanie Brun Koch  2001      1:07.96  2:21.83      4:39.42   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:08.65  2:20.39      6:59.81   
  Louise Bach Andersen  2001      1:02.08  2:09.38      9:09.19   
                     
Aarhus Swim Piger  2001    549          9:16.55   
  Aarhus Swim                   
  Mia Seehausen  2001      1:06.11  2:18.61      2:18.61   
  Mathilde Hvass Olesen  2001      1:07.35  2:23.26      4:41.87   
  Line Johannsen  2001      1:06.09  2:16.37      6:58.24   
  Ida BÝgh Hald  2001      1:05.63  2:18.31      9:16.55   
                     
Elite Swim Vejle 1    532          9:22.37   
  Elite Swim Vejle                   
  Line J. V. Hededal  2001      1:06.76  2:16.09      2:16.09   
  Michelle Jatta  2001      1:06.62           
  Signe Ilskov Pedersen  2001      5:44.08  7:01.42      7:01.42   
  Louise Hvarre  2001      1:08.09  2:20.95      9:22.37   
                     
Horsens Piger 2  2001    529          9:23.44   
  Horsens SvÝmmeklub                   
  Michelle Franow  2001      1:07.85  2:18.81      2:18.81   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:08.10  2:24.20      4:43.01   
  Josefine Due Christensen  2001      1:05.86  2:15.47      6:58.48   
  Cecilie GrÝndal  2002      1:09.01  2:24.96      9:23.44   
                     
Stm Piger    470          9:46.33   
  Swim Team Midtjylland                   
  Frederikke Kruse  2002      1:13.73  2:35.25      2:35.25   
  Amalie SÝby Mortensen  2001      1:03.07  2:10.84      4:46.09   
  Amalie Vilstrup  2002      1:12.63           
  Pernille Koch Sinding  2002      8:29.15  9:46.33      9:46.33   
                     
Agf Piger    466          9:47.96   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
  Line Gertz  2001      1:11.68  2:27.09      2:27.09   
  Julie Nykvist Jensen  2001      1:09.96  2:27.45      4:54.54   
  Nicoline Kristiansen  2002      1:11.00  2:29.20      7:23.74   
  Matilde Bodilsen  2001      1:09.69  2:24.22      9:47.96   
                     
Sto Piger    463          9:49.23   
  Swim Team Odense                   
  Mette Bruun-Petersen  2001      1:10.99  2:22.92      2:22.92   
  Signe Juul GrÝnning  2001      1:15.07  2:35.19      4:58.11   
  Silja ÷sp Logadottir  2001      1:08.19  2:23.81      7:21.92   
  Christine Nielsen  2001      1:12.68  2:27.31      9:49.23   
                     
Odder Piger    452          9:54.09   
  Odder SvÝmmeklub                   
  Signe SÝby Jensen  2001      1:12.43  2:29.82      2:29.82   
  Liv Hingeberg  2001      1:13.26  2:30.45      5:00.27   
  Maja Fridberg Madsen  2002      1:14.33  2:31.11      7:31.38   
  Marie Christensen  2002      1:10.79  2:22.71      9:54.09   
                     
Aalborg Piger 2    448          9:55.67   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
  Lea Serup SchÝn  2002      1:15.11  2:34.77      2:34.77   
  Maja Meinert  2001      1:12.56  2:25.47      5:00.24   
  Camilla BrÝgger-Andersen  2002      1:14.14  2:32.29      7:32.53   
  Line Sloth Holm  2001      1:09.94  2:23.14      9:55.67   
                     
10  Rsk Piger    426          10:05.87   
  Ringe SvÝmme Klub                   
  Louise HÝyer-Nissen  2001      1:12.76  2:26.86      2:26.86   
  Camille Hertzog  2001      1:15.42  2:36.40      5:03.26   
  Caroline Mogensen  2002      1:16.26  2:36.03      7:39.29   
  Karoline Kjśr  2001      1:08.95  2:26.58      10:05.87   
                     
