Resultat för IKM aluekilpailu, Pohjois-suomi
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:51 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
507 |
33.26 |
1:13.67 |
1:59.99 |
|
2:36.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
503 |
34.32 |
1:13.67 |
2:02.55 |
|
2:36.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Haipus |
2001 |
|
488 |
36.43 |
1:17.39 |
2:04.12 |
|
2:38.23 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Blankenstein |
2001 |
|
427 |
35.74 |
1:18.99 |
2:07.98 |
|
2:45.46 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
419 |
36.13 |
1:18.91 |
2:07.25 |
|
2:46.51 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Riika Huttula |
2001 |
|
375 |
37.79 |
1:22.57 |
2:13.80 |
|
2:52.72 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Härkönen |
2001 |
|
356 |
40.85 |
1:24.79 |
2:17.14 |
|
2:55.66 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Niemistö |
2001 |
|
323 |
43.51 |
1:34.21 |
2:23.19 |
|
3:01.43 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Saukko |
2001 |
|
315 |
42.89 |
1:28.84 |
2:23.00 |
|
3:03.08 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
310 |
42.91 |
1:29.67 |
2:22.39 |
|
3:03.95 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
299 |
43.35 |
1:30.16 |
2:25.19 |
|
3:06.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elizaveta Parfenova |
2001 |
|
279 |
47.73 |
1:37.50 |
2:28.80 |
|
3:10.61 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Rämäkkö |
2001 |
|
253 |
1:34.78 |
1:53.65 |
2:09.13 |
|
3:16.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pipsa Remes |
2001 |
|
216 |
45.74 |
1:41.06 |
2:42.30 |
|
3:27.51 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katariina Niemelä |
2001 |
|
216 |
43.64 |
1:38.76 |
2:40.62 |
|
3:27.66 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
540 |
32.51 |
1:10.69 |
1:58.61 |
|
2:32.93 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
519 |
33.98 |
1:12.94 |
1:59.81 |
|
2:35.03 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
490 |
37.47 |
1:18.40 |
2:01.53 |
|
2:38.04 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Siltari |
2000 |
|
466 |
34.78 |
1:15.33 |
2:02.85 |
|
2:40.61 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonna Airisniemi |
2000 |
|
405 |
38.58 |
1:21.56 |
2:09.64 |
|
2:48.38 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
403 |
36.47 |
1:22.36 |
2:08.99 |
|
2:48.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
362 |
40.93 |
1:22.54 |
2:14.90 |
|
2:54.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Takalo |
2000 |
|
305 |
41.87 |
1:30.34 |
2:24.19 |
|
3:04.96 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
267 |
43.80 |
1:35.43 |
2:29.58 |
|
3:13.40 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
652 |
28.81 |
1:05.85 |
1:50.63 |
|
2:23.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
614 |
33.06 |
1:11.93 |
1:52.73 |
|
2:26.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
531 |
34.58 |
1:13.25 |
1:58.85 |
|
2:33.86 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
490 |
32.00 |
1:10.99 |
2:01.70 |
|
2:37.97 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
486 |
34.35 |
1:14.30 |
2:03.08 |
|
2:38.42 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
482 |
34.66 |
1:15.49 |
2:39.13 |
|
2:38.82 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
481 |
34.45 |
1:13.03 |
2:02.55 |
|
2:39.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Niemelä |
1999 |
|
459 |
35.70 |
1:14.08 |
2:03.78 |
|
2:41.44 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
406 |
38.30 |
1:23.84 |
2:09.86 |
|
2:48.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pinja Remes |
1999 |
|
367 |
35.00 |
1:21.17 |
2:17.58 |
|
2:54.03 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Angelva |
1999 |
|
350 |
34.09 |
1:18.02 |
2:14.47 |
|
2:56.67 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nora Ijäs |
1999 |
|
336 |
41.12 |
1:30.66 |
|
|
2:59.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida Ahonen |
1999 |
|
335 |
40.00 |
1:25.24 |
2:19.01 |
|
2:59.40 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:51 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:00 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
330 |
34.72 |
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Onni Kartimo |
2000 |
|
302 |
34.89 |
|
|
|
1:12.88 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
261 |
37.56 |
|
|
|
1:16.52 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eino Niemelä |
2000 |
|
199 |
39.86 |
|
|
|
1:23.71 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Viljas |
2000 |
|
100 |
49.23 |
|
|
|
1:45.18 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
449 |
31.22 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
438 |
31.03 |
|
|
|
1:04.42 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
432 |
31.64 |
|
|
|
1:04.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Herva |
1998 |
|
425 |
31.98 |
|
|
|
1:05.08 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
391 |
32.44 |
|
|
|
1:06.92 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miikka Willman |
1998 |
|
387 |
32.46 |
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:00 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:01 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:01 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:36 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:36 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:16 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Hanna Kareinen, KeUi, 40,03 2010 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:16 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:03 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:03 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:08 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:22 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 8:31,53 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
461 |
1:06.87 |
2:19.07 |
3:31.10 |
4:43.36 |
9:33.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
5:56.57 |
7:09.30 |
8:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 8:31,53 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Severi Lieto |
1998 |
|
514 |
1:03.76 |