11  Horsens Piger 3  2001    409          10:13.99   
  Horsens SvÝmmeklub                   
  Sille Ibsen  2001      1:13.05  2:30.81      2:30.81   
  Mie Buch Nielsen  2001      1:12.77  2:29.70      5:00.51   
  Caroline Liboriussen  2002      1:16.93  2:43.13      7:43.64   
  Nikoline Fabrin Lund  2001      1:12.50  2:30.35      10:13.99   
                     
12  Elite Swim Vejle 2    369          10:35.61   
  Elite Swim Vejle                   
  Regitze Bśhrenz  2001      1:17.51  2:40.83      2:40.83   
  Astrid Nielsen  2002      1:13.90  2:33.72      5:14.55   
  Kristine HŁlsen  2002      1:18.43  2:41.34      7:55.89   
  Natasja Muncrief  2002      1:14.76  2:39.72      10:35.61   
                     
13  Odder Piger 2    324          11:03.46   
  Odder SvÝmmeklub                   
  Cecilie Gregersen  2002      1:17.74  2:38.28      2:38.28   
  Sofia Ingeberg  2002      1:16.45  2:54.53      5:32.81   
  Sidsel Nielsen  2002      1:15.33  2:36.73      8:09.54   
  Emma Rasmussen  2002      1:24.60  2:53.92      11:03.46   
                     
Nyborg Piger              DSQ  tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub                   
  Julie Ejby  2002      1:18.47  2:46.59      2:46.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:33 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  06 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:33   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 9, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Amalie SÝby Mortensen  2001    633  1:04.43  2:14.59  3:24.30    4:33.11   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    618  1:05.87  2:15.97  3:25.53    4:35.27   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Line J. V. Hededal  2001    577  1:07.53  2:19.96  3:31.66    4:41.57   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Iben Bak  2001    577  1:08.16  2:20.62  3:31.26    4:41.60   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
Line Johannsen  2001    534  1:08.47  2:22.32  3:36.48    4:48.92   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    524  1:10.26  2:24.38  3:38.22    4:50.78   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
Michelle Franow  2001    523  1:07.74  2:21.19  3:37.13    4:51.05   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Julie Gadgaard  2001    523  1:07.73  2:21.52  3:35.92    4:51.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Josefine Due Christensen  2001    515  1:10.54  2:24.89  3:39.46    4:52.47   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
10  Emma JÝrgensen  2001    500  1:10.77  2:26.97  3:43.21    4:55.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
11  Johanne Marie Poulsen  2001    499  1:10.86  2:26.73  3:41.86    4:55.63   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
12  Lisa Rijkhoff  2001    499  1:11.01  2:26.15  3:41.84    4:55.65   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
13  Michelle Jatta  2001    494  1:11.83  2:27.41  3:42.86    4:56.52   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
14  Louise Hvarre  2001    490  1:09.87  2:25.51  3:41.94    4:57.43   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
15  Esther FlÝ  2001    485  1:14.57  2:31.64  3:46.89    4:58.37   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
15  Ida BÝgh Hald  2001    485  1:09.94  2:25.79  3:42.74    4:58.37   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
17  Mille Moeslund Lausen  2002    482  1:13.13  2:29.46  3:45.73    4:59.05   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
18  Maria Cleman Hatting  2001    482  1:12.32  2:27.62  3:44.28    4:59.09   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
19  Cecilie GrÝndal  2002    459  1:13.32  2:31.36  3:48.77    5:03.92   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
20  Stefanie Brun Koch  2001    457  1:12.70  2:28.43  3:45.75    5:04.33   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
21  Thea SÝe Bach  2002    451  1:13.43  2:31.93  3:49.72    5:05.81   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
22  Silja ÷sp Logadottir  2001    448  1:13.86  2:32.67  3:50.07    5:06.39   
  O.S.L.F.                   
                     
23  Signe SÝby Jensen  2001    447  1:14.68  2:32.96  3:49.60    5:06.64   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
24  Christine Nielsen  2001    440  1:14.11  2:32.79  3:51.25    5:08.20   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
25  Maria Bredal Larsen  2002    435  1:12.74  2:31.11  3:49.95    5:09.36   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
26  Line Sloth Holm  2001    432  1:14.00  2:34.04  3:53.19    5:10.20   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
27  Jannie Eickhardt  2001    431  1:12.11  2:30.22  3:49.83    5:10.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
28  Mie Buch Nielsen  2001    428  1:13.53  2:34.01  3:53.71    5:11.17   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
29  Signe Ilskov Pedersen  2001    423  1:13.76  2:34.14  3:54.46    5:12.25   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
30  Johanne S. Christiansen  2002    403  1:14.33  2:34.68  3:55.67    5:17.50   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
                     
31  Elisabeth SÝlvkjśr  2002    388  1:17.28  2:39.60  4:01.76    5:21.32   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
32  Frederikke Kruse  2002    362  1:17.40  2:41.70  4:05.15    5:28.82   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
33  Maiken Kjśrsgaard  2002    358  1:15.94  2:38.89  4:04.81    5:30.05   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  06 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:59   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 10, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Christian Holm JÝrgensen  1999    632  27.83  57.65  1:27.66    1:55.79   
  SvÝmmeklubben OpnÝr                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    629  27.18  57.27  1:27.53    1:55.97   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Casper Eickhardt  1999    604  27.86  57.69  1:27.71    1:57.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Mikkel Gade  1999    579  28.25  58.65  1:29.18    1:59.20   
  SvÝmmeklubben Grindsted                   
                     
Gustav Yde  2000    577  28.83  59.28  1:29.07    1:59.36   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
Andreas Hansen  2000    574  28.51  59.23  1:29.68    1:59.53   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Magnus Stender Berg  1999    560  28.90  59.90  1:30.73    2:00.54   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
Oliver Broholm  1999    558  27.66  58.23  1:29.21    2:00.65   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
August Stamp Kirkeby  1999    557  29.13  59.34  1:30.06    2:00.75   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
10  Gustav Westerlin Larsen  1999    547  28.19  58.42  1:29.88    2:01.49   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
                     
11  Jakob Juul  2000    532  29.06  1:00.87  1:32.22    2:02.57   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
12  Nikolaj Isdahl  1999    531  29.25  59.70  1:30.91    2:02.67   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
13  Rasmus Udbye  2000    523  29.17  1:00.42  1:32.05    2:03.29   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
14  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    516  28.79  1:00.33  1:32.15    2:03.86   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
15  Sander Schmidt  1999    506  28.84  1:00.31  1:32.90    2:04.64   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
16  SÝren Wolf  2000    499  29.41  1:00.85  1:33.10    2:05.20   
  IHF SvÝmning                   
                     
17  Thorstein Godske Pedersen  2000    497  29.71  1:02.65  1:34.67    2:05.37   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
18  Lars Lyhne  1999    495  28.71  1:00.84  1:33.60    2:05.60   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
19  Tais Andkjśr Kristensen  1999    492  29.29  1:00.69  1:32.92    2:05.80   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
20  Arnas Jefimanka  1999    485  29.15  1:00.78  1:33.77    2:06.45   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
21  Mark Jensby Madsen  1999    482  30.12  1:02.31  1:34.67    2:06.66   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
22  Jonas HÝrslev SÝrensen  1999    477  29.51  1:01.06  1:33.90    2:07.11   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
23  Rasmus NÝrfjand  2000    475  30.17  1:02.84  1:35.21    2:07.31   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
24  Dan Izhar-Larsen  1999    474  29.45  1:01.45  1:34.70    2:07.38   
  IHF SvÝmning                   
                     
25  Mads SÝrensen  2000    473  29.87  1:02.41  1:35.78    2:07.48   
  O.S.L.F.                   
                     
26  Victor Kristensen  1999    473  29.28  1:01.67  1:34.72    2:07.50   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
27  Johan Reimer  2000    472  28.75  1:00.96  1:34.03    2:07.62   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
28  Magnus Boldrup Birn  2000    461  29.23  1:01.36  1:35.01    2:08.55   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
29  Frederik Oxenvad  1999    457  29.74  1:02.39  1:36.10    2:09.00   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
30  Markus Kjeldsen  2000    450  30.22  1:03.68  1:37.30    2:09.66   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
31  Malthe Burgaard  2000    440  30.35  1:03.58  1:38.18    2:10.61   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
32  Kristian Berthelsen  1999    438  29.33  1:01.09  1:34.96    2:10.79   
  Aabybro Idrśtsforening                   
                     