2:13.74 |
3:23.82 |
4:33.84 |
9:13.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
5:44.12 |
6:55.11 |
8:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
485 |
1:03.67 |
2:14.93 |
3:25.10 |
4:36.40 |
9:24.05 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
5:48.68 |
7:01.88 |
8:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
482 |
1:06.06 |
2:17.99 |
3:29.83 |
4:41.81 |
9:25.47 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
5:54.07 |
7:06.03 |
8:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:22 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:29 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:29 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:39 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
462 |
34.34 |
|
|
|
1:11.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
332 |
38.44 |
|
|
|
1:20.26 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Karhunen |
2001 |
|
198 |
46.31 |
|
|
|
1:35.32 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Kallunki |
2001 |
|
162 |
48.27 |
|
|
|
1:41.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otso Rimpiläinen |
2001 |
|
144 |
49.13 |
|
|
|
1:46.09 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otto Luokkala |
2001 |
|
134 |
51.41 |
|
|
|
1:48.45 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:39 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:55 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
470 |
35.72 |
1:14.99 |
1:55.58 |
|
2:34.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
447 |
36.06 |
1:15.23 |
1:56.59 |
|
2:36.88 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Haipus |
2001 |
|
438 |
37.38 |
1:17.30 |
1:57.87 |
|
2:38.01 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Willman |
2001 |
|
367 |
40.09 |
1:22.33 |
2:05.00 |
|
2:47.57 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riika Huttula |
2001 |
|
361 |
39.10 |
1:22.39 |
2:06.76 |
|
2:48.53 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
330 |
40.91 |
1:25.11 |
2:10.49 |
|
2:53.52 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Saukko |
2001 |
|
304 |
43.19 |
1:28.99 |
2:15.14 |
|
2:58.38 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Moonica Pirhonen |
2001 |
|
294 |
43.70 |
1:30.83 |
2:16.90 |
|
3:00.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Raappana |
2001 |
|
280 |
44.69 |
1:32.15 |
2:19.18 |
|
3:03.34 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
275 |
44.06 |
1:31.47 |
2:19.24 |
|
3:04.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Ervasti |
2001 |
|
260 |
44.36 |
1:32.34 |
2:21.69 |
|
3:07.96 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elizaveta Parfenova |
2001 |
|
238 |
45.95 |
1:36.59 |
2:26.71 |
|
3:13.68 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pipsa Remes |
2001 |
|
196 |
48.07 |
1:39.82 |
2:34.14 |
|
3:26.31 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenni Karvonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
611 |
34.40 |
1:10.42 |
1:46.45 |
|
2:21.44 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
420 |
38.29 |
1:19.25 |
1:59.92 |
|
2:40.26 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
411 |
37.37 |
1:19.03 |
2:00.98 |
|
2:41.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonna Airisniemi |
2000 |
|
367 |
38.78 |
1:22.82 |
2:06.79 |
|
2:47.61 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
196 |
47.51 |
1:39.85 |
2:32.97 |
|
3:26.30 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katariina Jyrälä |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Meriläinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veera Mursu |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
505 |
35.16 |
1:12.72 |
1:51.98 |
|
2:30.69 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Venla Niemelä |
1999 |
|
500 |
34.89 |
1:12.94 |
1:52.14 |
|
2:31.15 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
487 |
36.21 |
1:15.25 |
1:54.13 |
|
2:32.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Henriksson |
1999 |
|
415 |
37.23 |
1:18.03 |
1:59.81 |
|
2:40.82 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malla Huusko |
1999 |
|
408 |
36.31 |
1:16.66 |
1:59.24 |
|
2:41.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:55 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
338 |
34.32 |
1:14.29 |
1:55.78 |
|
2:36.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
337 |
33.37 |
1:12.48 |
1:54.29 |
|
2:36.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
311 |
32.94 |
1:12.67 |
1:54.96 |
|
2:40.88 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
477 |
30.08 |
1:05.05 |
1:42.46 |
|
2:19.55 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Kaikkonen |
1999 |
|
404 |
33.47 |
1:12.78 |
1:51.19 |
|
2:27.50 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Severi Lieto |
1998 |
|
400 |
32.11 |
1:10.36 |
1:49.29 |
|
2:28.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:58 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:17 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Helsingfors Simsällskap, 2:14,30 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:17 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU 1:51,93 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:18 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:19 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
580 |
31.03 |
1:05.90 |
1:40.82 |
|
2:13.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Haipus |
2001 |
|
510 |
31.83 |
1:07.15 |
1:43.72 |
|
2:19.08 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heidi Blankenstein |
2001 |
|
475 |
31.92 |
1:07.70 |
1:45.52 |
|
2:22.41 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Willman |
2001 |
|
467 |
32.92 |
1:09.18 |
1:46.26 |
|
2:23.21 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Härkönen |
2001 |
|
396 |
33.95 |
1:12.48 |
1:52.97 |
|
2:31.31 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
382 |
34.45 |
1:14.48 |
1:54.75 |
|
2:33.18 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
343 |
36.38 |
1:16.47 |
1:58.08 |
|
2:38.76 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Ervasti |
2001 |
|
304 |
37.98 |
1:20.77 |
2:04.33 |
|
2:45.21 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
301 |
37.69 |
1:21.31 |
2:05.79 |