33  Jonas Kongerslev  1999    436  29.95  1:03.40  1:37.79    2:10.95   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
34  Thomas Christiansen  1999    432  29.96  1:01.92  1:37.22    2:11.41   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
35  Thomas Frederiksen  2000    431  30.74  1:05.16  1:38.59    2:11.52   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
36  Jens Riisgaard  2000    426  31.50  1:05.37  1:38.62    2:11.97   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
37  Mikkel Weis KallesÝe  2000    426  30.21  1:04.16  1:38.66    2:12.00   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
38  Frederick K. Madsen  1999    425  30.15  1:03.67  1:37.96    2:12.09   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
39  Alexander Dahl  2000    425  30.15  1:03.08  1:37.38    2:12.12   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
40  Anton Borg Hjort  2000    417  29.31  1:02.46  1:37.19    2:12.91   
  Lyseng IF                   
                     
41  Christian Rasmussen  2000    402  30.95  1:05.39  1:40.98    2:14.54   
  O.S.L.F.                   
                     
42  Nicklas Steen Hansen  1999    396  30.82  1:04.55  1:39.98    2:15.28   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
43  Jannik S. Vilhelmsen  1999    392  31.10  1:06.16  1:41.16    2:15.69   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
44  Mathias Kśr  1999    389  31.33  1:06.64  1:42.07    2:16.05   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
45  Lukas Kranker  2000    385  30.40  1:04.95  1:40.85    2:16.59   
  BrÝnderslev SK08                   
                     
46  Niklas T. Kristiansen  2000    381  31.00  1:06.42  1:42.40    2:16.98   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
47  William Kaaber  1999    371  32.29  1:07.23  1:43.43    2:18.23   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
48  Nicolai Vad Kruse  1999    349  30.13  1:04.40  1:42.50    2:21.03   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
49  Rune NÝrgaard  2000    348  32.72  1:09.21  1:45.98    2:21.24   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
50  Jakob Mose  2000    345  32.04  1:07.08  1:44.65    2:21.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Oliver ōstergaard Hansen  2000              DSQ  tyvstart 
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:59 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  06 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:18   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Emma Bugge Fynbo  2001    545  32.99        1:07.60   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    533  33.26        1:08.09   
  Kolding SK                   
                     
Line J. V. Hededal  2001    523  33.14        1:08.53   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Marie Christensen  2002    493  34.32        1:09.91   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    481  34.10        1:10.46   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    469  34.41        1:11.05   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Matilde Bodilsen  2001    466  34.36        1:11.21   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
Cecilie B. Andersen  2001    465  34.84        1:11.25   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Josefine Due Christensen  2001    458  35.07        1:11.62   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
10  Cecilie GrÝndal  2002    456  34.52        1:11.71   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
11  Amalie SÝby Mortensen  2001    452  34.99        1:11.96   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
12  Stefanie Brun Koch  2001    438  35.41        1:12.72   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
13  Line Sloth Holm  2001    435  35.73        1:12.88   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
14  Maria Cleman Hatting  2001    433  35.10        1:12.99   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
15  Victoria Haahr Pallesen  2002    430  36.56        1:13.14   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
16  Isabella Bach  2002    421  35.24        1:13.66   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
17  Karoline Kjśr  2001    421  35.32        1:13.69   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
18  Sibel Simonsen  2001    419  36.01        1:13.78   
  Swim Team Neptun                   
                     