|
2:45.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Rämäkkö |
2001 |
|
250 |
38.88 |
1:24.50 |
2:11.36 |
|
2:56.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pipsa Remes |
2001 |
|
237 |
39.16 |
1:24.95 |
2:12.00 |
|
2:59.42 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katariina Niemelä |
2001 |
|
231 |
40.24 |
1:26.08 |
2:14.27 |
|
3:01.15 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heini Niva |
2001 |
|
157 |
43.42 |
1:37.26 |
2:33.46 |
|
3:26.00 |
|
|
Muhoksen Voitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anni Niemistö |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
569 |
31.40 |
1:06.01 |
1:40.54 |
|
2:14.15 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Pesonen |
2000 |
|
525 |
31.30 |
1:06.48 |
1:42.95 |
|
2:17.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
514 |
32.17 |
1:06.89 |
1:43.13 |
|
2:18.71 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
430 |
33.09 |
1:10.77 |
1:49.88 |
|
2:27.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
393 |
35.20 |
1:14.87 |
1:54.48 |
|
2:31.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Kortetjärvi |
2000 |
|
360 |
35.97 |
1:16.41 |
1:57.19 |
|
2:36.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonna Airisniemi |
2000 |
|
357 |
36.44 |
1:17.04 |
1:57.79 |
|
2:36.57 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
318 |
35.85 |
1:17.37 |
2:00.88 |
|
2:42.77 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Mursu |
2000 |
|
312 |
38.14 |
1:20.21 |
2:02.56 |
|
2:43.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Takalo |
2000 |
|
306 |
36.94 |
1:19.01 |
2:02.45 |
|
2:44.91 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella Meriläinen |
2000 |
|
244 |
38.87 |
1:24.97 |
2:12.49 |
|
2:57.90 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katariina Jyrälä |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
665 |
29.10 |
1:01.90 |
1:35.28 |
|
2:07.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
529 |
30.91 |
1:05.55 |
1:41.44 |
|
2:17.40 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
508 |
32.38 |
1:07.70 |
1:44.44 |
|
2:19.26 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malla Huusko |
1999 |
|
505 |
31.55 |
1:07.34 |
1:43.58 |
|
2:19.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Angelva |
1999 |
|
428 |
33.03 |
1:10.69 |
1:50.08 |
|
2:27.46 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Henriksson |
1999 |
|
421 |
33.40 |
1:11.08 |
1:50.27 |
|
2:28.29 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pinja Remes |
1999 |
|
404 |
33.01 |
1:11.79 |
1:52.30 |
|
2:30.30 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida Ahonen |
1999 |
|
388 |
35.33 |
1:13.87 |
1:53.52 |
|
2:32.33 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nora Ijäs |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:19 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:37 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
469 |
34.63 |
1:12.66 |
1:52.07 |
|
2:35.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
353 |
37.56 |
1:21.20 |
2:05.50 |
|
2:50.74 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Anttila |
2000 |
|
296 |
39.81 |
1:26.75 |
2:13.52 |
|
3:00.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Siirilä |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
476 |
35.54 |
1:15.54 |
1:56.41 |
|
2:34.47 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kosti Kaaresvirta |
1999 |
|
366 |
37.87 |
1:20.15 |
2:05.10 |
|
2:48.64 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
348 |
38.36 |
1:22.84 |
2:08.23 |
|
2:51.46 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Kerttula |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
530 |
34.13 |
1:11.39 |
1:50.25 |
|
2:29.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Willman |
1998 |
|
468 |
35.66 |
1:15.64 |
1:54.64 |
|
2:35.35 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:37 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
508 |
1:07.99 |
2:24.10 |
3:40.77 |
|
4:54.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
455 |
1:12.13 |
2:30.83 |
3:49.45 |
|
5:05.37 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
453 |
1:11.89 |
2:30.72 |
3:49.85 |
|
5:05.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
411 |
1:15.14 |
2:35.32 |
3:56.25 |
|
5:15.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
405 |
1:14.77 |
2:36.20 |
3:58.10 |
|
5:17.41 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Venla Säntti |
2003 |
|
361 |
1:17.56 |
2:42.68 |
4:07.44 |
|
5:29.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martta Nygård |
2003 |
|
354 |
1:21.12 |
2:45.72 |
4:10.45 |
|
5:31.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
345 |
1:20.84 |
2:46.19 |
4:11.06 |
|
5:34.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nita Poutiainen |
2003 |
|
313 |
1:22.00 |
2:52.26 |
4:21.40 |
|
5:45.83 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Reeta Kallunki |
2003 |
|
281 |
1:21.82 |
2:54.46 |
4:27.60 |
|
5:58.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iida Nissilä |
2003 |
|
205 |
1:37.38 |
3:20.77 |
5:01.57 |
|
6:38.20 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
418 |
1:14.25 |
2:36.40 |
3:56.29 |
|
5:14.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
387 |
1:14.98 |
2:36.83 |
4:00.83 |
|
5:22.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
382 |
1:16.17 |
2:39.40 |
4:04.15 |
|
5:23.62 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilla Hirvikoski |
2002 |
|
321 |
1:19.90 |
2:49.24 |
4:17.32 |
|
5:42.81 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Nätynki |
2002 |
|
314 |
1:20.30 |
2:49.25 |
4:17.36 |
|
5:45.42 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
|
310 |
1:21.25 |
2:49.62 |
4:19.03 |
|
5:47.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katariina Kourula |
2002 |
|
307 |
1:20.91 |
2:49.38 |
4:19.95 |
|
5:48.10 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Rantanen |
2002 |
|
295 |
1:20.79 |
2:51.43 |
4:23.48 |
|
5:52.61 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Heikkilä |
2002 |
|
258 |
1:24.00 |
2:58.56 |
4:35.92 |
|
6:08.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ada Holm |
2002 |
|
242 |
1:27.26 |
3:04.53 |
4:41.39 |
|
6:16.65 |
|
|
Muhoksen Voitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:09 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 4:22,44 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
356 |
1:12.67 |
2:28.69 |
3:45.55 |
|
5:00.10 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
352 |
1:12.78 |
2:28.60 |
3:44.80 |
|
5:01.20 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
352 |
1:10.45 |
2:28.97 |
3:46.64 |
|
5:01.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
342 |
1:10.00 |
2:29.49 |
3:48.84 |
|
5:04.11 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
328 |
1:13.24 |
2:30.97 |
3:49.86 |
|
5:08.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ahti Saarela |
2002 |
|
321 |
1:11.45 |
2:31.43 |
3:52.30 |
|
5:10.63 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Romsi |
2002 |
|
235 |
1:18.38 |
2:46.59 |
4:15.43 |
|
5:44.73 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Kela |
2002 |
|
194 |
1:26.48 |
2:59.93 |
4:33.02 |
|
6:07.36 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Väinö-Pekka Niemelä |
2002 |
|
179 |
1:29.06 |
3:05.87 |
4:44.17 |
|
6:17.32 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juhani Tapio |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 4:22,44 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
524 |
1:02.74 |
2:11.40 |
3:19.41 |
|
4:23.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
437 |
1:03.92 |
2:15.16 |
3:28.39 |
|
4:40.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
379 |
1:08.42 |
2:22.55 |
3:38.51 |
|
4:54.00 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Keskiaho |
2001 |
|
352 |
1:08.19 |
2:24.92 |
3:44.57 |
|
5:01.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petteri Maijala |
2001 |
|
247 |
1:17.88 |
2:45.27 |
4:13.49 |
|
5:38.78 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kris Shpotin |
2001 |
|
210 |
1:22.66 |
2:53.20 |
4:25.90 |
|
5:57.43 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
191 |
1:28.13 |
3:03.18 |
4:40.21 |
|
6:08.98 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Otto Luokkala |
2001 |
|
146 |
1:33.35 |
3:17.40 |
5:02.94 |
|
6:43.33 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kalle Karhunen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:09 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:12 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:12 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:17 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 28,84 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:17 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:30 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
483 |
1:18.16 |
2:42.13 |
4:16.30 |
|
5:32.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Haipus |
2001 |
|
472 |
1:24.45 |
2:47.27 |
4:23.08 |
|
5:35.13 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
446 |
1:27.31 |
2:51.22 |
4:29.40 |
|
5:41.43 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Willman |
2001 |
|
430 |
1:27.11 |
2:55.67 |
4:31.23 |
|
5:45.84 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
351 |
1:33.19 |
3:09.04 |
4:46.25 |
|
6:09.75 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Siltari |
2000 |
|
424 |
1:22.77 |
2:52.40 |
4:30.12 |
|
5:47.37 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
495 |
1:15.22 |
2:35.49 |
4:16.09 |
|
5:29.80 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
490 |
1:17.91 |
2:40.76 |
4:18.10 |
|
5:31.00 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
475 |
1:20.06 |
2:41.66 |
4:20.11 |
|
5:34.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
457 |
1:17.88 |
2:43.11 |
4:21.20 |
|
5:38.81 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
438 |
1:23.96 |
2:53.66 |
4:26.62 |
|
5:43.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Angelva |
1999 |
|
388 |
1:19.59 |
2:50.59 |
4:36.47 |
|
5:57.73 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Venla Niemelä |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:30 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:38 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
551 |
26.96 |
|
|
|
54.80 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
547 |
26.25 |
|
|
|
54.95 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
457 |
27.68 |
|
|
|
58.33 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Herva |
1998 |
|
451 |
27.42 |
|
|
|
58.59 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Severi Lieto |
1998 |
|
449 |
27.68 |
|
|
|
58.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:38 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:39 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:07,20 1996 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:39 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:45 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 58,66 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
403 |
31.03 |
|
|
|
1:05.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
309 |
32.90 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
276 |
35.45 |
|
|
|
1:14.42 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Ylihannu |
2001 |
|
231 |
35.99 |
|
|
|
1:18.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petteri Maijala |
2001 |
|
175 |
40.18 |
|
|
|
1:26.62 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kris Shpotin |
2001 |
|
144 |
41.59 |
|
|
|
1:32.49 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kalle Karhunen |
2001 |
|
137 |
42.64 |
|
|
|
1:33.95 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:45 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:50 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 10 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:50 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:55 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:55 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:09 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
666 |
34.36 |
|
|
|
1:11.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
486 |
38.41 |
|
|
|
1:19.72 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malla Huusko |
1999 |
|
443 |
38.27 |
|
|
|
1:22.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iida Ahonen |
1999 |
|
254 |
46.65 |
|
|
|
1:38.88 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Remes |