19  Nicoline Kristiansen  2002    418  36.19        1:13.84   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
20  Julie Gadgaard  2001    417  36.12        1:13.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
21  Ida BÝgh Hald  2001    413  36.03        1:14.16   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
22  Mette Bruun-Petersen  2001    410  35.69        1:14.33   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
23  Karoline SÝrensen  2002    408  35.80        1:14.41   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
24  Emilie Knudsen  2002    403  35.67        1:14.76   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
25  Julie Nykvist Jensen  2001    402  36.87        1:14.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
26  Sille Ibsen  2001    392  36.66        1:15.46   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
27  Louise Hvarre  2001    391  36.69        1:15.47   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
28  Michelle Jatta  2001    390  35.55        1:15.57   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
29  Amalie Vilstrup  2002    381  36.54        1:16.14   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
30  Pernille Koch Sinding  2002    375  37.09        1:16.56   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
31  Camille Hertzog  2001    372  37.76        1:16.77   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
32  Ditte Toft Ibsen  2001    370  37.45        1:16.87   
  Hobro SvÝmmeklub                   
                     
33  Louise HÝyer-Nissen  2001    367  38.93        1:17.10   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
34  Maja Johansen  2002    364  37.49        1:17.34   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
35  Regitze Bśhrenz  2001    363  37.96        1:17.41   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
36  Kirstine Frandsen  2001    361  36.99        1:17.53   
  Swim Team Neptun                   
                     
37  Cecilie Vśver  2002    357  37.14        1:17.82   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
38  Louise D. Liboriussen  2002    356  37.76        1:17.89   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
39  Madison Guldborg  2001    354  37.64        1:18.04   
  Kolding SK                   
                     
40  Katarina Holse  2002    352  37.81        1:18.18   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
                     
41  Sarah Bryld Jensen  2001    348  37.83        1:18.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
42  Mitzi D. Jensen  2002    346  38.20        1:18.60   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
43  Mie Buch Nielsen  2001    346  38.32        1:18.66   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
44  Alma Thrige Dyrehauge  2002    345  37.99        1:18.69   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
45  Cecilie V Jensen  2002    342  38.81        1:18.93   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
46  Emma Kjśr Pedersen  2001    337  38.34        1:19.35   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
47  Camilla BrÝgger-Andersen  2002    333  39.31        1:19.67   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
48  Carli Mark  2002    325  38.90        1:20.25   
  Durup IF                   
                     
49  Julie Kappel Petersen  2002    320  39.11        1:20.74   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
50  Signe Bach  2002    317  38.82        1:20.95   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
51  Nanna Funch Martens  2002    314  39.25        1:21.21   
  O.S.L.F.                   
                     
52  Lise Lindemann-Larsen  2002    307  39.66        1:21.81   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
53  Laura Mathilde Hansen  2001    306  38.66        1:21.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
54  Emma Rasmussen  2002    301  40.77        1:22.37   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
Sofie Vegener  2002              DNS   
  Auning SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  06 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:36   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 12, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Gadgaard  1999    566  31.97        1:07.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Magnus B. HÝgild  1999    515  32.68        1:09.35   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Morten Due Nielsen  1999    507  33.56        1:09.72   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Andreas Bui  2000    502  33.15        1:09.97   
  O.S.L.F.                   
                     
Toke Michaelsen  1999    489  33.31        1:10.54   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Jonas Ejby  2000    437  35.02        1:13.28   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
Andreas Hougaard  2000    436  34.14        1:13.32   
  Auning SvÝmmeklub                   
                     
Kasper Mertz Borum  1999    432  34.84        1:13.51   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin                   
                     
Mikkel Kirkegaard  1999    425  35.53        1:13.93   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
10  Nicklas Steen Hansen  1999    419  35.07        1:14.26   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
11  Jakob Juul  2000    416  36.11        1:14.47   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
12  Benjamin Mads Andresen  2000    414  35.08        1:14.56   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
13  Esben Vad Arentoft  1999    414  35.96        1:14.58   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
14  Alexander Jensen  1999    399  35.44        1:15.49   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
15  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    396  36.24        1:15.70   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
16  Andreas Hansen  2000    386  36.46        1:16.37   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
17  Frederik Peter Bager  1999    384  35.67        1:16.50   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
18  Jens Grarup  1999    381  36.64        1:16.68   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
19  ThorbjÝrn Udby Hansen  2000    378  36.80        1:16.90   
  Auning SvÝmmeklub                   
                     