1999 |
|
252 |
46.84 |
|
|
|
1:39.17 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:09 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:24 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Simmis Grani, 3:34,10 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:24 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:33 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 3:52,94 2013 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:33 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:16 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
399 |
33.30 |
1:10.85 |
1:55.68 |
|
2:29.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
392 |
31.46 |
1:11.03 |
1:56.64 |
|
2:30.38 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
372 |
31.83 |
1:12.28 |
1:57.51 |
|
2:33.01 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
367 |
31.96 |
1:13.60 |
1:57.14 |
|
2:33.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
361 |
35.04 |
1:16.70 |
1:57.55 |
|
2:34.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Onni Kartimo |
2000 |
|
325 |
34.04 |
1:14.98 |
2:06.51 |
|
2:39.96 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veikko Romppainen |
2000 |
|
273 |
36.09 |
1:20.23 |
2:12.21 |
|
2:49.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eino Niemelä |
2000 |
|
271 |
36.77 |
1:21.92 |
2:14.15 |
|
2:49.99 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
269 |
32.78 |
1:17.96 |
2:12.68 |
|
2:50.35 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
517 |
29.40 |
1:04.89 |
1:45.21 |
|
2:17.15 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
422 |
32.22 |
1:08.67 |
1:54.30 |
|
2:26.69 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kosti Kaaresvirta |
1999 |
|
328 |
34.95 |
1:18.13 |
2:03.33 |
|
2:39.46 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Lieto |
1999 |
|
317 |
36.21 |
1:17.66 |
2:05.28 |
|
2:41.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Korhonen |
1999 |
|
262 |
38.14 |
1:22.88 |
2:15.10 |
|
2:52.03 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
486 |
30.98 |
1:07.45 |
1:47.65 |
|
2:20.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Willman |
1998 |
|
467 |
32.12 |
1:08.09 |
1:47.89 |
|
2:21.85 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
443 |
30.46 |
1:09.89 |
1:50.30 |
|
2:24.36 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Herva |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:16 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:26 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:26 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:21 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, P11 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
233 |
36.21 |
1:18.03 |
2:00.35 |
|
2:41.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
210 |
37.48 |
1:21.49 |
2:06.56 |
|
2:47.00 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Saarela |
2003 |
|
197 |
37.00 |
1:20.82 |
2:05.61 |
|
2:50.62 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Lytz |
2003 |
|
182 |
39.48 |
1:24.53 |
2:11.05 |
|
2:55.25 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Ryynänen |
2003 |
|
147 |
39.95 |
1:29.64 |
2:19.45 |
|
3:07.93 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roope Pesälä |
2003 |
|
110 |
43.89 |
1:37.41 |
2:33.98 |
|
3:27.02 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:21 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:39 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
330 |
36.45 |
1:17.50 |
1:59.87 |
|
2:40.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
272 |
40.07 |
1:24.10 |
2:08.65 |
|
2:51.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Markuksela |
2004 |
|
250 |
40.17 |
1:25.72 |
2:11.88 |
|
2:56.29 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
250 |
41.02 |
1:26.83 |
2:13.05 |
|
2:56.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Heiskanen |
2004 |
|
248 |
37.59 |
1:23.04 |
2:10.88 |
|
2:56.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
|
216 |
43.91 |
1:32.58 |
2:19.94 |
|
3:05.21 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
212 |
41.12 |
1:29.17 |
2:18.96 |
|
3:06.20 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saara Leinonen |
2004 |
|
205 |
40.98 |
1:28.72 |
2:19.50 |
|
3:08.50 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inka Lytz |
2004 |
|
195 |
42.92 |
1:31.54 |
2:22.72 |
|
3:11.41 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:39 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:50 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:50 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:05 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:05 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:15 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
349 |
30.06 |
|
|
|
1:08.83 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
338 |
31.96 |
|
|
|
1:09.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
337 |
31.82 |
|
|
|
1:09.62 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
311 |
32.18 |
|
|
|
1:11.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
282 |
34.13 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miikka Huotari |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
500 |
28.52 |
|
|
|
1:01.06 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Herva |
1998 |
|
476 |
29.22 |
|
|
|
1:02.06 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Severi Lieto |
1998 |
|
417 |
30.02 |
|
|
|
1:04.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:15 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:48 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
555 |
1:08.73 |
2:23.58 |
3:40.10 |
4:55.44 |
9:49.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:11.72 |
7:26.38 |
8:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Willman |
2001 |
|
499 |
1:10.46 |
2:27.06 |
3:44.66 |
5:02.41 |
10:10.52 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:19.84 |
7:37.88 |
8:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
341 |
1:20.73 |
2:47.07 |
4:16.29 |
5:44.23 |
11:33.03 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
7:13.55 |
8:42.01 |
10:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
280 |