20  Magnus Gertz  2000    376  36.04        1:17.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
21  Lucas Christoffersen  2000    370  36.82        1:17.46   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
22  Sebastian Halvorsen  1999    358  36.64        1:18.25   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin                   
                     
23  Lasse Jensen  2000    353  37.13        1:18.64   
  Hobro SvÝmmeklub                   
                     
24  Johan Rasmussen  1999    349  37.06        1:18.94   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
25  Simon Andersen  2000    346  37.53        1:19.17   
  Aabybro Idrśtsforening                   
                     
26  Nicolai Vad Kruse  1999    345  37.61        1:19.26   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
27  Jacob Schultz  1999    344  37.56        1:19.29   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
28  Viktor Bull Kramer  2000    344  37.54        1:19.32   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
29  Steffen VesterÝ Uldal  1999    343  38.29        1:19.37   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
30  Mads L. Werther  2000    335  38.13        1:20.07   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
31  Rasmus GrÝnnegaard  2000    332  37.40        1:20.24   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
32  ThorbjÝrn Eriksen  2000    328  38.04        1:20.63   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin                   
                     
33  Karl-Emil Elnegaard  1999    321  37.31        1:21.15   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
34  Alexander Dahl  2000    318  39.00        1:21.45   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
35  Lukas Kristensen  2000    303  38.63        1:22.79   
  Lyseng IF                   
                     
36  Mads Nielsen  2000    290  39.03        1:23.99   
  Swim Team Neptun                   
                     
Emil Knudsen  1999              DSQ  2 flyben eft start 
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  06 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:51   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Lisa Rijkhoff  2001    510  34.49  1:12.77  1:51.84    2:31.10   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Maria MÝller Glargaard  2001    491  34.86  1:13.98  1:54.13    2:33.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    490  34.00  1:12.76  1:52.38    2:33.15   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
Lśrke Toftgaard  2001    486  34.00  1:12.72  1:53.23    2:33.58   
  Kolding SK                   
                     
Mia Seehausen  2001    483  33.08  1:10.91  1:50.43    2:33.93   
  Lyseng IF                   
                     
Emma JÝrgensen  2001    431  36.58  1:18.10  1:59.89    2:39.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Line Johannsen  2001    378  36.33  1:18.89  2:02.55    2:46.91   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
Maja Meinert  2001    351  37.71  1:20.72  2:05.42    2:51.09   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Mitzi D. Jensen  2002    330  39.26  1:23.55  2:10.77    2:54.73   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
10  Sascha Lausten  2002    325  38.49  1:23.66  2:09.78    2:55.67   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
11  Charlotte S. Jensen  2002    317  37.94  1:21.47  2:09.02    2:56.96   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
12  Emilie Knudsen  2002    316  38.53  1:22.84  2:09.50    2:57.18   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
13  Michelle Franow  2001    315  38.67  1:22.65  2:09.91    2:57.34   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
14  Cecilie Tommerup SÝrensen  2001    290  36.59  1:20.69  2:10.72    3:02.30   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen                   
                     
15  Thilde Timmermand  2002    287  39.36  1:25.41  2:13.99    3:03.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
16  Charlotte Gravgaard  2001    274  41.35  1:29.77  2:18.38    3:05.79   
  Kolding SK                   
                     
17  Victoria K. Jespersen  2001    269  38.08  1:26.35  2:16.24    3:06.89   
  IHF SvÝmning                   
                     
18  Karen Hazell Brink  2002    251  41.17  1:28.95  2:19.64    3:11.46   
  O.S.L.F.                   
                     
19  Anne BÝjstrup Bertelsen  2002    239  40.75  1:28.77  2:22.21    3:14.45   
  BrÝnderslev SK08                   
                     
20  Cecilie Gregersen  2002    235  41.38  1:31.56  2:24.20    3:15.60   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
21  Maja Stie Svensgaard  2002    219  43.67  1:34.67  2:28.01    3:20.13   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  06 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:22   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Magnus B. HÝgild  1999    581  28.83  1:02.59  1:40.32    2:11.32   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Gustav Yde  2000    547  29.58  1:03.87  1:43.99    2:13.97   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    520  27.42  1:02.05  1:44.59    2:16.25   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999    499  30.76  1:07.27  1:47.61    2:18.13   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
Rasmus Udbye  2000    495  30.67  1:05.87  1:46.76    2:18.51   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Andreas Hansen  2000    493  30.80  1:05.33  1:47.96    2:18.74   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Toke Michaelsen  1999    484  30.44  1:06.50  1:46.51    2:19.62   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
August Stamp Kirkeby  1999    477  30.16  1:05.67  1:48.69    2:20.22   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
Matthias Bach Mikkelsen  2000    474  29.25  1:06.66  1:47.72    2:20.59   
  Kolding SK                   
                     
10  Lars Lyhne  1999    464  31.78  1:06.65  1:49.11    2:21.54   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
11  Casper Christiansen  2000    461  30.06  1:06.05  1:48.51    2:21.89   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
12  Jakob Juul  2000    459  30.83  1:09.71  1:51.68    2:22.04   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
13  Sander Schmidt  1999    457  30.54  1:06.86  1:50.15    2:22.28   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
14  Tais Andkjśr Kristensen  1999    457  31.69  1:10.14  1:50.37    2:22.32   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
15  Emil Knudsen  1999    453  31.65  1:09.40  1:49.81    2:22.65   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
16  Frederik Oxenvad  1999    447  32.06  1:07.98  1:50.53    2:23.34   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
17  Victor Kristensen  1999    438  32.05  1:08.64  1:51.78    2:24.34   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
18  Magnus Stender Berg  1999    435  30.25  1:06.64  1:52.62    2:24.68   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
19  Christian Mangaard  1999    433  31.12  1:09.31  1:51.30    2:24.88   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
20  Magnus Lerche  1999    432  30.26  1:07.51  1:51.95    2:24.93   
  Aars SvÝmmeklub                   
                     
21  Oliver Phil Langsted  1999    432  31.01  1:07.56  1:52.24    2:24.99   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
                     
22  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    431  32.19  1:09.63  1:51.15    2:25.05   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
23  Morten Due Nielsen  1999    427  32.77  1:10.69  1:51.74    2:25.51   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
24  SÝren B. Jeppesen  1999    421  30.20  1:08.01  1:51.50    2:26.19   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
25  Alexander Jensen  1999    420  33.16  1:07.73  1:50.68    2:26.35   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
26  Thorstein Godske Pedersen  2000    419  30.99  1:09.53  1:52.96    2:26.44   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
27  David Hjort  2000    416  29.86  1:05.97  1:51.61    2:26.85   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
28  Mikkel Kirkegaard  1999    414  31.29  1:10.25  1:52.87    2:27.05   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
29  Kristoffer Desmareth  2000    407  31.79  1:08.32  1:53.39    2:27.90   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
30  Johan Reimer  2000    401  30.74  1:09.53  1:52.85    2:28.57   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
31  Arnas Jefimanka  1999    397  29.92  1:09.58  1:54.69    2:29.15   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
32  Lucas Christoffersen  2000    394  33.26  1:11.70  1:55.13    2:29.45   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
33  Nicklas Steen Hansen  1999    393  32.33  1:12.64  1:54.00    2:29.59   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
34  Thomas Frederiksen  2000    386  34.42  1:09.81  1:56.87    2:30.44   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
35  Magnus Boldrup Birn  2000    382  35.00  1:12.54  1:57.52    2:31.06   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
36  Malthe Burgaard  2000    377  31.80  1:12.34  1:58.72    2:31.65   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
37  Mads Alnor  2000    375  32.64  1:12.46  1:57.03    2:31.90   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin                   
                     
38  Andreas JÝrgensen  2000    366  32.96  1:11.38  1:57.85    2:33.18   
  Kolding SK                   
                     
39  Lasse LundstrÝm  1999    366  33.45  1:11.53  1:56.38    2:33.24   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
40  Kristian Berthelsen  1999    364  32.78  1:13.17  1:59.26    2:33.41   
  Aabybro Idrśtsforening                   
                     