1:25.78 |
3:00.09 |
4:34.97 |
6:10.63 |
12:19.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
7:44.91 |
9:18.25 |
10:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Moonica Pirhonen |
2001 |
|
270 |
1:26.26 |
3:00.67 |
4:35.66 |
6:10.81 |
12:29.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
7:45.72 |
9:21.39 |
10:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pipsa Remes |
2001 |
|
201 |
1:30.25 |
3:13.54 |
4:58.40 |
6:44.73 |
13:46.84 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
8:32.95 |
10:18.50 |
12:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Siltari |
2000 |
|
429 |
1:13.66 |
2:35.63 |
3:57.25 |
5:19.46 |
10:42.23 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
6:42.70 |
8:03.99 |
9:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
405 |
1:13.04 |
2:35.10 |
3:58.93 |
5:24.30 |
10:54.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:48.71 |
8:12.08 |
9:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
356 |
1:17.82 |
2:44.42 |
4:12.31 |
5:40.50 |
11:23.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
7:06.94 |
8:34.05 |
9:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
291 |
1:20.42 |
2:51.96 |
4:26.05 |
6:01.27 |
12:10.37 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
7:35.03 |
9:08.39 |
10:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
595 |
1:06.33 |
2:18.75 |
3:31.80 |
4:46.05 |
9:35.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
5:59.17 |
7:11.99 |
8:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
511 |
1:06.44 |
2:19.91 |
3:36.58 |
4:54.26 |
10:05.78 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
6:12.44 |
7:31.10 |
8:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
461 |
1:12.37 |
2:31.36 |
3:51.07 |
5:10.69 |
10:26.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:30.75 |
7:50.45 |
9:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Henriksson |
1999 |
|
458 |
1:12.26 |
2:30.05 |
3:48.70 |
5:07.74 |
10:28.44 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:27.42 |
7:47.19 |
9:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malla Huusko |
1999 |
|
443 |
1:11.81 |
2:31.26 |
3:51.20 |
5:13.13 |
10:35.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:35.91 |
7:56.28 |
9:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Angelva |
1999 |
|
443 |
1:15.08 |
2:36.41 |
3:56.67 |
5:17.22 |
10:35.35 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
6:37.95 |
7:58.16 |
9:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Ahonen |
1999 |
|
385 |
1:15.59 |
2:38.46 |
4:03.55 |
5:29.43 |
11:05.98 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:55.43 |
8:20.73 |
9:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:48 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:50 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:50 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:01 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T10 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Sylvia Kuusisto, AUi, 35,49 2013 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:01 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:03 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Hannes Väre, RiUS, 2:12,64 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
415 |
34.14 |
1:10.31 |
1:47.14 |
|
2:22.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
331 |
36.54 |
1:15.85 |
1:55.27 |
|
2:33.38 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Onni Kartimo |
2000 |
|
312 |
36.53 |
1:16.98 |
1:58.12 |
|
2:36.43 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veikko Romppainen |
2000 |
|
220 |
40.01 |
1:25.24 |
2:10.86 |
|
2:55.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Viljas |
2000 |
|
109 |
50.42 |
1:45.47 |
2:43.95 |
|
3:41.90 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Hannes Väre, RiUS, 2:12,64 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
419 |
33.63 |
1:10.03 |
1:46.89 |
|
2:21.71 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
364 |
34.34 |
1:10.94 |
1:50.01 |
|
2:28.52 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Lieto |
1999 |
|
290 |
37.44 |
1:18.21 |
1:59.41 |
|
2:40.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Hannes Väre, RiUS, 2:12,64 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
455 |
31.91 |
1:06.99 |
1:43.04 |
|
2:17.93 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
429 |
33.39 |
1:09.01 |
1:45.53 |
|
2:20.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Willman |
1998 |
|
426 |
33.48 |
1:09.39 |
1:45.62 |
|
2:20.99 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
393 |
32.84 |
1:09.24 |
1:47.02 |
|
2:24.79 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:03 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:12 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
390 |
35.55 |
1:17.90 |
2:01.97 |
|
2:45.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heidi Blankenstein |
2001 |
|
289 |
38.43 |
1:25.39 |
2:14.60 |
|
3:02.53 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Raappana |
2001 |
|
223 |
42.26 |
1:34.93 |
2:26.69 |
|
3:19.12 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Pulkkinen |
2000 |
|
390 |
35.57 |
1:16.43 |
2:01.00 |
|
2:45.23 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Pesonen |
2000 |
|
362 |
35.34 |
1:17.34 |
2:02.70 |
|
2:49.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
541 |
31.43 |
1:07.26 |
1:47.03 |
|
2:28.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
409 |
36.57 |
1:18.62 |
2:02.38 |
|
2:42.69 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
349 |
37.66 |
1:21.23 |
2:07.39 |
|
2:51.42 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pinja Remes |
1999 |
|
230 |
37.90 |
1:29.66 |
2:25.62 |
|
3:16.87 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:12 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:28 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Simmis Grani, SGR, 3:57,71 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:28 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:36 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 4:17,49 2013 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:36 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:07 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Kaj Smeds, JS-PU, 1:56,46 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:58,75 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
374 |
30.15 |
1:05.42 |
1:42.46 |
|
2:17.80 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veikko Romppainen |
2000 |
|
313 |
32.45 |
1:10.08 |
1:48.90 |
|
2:26.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eino Niemelä |
2000 |
|
295 |
31.66 |
1:10.02 |
1:50.56 |
|
2:29.24 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Anttila |
2000 |
|
293 |
33.91 |
1:12.66 |
1:51.83 |
|
2:29.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
284 |
35.22 |
1:15.56 |
1:55.40 |
|
2:31.07 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksi Viljas |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Kaj Smeds, JS-PU, 1:56,46 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:58,75 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
462 |
30.10 |
1:03.51 |
1:37.47 |
|
2:08.45 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kosti Kaaresvirta |
1999 |
|
336 |
32.23 |
1:08.71 |
1:46.38 |
|
2:22.92 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Korhonen |
1999 |
|
318 |
32.10 |
1:08.28 |
1:46.78 |
|
2:25.49 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Kaj Smeds, JS-PU, 1:56,46 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:58,75 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
514 |
28.73 |
1:00.97 |
1:33.96 |
|
2:04.05 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
507 |
28.30 |
1:00.30 |
1:33.40 |
|
2:04.58 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
479 |
28.62 |
1:00.90 |
1:34.31 |
|
2:06.94 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Severi Lieto |
1998 |
|
461 |
29.74 |
1:02.60 |
1:36.65 |
|
2:08.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:07 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:21 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
442 |
40.65 |
1:25.69 |
2:11.96 |
|
2:56.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riika Huttula |
2001 |
|
405 |
42.68 |
1:29.80 |
2:16.74 |
|
3:01.77 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
404 |
41.21 |
1:26.92 |
2:14.93 |
|
3:01.95 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Niemistö |
2001 |
|
372 |
40.83 |
1:30.17 |
2:20.05 |
|
3:07.10 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Senni Keisu |
2001 |
|
352 |
41.80 |
1:29.26 |
2:19.56 |
|
3:10.43 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
322 |
43.91 |
1:35.16 |
2:26.06 |
|
3:16.14 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elizaveta Parfenova |
2001 |
|
320 |
45.11 |
1:35.40 |
2:26.66 |
|
3:16.72 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Saukko |
2001 |
|
305 |
46.22 |
1:39.20 |
2:31.08 |
|
3:19.74 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Moonica Pirhonen |
2001 |
|
272 |
48.39 |
1:41.74 |
2:34.31 |
|
3:27.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
234 |
50.39 |
1:45.64 |
2:42.80 |
|
3:38.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Heini Niva |
2001 |
|
232 |
49.98 |
1:46.32 |
2:43.64 |
|
3:38.72 |
|
|
Muhoksen Voitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jenni Karvonen |
2001 |
|
223 |
49.91 |
1:45.76 |
2:44.19 |
|
3:41.75 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pipsa Remes |
2001 |
|
169 |
57.08 |
1:59.04 |
3:01.82 |
|
4:03.28 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
571 |
37.23 |
1:19.84 |
2:01.26 |
|
2:42.13 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
479 |
37.88 |
1:20.79 |
2:06.85 |
|
2:51.95 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
442 |
39.07 |
1:24.00 |
2:10.27 |
|
2:56.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Siltari |
2000 |
|
404 |
40.99 |
1:27.18 |
2:14.89 |
|
3:02.03 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Takalo |
2000 |
|
283 |
48.17 |
1:41.15 |
2:34.17 |
|
3:24.80 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
272 |
46.80 |
1:39.49 |
2:33.40 |
|
3:27.48 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
595 |
35.80 |
1:15.95 |
1:57.67 |
|
2:39.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
440 |
40.40 |
1:25.21 |
2:11.22 |
|
2:56.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:21 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:24 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, P11 100m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:12,15 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:24 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:30 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, T10 100m Sekauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 1:17,90 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:30 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:45 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
439 |
1:14.10 |
2:30.01 |
3:59.89 |
|
5:09.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
370 |
1:16.87 |
2:40.34 |
4:13.26 |
|
5:27.84 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Onni Kartimo |
2000 |
|
368 |
1:17.03 |
2:42.33 |
4:20.38 |
|
5:28.41 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
316 |
1:16.96 |
2:47.02 |
4:29.86 |
|
5:45.70 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
487 |
1:08.60 |
2:24.78 |
3:52.06 |
|
4:59.17 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Kaikkonen |
1999 |
|
411 |
1:08.49 |
2:30.68 |
4:05.14 |
|
5:16.49 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Willman |
1998 |
|
485 |
1:12.42 |
2:29.08 |
3:51.45 |
|
4:59.69 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
465 |
1:11.88 |
2:26.97 |
3:54.04 |
|
5:03.90 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
406 |
1:09.78 |
2:29.09 |
4:08.09 |
|
5:17.84 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:45 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:55 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:55 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:08 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
337 |
32.89 |
1:15.06 |
2:02.48 |
|
2:38.14 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
308 |
37.01 |
1:18.21 |
2:06.55 |
|
2:42.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
289 |
36.57 |
1:20.71 |
2:08.16 |
|