41  Jonas Ejby  2000    360  33.79  1:16.92  1:58.38    2:34.00   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
42  Jens Grarup  1999    360  33.86  1:15.79  1:58.67    2:34.01   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
43  Christian Rasmussen  2000    358  32.22  1:13.09  2:00.55    2:34.32   
  O.S.L.F.                   
                     
44  Daniel H. Johannesen  1999    357  32.76  1:13.85  1:59.55    2:34.40   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
45  Andreas Hougaard  2000    357  33.59  1:15.09  1:57.98    2:34.47   
  Auning SvÝmmeklub                   
                     
46  Rasmus Ulka Nielsen  1999    348  35.24  1:13.88  2:00.31    2:35.79   
  Kolding SK                   
                     
47  ThorbjÝrn Udby Hansen  2000    345  35.15  1:16.38  2:00.20    2:36.30   
  Auning SvÝmmeklub                   
                     
48  Jakob Mose  2000    329  32.10  1:14.01  2:00.96    2:38.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
49  Sebastian Halvorsen  1999    322  34.99  1:17.14  2:00.90    2:39.89   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin                   
                     
50  Niklas T. Kristiansen  2000    293  38.66  1:20.97  2:10.71    2:44.99   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
51  ThorbjÝrn Eriksen  2000    291  36.17  1:19.55  2:05.49    2:45.29   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin                   
                     
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999              DNS   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
August Korsgaard  1999              DSQ  1 hŚnd i vend v125 
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
Kasper JÝrgensen  2000              DSQ  afslut ryg pŚ mave 
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 december 2014 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang Gruppe 1    Udskriftsdato  06 december 2014   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:18   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 december 2014         
 
 
LÝb 15, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Amalie SÝby Mortensen  2001    628  28.88        59.55   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    604  29.66        1:00.34   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Line J. V. Hededal  2001    581  29.36        1:01.12   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Karina HÝybye Olesen  2001    572  29.97        1:01.42   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    566  29.70        1:01.64   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    553  30.33        1:02.14   
  Kolding SK                   
                     
Michelle Jatta  2001    545  30.20        1:02.42   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Mette Bruun-Petersen  2001    534  30.48        1:02.85   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
Mia Seehausen  2001    512  30.75        1:03.73   
  Lyseng IF                   
                     
10  Matilde Bodilsen  2001    505  31.74        1:04.05   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
11  Josefine Due Christensen  2001    502  31.35        1:04.16   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
12  Emma JÝrgensen  2001    500  31.19        1:04.26   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
13  Julie Gadgaard  2001    499  30.96        1:04.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
14  Louise D. Liboriussen  2002    497  30.55        1:04.36   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
15  Johanne Marie Poulsen  2001    497  30.78        1:04.39   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
16  Marie Christensen  2002    485  31.53        1:04.92   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
17  Cecilie B. Andersen  2001    477  31.91        1:05.28   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
18  Karoline Kjśr  2001    476  31.58        1:05.29   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
19  Iben Bak  2001    476  31.94        1:05.30   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
20  Ida BÝgh Hald  2001    476  31.57        1:05.31   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
20  Stefanie Brun Koch  2001    476  31.73        1:05.31   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
22  Mille Moeslund Lausen  2002    475  31.63        1:05.37   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
23  Line Johannsen  2001    471  31.50        1:05.52   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
24  Maja Meinert  2001    471  31.74        1:05.53   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
25  Louise Hvarre  2001    468  31.31        1:05.68   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
26  Lisa Rijkhoff  2001    463  31.91        1:05.90   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
27  Isabella Bach  2002    462  31.55        1:05.94   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
28  Silja ÷sp Logadottir  2001    462  31.48        1:05.95   
  O.S.L.F.                   
                     
29  Louise HÝyer-Nissen  2001    461  32.87        1:06.01   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
30  Mathilde Hvass Olesen  2001    459  31.65        1:06.09   
  Lyseng IF          &