2:46.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ahti Saarela |
2002 |
|
285 |
40.23 |
1:20.86 |
2:10.21 |
|
2:47.24 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
281 |
37.90 |
1:21.98 |
2:11.01 |
|
2:47.92 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
267 |
40.27 |
1:24.34 |
2:13.47 |
|
2:50.86 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Romsi |
2002 |
|
216 |
41.57 |
1:29.81 |
2:23.30 |
|
3:03.27 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Väinö-Pekka Niemelä |
2002 |
|
182 |
42.99 |
1:32.35 |
2:29.47 |
|
3:13.99 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
182 |
48.53 |
1:39.47 |
2:31.77 |
|
3:14.13 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Kela |
2002 |
|
174 |
45.97 |
1:35.18 |
2:34.92 |
|
3:16.91 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juhani Tapio |
2002 |
|
134 |
50.56 |
1:41.46 |
2:49.27 |
|
3:35.04 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
478 |
30.96 |
1:08.06 |
1:49.06 |
|
2:20.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
379 |
32.56 |
1:11.38 |
1:56.87 |
|
2:32.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
347 |
35.33 |
1:16.77 |
2:00.96 |
|
2:36.64 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Ylihannu |
2001 |
|
244 |
35.99 |
1:18.96 |
2:14.14 |
|
2:55.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petteri Maijala |
2001 |
|
232 |
38.12 |
1:26.18 |
2:19.63 |
|
2:59.07 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Karhunen |
2001 |
|
219 |
41.08 |
1:29.56 |
2:22.30 |
|
3:02.42 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kris Shpotin |
2001 |
|
191 |
42.07 |
1:32.18 |
2:26.58 |
|
3:11.02 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
174 |
45.32 |
1:40.28 |
2:35.24 |
|
3:17.17 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Otto Luokkala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:08 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:26 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
487 |
32.45 |
1:14.64 |
2:00.43 |
|
2:38.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
434 |
34.56 |
1:16.89 |
2:06.89 |
|
2:44.47 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
400 |
36.77 |
1:20.31 |
2:10.19 |
|
2:49.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
379 |
36.63 |
1:18.92 |
2:13.83 |
|
2:52.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
379 |
39.27 |
1:23.45 |
2:13.19 |
|
2:52.17 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martta Nygård |
2003 |
|
350 |
38.46 |
1:23.62 |
2:16.06 |
|
2:56.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Venla Säntti |
2003 |
|
335 |
40.15 |
1:26.87 |
2:20.06 |
|
2:59.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
292 |
43.45 |
1:33.93 |
2:28.48 |
|
3:07.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nita Poutiainen |
2003 |
|
286 |
43.31 |
1:31.53 |
2:28.93 |
|
3:08.95 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Reeta Kallunki |
2003 |
|
232 |
47.08 |
1:38.96 |
2:36.22 |
|
3:22.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malla Juutinen |
2003 |
|
221 |
51.20 |
1:42.62 |
2:40.74 |
|
3:25.98 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nea Helena Vähäkuopus |
2003 |
|
207 |
48.99 |
1:41.14 |
2:42.65 |
|
3:30.58 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida Nissilä |
2003 |
|
205 |
54.19 |
1:44.12 |
2:44.27 |
|
3:31.12 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Seela Kari |
2003 |
|
169 |
53.58 |
1:46.53 |
2:56.37 |
|
3:44.95 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reetta Kari |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
433 |
36.96 |
1:16.58 |
2:06.81 |
|
2:44.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
422 |
34.85 |
1:19.34 |
2:08.88 |
|
2:46.10 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
404 |
36.42 |
1:19.67 |
2:09.90 |
|
2:48.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalia Siekkinen |
2002 |
|
333 |
40.14 |
1:25.71 |
2:19.09 |
|
2:59.68 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilla Hirvikoski |
2002 |
|
319 |
39.19 |
1:24.11 |
2:22.27 |
|
3:02.29 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katariina Kourula |
2002 |
|
319 |
43.25 |
1:31.26 |
2:21.59 |
|
3:02.30 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna Rantanen |
2002 |
|
312 |
41.28 |
1:30.47 |
2:22.84 |
|
3:03.67 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronja Nätynki |
2002 |
|
306 |
42.68 |
1:32.39 |
2:25.79 |
|
3:04.78 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Heikkilä |
2002 |
|
247 |
45.33 |
1:37.11 |
2:33.95 |
|
3:18.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ada Holm |
2002 |
|
222 |
43.64 |
1:34.64 |
2:36.86 |
|
3:25.72 |
|
|
Muhoksen Voitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aada Sulasalmi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:26 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:32 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
495 |
34.12 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
374 |
36.42 |
|
|
|
1:17.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
358 |
36.87 |
|
|
|
1:18.26 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Anttila |
2000 |
|
289 |
39.94 |
|
|
|
1:24.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eino Niemelä |
2000 |
|
240 |
41.87 |
|
|
|
1:29.42 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
218 |
44.37 |
|
|
|
1:32.30 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Siirilä |
2000 |
|
197 |
44.34 |
|
|
|
1:35.51 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
510 |
33.14 |
|
|
|
1:09.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
450 |
34.49 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Herva |
1998 |
|
445 |
33.94 |
|
|
|
1:12.81 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:32 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:53 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Uinti Espoo - Esbo Sim, Cetus, 1:58,59 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:53 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:50 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe/KemPy/OuLo/OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Aurajoen Uinti, AUi, 1:40,84 2013 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:50 |
|